En Çok Tercih Edilen 10 Muhasebe Programı

4 dk okuma süresi

En İyi Muhasebe Programı
Hesapcini

13
25 Paylaşım, 13 puan

Muhasebe işleri genellikle firmaların ihtiyaçları doğrultusunda ticari faaliyetlerinin kayıt altına alınması, ekonomik analiz yapılması ve finansal hesapların tutulmasıdır. Bu gibi tüm işlemlerin yapılabilmesi için de muhasebe programı kullanmaları gerekmektedir. Firmaların ihtiyacı olan programları satın alıp kullanması kullanıcılar için kolaylık sağlayacaktır. Her firma hızlı, kolay, kullanışlı ve güvenli alt yapıya sahip bir program kullanmak ister. İş hayatınızda bir problem yaşamamanız için bu özellikleri göz önünde bulundurarak programınızı seçmelisiniz. Seçim sürecinizi kolaylaştırmak için sizlere muhasebe programı seçerken en çok tercih edilen 10 uygulama listesini hazırladık. Keyifli okumalar!

1. Dia

En Çok Tercih Edilen 10 Muhasebe Programı

Dia programı tamamen Bulut ve Online ortam üzerinde çalışmaktadır. Yer ve zaman fark etmeksizin, istediğiniz her şekilde bu programını kullanabilirsiniz. Dia programı ister bilgisayarınızdan isterseniz cep telefonunuzdan tüm işlemleri kolayca yapabilme imkânı sunmaktadır. Bu özelliğiyle kullanıcılara büyük kolaylık ve esnek çalışma saati sunmaktadır. Herhangi bir sunucu, donanım ya da ana bilgisayar gereksinimi duymamaktadır. Bu yönüyle de en çok tercih edilen bir program olmuştur. Çok tercih edilen bir program olarak hızla muhasebe piyasasında yaygınlaşan bir uygulama olmuştur.

2. Logo

Logo köklü bir programdır. Türkiye’de en çok satılan muhasebe programlarının başında gelmektedir. Fatura, stok ve cari yönüyle oldukça kuvvetlidir. Büyük firmalar sıklıkla bu programı tercih etmektedirler. Logo programında 16 kullanıcıya kadar kullanabilir daha fazla da arttırmak mümkündür. Ayrıca başka bir özellik olarak da 25 ayrı firmanın takibini bu programdan rahatlıkla yapabilirsiniz. Muhasebe kayıtlarınızı hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Logo programının düzenli veri tutma özelliğiyle de raporlama işlemlerinizi çok hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Devlet kurumları ile entegre olarak işlem de yapabilirsiniz.

3. Eta

En Çok Tercih Edilen 10 Muhasebe Programı

Eta programı en eski muhasebe programlar arasında yer almaktadır. Özellikle, 2000’li yıllarda başta okullar olmak üzere birçok firma sıklıkla kullanmışlardır. Ancak, günümüzde eskisi kadar kullanıcıya sahip değildir. Çünkü muhasebe sektöründe sayısızca program bulunmaktadır. Bu yüzden Eta’nın da çok rakibi vardır. Eta muhasebe programının içerisinde stok, çek-senet, kasa, banka, cari ve daha birçok farklı modül bulunmaktadır. Eta programının günümüzde 100 bini aşkın kullanıcısı bulunmaktadır. Kullanıcıları özellikle orta ölçekli firmalardan ve mali müşavirlik bürolarından oluşmaktadır.

4. Luca

En çok kullanılan ve tercih edilen akla gelen 10 muhasebe programı arasında Luca programı da vardır. Luca, resmi muhasebe işlerinin takip imkânı sunan bir yazılım programıdır. Bu programda bilanço, gelir tablosu, yevmiye defteri ve KDV beyannamesi gibi işlemlerin takibini kolaylıkla yapabilirsiniz. Özellikle mali müşavir bürolar tarafından çok tercih edilen bir programdır. Ek lisans almadan sınırsız kullanıcı tanımlama özelliği bulunmaktadır. Aynı anda birden fazla kullanıcıyla işlem yapabilirsiniz. Bu programını Windows standartlarında kullanabilirsiniz. Bilgisayarlı muhasebe kurslarında da Luca programı hakkında bilgiler verilmektedir.

5. Mikro

En Çok Tercih Edilen 10 Muhasebe Programı

Uzun yıllardan beri muhasebe piyasasında olan ve ciddi bir kullanıcı kitlesine sahiptir. Detaylı işlemler yapabilmeye olanak tanıyan Mikro programı, zor öğrenilir ancak öğrenildiğinde de her türlü detaya kolayca erişim imkânı sunan bir program olarak öne çıkmaktadır. Windows tabanlı cari hesap programıdır. Çok farklı ve kapsamlı modüllere sahiptir. Bu program ile raporlarınızı çok kolay bir şekilde Word veya Excel programına aktarma imkânınız da vardır. Stok bilgilerinizi, müşteri siparişlerinizi, yaptığınız harcamaları ve gelirinizi anlık gerçek rakamları da görebileceğiniz özellikleri de vardır. Esnek kullanımıyla kullanıcılarına rahatlık sunmaktadır.

6. Zirve

Muhasebe sektöründe en çok tercih edilen 10 programlar arasında Zirve muhasebe programı da vardır. Zirve programı genel muhasebeye yönelik çözümleriyle bu sektörde ön plana çıkmaktadır. Serbest muhasebeci mali müşavirler ve KOBİ’lere sunduğu çözümler ile daha çok tanınmaktadır. Zirve programı Türkiye’de çok tercih edilen ön muhasebe ve mali müşavirlik yazılımıdır. 2017 yılında DST yerli yazılım şirketi Mikro’yu satın aldıktan sonra Zirve programını da satın almıştır. DST yazılımı, bu stratejisinin sebebi Mikro programının fonksiyonel ve kapsamlı çözümleriyle Zirve’nin popülerliğinden ve ününden faydalanmak istemiştir.

7. Fenesoft

En Çok Tercih Edilen 10 Muhasebe Programı

Kolay kullanımı arayüzüyle kullanıcı dostu olan Fenesoft programı, işletmelerin en çok ihtiyaç duydukları hızı ve pratiği sunmaktadır. Fenesoft programı, firmaların ön muhasebe hesaplarını, sistemli ve düzenli bir şekilde takip edilmesi için kurulmuştur. Firmalar tüm ticari hareketlerini sistem üzerinde kayıt altına tutmasını ve kolayca hesap takibini yapması için üretilen bir programdır. Fenesoft programının cari hesap takibi, kasa takibi, fatura ve stok takibi gibi birçok farklı modüllere sahiptir. Firmalar ticari faaliyetlerine ilişkin en çok ihtiyaç olunun raporlama, ekstreler, analizler Fenesoft programında kolay ve detaylı bir şekilde hazırlanabilmektedir. Ayrıca Excel, Pdf, Word ya da yazıcıya çıktı olarak da alabilirsiniz.

8. Aymet

Muhasebe programı, olarak en çok tercih edilen 10 uygulama arasında Aymet programı da vardır. Aymet, bulut veritabanlı hizmet sunan oldukça kolay ve anlaşılır bir programdır. Parametrik yapısıyla gelişmekte ve değişmekte olan kullanıcıların ihtiyaçlarına göre en kısa süre içerisinde çözüm üretimi sunmaktadır. Hem bilgisayar ortamında hem de mobil uygulamasıyla işlemlerinizi anlık hareketlerle izleme imkânı da sunmaktadır. Daha önce herhangi bir muhasebe uygulaması kullanmamış olsanız bile kısa bir süre içerisinde Aymet programını kolaylıkla kullanabileceğiniz bir arayüzüne sahiptir. Bu özelliğiyle de muhasebe sektöründe tercih edilen programlar arasındadır.

9. Orka

Orka programı, muhasebe bürolarına yönelik yazılımlar geliştirerek kullanıcılarına sunmuştur. Muhasebe sektöründe yenilikçi girişimleri ile farklı ve öncü olmasıyla bilinmektedir. Bu program Windows tabanlı olmasıyla birlikte E-devlet ile birlikte çalışarak kullanıcılarına kolaylık sağlamaktadır. Bulut teknoloji sistemiyle verileri daha güvenli bir şekilde bünyesinde tutan bir programdır. Kullanıcıların kolay kullanımları ve zaman tasarruf yapmaları açısından programın kısayolları da vardır. Bir başka özelliği ise evrak sihirbazı ile evrak işleme aşamasında da kullanıcılarına kolaylık sunmaktadır.

10. Zenom

En Çok Tercih Edilen 10 Muhasebe Programı

Zenom muhasebe programı, bu sektörde en çok tercih edilen 10 uygulama arasında yer almaktadır. Zenom muhasebe programı kullanış ve öğrenme açısından kolay bir uygulamadır. Kullanıcılarının tüm yönetim ve muhasebe ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanan bir bilgi sistemidir. Pek çok kapsamlı modülleri ile iş yükünüzü kolaylaştıracak nitelikte bir programdır. Fatura girme ve bordro konusunda başarısı Zenom programının daha başarılı sayılabilecek birkaç özelliklerindendir. Kullanıcı firmaların onayı olduğu sürece beyannameleri de otomatik olarak gönderip, zamandan tasarruf yapmalarını sağlar. Sistemsel olarak daha verimli çalışma olanakları sunmaktadır.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
44
Beğen
Mutlu Mutlu
18
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
19
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
7
Üzgün
Olamaz Olamaz
4
Olamaz
Kızgın Kızgın
7
Kızgın
Komik Komik
2
Komik
İlginç İlginç
5
İlginç

Yorum bırak

  1. Başarılı bi içerik olmuş. Biz de şirketimizde online muhasebe programı Hesapcini kullanıyoruz. Tavsiye ederim. Tarayıcıdan ya da mobil uygulamadan kolayca işlem yapılabiliyor.

Lütfen üye girişi yapın!