Dünyanın En Değerli 10 Spor Kulübü

2 dk okuma süresi


2
16 Paylaşım, 2 puan

Her kesimden insanın ilgiyle takip ettiği spor etkinlikleri var. Kimimiz futbol, kimimiz basketbol kimimiz de Amerikan futbolu izlemeye bayılıyoruz. dergiCE olarak dünyanın en değerli 10 spor kulübü listesini sizler için hazırladık.

10. Los Angeles Lakers

Shaquille O’neal, Kobe Bryant gibi yıldızları bünyesinde barındırmış Lakers; Lebron James, Anthony Davis gibi efsaneleri de hali hazırda bizlere izletmeye devam ediyor. NBA’in köklü takımı Lakers’ın 2019 yılındaki değeri 2,9 milyar dolara ulaşmış durumda

9. Golden State Warriors

Dünyanın En Değerli 10 Spor Kulübü

Geçen sezona kadar dünyanın en efsane yıldızlarını kadrosunda bulunduran, alınmadık kupa, kutlanmadık şampiyonluk bırakmayan Golden State, 3,1 milyar dolar kulüp değeriyle dünyanın en değerli 10 spor kulübü arasında ikinci sırada.

8. New York Giants

Dünyanın En Değerli 10 Spor Kulübü

Amerikan futbolun yakından takip edenler Giants takımının namını sık sık duymuştur. New York’un metropol bölgesinde bulunan takım, Pat Shurmur yönetiminde harikalar yaratmaya devam ediyor. Kulübü bu seneki değeri tam tamına 3,3 milyar dolar.

7. New York Knicks

Dünyanın En Değerli 10 Spor Kulübü

NBA’in efsane takımlarından biri daha listemizde. Özellikle son yıllardaki başarılı istatistiği ve dışarıya sattığı yıldız oyuncalarla değerini fazlasıyla arttırdı. Knicks’in bu seneki kulüp değeri tam tamına 3,6 milyar dolara ulaşmış durumda.

6. New England Patriots

Dünyanın En Değerli 10 Spor Kulübü

Bill Belichick yönetiminde harika bir performans yaratan Amerikan futbolu takımı Patriots, özellikle bu sezonki şampiyonluğuyla değerini katbekat arttırdı. Yıldız takımın 2019 yılındaki değeri 3,8 milyar dolar.

5. New York Yankees

Dünyanın En Değerli 10 Spor Kulübü

Listemize efsane bir beyzbol takımıyla devam ediyoruz. Major League Baseball liginde harikalar yaratan Yankees takımının bu seneki değeri tam tamına 4 milyar dolara ulaştı.

4. Barcelona

Ronaldinho, Messi, Neymar, Iniesta, Puyol, Cyruff ve daha nice efsane isimler… Futbolda efsane olan birçok oyuncunun yolu bu kulübe düştü. Her yıl göstermiş olduğu muazzam performans ile futbolseverlerin yakından takip ettiği Barcelona’nın yıllık değeri 4,9 milyar dolara ulaşmış durumda.

3. Real Madrid

Bir İspanyol devi daha karşımızda. Zidane, Ronaldo, Ramos, Figo, Guti, Raul ve daha niceleri… Madrid ruhunu ve atmosferini kelimelerle anlatmak imkansız. Devler liginde fırtınalar estiren, her sene kendi liginden ilk sıraları oynayan Real Madrid, 5 milyar dolarlık değeriyle dünyanın en değerli 10 kulübü arasına girmeyi başardı.

2. Manchester United

Yıllar sonra bile Sir Alex Ferguson efsanesiyle anılacak kulübün başarılarını saymakla bitiremeyiz. Kırmızı Şeytanlar her ne kadar son yıllarda düşük bir formda grafik çizse de bu liste onlarsız olmazdı. İngiliz devinin 2019 yılındaki değeri tam tamına 5,2 milyar dolar.

1. Dallas Cowboys

dünyanın en değerli 10 spor kulübü

Amerikan futbolunu yakından takip etmeseniz dahi Dallas Cowboys takımını mutlaka duymuşsunuzdur. Oldukça köklü bir kulüp olan Dallas, Jason Garret yönetiminde başarılar kazanmaya devam ediyor. Efsane kulübün yıllık değeri ise tam tamına 5,5 milyar dolar.

Dünyanın en çok para kazanan sporcuları listemize de göz atmayı unutmayın!


dergiCE üyeleri ne diyor?

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
2
Beğen
Mutlu Mutlu
1
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç