Duygularını İncitmeden Partnerinizin Stilini Değiştirebilmeniz İçin 10 İpucu

4 dk okuma süresi


5
14 Paylaşım, 5 puan

Bazen partnerinizin stili ve sizin stiliniz birbirinden doğu ve batı kadar farklı olabilir. Bu kötü bir şey olmamakla beraber, sizi rahatsız ediyor olabilir. Belki de partneriniz modayı sizin kadar takip etmiyordur ya da üzerine ne geçirdiğini çok umursamıyordur. Böyle zamanlarda partnerinize yardımcı olarak onun stilini bir tık yukarı çıkartabilirsiniz. Küçük dokunuşlarla partneriniz bambaşka bir stile sahip olabilir. Duygularını incitmeden partnerinizin farklı stilini değiştirebilmeniz için 10 kolay ipucu ile siz de bunu başarabilirsiniz.

1. Açık Sözlü Olun

Duygularını İncitmeden Partnerinizin Stilini Değiştirebilmeniz İçin 10 İpucu

Dürüst olmak, bir ilişkide yapabileceğiniz en güzel şeydir. Partnerinizin stilinde belirli elementleri beğenmiyorsanız, ona söyleyebilecek yakınlıkta olduğunuzdan emin olun. Bu yakınlığı sağlamışsanız, partnerinizin giydiği şeylerden ya da taktığı aksesuarlardan size batan kısmı karşı tarafa söyleyebilirsiniz. Tabii ki bunu yaparken düşünceli olmalı ve karşı tarafı kırmadığınıza emin olmalısınız. Önemli olan ne dediğiniz değil, o şeyi nasıl söylediğinizdir. Bir anda “ben bu pantolonlardan nefret ediyorum” demek tabii ki abartılı olabilir. Bunun yerine ona başka stilde pantolonların daha çok yakışabileceğini söyleyebilirsiniz.

2. İkiniz İçin Alışveriş Randevusu Ayarlayın

Eğer kız arkadaşınıza sadece onun istediği mağazalara gideceğiniz bir alışveriş randevusu planladığınızı söylerseniz, gözünde çok farklı bir yer edinebilirsiniz. Kız arkadaşınız memnuniyetle sizin planınıza uyabilir. Fakat erkekler için aynı kural geçerli olmayabilir. Bir erkeği alışveriş maratonu için ikna etmek çok kolay bir iş olmayabilir. Özellikle bu alışveriş saatlerinde kadın mağazalarında da dolaşacaksanız. O yüzden yapabileceğiniz en akıllıca şey sadece erkek mağazalarını dolaşacağınız bir alışveriş randevusu oluşturmaktır. Bu sayede hem partneriniz rahatlıkla kendine odaklanabilir hem de siz.

3. Partnerinize Giysi Hediye Edin

Duygularını İncitmeden Partnerinizin Stilini Değiştirebilmeniz İçin 10 İpucu

Eğer partnerinizin belirli renkleri ya da desenleri giymesini istiyorsanız ya da ona bir kıyafetin çok yakışacağından eminseniz yapacağınız şey çok basit. Partnerinizi o kıyafeti satın almaya zorlamak yerine, o kıyafeti siz almalısınız. Yıla yayılmış özel günlerden ister doğum gününü ister sevgililer gününü isterseniz de yeni yılı seçin, bu yöntem asla eskimez. Bir mağazada aldığınız kıyafeti gördüğünüzü ve bu kıyafetin size partnerinizi hatırlattığını söyleyerek sevimli bir notla harika bir hediye hazırlayabilirsiniz. Böylece hem partnerinize emrivaki yapmamış olursunuz hem de partnerinizin üzerinde istediğiniz stili görürsünüz.

4. Detaylarda Ona Yardımcı Olur

Herkes moda ikonu olmak zorunda değildir. Bazı insanların modayla çok arası olmaz ve o gün dolaplarındaki askıda hangi kıyafeti bulurlarsa giyerler. Bu her zaman için kötü bir şey olmayabilir. Fakat böyle insanlar detaylara çok fazla takılmazlar. İşte bu durumda, partneriniz adına siz detaylara takılabilirsiniz. Belki de partnerinizin stilini ufacık bir dokunuş değiştirebilir. Küçücük bir kolye ya da giysilere uygun bir şapka birinin stilini çok değiştirebilir. Belki de partneriniz kıyafetleri ve ayakkabılarını uyuşturmayı bilmiyordur. Böyle zamanlarda partnerinize yardımcı olarak tamamlayamadığı ayrıntıları tamamlamayı denemelisiniz.

5. Partnerinize İltifat Etmeyi Unutmayın

Duygularını İncitmeden Partnerinizin Stilini Değiştirebilmeniz İçin 10 İpucu

Partnerinizin stilinden nefret ediyor olsanız bile, bunu onun yüzüne karşı pat diye söylememelisiniz. Her şeyin bir yolu olduğu gibi, bunun da bir yolu vardır. Yavaş yavaş ve ısındırarak ona beğenmediğiniz özellikleri söyleyebilirsiniz. Fakat bunu yaparken bile her zaman için partnerinize iltifat ettiğinizden emin olun. Partnerinizin stilini inceleyin ve üzerinde kendinizi bir şeyi beğenmeye zorlayın. Belki beğendiğiniz şey ayakkabısı, gömleği ya da bilekliğidir. Beğendiğiniz parçayı bulup partnerinize iltifat etmeyi unutmayın. Bu şekilde onu her zaman taşlamak için nedenler aradığınızı düşünmemiş olur.

6. İlham Verici Olun

Eğer karşı tarafın modaya çok ilgisi yoksa, çok hevesli olmayacaktır. Onun ilham kaynağı olarak partnerinizi bu konuda heyecanlandıran siz olmalısınız. Eğer internette stilini sevdiğiniz bir ünlü gördüyseniz partnerinize bunun fotoğrafını atarak ne kadar beğendiğiniz söyleyebilirsiniz. Ya da hoşunuza giden bir saati partnerinize atarak bu saatin ona ne kadar yakışacağını ima edebilirsiniz. Böylece partnerinize sizin farklı insanlarda sevdiğiniz moda akımları işlenecektir. Belki o da kendisi için sizin seçtiğiniz tarz şeylere bakmaya başlar. Duygularını incitmeden partnerinizin stilini değiştirebilmeniz için 10 ipucu arasında ilham verici olmak çok önemlidir.

7. Partnerinizi Davet Edeceğiniz Yerleri İyi Seçin

Duygularını İncitmeden Partnerinizin Stilini Değiştirebilmeniz İçin 10 İpucu

Eğer partnerinizin belirli bir şekilde giyinmesini istiyorsanız, ona bunun için bir neden vermelisiniz. Örneğin partnerinizi şık bir giysinin içinde görmek istiyorsanız, sabah yerine akşam buluşmayı deneyin. Onu özenle giyinmesi gereken bir restorana davet ederseniz, istediğiniz stili üzerinde görebilirsiniz. Eğer partnerinizin daha egzotik giyinmesini ya da belirli bir renk paletinde giyinmesini istiyorsanız, onu bir yere davet etmekle kalmayıp aynı zamanda teşvik etmelisiniz. Örneğin eğer bir yeri ziyaret edecekseniz; “Ben gideceğimiz yere kahve tonları giymek istiyorum, sen ne dersin?” diye sorarak onu da aynı renkleri denemeye davet edebilirsiniz.

8. Beğenmediğiniz Şeyleri Söyleyin

Eğer partnerinizin üzerindeki giysileri beğenmezseniz, bunu söylemelisiniz. Bir şeyi beğenmemenize rağmen çok güzel olduğunu söylerseniz, partneriniz size inanacaktır. Bunun sonucunda ise sürekli sizin sevmediğiniz şeyleri giymeye devam edecektir. Fakat siz gerçek düşüncelerinizi söylerseniz, o da bunu farkına varıp giysilerini tekrar elden geçirmek isteyebilir. Belki de belirli kıyafetlerden vazgeçmek ya da satmak ister. Fakat partnerinizin üzerindekileri ya da gardırobunu beğenmediğinizi söylerken, alternatifleri olduğundan emin olun. Bir anda tüm kıyafetlerini atarsa giyecek hiçbir şeyi kalmayabilir.

9. Kibar Olun

Konu her ne olursa olsun kibar olmaya çalışın. Partnerinizin stilini onu üzmeden değiştirebilirsiniz. Bu yüzden asla zorlayıcı olmamalısınız ve kendi zevkinizi kopyalayıp erkek arkadaşınıza yapıştırmaya çalışmamalısınız. Sonuç olarak herkesin kişisel bir zevki vardır ve sizin düşünceleriniz erkek ya da kız arkadaşınızınkilerden farklı diye onun stili berbat demek değildir. Bazı zamanlarda partnerinizin stilini kendi stilinize benzetmeyi bırakıp tam tersini yapmalısınız. Kendi stilinizi onun stiline benzetmeye çalışın. Böylece odak noktası olmaktan çıkarsınız ve partnerinize kendini iyi hissettirirsiniz. Bu şekilde sizin ne kadar çabaladığınızı da görebilecektir.

10. Kendi Kararlarını Vermesine İzin Verin

Duygularını İncitmeden Partnerinizin Stilini Değiştirebilmeniz İçin 10 İpucu

Partnerinizin arkadaşı olmaya çalışın, ebeveyni değil. Onu sürekli giydirmek ya da giydikleri hakkında sürekli yorum yapmak ya da kontrolcü davranmak zorunda değilsiniz. Ara sıra partnerinizi stil konusunda rahat bırakmalı ve nefes almasına izin vermelisiniz. Belki de sizden öğrendiği taktikler sayesinde çoktan stilini geliştirmiştir ve kendi başına sizi şaşırtacak derecede trendlere uygun giyinebilir. Duygularını incitmeden partnerinizin stilini değiştirebilmeniz için 10 ipucu arasında karşı tarafı ara sıra rahat bırakarak kendi tercihlerine izin vermek vardır. Böylece sizin empoze ettiğiniz stil yerine partnerinizin kendine özgü bir tarzı olur. Tabii sizin bu maddeler sayesinde ona kattıklarınızla beraber!


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
8
Beğen
Mutlu Mutlu
6
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
4
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
2
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!