Duyduğunuzda Kulaklarınızı Kanatacak En Detone Müzik Performansları

4 dk okuma süresi


6
14 Paylaşım, 6 puan

Ses çıkarmaya yeltendiğimiz zamanlarda; kaburgalar arasındaki kaslar, diyafram kası ve gırtlak arasında bir etkileşim oluşur. Söz konusu etkileşim sonucunda ortaya çıkan sesle düşüncelerimizi açıkça ifade edebiliriz. Şarkı söylemek de dinlemek de duygularımızın ifadesinin bir başka yoludur. Bir ses aralığındaki notaların ahenginin sağlanmasıyla mümkün olan bu ifade biçimi en ufak hatada bozulabilir. Biz de sizler için kendini şarkı yoluyla ifade etmeye çalışmanın en kötü örneklerini sunmak istedik. Eğer ahenk bozulursa tüm hayallerimiz yerle bir olur. Duyduğunuzda kulaklarınızı kanatacak en detone müzik performansları ile sizleri baş başa bırakıyoruz. Kulaklarınızı korumak için cihazınızı yüksek seste tutmamayı ihmal etmeyin, iyi okumalar!

1. Tuğba Ekinci

Duyduğunuzda Kulaklarınızı Kanatacak En Detone Müzik Performansları

Bülent Ersoy, sunduğu bir programa konuk olarak katılan Tuğba Ekinci’den Delikanlım şarkısını söylemesi istemiştir. Koskoca Diva’nın karşısında heyecanlanmış olacak ki ne ahenk ne nota yerli yerinde değildir. Bulabilene aşk olsun… Performansın ilerleyen sürelerinde geri vokalist, devreye girerek kurtarmaya çalışsa da nafile. Katıldığı başka bir programda bu durumu, kendi tabiriyle ‘ribört’ efektinin kapalı olmasına bağlasa da zavallı reverb efektinin bir günahı olduğunu düşünmüyoruz. Sizler de hatalarınızı kapatmada Tuğba gibi olun.

2. Sinan Akçıl

Sinan Akçıl’ı Pop müzik camiasındaki sayısız esere imza atmış; dillere dolanan şarkıların bestecisi olarak tanıyoruz. Akçıl, işin mutfağından sıkılmış olacak ki sahne ışığı altında şarkı söylemek istemiş. Bir televizyon kanalının canlı yayınladığı açık hava konserinde bu isteğini yerine getirmeye çalıştığını görüyoruz. Stüdyo kaydını dinlediğiniz bir şarkıyı konserde dinlemek istediğinizde böyle bir performansla karşılaşırsanız, alanı koşarak terk edebilirsiniz. Hadi beni kov yüreğinden şarkısını söylerken insanda kaçma hissi bırakan Sinan Akçıl’a müzik dolu yıllar diliyoruz.

3. Britney Spears

Duyduğunuzda Kulaklarınızı Kanatacak En Detone Müzik Performansları

Auto-tone furyasının giderek yaygınlaştığı, canlı performansların hiç edildiği bu dönemde Britney’den böyle bir performans sergilemesine şaşırmamalısınız. Dans içeren performanslarda nefes kontrolü yaparak doğru sesi çıkarabilmek oldukça zordur. Yine de defalarca bunu başarabilmiş bir müzisyenin başına gelen bu küçük hata onun için nazar boncuğu diyebiliriz. Ya da nazar boncuğu boğazına da takılmış diyebiliriz. Tüm bunları sizlerin güzel seçimine bırakıyoruz.

4. Demet Akalın

21. yüzyılın pop müzik şarkıcılarının vazgeçilmezi olan iki araç: Playback ve auto-tune… Bu ikisi sayesinde birçok bilet ve albüm satışları yakalayan şarkıcılarımız, onların yokluğunda sizlere hayal kırıklıkları yaşatacaktır. Yıldız Tilbe’nin sunduğu bir programa konuk olan Demet Akalın, Bozuyorum Yeminimi isimli, kendi şarkısını söylemiştir. Dinlerken bir daha müzik dinlememeye yemin edeceğiniz bu performansa arada eşlik eden Yıldız Tilbe de şaşkınlığını gizleyememiştir. Demet Akalın’a bol playback’li yıllar diliyoruz.

5. Hüseyin Kağıt

Duyduğunuzda Kulaklarınızı Kanatacak En Detone Müzik Performansları

Neşet Ertaş’ın cezaevinde sözlerini sigara kağıtlarına yazdığı türküyü söylemek yürek ve cesaret ister. Bu içli türküyü Hüseyin Kağıt ve Mehmet Demirtaş bir televizyon programında söylemeye yeltenmiş, Hüseyin Kağıt tiz sese çıkmaya çalışıp eseri mahvetmekle kalmayıp kulaklarınıza zayiat vermiştir. Her ne kadar Mehmet Demirtaş durumu kurtarmaya çalışsa da Hüseyin Bey’i durdurabilene aşk olsun. Neşet Ertaş’ın kemiklerinin, bizim de içimizin sızladığı bu performansla Hüseyin Kağıt’a müzik dolu yıllar diliyoruz.

6. Cankan

21. yüzyılın başlarında tanıdığımız Cankan ikilisi, müzikleri yanı sıra tarzlarıyla da adeta bizleri şaşkına çevirmiştir. Gözlüklerinin altındaki iki gözü görebilmek için birçoklarınızın televizyon başından kalkmadığını tahmin edebiliyoruz. O programların birinde tarzlarına uygun olacak ki Yalnızım adlı şarkıyı söylemeleri istenmiştir. Bu görevi Malik tek başına sırtlamış ve ortaya kötü bir performans bırakmıştır. Şarkının “O eski halinden” bölümüne geldiğinde diyafram ve gırtlak arasındaki etkileşim bozulmuş, kulaklarımızın eski halinden eser kalmamıştır.

7. Justin Bieber

Duyduğunuzda Kulaklarınızı Kanatacak En Detone Müzik Performansları

Bir dönem tüm dünyada konuşulan, çocuk yaşta ‘En İyi Sanatçı’ ödüllerini alan Justin Bieber’in hayatının kara lekesi olan performans ile karşınızdayız. Yine o ödül törenlerinin birinde piyano başına geçmiş tatlı tatlı şarkısını söylerken beklenmedik bir detone sesle karşılıyorsunuz. Enstrümanına odaklanmış olacak ki “I Close My Eyes” derken ciddi bir ses kaybına uğruyor ancak performansını yarıda bırakmayıp devam ediyor. Geri vokalistlerin bile kurtaramadığı bu performanstan sonra Justin, ödüllerini alıp salonu terk ediyor.

8. Songül Hanım

Televizyonun git gide bilgi aktarım aracından çok eğlence aracına dönüşmesi ve bununla beraber gelen kazanç güdüsüyle oluşturulan programlar her geçen gün kalitesini yitirmektedir. Bu dönemlerde yayınlanan bir evlendirme programına eş aramak için çıkan Songül Hanım, “Şarkı söylersem belki bahtım açılır.” mantalitesinde olacak ki mikrofonu kapmış. Demet Akalın’ın çalkala şarkısını seçerek Songül hanım ne orkestrayı duyuyor ne de kendi sesini… Ortaya çıkan bu gürültü sonunda seyirciden gelen yüksek alkış ve ıslık adeta Türk televizyon kültürünün bir özeti…

9. Asena

Bir dönem adını sıkça duyduğumuz, dansçı kişiliği ile tanıdığınız Asena, Beyaz Show’da Yalnızım Dostlarım adlı eseri seslendirme gayretine girmiştir. Bu gayretin ilerleyen safhalarında detone olmasıyla beraber aynı sesle orkestraya şeflik yapmaya çalışması gözlerden kaçmıyor. Tiz sese çıkmaya çalışıp kulaklarımızı eritmesine ne demeli? Neyse ki Beyaz’ın olaya müdahale etmesiyle müzik katliamı son buluyor. Çekmediğimiz yalnızlık acısının kahrını işte bu şekilde ödedik.

10. Tansu Taşkın

Duyduğunuzda Kulaklarınızı Kanatacak En Detone Müzik Performansları

Duyduğunuzda kulaklarınızı kanatacak en detone müzik performansları listemizin sonuncusu olarak yine evlendirme programlarındaki şarkı söyleme inadının sonucunda ortaya çıkan ilginç bir performansla karşınızdayız. Tansu ve Güzel, birbirlerini etkilemek için beraber “Mesele Mesele” şarkısını söylemek istemişler. Güzel hanım şarkıyı tek başına sırtlanıp performansını sergilerken Tansu Bey, aşkın yarattığı heyecana kapılmış olacak ki meseleye sahip çıkamamış, sesi başka bir yere kaçmıştır. İkilinin yaşadığı flörtün cefasını çeken kulaklarınız, eserin orijinalini dinleyerek kendine gelmesini umuyoruz.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
4
Beğen
Mutlu Mutlu
2
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!