En Çok Tercih Edilen 10 Muhasebe Programı

2 dk okuma süresi


7
15 Paylaşım, 7 puan

Muhasebe denince aklımıza işletmelerin ekonomik faaliyetlerini kaydeden, sınıflayan, özetleyip analiz eden bir bilim gelir. Bahsettiğimiz tüm bu işlemlerin yapılabilmesi için de belli başlı programların kullanılması gerekir. Kullanılacak program, çalışma düzeni ve iş verimliliği için son derece önemlidir. Bu nedenle muhasebe programı seçerken öncelikle en önemlisi ihtiyacınıza uygun özelliklerde olmalı, güvenli bir alt yapıya sahip olmalı, size zaman kazandıracak türden hızlı ve kolaylıkları olmalı ve kullanımı basit ve anlaşılır olmalıdır. İş hayatınızda sorun yaşamamak için tüm bu maddeleri göz önüne alarak programınızı seçmelisiniz. İşletmelere yönelik program seçimi yapılacaksa, işletmenin içinde bulunduğu sektör ve işletmenin yapısını da dikkate alarak uygun programı seçmek gerekir. Seçiminizi kolaylaştırmak adına bizde sizler için araştırdık ve en çok tercih edilen 10 muhasebe programını listeledik. Hep birlikte inceleyelim!

1. Logo

Logo, muhasebe kayıtlarınızın hızlı ve düzenli veri tutma özellikleri üzerinde duran raporlama işlemini son derece hızlı gerçekleştiren bir muhasebe programıdır. Ayrıca devlet kurumlarıyla entegre olarak işlem gerçekleştirmektedir. Logo, daha çok şirketlerin kendi bünyesinde bulunan muhasebe departmanları  için tercih edilen bir programdır.

2. Aymet

Bulut veritabanı hizmeti sunan oldukça kolay ve anlaşılır bir uygulamadır. Parametrik yapısı ile gelişen ve değişen ihtiyaçlarınıza göre en kısa sürede çözüm üretimi sunar. Ayrıca mobil uygulaması ile anlık işlem hareketlerinizi izleme imkanı sunmaktadır.

3. Orka

Windows tabanlı olması ile birlikte e-Devlet ile entegre çalışarak kolaylık sağlamaktadır. Cloud teknoloji sistemi ile verileri güvenli bir şekilde tutan bir programdır. Kullanım olarak kısayolları sayesinde zamandan tasarruf ettirir. Evrak sihirbazı ile evrak işleme aşamasında da hatırı sayılır kolaylık sağlamaktadır.

4. Luca

Bu muhasebe programı, web tabanlı bir program olması ile kullanıcılarına zaman ve mekandan bağımsız bir kullanım sağlamaktadır. Bu özelliği sayesinde güncelleme ve yedekleme yapma durumunu da ortadan kaldırmaktadır.

5. Eta

Şirket ve kurumlar bu program ile fatura, stok, muhasebe, işletme defterleri vb. gibi bir çok modülleriyle hesaplarını düzenli bir şekilde kayıt altına alabilirler. İş takibi konusunda sıfır hata istiyorsanız ve eğer birden fazla personele sahipseniz kontrolü sizde tutarak takibinizi kolaylaştıran bir programdır.

6. Mikro

Windows tabanlı bir cari hesap programıdır. Çok kapsamlı modüllere sahip olan bu muhasebe programı ile tek bir tuşla raporlarınızı Word ya da Excel programına gönderebilirsiniz. Stoklarınızı, müşteri siparişlerinizi, harcamalarınızı ve gelir ve giderlerinizin anlık gerçek rakamlarını görebileceğiniz özellikleri mevcuttur. Esnek kullanımı ile de kullanıcılarına rahatlık sağlamaktadır.

7. Zirve

Muhasebe bürolarında en çok tercih edilen programdır. Zirve programı çok kapsamlı olarak dizayn edilmiş olan modüllerden oluşan mali müşavir sistemidir. Bu muhasebe programı, kullanıcılar tarafından yedekleme konusunda bir çok kolaylık sağlamaktadır.

8. Vega

Akıllı Windows  tabanlı  olup, mali müşavirlik ve muhasebe bürolarında rahatça kullanılabilecek bir programdır.

9. Zenom

Kullanımı ve öğrenmesi kolay olan bu program, tüm yönetim ve muhasebe ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere tasarlanmış bir bilgi sistemidir. Kapsamlı modülleri sayesinde iş yükünüzü hafifletecek nitelikte bir programdır. Beyannamelerinizi otomatik olarak göndererek, zaman tasarrufu yapıp sistemsel olarak daha verimli  çalışmanızı sağlamaktadır.

10. Akınsoft Volvox

Akınsoft Volvox, orta ölçekli esnaflara yönelik tasarlanmış bir ön muhasebe programıdır. Otomotiv, sigortacılık, marketler, inşaat, gıda, turizm ve mali müşavirler gibi bir çok sektördeki esnaflar yararlanabilir.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
13
Beğen
Mutlu Mutlu
3
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
4
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
2
Üzgün
Olamaz Olamaz
1
Olamaz
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç

Yorum bırak