Dünyada En Çok Para Kazanan Sporcular

3 dk okuma süresi


2
21 Paylaşım, 2 puan

Bir işin maddi boyutu ve getirisi bizim için oldukça önemli. O işin başarısı, uluslararası değeri ya da marka bilinirliği hiç önemli değil. Her şey önce “Para, para, para”. Bir yerin ya da birinin ne kadar kazandığını tahmin etmeye çalışmazsak, o şeyi aklımızdan çıkaramıyoruz. dergiCE olarak bugünkü yazımızda, içimizde susturamadığımız o sorunun cevabına ışık tutuyoruz. İçimizi bir an olsun rahatlatacak, kafamızdaki soru işaretlerini silecek yazımız karşınızda. İşte en çok kazanan sporcular listesi…

20. Rafael Nadal

En Çok Para Kazanan Sporcular

Başarılı tenisçi, yılda tam tamına 41.4 milyon dolar kazanıyor. Bu paranın sadece 15 milyonu maçlardan gelirken, geri kalan parayı sponsorluk anlaşmaları tamamlıyor.

19. Derek Carr

Derek Carr ismini aramızda ilk kez duyanlar olacaktır mutlaka. Kendisi Amerika’da oldukça tanınan biri. Amerikan futbolunun efsanesi olan Carr’ın yıllık kazancı 42.1 milyon dolar. 3 bin de eşi alsa, vallahi iyi para.

18. Sebastian Vettel

2006 yılını hatırlayanlar bu isme aşinadır mutlaka. Vettel, 2006 yılında Türkiye Grand Prix’inde, Ferrari’nin en genç pilotu olarak karşımıza çıkmıştı. Sebastian Vettel’in şu an için yıllık kazancı sponsorluk ücreti hariç 42.7 milyon dolar. Bu meblağ da onu en çok kazanan sporcular arasına sokmaya yetiyor.

17. Drew Bress

Yine bir Amerikan futbolu oyuncusu karşımızda. Ünlü sporcu yılda tam tamına 43 milyon dolar kazanıyor. İnanılmaz bir rakam değil mi?

16. Tiger Woods

“İsim çok tanıdık geldi ama kimdi bu ya?” dediğinizi duyar gibiyim. Woods, şu an için dünyanın en iyi ve en başarılı golfçüsü olarak kabul ediyor. Efsane ismin yıllık kazancına gelecek olursak da 43.3 milyon dolar. Ama merak etmeyin, sigortası asgariden yatıyormuş.

15. Canelo Alvarez

Meksika asıllı boksör ise yılda 44.5 milyon dolar kazanıyor. Yediği onca yumruğun hakkını fazlasıyla alıyor gibi. Kazandığı bu parayla en çok kazanan sporcular listesinde de yerini alıyor Alvarez. Hakkıdır alsın.

14. James Harden

En Çok Para Kazanan Sporcular

Geldik NBA’in efsane ismi, sakalıyla genç kızlar için karizmatik bir sembol olan James Harden’a. Houston takımının efsane ismi yıllık 46.4 milyon dolar kazanıyor. Özellikle bu sene göstermiş olduğu performansa bakacak olursak, aldığı paranın hakkını veren isimlerden.

13. Russell Westbrook

NBA’in bir diğer efsane isimi Westbrook, bir yıl boyunca parkelerde kazandığı parayla acı acı yutkunmamıza sebep oluyor. All Star’ımızın yıllık kazancı 47.6 milyon dolar. Bu kazanç ile en çok kazanan sporcular listesine balıklama atlıyor.

12. Lewis Hamilton

Asfalta çıktığı an estirdiği rüzgarla aklımızı başımızdan alan, yolların ustası Hamilton ise yıllık 51 milyon dolar kazanıyor. Her sene kazandığı kupaların bir ödülü olmalıydı öyle değil mi?

11. Kevin Durant

En Çok Para Kazanan Sporcular

Parkelerin efendi çocuğu, gönlümüzün şampiyonu Durant, Golden State Warriors ile bu sene NBA finallerinde hüsrana uğramış olsa da yıl sonu geldiğinde yüzünde güller açacağı kesin. Efsane ismin yıllık kazancı tam tamına 57.3 milyon dolar.

10. Matthew Stafford

Amerikan futbolunun ikonik ismi Stafford’un yıllık kazancı, güncel kur ile çarpmaya dahi kalkamayacağınız kadar çok. Stafford’un yıllık kazancı 59.5 milyon dolar. Hadi yuvarlayıp 60 milyon diyelim biz ona. En çok kazanan sporcular listesinde olmayı fazlasıyla hak ediyor.

9. Matt Ryan

En Çok Para Kazanan Sporcular

Tam bir Amerikan ismine sahip sporcu, bir yılda kazandığı parayla Amerikalı olmanın hakkını verenlerden. Matt Ryan’nın yıllık kazancı 67.4 milyon dolar.

8. Stephen Curry

En Çok Para Kazanan Sporcular

Daha ismini okumadan, tabelaya bir üç sayı daha ekleyecek yeteneğe sahip NBA yıldızı. Babadan oğula geçen yetenekleriyle Curry ailesinin büyük oğlu Stephen’ın, yıllık kazancı tam tamına 76.9 milyon dolar. Hop! Bir üçlük de en çok kazanan sporcular listesine geldi.

7. Roger Federer

En Çok Para Kazanan Sporcular

Bay Raket, ışık hızıyla karşıladığı servisler bir yana yıllık kazancıyla da bizi hayretler içine düşürüyor. Federer’in yıllık kazancı 77.7 milyon dolar.

6. LeBron James

En Çok Para Kazanan Sporcular

Hadi ismini birkaç kez okuyup keyiflenelim: Lebran Jeyms, Lıbran Jeyms, Löbran Jeyms… Bu kadar keyiflendiğimiz yeter, hadi şimdi de King’in yıl sonunda ne kadar keyiflendiğini öğrenelim. NBA tarihinde basketbolun ikonik ismi, parkelerin kralı James yılda tam tamına 85.5 milyon dolar kazanıyor. Sen nasıl bir kralsın ya…

5. Neymar

En Çok Para Kazanan Sporcular

Tam ismiyle Neymar da Silva Santos Júnior. Genç yaşına rağmen dünya futbolunda efsane olan ismin ise tam kazancı yıllık 90 milyon dolar. Bonservisi hariç.

4. Conor McGregor

En Çok Para Kazanan Sporcular

Bu sene adını oldukça duyduğumuz boksörün yıllık kazancı, bir yılda vurduğu yumruk sayısından kat kat fazla. İrlandalı boksör yıllık 99 milyon dolar kazanıyor. 100 milyon olmaması biraz üzdü.

3. Cristiano Ronaldo

En Çok Para Kazanan Sporcular

Kuşak fark etmeksizin her yaştan insanın keyifle seyrettiği bir isim Ronaldo. Futbolun modern kölesi, her istenilenden fazlasını sunan, futbola çok şey katmış biri. Yıllık kazancı ise 108 milyon dolar. Hem karizmatik hem zengin, daha ne olsun?

2. Lionel Messi

En Çok Para Kazanan Sporcular

Arjantin’in medar-ı iftiharı, Barcelona’nın efsane ismi, karşınızda Lionel Messi. Bizlere sunduğu futbol keyfi, onun da cebini oldukça keyiflendiriyor. Efsane futbolcu Messi yılda 111 milyon doları cebine koyuyor.

1. Floyd Mayweather

En Çok Para Kazanan Sporcular

Ve geldik birinciye! Son 7 yılda 4. kez birinciliği elde eden, efsane boksör Mayweather yediği yumrukların acısını, kazandığı parayla çıkarıyor. Yıllık 285 milyon dolar kazancıyla efsane isim Mayweather düşmana korku, sülalesine sevinç saçıyor. Böylelikle en çok kazanan sporcular listesinde bir numarada yerini alıyor.


dergiCE üyeleri ne diyor?

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
4
Beğen
Mutlu Mutlu
2
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
4
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
1
Olamaz
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Komik Komik
2
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç