Dinlerken Podyumda Yürüyormuş Gibi Hissedeceğiniz Hareketli Şarkılar

4 dk okuma süresi


5
15 Paylaşım, 5 puan

Hareketli müzik dinlemek her ruh halinde yaptığımız bir aktivitedir. Üzgünken neşelenmek için, neşeliyken daha enerjik olmak için hareketli şarkılar dinlemek mükemmeldir. Müzik dinlemeyi seviyorsanız bu içeriğimiz tam da size göre! Kendinizi iyi hissedeceğiniz, vücudunuzun şarkıya eşlik etmesine engel olamayacağınız ve dinlerken podyumda yürüyormuş gibi hissedeceğiniz hareketli şarkılar listemizi sizin için derledik. Eğlenceli vakitler!

1. Crazy In Love

Beyonce ve Jay Z’nin birlikte seslendirdiği 2003 yapımı bir şarkı olan Crazy In Love, günümüzde hala dinlenilen hareketli bir şarkıdır. Şarkının nakarat kısmı birçok dans gösterilerine ve defilelere altyapı müziği olmuş olan Crazy In Love, çıktığı sene dünya çapında en iyi 10 şarkı arasına girme başarısına ulaşmıştır. İki dalda Grammy ödülü kazanmış olan bu şarkı, klibinde Beyonce’nin hareketli dansları ve Jay Z’nin rap performansı katkısıyla daha da mükemmel hale gelmiştir. Bu yüzden Crazy In Love, dinlerken podyumda yürüyormuş gibi hissedeceğiniz hareketli şarkılar listemizin bir numarasında yer alıyor!

2. I Love Rock’N Roll

Bir Joan Jett şarkısı olan I Love Rock’n’Roll, 10 milyondan fazla satmış bir şarkıdır. 18 Kasım 1981 tarihinde yayınlanan bu şarkı basit ve iddialı sözleri ve arka planda olan enstrümantal kuvvetiyle dinleyiciye enerji depolamaktadır. 2009 yılında Britney Spears tarafından yeniden düzenlenen bu şarkı dinleyici yorumlarına bakıldığında hiç beğenilmemiştir. Yorumlarda Britney Spears’ın şarkının orijinalliğini bozduğunu ve aynı enerjiyi veremediği açıkça belirtilmiştir. Bu yüzden I Love Rock’n’Roll şarkısının asıl versiyonu dinlerken havalı hissedeceğiniz ve enerji dolacağınız şarkılardandır.

3. Another One Bites The Dust

İngiliz efsanevi müzik grubu olan Queen’in 1980 yılında yayınladığı şarkıdır. Rock müzikle daha çok ilgilenmelerine rağmen bu şarkıyla tüm dinleyicilerini ve medyayı şaşırtmıştır. Başta tepki alsa da sonrasında sevilen bir şarkı olan Another One Bites The Dust, sabit bir şekilde giden bir dans ritmi, hareketli bir bas melodisi, vokal ve gitar solosundan oluşur.  Bu şarkı ünlü müzik dergilerinin yaptığı listede tüm zamanların en iyi 34. şarkısı olarak seçildi. Dinlerken duyduğunuz ritmle podyumda yürüyormuş gibi hissedeceğiniz hareketli şarkılar arasındadır.

4. Stronger

Amerikan rap sanatçısı Kanye West’in 31 Temmuz 2007 yapımı şarkısı olan Stronger, aynı zamanda zirve yaptığı şarkılardan biri olarak görülmektedir. Tarz olarak hip-hop ve electro olarak tanımlanan bu şarkı, 2008 yılında Grammy ödüllerinde en iyi solo rap performansı ödülü almıştır ve birçok filmde, dizide, defilede kullanılmıştır. Dinlediğinizde altyapısı ve Kanye West’in inanılmaz performansıyla sizleri hareketlendirecek olan bu şarkı da dinlerken podyumda yürüyormuş gibi hissedeceğiniz en hareketli şarkılar arasındadır.

5. Ego

Fransız müzisyen Willy William’a ait olan 2015 yapımı Ego, kısa sürede tüm dünyaya yayılmış ve beğenilmiştir. Şarkının tatlı tonlarla başlayıp sonrasında hareketlenmesi ve sözleri en dikkat çeken özelliğidir. Günümüzde hala dinlenilen bir şarkı olsa da Willy William bu şarkıyı yaptıktan sonra piyasadan uzak kalmış ve yapımcılığa odaklanmıştır. Müzik kariyerini resmi olarak bıraktığını açıklamasa da ara vermiş durumda olan Willy William dinlerken farklı duygular hissedeceğiniz Ego şarkısıyla müzik piyasasını sallamıştır.

6. Smooth Criminal

Dünyanın en iyi müzisyenlerinden ve dansçılarından biri olarak kabul edilen Michael Jackson’a ait olan Smooth Criminal, bas tonlamaları ve klibindeki danslarla dikkat çeken bir şarkı olmuştur. Michael Jackson dansı denildiğinde akla gelen ilk şarkı olan Smooth Criminal klibinde ilk kez ay yürüyüşü adlı ünlü dans figürü yapılmaktadır. Tarz olarak funk ve pop olarak kabul edilen bu şarkı dünyaca ünlü şarkılar arasındadır. Hareketliliği ve baslarıyla dinlerken podyumda yürüyormuş gibi hissedeceğiniz şarkılardan birisidir.

7. Stayin Alive

1977 yılında Bee Gees grubu tarafından yapılan bu şarkı, en ünlü hareketli şarkılardandır. Günümüzde hareketli dans müziği denilince akla ilk gelen şarkılardan olan Stayin’ Alive, yapımında çok emek harcanan bir şarkıdır. Şarkıyı yazmak için grup elemanları birçok mekan dolaşmış ve en sonunda kendilerini iyi hissettikleri bir bar bulup şarkının ilk adımlarını orada atmışlardır. Bee Gees grubunun en ünlü şarkısı olan Stayin’ Alive, dinlerken istemsizce dans edeceğiniz ve enerji dolacağınız hareketli şarkılardan birisidir.

8. Sexbomb

2000 yılında Tom Jones tarafından yapılan bu şarkı, Avrupa’da oldukça fazla sayıda dinlenmeye ulaşmıştır. Dinlerken istemsizce vücudunuzu hareket ettirip şarkıya eşlik edeceğiniz bu şarkının günümüzde genellikle remix versiyonları kullanılsa da hiçbirinin orijinalinin tadını vermediği tartışılan konular arasında. Galli şarkıcı Tom Jones’un imza şarkılarından biri olan Sexbomb, en kötü günlerinizde bile sizi gülümsetebilecek ve dinlerken podyumda yürüyormuş gibi hissedeceğiniz en hareketli şarkılar arasındadır.

9. The Final Countdown

İsviçreli rock grubu Europe’a ait olan 1986 yapımı The Final Countdown, tam anlamıyla bir başarı veya motivasyon şarkısıdır. Kupa törenleri gibi yerlerde bu şarkıyı duymamızın yanı sıra dinlediğinizde motive olabileceğiniz bir şarkıdır. İçerisinde dinleyiciye enerji veren klavye melodisi bulunduran bu şarkı, 1986 yılında altın sertifika almıştır. Yayınlandıktan sonra 25 ülkede bir numaraya ulaşan The Final Countdown, mutlaka dinlemeniz gereken sizleri değişik duygular içerisinde gezdirecek bir şarkıdır.

10. Livin’ La Vida Loca

Enerji depolayan ve hareketli şarkı denilince akıllara gelen ilk isim olan Ricky Martin’in seslendirdiği Livin’ La Vida Loca şarkısı, Latin Pop akımını başlatan şarkı olarak görülmektedir. Bu şarkıyla platin sertifikaya sahip olan Ricky Martin, yaptığı İspanyolca ve İngilizce dillerinde karışık sözlere sahip olan bu hareketli şarkısıyla adeta piyasadaki tüm ödülleri toplamıştır. Dinlediğinizde huzur ve enerji dolacağınız Livin’ La Vida Loca, dinlerken podyumda yürüyormuş gibi hissedeceğiniz hareketli şarkılar arasındadır.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
0
Beğen
Mutlu Mutlu
1
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!