Düşük Bütçe İle Duvarlarınızı Renklendirebileceğiniz Hoş Tasarımlar

4 dk okuma süresi


5
13 Paylaşım, 5 puan

Hoş görünüşe sahip evler tasarlamak için fazla bütçe ayırmanıza gerek yok. Evinizin duvar dekorasyonları konusunda değişikliğe gitmek için çok paralar harcamak zorunda değilsiniz. Küçük dokunuşlarla evinizin atmosferini değiştirebilirsiniz. Verdiğimiz fikirleri evinizin duvarlarında değerlendirerek uygun fiyatlarda bir tasarım yapabilirsiniz. Sizlere düşük bütçe ile ev duvarlarınızı ufak değişikliklerle renklendirebileceğiniz ve hoş tasarımlar yapabileceğiniz fikirleri derledik. Değişim başlasın!

1. Vurgulayıcı Duvar Boyası Kullanın

Düşük Bütçe İle Duvarlarınızı Renklendirebileceğiniz Hoş Tasarımlar

Duvarlarınızı boyamak, evinize yapabileceğiniz düşük bütçe ile tasarımlardan birisi olacaktır. Ancak bütün evi tek renge boyamak yerine odanın tek duvarını vurgulayıcı bir renkli ile boyamak daha güzel olacaktır. Bu şekilde duvarınızı boyamak evinize hoş bir hava katacaktır. Tek duvardaki bu canlandırıcı renk tüm odanın ve mobilyaların görüntüsünü de etkileyecektir. Bu tasarımın amacı odanın duvarlarından birisinin daha dikkat çekici yapıp odak noktası yapmaktır. Yaşam alanınıza muhteşem bir çarpıcılık katıp oldukça ucuza ve kısa sürede yapabileceğiniz bir fikirdir. En önemli unsur tasarımda doğru rengi kullanmaktır.

2. Duvarınızı Ayrıntılarla Hareketlendirin

Düşük bütçe ile duvarlarınızı canlandırıp, renklendirebileceğiniz hoş dekorasyon tasarımlar konusunda duvarlarınızı hareketlendiren ayrıntılar da yapabilirsiniz. Odanızın bir duvarına eklenen ufak ayrıntı bile evinizi güzelleştirecek ve şık tasarım elde etmenizi sağlayacaktır. Genel itibariyle sıradan ve sade duvarlarla çevrili odada yemek alanının olduğu bölüme ayrı bir tasarım uygulanmış ve ufak bir hareket katarak farklılaştırabilirsiniz. Bunu da son zamanlarda trend olan ahşap panelleriyle yapabilirsiniz. Odanıza hem hareket hem de canlılık katmış olursunuz. Ahşap panellerle odanızın duvarları modern bir dokunuşla uyumlu bir estetik ve fonksiyonellik kazandırılmıştır.

3. Hareketli Desenler Kullanın

Düşük Bütçe İle Duvarlarınızı Renklendirebileceğiniz Hoş Tasarımlar

Canlı ve hareketli duvar tasarımları genellikle evde çok kullanılan yaşam alanlarında kullanılmaktadır. Bu tarz tasarımlar ofis ve iş yerlerinin ciddiyetine uygun olmadığı düşünülmektedir. Ancak aslında ofis ortamındaki ciddiyeti bozmadan da bu tasarımlar kullanılabilir. Ofis duvarları sıradan ve sade bir renkle boyalıysa ortadaki paneli hareketli ve canlı desenle farklılaştırabilirsiniz. Böylece hem ofise hareket ve pozitif bir enerji sağlanmış olursunuz hem de sıra dışı bir iş yeri görüntüsü elde etmiş olursunuz. Bu gibi tasarımlarla ofis ciddiyetini bozmadan karizmatik bir manzara oluşturmuş olacaksınız.

4. Renkli ve Büyük Tablolar Kullanın

Tablolar duvarları süsleme konusunda çok büyük etkiler yaratır ve güzel sonuçlar çıkartmaktadır. Modern, hareketli ve yüksek enerjili bir yapıya sahipseniz evinizin veya yaşam alanlarınızın duvarlarında büyük tablolar kullanabilirsiniz. Duvarlarda canlı, rengârenk ve esprili tablolar insanın pozitif enerjisini attırabilir. Sizde düşük bütçe ile duvarlarınızı olduğundan daha fazla renklendirebileceğiniz bir fikir arayışı içerisindeyseniz hoş tasarımlar konusunda büyük tabloları seçebilirsiniz. Renkli ve büyük tablolar yaşam alanın dekorasyon ve tasarımına da büyük katkı sunmaktadır.

5. Raflar ve Kitaplık Kullanın

Düşük Bütçe İle Duvarlarınızı Renklendirebileceğiniz Hoş Tasarımlar

Duvarlarınızı düşük bütçeyle kolay ve pratik bir şekilde tasarlamanın bir başka yolu da raf veya kitaplık yapmaktır. İster kendiniz bir raf tasarlayın isterseniz satın alın. Söz konusu odanın duvarını raflarla veya kitaplıkla kullanıyor olmanız hem kullanışlı olması açısında hem de şıklık açısında farklı bir tarz yaratacaktır. Kitaplık ve raf modellerinin seçimini odadaki genel iç mimari ve dekorasyonlara uygun olarak seçilmesi oldukça önemlidir. Uygun seçilmeyen tasarımlar odanızın atmosferini tamamen karmaşık bir hale getirebilir. Bu yüzden seçim yaparken odanızdaki eşyalarla uyum içinde olmasına dikkat etmelisiniz.

6. Duvarlarınıza Sanat Katın

Sanat insanların olmazsa olmazlarındandır. Sanat sayesinde insanın yaşamı güzelleşir. Hayata daha farklı ve daha anlamlı bakmayı sağlar. İç mimari ve ev tasarımda da sanatın etkisi oldukça fazladır. Yaşam alanlarımızı güzelleştirmek için sanatı farklı çeşitlerle de kullanıyoruz. Duvarlarda, sanatı kullanarak evimizi ve yaşam alanlarımızı güzelleştirmek için en iyi yollardan bir tanesidir. Duvar resimleri de duvarımıza ve yaşam alanlarımıza sanat katmamızı sağlamaktadır. Hem renkli, hem de canlı görüntü sağlayan bu resimler hayatımızı güzelleştirirken yaşam alanlarımızı da farklı bir atmosfer kazandıracaktır.

7. Duvar Kâğıdı Kullanın

Düşük Bütçe İle Duvarlarınızı Renklendirebileceğiniz Hoş Tasarımlar

Minimalist tasarımlar göz yormayan tasarımlardır. Özellikle duvarlarınızda kullanmak isterseniz daha hoş ve daha güzel durmasını sağlayacaktır. Minimalist tasarımlar sade bir yaşam alanı elde etmenizi kolaylaştırır. Bu tasarımları elde etmeniz için çok fazla bir maliyete de gerek duymazsınız. Sizin içinizi açacak bir yaşam alanı oluşturmak istiyorsanız basit ve yalın çizgili duvar kâğıtları kullanabilirsiniz. Her zaman eşyaların kalabalığı ile güzel sonuçlar elde edemeyebilirsiniz. Yalın çizgilerle minimalist tasarımlar elde ederek güzel sonuçlar elde etmeniz muhtemeldir. Odanızın tek duvarını duvar kâğıdı ile kaplayarak evinize farklı bir hava katabilirsiniz.

8. Duvar Stickerı Kullanın

Evin duvarları fazla önemsenmese de aslında evin atmosferini değiştirmek için duvar tasarımlarını çok önemlidir. Evin mobilyalarını değiştirerek farklılık yaratamıyorsanız duvar tasarımını değiştirebilirsiniz. Duvarlar evi ucuz yoldan yenilemek için en kestirme yolu olabilir. Trend halinde kullanılan duvar stickerları yazı ve desen seçenekleri ile sade ama çarpıcı bir fark oluşturulabilmektedir. Duvar stickerları evinize yenilenmiş hissi verecektir. İsterseniz iddialı bir renkle veya desenli duvar çıkartmalarını da tercih edebilirsiniz. Bu sayede evinizin duvarlarında keyifli bir görünüm elde edebilirsiniz.

9. Duvarınızda Anılarınızı Yaşatın

Duvarlarınızın tasarım konusunda başka bir seçenekte anılarınızı tasarıma dönüştürmektir. Fotoğraflarınızı bastırıp tabloya koyarak anılarınızı bu şekilde duvarlarınızda yaşatabilirsiniz. Tablolarınızı tamamen zevkinize ve evinize göre seçerek ailenize ve sevdiklerinize özel bir köşe oluşturabilirsiniz. Bu sizin özel tasarımınız tamamen sizin ilhamınıza bağlıdır. Dilediğiniz gibi fotoğraflarınız ile duvara dekoratif tasarımlar yapabilirsiniz. Fotoğraflardaki anılarınızla hem duvarlarınızı düşük bir bütçe ile değiştirebilir hem de renklendirebileceğiniz hoş tasarımlar elde edebilirsiniz.

10. Dekoratif Aynalar Kullanın

Düşük Bütçe İle Duvarlarınızı Renklendirebileceğiniz Hoş Tasarımlar

Dekoratif aynayı salonunuzda, yatak odanızda, koridorunuz da yani evinizin her yerinde dekoratif olarak kullanabilirsiniz. Odanızı daha geniş görünmesi için parçalı ya da modern aynaları tercih edebilirsiniz. Böylece eviniz de olduğundan fazla ferah bir hava oluşturmuş olacaksınız. Aynalar aynı zaman da dekorasyona da derinlik kazandırmaktadır. Aynayı kullandığınız ortam çok aydınlık ve cazibeli görünecektir. Ayrıca pencere karşısındaki bir duvara parçalı ya da düz ayna dâhil ettiğinizde odada farklı bir atmosfer olacaktır. Ayna, odanızın daha aydınlık olmasını ve dekorasyona parlaklık kazandırmasını sağlayacaktır.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
7
Beğen
Mutlu Mutlu
5
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
4
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!

Lütfen reklamlara izin verin

Reklamların can sıkıcı olduğunun farkındayız ancak dergiCE'nin içeriklere devam edebilmesi için reklam yayını yapmak zorundayız. Adblocker uygulamasından dergiCE.com domainini kaldırarak bize destek olabilirsiniz.