Tarzınıza Göre Harika Tasarımlar Yapabileceğiniz Ücretsiz Siteler

5 dk okuma süresi


12
13 Paylaşım, 12 puan

Dijitalleşen dünyada paylaşım hızı büyük oranda artmıştır. Buna bağlı olarak özellikle tasarımcılar bu konuda ağır programları tercih etmek yerine daha alternatif sitelere yönelmeye başlamıştır. Bu sebeplerin en başında bu tarz tasarım programlarının aşırı sistem istemesi gelmektedir. Bu ve bunun gibi birçok nedene bağlı olarak alternatif tasarım programları son zamanlarda tasarımcıların gözdesi olmaya başlamıştır. Aynı zamanda hem ücretsiz olması hem de kaliteli içerikler üretebilmesi de cabası. Bu listemizde sizler için en güzel tasarım sitelerini araştırdık. İşte tarzınıza göre harika tasarımlar yapabileceğiniz ücretsiz alternatif siteler… Keyifli okumalar!

1. Canva

Tarzınıza Göre Harika Tasarımlar Yapabileceğiniz Ücretsiz Siteler

En popüler ücretsiz tasarım sitelerinden biri olan Canva, web tabanlı tasarım sitesidir. Sosyal medya görselleri, infografikler, film posterleri, sunumlar, kartlar, bannerlar kısaca aklınıza gelecek her tasarımı ücretsiz ve kolay bir şekilde tasarlama imkânı sunar. Hızlı ve profesyonel bir tasarım yapmak isteyenlerin uğrayacağı en popüler sitelerden biri olan Canva, tarzınıza göre harika tasarımlar yapabileceğiniz ücretsiz siteler arasından biridir. Kullanım açısından çok basittir. Facebook ya da Google hesabınızla hızlı giriş yapabilir veya direkt siteye kaydolarak hesap açabilirsiniz. Sonraki adım ise sitenin size sunduğu imkânlardan faydalanmaktır.

2. Crello

Crello, tarzınıza göre hazır şablon bulunduran ücretsiz tasarım sitelerinden biridir. Hazır şablonların yanında kendiniz de sıfırdan başlayarak bir tasarım yapabilirsiniz. Özel günlerde hızlıca paylaşım yapmak isterseniz, hali hazırda hazır şablonları (anneler günü, sevgililer günü, doğum günleri) kullanma olanağına sahip bir site düşünün. Diğer kullanıcılar tarafından her hafta beslenen ve güncellenen tasarımlarla kendi keyfinize uygun bir tasarımı mutlaka sunan Crello, yaklaşık 12.000 kadar şablon, 5000 kadar da hazır video içeriği bulundurur. Rutinlikten çıkıp içerikleri daha eğlenceli bir şekle getirmek isteyen kişilerin vazgeçemediği bir sitedir Crello.

3. Visme

Eğer Powerpoint’ten sıkıldıysanız Visme imdadınıza yetişiyor. Tıpkı Canva gibi bir sisteme sahip olan Visme’nin de kullanımı gayet kolaydır. İster Facebook ile giriş yaparak isterseniz de siteye tam kaydolarak giriş yapabiliyorsunuz. Sunumları, infografikleri, web içerikleri ve grafiksel raporları kolay ve standartların dışında hazırlama olanağı sunan Visme, diğer sitelere nazaran belli bir seviyeye kadar ücretsiz içerik sunar. Biri ücretsiz olmak üzere 3 tür hesap sunar. Premium hesapların biri standart sürüm, diğeri ise tam üyeliktir. Tahmin edileceği gibi ayda belli bir ücret karşılığında daha fazla içerik üretme imkânına sahip olabilirsiniz. Yine de ücretsiz hesabı kullanmayı tercih ettiğiniz de bolca yeni içerik üretme şansına sahip olabileceksiniz.

4. Adobe Spark

Özellikle sosyal medyada paylaşım yapamadan duramayan kişiler, hikâyeleri ve postları art arda sıralamak isteyenler için bulunmaz bir nimet olan Adobe Spark, Adobe System tarafından geliştirilen bir sosyal uygulama paketidir. Adobe Spark’ın en iyi özelliklerinden biri, hiçbir teknik bilgiye sahip olmadan profesyonel işler çıkarmanızı sağlamasıdır. 3 tür uygulaması mevcuttur. Adobe video, daha çok video düzenlemesi yapmak için kullanılır. Adobe Page, ise metin odaklı bir program olduğundan bu amaç için kullanılır. Adobe Post ise, sosyal medya platformlarında postları ve hikâyeleri hızlı ve şık bir şekilde tasarlamak için tercih edilir.

5. PicMonkey

Tarzınıza Göre Harika Tasarımlar Yapabileceğiniz Ücretsiz Siteler

Picmonkey, profesyonel olarak bu işleri yapmayan kullanıcılar için tasarlanmış bir fotoğraf düzenleme platformudur. Çoğu modern tarayıcıda çalışan oldukça basit bir uygulama olan Picmonkey, tatil dönüşü çekilen fotoğraflarda ufak düzenlemelerden tutun, düğün fotolarınızı iyileştirmeye kadar birçok alanda işinize yarar. Bu düzenlemelerin yanında bazı özel efektleri de uygulamanıza olanak tanır. Tarzınıza göre harika tasarımlar yapabileceğiniz ücretsiz siteler arasında bulunan Picmonkey basit ve anlaşılır bir ara yüze sahiptir. Uygulamanın tamamı ücretsizdir fakat ara sıra size reklam tıklatarak bir gelir kazanma yöntemi bulunmaktadır. Bu kadar güzel bir uygulama olduğu düşünüldüğünde pek de rahatsız etmeyecek bir durumdur.

6. Snappa

Tasarımcı olmayan veya tasarlamaya zamanı olmayan kişilerin sıkça başvurduğu duraklardan biridir Snappa sitesi. Dijital dünyada artık çoğu program başka bir alternatif program getirir. Snappa da bu alternatif programlardan biridir. Ücretsiz özelliği sayesinde ister kendi broşürünüzü tasarlayın ister var olan taslaklardan size en uygun olanı seçin. Siteye girdiğiniz anda hiçbir şey bilmeseniz bile 5 dakika içerisinde yaratıcılığınızı kullanarak pratik tasarımlar yaratabilirsiniz. Photoshop ve Coreldraw gibi programların alternatifi olarak görülen Snappa sayesinde, tasarımcı olmasanız bile sizi tasarımcı gibi hissettirecek.

7. Be Funky

Tarzınıza Göre Harika Tasarımlar Yapabileceğiniz Ücretsiz Siteler

Be Funky, hem bilgisayar hem de akıllı telefon için tasarlanmış ücretsiz bir fotoğraf düzenleme programıdır. Özellikle öğrencilerin tercih edebileceği bu uygulama eğlenceli ara yüzüyle hayalinizdeki tasarımlarınızı gerçeğe dönüştürmenize yardım edecek materyallere sahip. Diğer tasarım programlarının karmaşık ve ağır olması sebebiyle tercih edilme olasılığı daha yüksek olan uygulamalardan biridir. Tarzınıza göre harika tasarımlar yapabileceğiniz ücretsiz siteler içerisinde bulunan Be Funky, denemeniz gereken uygulamalardan bir tanesidir. Aynı zamanda sosyal medya görsellerini de kolayca hazırlama ve kolaj yapma imkânı da sağlamakta.

8. Easel.ly

İngilizce “Kolayca” anlamına gelen Easel.ly, daha çok infografik hazırlamak için sıkça kullanılan ücretsiz tasarım sitelerinden biridir. Görseller ve sayılarla mesajları okuyucuya kolay, anlaşılır ve eğlenceli bir şekilde anlatmaya yarayan tablolardır infografikler. Infografikler birçok alanda işe yarayan materyallerden biridir. Özellikle eğitim hayatında ve iş dünyasında sık sık tercih edilir. Hem tasarlanması kolay hem de eğlencelidir. Easel.ly sitesi bu konuda oldukça kolaylık sağlar. Ücretsiz içeriği vardır fakat diğer sitelere göre kullanım alanı biraz daha kısıtlıdır. Yani daha fazla materyalden yararlanmak için belli bir ücret ödemeniz gerekir.

9. Fotor

Bu uygulamamız daha çok Android ve iOS tabanlı bir uygulamadır. Günümüzde akıllı telefon kameralarının yüksek kalitede fotoğraf çekecek durumda olması, bu çekilen fotoğrafları düzenleyecek uygulamaların çıkışını da tetiklemiştir. Fotor, basit bir anlatımla mobil fotoğraf düzenleme ve kolaj oluşturma uygulamasıdır. Çekilen fotoğrafların daha profesyonel görünmesini kim istemez ki? Kendi stilinizi oluşturacağınız bu uygulamayla artık daha kolay bir şekilde sosyal medyada tarzınızı gösterebilirsiniz. Genel anlamıyla ücretsiz olan Fotor, istenildiği takdirde Premium olarak da kullanılabilir. Aylık ücret olarak 40 TL gibi bir ücret ödeyerek reklamsız ve sınırsız bir kullanıma sahip olma imkânını barındırır.

10. Pixlr

Tarzınıza Göre Harika Tasarımlar Yapabileceğiniz Ücretsiz Siteler

Tarzınıza göre harika tasarımlar yapabileceğiniz ücretsiz siteler listesindeki son uygulama olan Pixlr, başka bir ücretsiz fotoğraf düzenleme programıdır. Henüz profesyonel bir bilgisayara sahip olmayan tasarımcıların genelde tercih etmekten asla çekinmediği bir sitedir. Ara yüzü ve tasarımı olarak Adobe Photoshop’u anımsatan Pixlr, barındırdığı teknik özellikleriyle de Photoshop’u pek de aratmayacak cinstendir. Resimleri üzerinde kesme, kırpma, küçültme gibi oynamalar yapılabilir. Pek çok filtre özelliği vardır. Aynı zamanda dili de Türkçedir. Kısaca diğer tasarım programlarına nazaran daha hızlı ve pratiktir.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
2
Beğen
Mutlu Mutlu
2
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Olamaz Olamaz
1
Olamaz
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!