En Çok Para Kazanan Türk Youtuberlar

3 dk okuma süresi


7
13 Paylaşım, 7 puan

Hayatımızın her alanına yayılan bir uygulama var; Youtube. Hayatımızın her alanı demişken gerçek manada hayatımızın her alanında. Yemek tarifleri, film ve diziler, eğlence kanalları… Her yaşa ve kitleye uygun içerikler var burada. Bize bambaşka bir dünyanın kapısını açan Youtube ve sunduğu içeriklere hepimiz alıştık. Youtube dünyası demişken, bu mecradan ciddi para kazanan Türk Youtuberlar da sık sık gündemimizde artık. İşte dergiCE’nin size özel hazırladığı en çok para kazanan Türk Youtuberlar listesi.

15. Prenses Elif

en çok para kazanan türk youtuberlar

2011 yılında doğan minik Youtuber Elif, günlük çektiği vloglarıyla kendi yaşıtları arasında bir hayli popüler konumda. Minik Youtuber, yılda kazandığı 150.000 dolarla en çok para kazanan Türk Youtuberlar arasında.

14. Sebile Ölmez

en çok para kazanan türk youtuberlar

1974 doğumlu Türk Youtuber Sebile Ölmez, kanalında paylaştığı kadınsal içerikli videolarla yılda tam tamına 170.000 doları cebine koymayı başarıyor.

13. Danla Bilic

en çok para kazanan türk youtuberlar

1994 yılında Kütahya’da dünyaya gelen Youtuber, şirin tavrı ve farklı kişiliği ile Youtube dünyasında bambaşka bir yer edindi kendine. Yaptığı eğlenceli makyaj videoları ile büyük bir kitleyi peşinden sürükleyen Bilic, yıllık kazancıyla da hepimizin dudağını uçuklatıyor. Türk Youtuber Danla Bilic yılda tam tamına 170.000 dolar kazanarak en çok para kazanan Türk Youtuberlar listemize dahil olmayı başarmış durumda.

12. Merve Özkaynak

en çok para kazanan türk youtuberlar

32 yaşındaki Youtuber Merve Özkaynak, doğal ve samimi halleriyle birçok kişiyi kendine hayran bırakıyor. Çektiği makyaj videolarıyla, kitlesinin ilgi odağında olan ismin yıllık kazancı ise 210.000 dolar civarında.

11. Oğuzhan Uğur

en çok para kazanan türk youtuberlar

Ankara doğumlu Youtuber, Babala TV isimli kanalıyla bir hayli ünlü olmuş durumda. Aynı zamanda müzisyenlik de yapan Oğuzhan Uğur, kanalında ünlülerle gerçekleştirdiği sohbetlerle geniş kitlelere ulaşmayı başardı. Ünlü Youtuber yıllık tam tamına 250.000 dolar kazanıyor.

10. Halil Söyletmez

Bir dönemin ünlü aplikasyon uygulaması Vine ile hayatımıza giren isim Halil Söyletmez, yaptığı eğlenceli içerikleriyle oldukça geniş kitlelere ulaşmış durumda. Ünlü Youtuber yılda kazandığı 280.000 dolar ile en çok kazanan Türk Youtuberlar listemizde kendine yer bulmayı başardı.

9. Ruhi Çenet

1990 yılında dünyaya gelen Youtuber, yaptığı ilginç ve ürkütücü videolarla izleyenlerini bir hayli korkutuyor. Ünlü Youtuber Çenet, çekmiş olduğu videolarla yıllık 300.000 doları kasasına ekliyor.

8. Duygu Özaslan

1991 doğumlu Youtuber, çekmiş olduğu eğlenceli ve samimi makyaj videoları sayesinden geniş bir kitleye ulaşmayı başardı. Duygu Özaslan bir yılda kazandığı 320.000 dolarla en çok para kazanan Türk Youtuberlar listemize girmeyi başardı.

7. Duygu Köseoğlu

İstanbul’da doğan ünlü Youtuber Duygu Köseoğlu, yüklediği oyun videolarıyla birçok kişinin gönlüne taht kurdu. Köseoğlu’nun yıllık kazancı ise tam tamına 370.000 dolar.

6. Berkcan Güven

Yine bir Vine fenomeni olan ünlü Youtuber Berkcan Güven, çekmiş olduğu eğlenceli ve komik videolarla bir hayli popüler durumda. 1995 yılında doğan Türk Youtuber Güven’in yıllık cebine koyduğu para ise 380.000 dolar civarında.

5. Barış Özcan

1974 yılında Kuzguncuk’ta doğan Youtuber, bilgilendirici videoları, harikulade ses tonuyla Youtube için oldukça kaliteli içerikler üretiyor. Haliyle bu kalitede ona fazlasıyla geniş bir kitle getiriyor. Ünlü Youtuber Barış Özcan’ın yıllık kazancı ise 400.000 dolar civarında.

4. Kafalar

Vine fenomeni üç arkadaşın kurduğu Kafalar kanalı; Fatih Yasin, Atakan Özyurt ve Bilal Hancı’nın çektiği komik ve eğlenceli videolar ile bir hayli popüler Youtube’da. Üç kafadarın yıllık kazandığı 1.000.000 dolar para ise onları en çok para kazanan Youtuberlar listemizde baş köşeye koyuyor.

3. Orkun Işıtmak

1996 yılında İstanbul’da doğan Türk Youtuber Işıtmak, en eski Youtuberlar arasında. İlk olarak oyun videoları ile kanalını ünlendiren isim şimdilerde ise daha çok mizah ve eğlence videolarıyla kitlesine ulaşıyor. Orkun Işıtmak’ın yıllık kazandığı ücret ise 1.400.000 dolar civarında.

2. Oha Diyorum

Mediakraft Türkiye tarafından kiralanmış olan Oha Diyorum kanalının gerçek sahibi Uğur Uğurcan, Youtube ortaklığından ciddi paralar kazanıyor. Her ne kadar net bir tutar belirtilmemiş olsa da hem Mediakraft hem de Uğur Uğurcan’ın yıllık olarak 1.500.000 dolar kazandığı tahmin ediliyor.

1. Enes Batur

en çok para kazanan türk youtuberlar

1998 yılında Antalya’da dünyaya gelen Enes Batur, Youtube’da ciddi bir abone sayısına sahip durumda. Abone çoğunluğu genellikle 15 yaş altı çocuklardan oluşan Batur, çektiği mizahi ve eğlenceli videolarla en çok para kazanan Youtuberlar listemizin birincisi durumunda. Ünlü Youtuber’ın yıllık kazancı tam tamına 3.500.000 dolar.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
7
Beğen
Mutlu Mutlu
9
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
4
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
2
Olamaz
Kızgın Kızgın
2
Kızgın
Komik Komik
2
Komik
İlginç İlginç
4
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!