En Güzel Sürpriz Doğum Günü Hediye Fikirleri

4 dk okuma süresi


9
10 Paylaşım, 9 puan

Doğum günleri kaç yaşına gelirsek gelelim bizi heyecanladıran günlerden belki de en önemlisi. Sevdiklerimizi yanımızda görmekten ayrı bir mutluluk duyduğumuz, anıları canlandırdığımız, bazen de uzaklarda olduğumuz için hüzünlendiğimiz günler. Bu günleri hatırlanası kılmak için çok pahalı hediyelere aslında gerek yok. Önemli olan düşünüp fikir üreterek kişiye özel olduğunu hissettirmek. Bizler de sizin için en güzel sürpriz doğum günü hediye fikirleri listesini hazırladık. Keyifli okumalar!

1. Doğum Günü Pastası

En Güzel Sürpriz Doğum Günü Hediye Fikirleri

Doğum günü olan kişiye, onun özellikle sevdiği pastayı mumlarla süsleyip dilek tutması için üfletmeniz klişe gibi görünse de pastalar, doğum günlerinin vazgeçilmezidir. Burada dikkat edilmesi gereken, sürpriz olacağı için özenli bir ortam oluşturmak ve doğum günü olan kişiye kendisini özel hissettirmenizdir. Pek çok pasta seçeneği içerisinden kişiye özel olanını seçmek ve sevdiği insanları bir araya getirerek sürpriz yapıp, pasta kesmeniz doğum gününü başlı başlına şölene çevirecektir. Şeker hamuruyla yapılan figürler, renkli kaplamalar kişinin karakteri, mesleği, sevdiği işlerle ilgili görsellere dönüştürülüp pastaya eklenebilir ya da resim kullanarak renklendirilebilir. Pastanın üzerine koyacağınız mumları kişinin yaşı sayısında koymanız da eğlenceli olacaktır.

2. İsimli Kurabiyeler

Hem kendim yapayım hem de lezzetli olsun diyorsanız kurabiye yapmak tam size göre. Doğum günü hediye fikirleri arasından en güzel sürpriz bu olsa gerek. Tarifini yine hediye edeceğiniz kişinin damak tadına uygun şekilde hazırladıktan sonra kürdanla ya da harf kalıplarıyla bir sürü harfli kurabiye elde edebilirsiniz. Yan yana dizildiğinde bir isim oluşturan kurabiyeler görenleri büyüleyecek. Hasır bir sepete, büyük renkli bir kase içerisine dizeceğiniz kurabiyelerinizi renkli bir kumaşla paketleyebilirsiniz.

3. El Yapımı Kartlar

En Güzel Sürpriz Doğum Günü Hediye Fikirleri

Yenilip tüketilen bir hediye olmasını istemiyorsanız, doğum günü arkadaşınızla aranızda geçen anıları aktarabileceğiniz materyallerle bir kolaj oluşturabilirsiniz. Renkli kartonları keserek yapacağınız değişik boyutlardaki kartonlara fotoğraflar yapıştırarak ve notlar alarak hazırlayacağınız bu kartları bir panoya asabilirsiniz. Deste şeklinde dizerek kurdeleyle de bağlayabilirsiniz. Anılarınızın yer aldığı ve kalıcı olan bu hediye yıllara meydan okuyarak güzel bir hediye olarak saklanacaktır.

4. Origami Aşkına

Yine el yapımı ve düşük maliyetli bir hediye fikri olan origami, hikayesi ve görüntüsüyle etkileyici bir seçenek. Yapılış şekillerini kolaylıkla öğrenebileceğiniz videolar var. Renkli el işi kağıtlarıyla yapabileceğiniz gibi düz beyaz kağıtla da çalışabilirsiniz. Farklı figürler yapmak zor gelirse tek bir objeden bir sürü yapıp ipe geçirebilirsiniz. Örneğin; kelebek şeklindeki origamilerinizi uzun bir ipe dizip asılacak hale getirebilirsiniz. Hediye edeceğiniz kişinin istediği bir obje olması çok daha hoş olacaktır. Ayrıca ahşap bir kutuyla hediye edebilirsiniz.

5. Resimli Kupalar

En Güzel Sürpriz Doğum Günü Hediye Fikirleri

Resmi yolladığınız zaman sizin adınıza özel olarak tasarım yapan yerler var. Profesyonel bir görüntü için en sevdiğiniz görseli kupalar üzerine bastırmak ve bu kupaların içine küçük notlar doldurmak harika bir fikir. Özellikle de uzaktaki birine sürpriz yapacaksanız ince düşünülmüş ve uğraşılmış olması çok önemli. Tek bir kupa yerine yine ufak bir kolaj oluşturacak kupalar kullanmak fikri farklılaştırır. Görsellerinizi birbirini tamamlayacak şekilde oluşturup, ayrı ayrı kupalara bastırarak bir bütünlük elde edebilirsiniz.

6. Gözünüz Üzerinde Olsun

Son zamanlarda pek çok kişinin tercih ettiği göz fotoğrafı kullanımı oldukça ilgi çekici. Özel bir çekim ile gözünüzün fotoğrafı çekilip büyük boyutlarda çerçeveleniyor. Dilerseniz birden fazla göz resmi de kullanılabilir. İçinizden gelenleri yazdığınız bir notla birlikte evin bir duvarını süsleyecek olan bu görsel, her an gözlerim sana bakıyor mesajını iletiyor. Dilerseniz ışıklı çerçeve ile daha parlak hale getirebilirsiniz.

7. Kutusu Farklı, İçeriği Farklı

En Güzel Sürpriz Doğum Günü Hediye Fikirleri

Eğlenceli ve şaşırtacak bir fikir istiyorsanız bu hediye tam sizlik. Büyük boy kutu ya da elektronik bir eşyanın kutusunu kullanabileceğiniz bu fikirde kutunun içeriği bambaşka olacak. İçine koyacağınız hediye ile kutusunun tezat olması oldukça eğlenceli bir fikir. Kocaman bir koliye küçük bir demet çiçek koymak gibi. Kutuyu kolay kolay hediyeye ulaşamayacağı biçimde paketlerseniz eğlence süresi katlanacak ve merak artacaktır. Burada hediyeden çok, onu verme biçiminiz doğum günü olan kişiye unutulmaz anlar yaşatır.

8. Canlı Çiçekler

Çiçeğin her türlüsü her özel günde hep en özel hediye olmuştur. Dalından koparılan çiçekler bir süre sonra kuruduğu için atılmaya mahkum. Ama saksıda canlı bir çiçek yıllarca hediye edilen kişide kalır ve çoğaltılabilir. Ömrü uzun olan soğanlı bitkiler bu hediye için biçilmiş kaftan. Çiçek kısmı solup gitse bile bir sonraki döneminde yeniden çiçek veren bu bitkiler harika bir seçenek. Sizler de hem canlı hem uzun ömürlü bir hediye düşünüyorsanız bu çiçeklere mutlaka göz atmalısınız.

9. Kitap Severler Buraya

Kitap kurdu diye tabir ettiğimiz insanlar her yerde. Onlara verilecek en güzel ve anlamlı hediye elbette ki kitap. Bir de sürprizli olsun diyorsanız, kişiye özel ekslibrislere bayılacaksınız. Bir mühre benzeyen ekslibrisler kişiye özel yapılabiliyor. Kitabın o kişiye ait olduğunu belirten ekslibris, bir nevi kitap kaşesi. Kullanımı ve görüntüsü oldukça keyifli olan bu obje, hediye edilen kişiyi oldukça özel hissettirecektir. Bir kitap severe kitap hediye etmek farklı bir fikir olmasa da ekslibris bunu değiştirmeye yeter.

10. Sevimli Peluşlar

En Güzel Sürpriz Doğum Günü Hediye Fikirleri

El yapımı ya da hazır olarak bulabileceğiniz peluş yastık ve battaniyeler yumuşak dokusuyla görenleri pembe bulutların üzerinde hissettiriyor. Farklı şekil ve büyüklükte olan bu peluşlar yumuşaklıkları ve sıcak görüntüsüyle kış aylarında sıcak bir ortam için harika bir fikir. Kutlama yapacağınız yakınınıza yatak ya da koltuk üzerine serpiştirerek harika bir ortam hazırlayabilirsiniz. Loş ışık, mumlar, güzel bir müzik ile hediyeniz bu ortamın havası olacak. Başka günlerde de bu ortamı kullanarak güzel günleri renklendirebilirsiniz.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
6
Beğen
Mutlu Mutlu
4
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
4
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Olamaz Olamaz
2
Olamaz
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!