En İyi Ücretsiz Antivirüs Programları

2 dk okuma süresi


0
13 Paylaşım

Her gün onlarca siteye giriyoruz, bu sitelerin kimi güvenliyken kimi de trojan, virüs gibi zararlı yazılımlar içerebiliyor. Bazılarımızın virüs programları yeterli gelmezken, bazılarımız virüs programı dahi kullanmayı düşünmüyor. Fakat biz sizin ve bilgisayarınızın güvenliği için en iyi ücretsiz antivirüs programları listesini hazırladık. Keyifli okumalar!

1. Total AV

En İyi Ücretsiz Antivirüs Programları

Total AV, sizi kötü amaçlı yazılımlardan kurtarırken aynı zamanda bilgisayarınıza da gerekli bakımı yapan ücretsiz bir virüsten koruma yazılımı. Ücretsiz sürüm sınırlı özellikler barındırıyor fakat taramalar hızlı ve güvenilir. Bilgisayarınızı daha iyi çalışacak şekilde değiştirmek için tasarlanmış birçok kullanışlı aracı da sizlere sunuyor. Tüm bu özellikleriyle Total AV, en iyi ücretsiz antivirüs programları listemizin içinde yer almaya başarıyor.

2. Kaspersky

En İyi Ücretsiz Antivirüs Programları

Kaspersky, sizi kötü amaçlı yazılımlardan ve virüslerden korumak için ücretsiz olarak hizmet veren bir antivirüs programı. Total AV gibi size ekstra bir özellik sunmasa da bilgisayar güvenliğinizi gayet iyi sağlıyor. Karmaşık bir arayüzü olsa da düşük ve orta seviye sistemlerde oldukça başarılı bir performans sergiliyor.

3. BullGuard

En İyi Ücretsiz Antivirüs Programları

Fidye yazılımı, güvenli olmayan web siteleri, truva atları gibi geniş çerçevede saldırılara karşı korumaya sağlayan BullGuard, sistemi yormayan, hafif bir program olarak karşımıza çıkıyor. Ücretli ve ücretsiz olarak iki sürümde kullanacağınız bu saldırgan program, en iyi ücretsiz antivirüs programları arasında yerini alıyor.

4. Bitdefender

En İyi Ücretsiz Antivirüs Programları

Fazladan bir özellik sağlamayan, temel kullanım hizmetleri sunan ücretsiz bir antivirüs programı olan Bitdefender, çok geniş kapsamlı bir taramaya sahip değil, fakat işini başarılı bir şekilde yapıyor. Tükettiği az miktarda ram ile düşük düşük sistemli bilgisayarların vazgeçilmezi konumunda.

5. Microsoft Windows Defender

En İyi Ücretsiz Antivirüs Programları

Windows sistemli bilgisayarların içinde dahili olarak çalışan bu antivirüs programı, tamamen ücretsiz bir hizmet sunuyor. Düşük seviye sistemlerde gayet başarılı performans sunan program, ebeveyn kontrolü gibi gelişmiş ekstra özellikleri de içinde barındırıyor. Eğer aradığınız şey basit güvenlik ve temel bir taramaysa Microsoft Windows Defender tam size göre.

6. ZoneAlarm

Temel internet kullanıcılarına yönelik, en iyi ücretsiz antivirüs programları arasında en iyisi olarak kabul edilen ZoneAlarm, temelde internet korumasına yönelik çalışan bir program. Ayrıca kurulumu ve yapılandırması da oldukça kolay.

7. Avira

Avira, kötü amaçlı virüslerden en tehlikeli truva atlarına kadar kapsamlı bir koruma sağlıyor. Ayrıca sezgisel motoru, en saldırgan virüslere bile geçit vermiyor. Ücretli sürümü de bulunan Avira, düşük miktarda ram tüketimiyle en çok tercih edilen antivirüs programları arasında yerini alıyor.

8. Malwarebytes Anti-Malware

Malwarebytes Anti-Malware tam olarak bir antivirüs programı olarak çalışmıyor fakat temel seviyede hizmet veren antivirüs programınızın bulamadığı virüsleri çok iyi buluyor, ortadan kaldırıyor. Düşük sistemli bilgisayar için bulunmaz bir nimet olan programın, ücretli versiyonu da mevcut.

9. McAfee Enpoint Security

Ücretsiz sürümü sayesinde diğer yazılımlardan bir adım daha öne çıkan program, üst düzey bir antivirüs koruması ve yerleşik bir güvenlik duvarı ile sizi koruma altına alıyor. Ek olarak makine öğrenimi sistemini de kullanan program, ağınıza girmiş herhangi bir virüs şüphesini de anında incelemeye alıyor.

10. Avast Antivirüs

Piyasada yer alan antivirüs yazılımları arasında kuşkusuz en iyilerden biri de Avast Antivirüs. Gelişmiş malware yazılım engelleme özelliği, kullanıcıları agresif virüs saldırılarından koruma konusunda başarısı ve üstelik bunu ücretsiz yapmasıyla çok tercih edilen bir program. Ücretli sürümü de bulunan Avast, kişisel bilgisayar kullanıcıların gözdesi durumunda. Ayrıca Android tabanlı telefonları için de sunulan program, bulut tabanlı sistemlerde, tüm ayar ve kişisel bilgilerinizi de saklamanıza olanak sağlıyor.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
2
Beğen
Mutlu Mutlu
2
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!