Düşüncenin gücü zekanın gücüdür!


AKILLI OL!
AKILLI OL!

Bir taraftarın futbol hakkında çok şey bilmesi onu futbol alanında çok akıllı yapabilir. Fakat taraftarlardan zekayı aldığınız zaman, karşınıza şuurunu kaybetmiş birtakım akılsız insanlar çıkabiliyor. Akıllı olmak için ezberci olmak yeterli olabiliyorken, benzer bir durum karşısında zeki olmak yeterli olmayabiliyor, hatta olmuyor.

Sadece kendisi gibi akıllı hareket eden insanların çoğalması ile dünyanın güzelleşeceğini düşünenler ne kadarda çok değil mi? Bu bağlamda maalesef, toplumda farklı olanları akılsız olmakla yaftalamaktayız!

Oysa zekanın kaynağı bellidir. Zeka, tek bir kişiye veya onun bilgilerine bağlı kalmaksızın, evrensel ve objektif olabilme yetisidir. Onu yontmak yerine, akılla ayrıştırıp kullanırsanız sonuca daha kolay ulaşabilirsiniz. Bu da bildiklerinizi hatırlamak için kendinize yönelmek ve onu fark etmek için de bilgi ile mümkün. Tabi ki kullanmak için birazda akıl!

Bu içeriği nasıl buldunuz?

Beğen Beğen
11
Beğen
Mutlu Mutlu
2
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
5
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Berbat Berbat
0
Berbat
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
7
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç
Dijital Derginiz
Dijital yayıncılık alanında Türkiye, yükselen bir grafik çizmektedir. Bu amaç ile profesyonel işlere imza atmak üzere yola çıktık. 5. yılımızda araştırmayı seven herkese kapımızı açtık. Sizlerde tecrübelerinizi dergiCE'de paylaşarak dijital dünyada yerinizi alabilirsiniz.

Yorumlar 1

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Kendi imkanlarınızla yaşamak kadar etkileyici bir saygınlık ve önemli bir bağımsızlık olamaz. İnsanlar ancak zekaya ve alacak kabiliyete sahip oldukları kadar özgürlük yaşar.

İçerik Türünü Seçin
Kişilik Testi
Kişilik Hakkında Testler
Test
Cevaplamalı Testler
Anket
Oylamalı Seçenekler
Yazı
Biçimlendirilmiş Metinler
Puanlamalı Liste
Puanlamalı Liste
Video
Youtube, Vimeo, Vine vs
Ses/Müzik
Soundcloud, Mixcloud
Resim
GIF veya Resim