Ekranları Süsleyen Hem Başarılı Hem Güzel Kadın Spikerler

4 dk okuma süresi


9
12 Paylaşım, 9 puan

Televizyonda bir programın gidişatını belirleyen kişiler spikerlerdir. Spikerler, sıkıcı bir programı eğlenceli, eğlenceli bir programı da sıkıcı hale getirebilir. Kısaca spikerlik, hataya yer olmayan bir meslek türüdür. Ekranların karşısında izleyicilere seslenirken güzelliğiyle de ön plana çıkmış birçok kadın spiker bulunmaktadır. Sizler için bu isimleri ekranları süsleyen hem başarılı hem güzel kadın spikerler başlığımızda listeledik. Keyifli okumalar!

1. Dilara Gönder

Ekranları Süsleyen Hem Başarılı Hem Güzel Kadın Spikerler

Dilara Gönder, 17 Haziran 1983 yılında Almanya’da dünyaya gelmiştir. Fenerbahçe Tv’de ‘MusicBox’ adındaki program ile mesleğine başladı. Kariyerinin devamında Lig Tv kanalına geçiş yaptı. O kanalda da başarılı işlere imza atmasının ardından 2010 yılında NTV Spor’a transfer oldu. İleri seviyede Almanca ve İngilizce bilmesi işinde ilerleyebilmesi adına büyük bir avantaj oldu. Dilara Gönder, 2014 yılında spikerliği bırakarak oyunculuk alanına geçiş yaptı. Günümüzde hala oyunculuk kariyerine devam eden ünlü isim ekranları süsleyen hem başarılı hem güzel kadın spikerler arasında yer almaktadır.

2. Nazlı Çelik

Nazlı Çelik, 1977 yılında İstanbul’da doğmuştur. Doğuş Holding’in yönetici ekibinde bulunan Yücel Çelik ve Semra Çelik’in kızıdır. Lise zamanında yurtdışı eğitimi almaya başlamıştır. Önce İsviçre’de bir yatılı okul tamamlamış ardından da Amerika’da televizyon ve psikoloji alanında eğitim gördü. Eğitiminin bitişinin ardından NTV Haber’de muhabir olarak göreve başladı. Sonrasında kariyerine Star kanalında devam etti. Uğur Dündar’ın Star’da yayınlanan haber bültenini bırakmasının ardından hafta içi haberciliğine Nazlı Çelik getirildi. Günümüzde hala spikerlik mesleğini sürdürmekte olan Nazlı Çelik, güzelliğiyle de ekranlarda görülen isimlerdendir.

3. Burcu Esmersoy

Ekranları Süsleyen Hem Başarılı Hem Güzel Kadın Spikerler

Burcu Esmersoy, 2 Ekim 1976 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Üniversite yıllarında Amerika’da eğitim almıştır. 1997 yılında da Japonya’da gerçekleştirilen bir güzellik yarışmasında Türkiye’yi temsil etmiştir. Spikerlik kariyerinde ise ilk olarak Kanal D’de çocuk programları sunmuştur. İlerleyen yıllarda CNN Türk bünyesinde spor bölümünde muhabirlik yaparak kariyerini sürdürdü. 2010 yılında oyunculuk alanına da geçiş yaparak filmlerde yer almaya başladı. Günümüzde spikerlik kariyerinde spor alanını bırakmış ve başka dalda programlar sunmaya devam etmektedir. Aynı zamanda oyunculuk kariyerini de sürdürmektedir.

4. Merve Toy

Merve Toy, 1984 yılında Sakarya’da dünyaya gelmiştir. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunudur. İlk olarak kariyerine spor haberciliği alanında başlamış ve Maraton programında röportajlar yapmıştır. Sonrasında ilerleyen kariyerinde basketbol ve futbol programlarında çalışmaya devam etmiştir. Günümüzde interaktif bilgi yarışmalarında sunuculuk yapmaktadır. Bunun yanı sıra spor yazarlığı, yorumculuğu ve sunuculuğuna da devam etmekte olan Merve Toy, ekranları süsleyen hem başarılı hem güzel kadın spikerler arasında yer almaktadır.

5. Jülide Ateş

Ekranları Süsleyen Hem Başarılı Hem Güzel Kadın Spikerler

Jülide Ateş, 1971’de Elazığ’da doğmuştur. 1990 yılında yapılan bir güzellik yarışmasını kazanmıştır. 1992 yılında ise medyadaki kariyeri başlamıştır. İlk olarak Star Haber’i sunmuştur. 2 yıllık bu sürecin ardından Kanal D kadrosuna katılmıştır. Sonrasında CNN Türk, TRT, NTV gibi kanallarda da programlar sunmuştur. En son Haber Global’de yayınlanan ‘Jülide Ateş ile 40’ programını sunmuştur. Program devam etmektedir fakat internet platformu olan ‘Gain’ üzerinden yayınlanmaktadır. Tecrübeli spiker, bu programı sunarak ekranlarda yer almaya devam etmektedir.

6. Cansu Canan Özgen

Cansu Canan Özgen, 23 Eylül 1989 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Kariyerine Bjk Tv’de sunuculuk yaparak başlamıştır. Sonrasında Habertürk kanalına geçiş yaparak haber sunuculuğu yapmıştır. 2018 yılında Habertürk kanalından ayrılarak A Para kanalında ‘Gündem Dışı’ programının sunuculuğunu yapmıştır. A Para kanalında geçirdiği 1 yılın ardından TV8 kanalına geçmiştir. TV8 kanalında ‘8’de Bugün’ programının sunuculuğunu yapmıştır. Sunuculuk dışında kitap yazarlığı da yapmaktadır.

7. Deniz Satar

Ekranları Süsleyen Hem Başarılı Hem Güzel Kadın Spikerler

Deniz Satar, 1987 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. Üniversiteden mezun olmasının ardından ilk olarak Trt Spor kanalında ‘İlk Baskı’ isimli programı Erbatur Ergenekon ile birlikte sunmuştur. 2013 yılında Fanatik Gazetesi’nde editörlük yapmaya başlamıştır. Uzun bir süre boyunca Trt Spor bünyesinde kalmış ve orada ‘Spor Keyfi’ programının sunuculuğunu üstlenmiştir. 2020 yılında verdiği bir karar sonucunda Trt Spor kanalından ayrıldığını sosyal medya hesabından duyurmuş ve sunuculuk kariyerine ara vermiştir. Deniz Satar, ekranları süsleyen hem başarılı hem güzel kadın spikerler arasında yer almaktadır.

8. Merve Dinçkol

Merve Dinçkol, 6 Şubat 1986 yılında İstanbul’da doğmuştur. Üniversitede Radyo, Televizyon Programcılığı bölümünden mezun olmuştur. Daha okul zamanlarında Lig Tv kanalında staj yapmıştır. Mezun olmasının ardından ilk olarak Ulusal Kanal’da çalışmaya başlamıştır. Muhabirliğin yanı sıra editörlük de yapmıştır. İlerleyen yıllarda sunuculuk kariyeri de başlamış ve Ulusal Kanal’da haber bülteni sunmaya başlamıştır. Sonrasında Kanal D ekibine katılarak hafta sonu haberlerini sunmaya başlamıştır. Günümüzde kariyerini sürdüren Merve Dinçkol, ekranlarda hem başarısıyla hem de güzelliğiyle yer almaktadır.

9. Seyhan Şaşko

Seyhan Şaşko, 7 Ocak 1989 yılında Makedonya’da doğmuştur. Üç yaşındayken babasının işi dolayısıyla Türkiye’ye taşınmıştır. Küçük yaşlardan itibaren spora ilgisi olmuştur. Televizyonculuk kariyerine ilk olarak 2009 yılında TRT’de başlamıştır. Sonrasında bir spor kanalı olan Eurosport’ta ‘Ters Köşe’ adlı programın sunuculuğunu yapmıştır. Ardından 360 Tv ve Tivibu Spor gibi kanallarda da yer almıştır. Günümüzde Bein Sports kanalında sunuculuk görevini yapmaktadır. Mesleğinin haricinde piyano da çalmaktadır ve amatör bir tenis oyuncusudur.

10. Gülay Özdem

Ekranları Süsleyen Hem Başarılı Hem Güzel Kadın Spikerler

Gülay Özdem, 15 Mayıs 1978 yılında İstanbul’da doğmuştur. Üniversite eğitimini yarım bırakarak spikerlik hayallerinin peşinden koşmuştur. Birçok radyoda çalışarak kariyerine başlamıştır. MMC Tv, Tatlıses Tv gibi kanallarda şiir programı sunuculuğu yapmıştır. 2009 yılında da NTV kanalında gece bülteni haberlerini sunmuştur. Sonrasında Habertürk onun ardından da A Haber kanalına geçiş yapmıştır. 2017 yılında CNN Türk ekibine katılmış ama bu kanaldan da ayrılmıştır. Bir dönem oyunculuk alanında da eğitim alan Gülay Özdem, günümüzde Show Radyo’da bulunan ‘Şimdiki Zaman’ programının sunuculuğunu yapmaktadır.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
2
Beğen
Mutlu Mutlu
1
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!