Dünya’da Hasılat Rekoru Kıran Filmler

2 dk okuma süresi


3
9 Paylaşım, 3 puan

Bugüne kadar birçok film izledik. Hepsi de birbirinden harika ve bizi heyecanlandıran filmlerdi. Sinema evreninde seyircileri ile buluşan filmler kendi adından çokta söz ettirdi. Bizde şimdi sizler için Dünya’da hasılat rekoru kıran filmler için top 10 listesi hazırladık. Elde edilen hasılatları görünce kiminiz “Bu harika film için çok az” diyecek, kiminiz de “Bu film bu kadar hasılat elde etti mi ya?” diyecek. İyi okumalar.

1. Black Panther

hasılat rekoru kıran filmler

Bu harika film 2018 yılında izleyenler ile buluşmayı başardı. Herkesin dört gözle beklediği bu film inanılmaz bir gişe rekoruna da aynı zamanda imzasını attı. Gişe hasılatı tamı tamına 1,299.9 milyon dolar. Bu getiri de filmi hasılat rekoru kıran filmler listesine girmesine de yetiyor

2. Star Wars: The Last Jedi

hasılat rekoru kıran filmler

Yıllar boyunca izleyenlerin gözünü büyüleyen bu film, bu son serisi ile beraber harika bir başarıya daha ulaştı. 2017 yılında Star Wars’ın son serisi olan The Last Jedi belki de o yılın gişelerde ki en iyi hasılatını elde eden bir film oldu. Gişe hasılatı: 1,332.6 milyon dolar.

3.Harry Potter and the Deathly Hallo

gişe rekoru

Hasıtlat rekoru kıran filmler arasında J.K Rowling’in muhteşem eseri de var. Harry Potter’ın tüm serileri hepimizi coşkulandırmış, merak içerisinde bırakmış ve yeri gelince de bir hayli şaşırtmıştır. O zaman şimdi daha çok şaşıracaksınız, çünkü 2011 yapımı olan bu filmin hasılatı 1,341.5 milyon dolar.

4. The Avengers

hasılat rekoru kıran filmler

Şimdi gelelim adından en çok bahsettiren filme. Bu film yapım aşamasındayken bile bir hayli fazla konuşulmuştu. Tabii film gösterime çıktıktan sonra bütün seyirciler çıldırmış durumdaydı(!) Marvel Sinematik Evreninin en büyük başarısı bütün süper kahramanları tek karede toplamayarak bu filmi vizyona geçirmekti. Ama herkes bir şeyi atlamış gibi oldu. 2012 yılında gösterime giren bu filmin gişe hasılatı 1,518.8 milyon dolar. Aynı zamanda Avengers tüm zamanların en iyi macera filmlerinden biri.

5. Avengers: Age Of Ultron

gişe rekoru kıran filmler

Tekrardan Marvel Sinematik Evrenindeyiz. Marvel, Dünya’da kendini tanıtmış en iyi oluşumdur diyebiliriz. Bunu gerek çizgi romanları ile beraber gerek de ortaya koymuş olduğu filmler ile beraber gösteriyor. Marvel’ın kalitesini belirttiği bir film ile karşınızdayız. 2015 yılında vizyona giren bu filmin gişe hasılatı tam 1,405.4 milyon dolardır.

6. Fast and Furious 7

gişe rekorları

Mükemmel bir film ile daha beraberiz. 2001 yılından beridir bizlere arabaları sevdiren ve onun sonrasında ise aile ne demektir, mücadele nedir onları da öğreten bir film olarak bizlere kendini tanıtmayı başaran bu film 2015 yılında vizyona girerek 1,516.1 milyon dolar gişe hasılatı elde etmiştir.

7. Jurassic World

gişe rekoru film

Sinema tarihinin en önemli serilerinden bir olan bu film yeni seri ve yeni yönetmen ile de 2015 yılında seyircilerin huzuruna çıkmıştı. Oradan elde edilen gişe hasılatı ise 1,671.7 milyon dolar. Film bu getirisiyle, hasılat rekoru kıran filmler listesine balıklama giriyor.

8. Star Wars: The Force Awakens

hasılat rekoru kıran filmler

2015 yılında vizyona giren bu film, belki de bütün Star Wars serisi içerisinde en çok hasılat yapan film olarak kendi adını altın harfler ile seri içerisinde belli ediyor olacaktı. Filmin gişe hasılatı 2,068.2 milyon dolar.

9. Titanic

gişe rekoru kıran filmler

Leonardo DiCaprio’nun yıldızının en çok parladığı film belki de bu film olmalıydı. Büyük bir felaket içerisinde büyük bir aşkı anlatan bu film 1997 yılında vizyona girmişti. Şu an bile hala kalitesini koruyan bu filmin gişe hasılatı tam olarak 2,187.5 milyon dolar.

10. Avatar

hasılat rekoru kıran filmler

Geldik hasılat rekoru kıran filmler listemizin birincisine. Dünyanın pek çok yerinde seyirciler ile buluşan ve ilk filminde büyük bir başarı elde eden bu harika film 2009 yılında sadece seyirci ile değil, Dünya ile de tanışmış oldu. Filmin gişe hasılatı ise 2,788.1 milyon dolar.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
3
Beğen
Mutlu Mutlu
3
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!