Duymayan Kalmasın: Dünyanın En Pahalı 10 Kulaklığı

3 dk okuma süresi


0
14 Paylaşım

Günlük hayatta hemen hemen hepimizin kullandığı kulaklıklar artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası oldu. Kimimiz oyun oynarken, kimimiz müzik dinlerken kimimiz de dizi, film izlerken kulaklık kullanıyoruz. Kısaca kulaklık ve onun getirdiği teknolojik yenilikler hayatımızı değiştirdi. dergiCE olarak, fiyatıyla dudak uçuklatan dünyanın en pahalı 10 kulaklığı listemizi sizler için hazırladık.

1. JH Audio JH16 Pro

Dünyanın En Pahalı 10 Kulaklığı

Listemizdeki tek kulakiçi kulaklık modeli olan JH Audio JH16 Pro, kullanıcılarına çok özel bir ses deneyimi yaşatıyor. Tam tamına 8 adet ses sürücüsü bulunan kulaklık, ülkemizde 3800 lira civarında alıcılarını bekliyor.

2. Audio-Technica ATH-W5000

Dünyanın En Pahalı 10 Kulaklığı

Üst düzey bir kulaklık olan Audio-Technica ATH-W5000, tüketicilere aradığı her özelliği sunan özel deseniyle, harikulade bir kulaklık. Oldukça üst düzey bir ses kalitesi olan bu kulaklığın, dünyanın en pahalı 10 kulaklığı arasına girmesinin sebebi özel alaşımlı magnezyum çerçeveden yapılması. Bu etkileyici kulaklığın fiyatı ise güncel kur ile 6700 lira civarında.

3. Hifiman HE 6

Dünyanın En Pahalı 10 Kulaklığı

Sıradan bir kulaklık gibi duran Hifiman HE 6 model kulaklığın kendine özel bir yeteneği var. Özel olarak üretilmiş bir manyetik yapı kullanan Hifiman HE 6, bu manyetik yapı sayesinde bir kulaklığın verebileceği doğala en yakın sesi veriyor. Çok özel bir ses deneyimi yaşatan kulaklığın fiyatı ise 7200 lira civarında.

4. Beyerdynamic T1

Dünyanın En Pahalı 10 Kulaklığı

Beyer markasının tanımıyla; optimize edilmiş manyetik alan özelliklerine sahip ve halka mıknatısa dayanan tamamen yeniden tasarlanmış eski model sürücüler, olarak tanımladığı bu teknolojik ürün, ses kalitesi ve modern dış görünümüyle bir hayli cazibeli duruyor. Ürün 7800 liralık fiyatıyla dünyanın en pahalı 10 kulaklığı listemizde kendine yer buluyor.

5. Sennheiser HD800

Dünyanın En Pahalı 10 Kulaklığı

Kulaklık dendiğinde ilk akla gelen marka Sennheiser. Ünlü alman markası, her bütçeye uygun olarak ürettiği kulaklık modelleriyle gönüllere taht kurmuş durumda. Kendi modelleri arasında en büyük ses sürücüsüne sahip HD800 modelinin fiyatı ise fazlaca cep yakıyor. Ürün 8300 lira civarında bir fiyata satışa sunulmuş durumda.

6. Grado PS1000

Nostaljik görüntüsü ve ultra yüksek teknolojiyi bir arada sunan harika bir kulaklık Grado PS1000. Sunduğu üstün ses kalitesiyle fiyatını fazlasıyla hak ediyor diyebiliriz çünkü üründe tam tamına 9 adet ses sürücüsü mevcut. Grado PS1000 model kulaklıklar ülkemizde 9500 liraya alıcı bulabiliyor.

7. Audeze LCD-3

Üst düzey kulaklık modelleri üreten firma, bu sene çıkarmış olduğu Audeze LCD-3 model kulaklık ile yine piyasada kendine yer bulmuş durumda. Düzlemsel ses sürücüleri sayesinde üstün bir ses teknolojisi sunan ürünün fiyatı ise tam tamına 10.500 lira civarında.

8. Stax SR-009

Görsellik açısından çok yoğun eleştiriler alan Stax SR-009 model kulaklık, sunduğu üstün ses kalitesiyle herkesi kendine hayran bırakıyor. Ses uzmanları tarafından oldukça iyi not alan kulaklık şu an için dünyanın en temiz ve saf sesini veren kulaklık olarak biliniyor. Teknoloji harikası bu kulaklık 25.000 lira fiyatıyla dünyanın en pahalı 10 kulaklığı arasında kendine yer bulmayı başarıyor.

9. Ultrasone Edition 5

Ultrasone firması oldukça yüksek bütçeli ürünler üreten bir firma olarak tanınıyor. Bu sene ürettiği Ultrasone Edition 5 model kulaklığı da yine oldukça pahalı bir ürün. Titanyum kaplamalı 40 mm sürücülere sahip bu kulaklık, tasarımında da yedi katmanlı vernik kaplamalı meşe ağacına ve Etiyopya koyun derisini bünyesinde barındırıyor. Bir kulaklık için gerçekten de harikulade bir tasarım. Bu teknoloji harikası ürünün fiyatı ise 28.000 lira civarında seyrediyor.

10. Abyss AB-1266

Katı alüminyum, karbon çelik, titanyum ve kuzu derisini bir arada bulunduran bu kulaklık şu an için dünyanın en pahalı 10 kulaklığı arasında liderliği elinde bulunduruyor. Üst düzey ses kalitesinin yanı sıra görünüm olarak da tüketicilerden tam not alan bu teknoloji harikası ürünün fiyatı ise tam tamına 30.500 lira civarında seyrediyor. Bu fiyatıyla Abyss AB-1266 model kulaklık dünyanın en pahalı 10 kulaklığı arasında birinciliği elde etmeyi başarıyor.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
2
Beğen
Mutlu Mutlu
2
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Olamaz Olamaz
2
Olamaz
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!