Sevgililer Gününe Özel Alabileceğiniz En Anlamlı Hediyeler

2 dk okuma süresi


4
15 Paylaşım, 4 puan

14 Şubat Sevgililer Günü’nün yaklaşmasıyla hediye arayışına başlayan, heyecanlı her aşık gibi sitelerin altını üstüne getirdiniz, en yakın arkadaşlarına fikir danıştınız, sürekli gelen bildirimlerin içeriğine girip baktığınızda daha da çok seçenekle kafanız karıştı belki. Biz de dergiCE olarak, sevgililer gününe özel alabileceğiniz en anlamlı hediyeler neler olabilir diye kafa patlattık ve size “aradığım hediye işte buydu” diyebileceğiniz 10 farklı hediye bulduk, aşkınız katlanarak büyüsün, yüzünüz hep gülsün. Keyifli 14 Şubatlar!

1. Kar Tatiline Ne Dersin?

sevgililer gününe özel alabileceğiniz anlamlı hediyeler

Sevgililer gününe özel alabileceğiniz anlamlı hediyeler bakmak sizi yorduysa, bir tatil iyi gelir! Yolculuk ederken keyifli müzikler dinleyip, karın yağışını izlerken huzuru havada yakalayabileceğiniz, günü anlamlandıracak böyle bir tatil unutulmaz olacaktır. Kardan adam yapabilir, şömine başında içeceklerinizi yudumlayabilirsiniz. Kayak macerasını da unutmayalım!

2. Eksik Parçam Şimdi Tamam: Puzzle

sevgililer gününe özel alabileceğiniz anlamlı hediyeler

İster 2000 ister 1000 parça olsun birlikte tamamlayabileceğiniz ve duvarınızda tablo olarak yer alabilecek bu hediye, sevginizi ifade etmenin başka bir yolu olabilir. Sevgilinizle çekildiğiniz bir fotoğrafı bastırabilir kişiye özel duruma getirebilirsiniz.

3. Yol Gösterici Bir Pusula

sevgililer gününe özel alabileceğiniz anlamlı hediyeler

Kendimizi kayıp hissettiğimiz anlarda ibrenin sevgiye döndüğü ve yönümüzü bulduğumuz bu anlamlı hediye ise bir başka seçenek. Pusulanın kırmızı ucu kuzeyi gösterirken, kişiye özel hale getirildiğinde sevgilinizin baş harfini gösterebilir veya kapağına isim, söz, tarih yazdırabilirsiniz.

4. Lotus Çiçeği Yüzük

sevgililer gününe özel alabileceğiniz anlamlı hediyeler

Lotus çiçeğinin özelliği, karanlık bir hayatta doğmasına rağmen kendi kendini temizleyebilen ve muhteşem görüntüsüyle büyüleyen bir çiçek olmasıdır. Saflık, güzellik ,sonsuzluk ve sürekli yenilenen bir gençlik sembolüdür. Anlamında sonsuzluk gizli, bizden söylemesi.

5. Ayna Ayna Söyle Bana!

Osmanlı zamanında erkeğin kadına ayna hediye etmesi “sana senden daha güzel bir hediye bulamadım” anlamına geliyordu. Anlam olarak etkili olduğu kadar günlük kullanım içinde faydalı bir hediye olabilir.

6. Kitap Kurduna Kitap!

Çok sevdiği bir masal kitabındaki karakterle, şairin durup düşündüren şiirleriyle ve romanların sürükleyiciliğiyle kalıcı bir hediye için binlerce kitap sizi bekliyor. Her satırında sizi hatırlayacağı, kütüphanesinin en nadide eseri olmaya aday bu tarz bir hediye anlamlı olacaktır.

7. Konser Bileti

Konserler ezbere bilinen şarkıları söylerken, çok sevdiğimiz sanatçılarla buluştuğumuz eğlenceli ortamlardır. Şarkılara birlikte eşlik edebileceğiniz ve dans ederken mutluluktan uçabileceğiniz anlar için alacağınız bir konser bileti sevgililer gününe özel alabileceğiniz anlamlı hediyeler arasında.

8. Tavanı Süsleyen Düş Kapanı

sevgililer gününe özel alabileceğiniz anlamlı hediyeler

Eski bir Kızılderili inanışına göre kabus görmeyi engelleyen, kötü düşünceleri uzaklaştıran ve iyi düşüncelerle dolmanızı sağlayan bu aksesuar, görüntüsüyle dekoratif olarak farklı bir hediye seçeneği olabilir. Dilerseniz evde siz de yapabilir ve sevgilinize özel hale getirebilirsiniz.

9. Ay Gece Lambası

Karanlığınızı aydınlatan ve uğruna binlerce şiir ve şarkı yazılan ayın bu minik boyutlu hali bile ona hayran olmanızı sağlayacak. Şiirlerde, sevgilinin güzelliğini anlatabilmek için bu metaforu çok kullanan şairlerin vardır bir bildiği, bize de kullanmak düşer. Geceniz aydınlık olsun.

10. Zarafetin Diğer Adı: Broş

sevgililer gününe özel alabileceğiniz anlamlı hediyeler

Genelde gömleklerin birleşim noktasında ya da yakalarda kullanılan broşlar, klasik veya spor kıyafetlerle de oldukça şık görünmesiyle, sevgililer gününe özel alabileceğiniz anlamlı hediyeler arasında. Kaban ve ceketlerin üzerine veya çantaya iliştirilecek bir broş farklı bir hava katacaktır. Özellikle kişiyi yansıtan çok sevdiği bir çiçek, hayvan ya da figür ise daha da anlam kazanacaktır.


dergiCE üyeleri ne diyor?

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
10
Beğen
Mutlu Mutlu
3
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Olamaz Olamaz
1
Olamaz
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç