En İyi Mobil Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

3 dk okuma süresi


12
12 Paylaşım, 12 puan

Bildiğiniz gibi çekilen fotoğrafların üzerinde oynanması ya da sonrasında üzerinde değişiklikler yapılması gerekiyor. İstenilen şekilde rötuşlama işlemine fotoğraf düzenleme diyoruz. Özellikle akıllı telefonlar ile fotoğraf çekmek yaygınlaştıkça, bu işlemleri yapmayı kolaylaştıran mobil uygulamalar iOS ve Android platformlarında yerini almaya başladı. Bilgisayarlardaki photoshop programları gibi olmasa da, akıllı cihazlarda beklentilerinizi ve ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde tasarlanan en iyi mobil fotoğraf düzenleme uygulamaları neler? sizler için araştırdık.

Fotoğraf düzenleme olayı kimi zaman basit tonlamalar ve ince ayar, kimi zamanda fazla uğraş gerektirebiliyor. Ancak herkes için ortak kullanılan ayarlar bulunmakta. İşte bu hususlara dikkat ederek, öneriler halinde kısa bilgiler verdik. Mobil cihazlar için ücretsiz en iyi 10 fotoğraf düzenleme uygulaması listelemiz şunlardır. Hadi birlikte göz atalım!

1. VSCO

En İyi Mobil Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

Kolay uygulanabilen efektleri sayesinde VSCO uygulaması, fotoğrafçılar arasında oldukça popüler bir uygulama. Hem fotoğraf çekiminde sunduğu çeşitli özellikleriyle hem de küçük değişiklikler yaparak fotoğrafları daha artistik hale getiren filtreleriyle başarılı bir uygulamadır. Güzel görünümlü efektler sunan VSCO, geniş fotoğraf düzenleme arayüzü ve filtreleri ile instagram’a alternatif bir uygulama olarak piyasaya çıkmıştı. Özellikle Android platformunda eşsiz diyebiliriz. Ancak bazı filtrelerde 7 günlük deneme sürümüne karşılık, ücretli üyelik istiyor. Buna rağmen ücretsiz özellikleriyle kullanmaya değer!

Platform: iOS – Android | Fiyat: Ücretsiz

2. SnapSeed

En İyi Mobil Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

Fotoğrafları filtreleme konusunda oldukça başarılı olan SnapSeed, Google tarafından geliştirilmiş profesyonel bir mobil uygulamadır. Özellikle renklerin en belirgin hallerini kullanıcılarına sunuyor. Görsellerinizi keskinliği ve canlılığı artırabilir veya azaltabilirsiniz. Ayrıca düzeltme fırçası, süsleme ve parlaklık filtreleri ile yaratıcı fotoğraf çerçeveleri, aydınlatma ve doku efektleri de sunuyor. Fotoğrafları döndürebilir ve kırpabilirsiniz.

Platform: iOS – Android | Fiyat: Ücretsiz

3. Adobe Photohop Lightroom CC

Adobe Photoshop Lightroom CC uygulaması, görüntülerinizi düzenleme ve paylaşmak için güçlü ve basit bir çözüm sunmaktadır. Görselleriniz üzerinde size birçok kontrol imkanı veriyor. Ayrıca Adobe Lightroom CC masaüstü programıyla senkronize etme gibi artıları var. Ancak ek olarak üyelik gerekebilir.

Platform: iOS – Android | Fiyat: Ücretsiz

4. Adobe Photoshop Express

Adobe Photoshop Express Uygulaması

Bilgisayarlardan bildiğimiz Photoshop programının mobil versiyonudur. Akıllı telefonlar için kolay, hızlı ve güçlü olmakla birlikte, en iyi fotoğraf düzenleme ve kolaj oluşturma uygulamalarından biridir. Ayrıca kırpma, düzleştirme, kırmızı gözü düzeltme gibi temel seviyedeki tüm ihtiyaçlarınızı karşılar.

Platform: iOS – Android | Fiyat: Ücretsiz

5. Picsart

Kesme, kırpma, esnetme, klonlama, metin ekleme ve eğrileri ayarlama gibi araçlara sahip bir mobil uygulamadır. Ayrıca HDR dahil sanatsal görsel filtreleri, çerçeveler, arka planlar, açıklama balonları, kenarlıklar ve daha fazla kütüphaneye sahip. Yüzlerce farklı yazı tipi ve yapay zeka destekli efektler sunmaktadır. Sadece reklamların sıklıkla gelmesi biraz sıkıcı olabilir!

Platform: iOS – Android | Fiyat: Ücretsiz

6. Afterlight

En İyi Mobil Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

Birçok fotoğraf düzenleme uygulaması gibi filtreleme ve çerçeveleme seçenekleri mevcut. Bunun yanında ufak bir photoshop programı denilebilir. Diğer uygulamalara kıyasla üyelik gerekmeden fotoğraf üzerinde değişikler yapabiliyorsunuz.

Platform: iOS – Android | Fiyat: Ücretsiz

7. Prisma

En İyi Mobil Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

Tam olarak bir fotoğraf düzenleme uygulaması olmayan Prisma, ünlü sanatçıların stillerini kullanarak fotoğraflarınızı tuvallere dönüştürüyor. Picasso, Munk ve daha fazla dünyaca ünlü pek çok desen ve süslemeleri görsellerinize uygulayabiliyorsunuz.

Platform: iOS – Android | Fiyat: Ücretsiz

8. Facetune

Özellikle selfie severler için eğlenceli bir portre fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Yüz lekeleri, parlak gözler, karanlık bölgeleri aydınlatma gibi kolayca kullanabileceğiniz araçlara sahiptir. Fotoğraflarınızda yüz şekillendirme ve makyaj yapmanızı sağlayacak güzel bir uygulama.

Platform: iOS – Android | Fiyat: Ücretsiz

9. PicLab

PicLab Uygulaması

PicLab uygulaması ile görsellerinizin üzerine yazılar yazabilirsiniz. Aynı zamanda filtre, doku ve eğlenceli pek çok efekt eklememiz mümkün. Birden fazla fotoğrafı yan yana getirerek kolajlar oluşturabilirsiniz. Sonunda kreatif ve kaliteli bir görsel hazırlayabilirsiniz.

Platform: iOS – Android | Fiyat: Ücretsiz

10. Canva

En İyi Mobil Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

En iyi mobil fotoğraf düzenleme uygulamaları listemizdeki son uygulama Canva. 60 binden fazla ücretsiz tasarım şablonu ile facebook, instagram, pinterest ve twitter gibi sosyal medya siteleri için pratik post hazırlayabiliyorsunuz. Kartvizit, davetiye, kapak fotoğrafları oluşturabileceğiniz gibi aynı zamanda kullanıma hazır filtreleri sayesinde görsellerinizi kolaylıkla parlaklık ve kontrast açısından düzenleyebiliyorsunuz. Diğer güzel yönü ise hazırladığınız görselleri internet üzerinden de ulaşılabilmeniz ve ekip oluşturarak istediğiniz görseli ekip çalışması ile yürütebilmenizdir.

Platform: iOS – Android | Fiyat: Ücretsiz


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
21
Beğen
Mutlu Mutlu
16
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
15
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!

Lütfen reklamlara izin verin

Reklamların can sıkıcı olduğunun farkındayız ancak dergiCE'nin içeriklere devam edebilmesi için reklam yayını yapmak zorundayız. Adblocker uygulamasından dergiCE.com domainini kaldırarak bize destek olabilirsiniz.