Dünyanın En İyi Dergi ve Makaleleri

2 dk okuma süresi


15
12 Paylaşım, 15 puan

Öncelikle bu listeyi ingilizce geliştirmek isteyenler için oluşturduğumuzu belirtelim. Yani ingilizce öğreten dergiler yerine, daha çok bilim, teknoloji, yaşam dergileri gibi popüler dijital dergi ve makale sitelerini önereceğiz. Hazırsanız dünyada en iyi dergiler ve popüler makaleler listemize başlayalım!

1- Time Dergisi

Time Dergisi

Time dergisi, dünyanın en saygın haber ve politika dergilerinden birisidir. İlk sayısı Amerika’da 1923 yılında yayımlanmıştır. Ayrıca Time Europe, Time Asia Edition, Time Canada gibi sürümleri de çıkmaktadır.

2- Teachmag Dergisi

Teachmag Dergisi

1993 yılında kurulan Teachmag Dergisi, eğitmenler için pragmatik araçlar ve kaynaklar sunma amacıyla yayın hayatına başlamıştır. Herhangi bir kuruluş, federasyon, dernek veya devlet kurumuna bağlı olmadan eğitimde yenilikçiliği teşvik etmek için yayın hayatına devam ettiklerini dile getiriyorlar. Bu arada 2 ayda bir çıkan Teachmag dergisi, dijital dergi olarak ücretsiz bir şekilde (pdf) indirilebiliyor.

3- Forbes Dergisi

Forbes Dergisi

Forbes, 2 haftada bir yayımlanan iş liderlerinin takip ettiği bir business dergisidir. İskoçya’dan ABD’ye 1917 yılında göç eden B.C. Forbes tarafından kurulmuştur. Forbes dergisinin merkezi, ABD’nin New York eyaletindedir. Ayrıca şirketin Forbes Life, Forbes Autos, Forbes US vb sürümleri de çıkmaktadır.

4- New Musical Express Dergisi

NME Dergisi

New Musical Express (NME) dergisi, 1952’nin Mart ayından beri Birleşik Krallık’ta haftalık yayımlanan bir müzik dergisidir. En parlak dönemi 1970’li yıllarda İngiltere’de en çok satan dergi olduğu sıralarda yaşamıştı. Ayrıca 14 Kasım 1952’de Birleşik Krallık’ta ilk kez single listesini yayımlayan dergi olmuştu.

5- Sports Spectrum Dergisi

Sports Spectrum Dergisi

Sports Spectrum dergisi, 1985’ten beri spor dünyasını takip etmektedir. 3 ayda bir yayın yapan dergi, atletik bir yaşam severler için yayımlar yapmaktadır. Sporcuların inançlarını yaşayarak, spor dünyasına nasıl yansıdığı hikayeleri ve röportajları yayımlanmaktadır.

6- PCMag Dergisi

PCMag Dergisi

PC Magazine, Ziff Davis Publishing Holdings Inc. tarafından yayınlanan bilgisayar konulu bir dergidir. Derginin basılı yayını 1982 ile Ocak 2009 arasında sürmüştür. Dijital yayını ise 1994’den beri online olarak websitesinde devam etmektedir.

7- National Geographic Dergisi

National Geographic Dergisi

The National Geographic Dergisi (NGM), ilk sayısını 1888 yılında yapmıştır. Coğrafya, Keşifler, kültür, popüler bilim ve tarih ile ilgili makaleler ağırlıkla yer almaktadır. 1896’ya kadar her ay dergi çıkartılmadı, ilk yıl 1 sayı, sonraki yıl 3 sayı çıkartıldı. Daha sonraki yıllarda 2 ile 9 arasında değişerek 1896’ya kadar gelindi. Ve bu tarihten sonra aylık olarak günümüze kadar yılda 12 sayı yayınlanmaya devam edildi.

8- Sunset Dergisi

Sunset Dergisi

Sunset dergisi, 1898’de tanıtım dergisi olarak yayımlanmaya başladı. Farklı yerleri ve mekanları keşfetmek isteyenler için fevkalade bir lifestyle dergisidir. Aylık olarak yayımlanan bu dergi, ABD’de nerede kalıp ne gibi yemekler yiyebileceğinize dair yayınlar yapmaktadır. Neredeyse sadece ABD’ye odaklanan gezilere odaklanmıştır.

9- Live Science

Live Science

Live Science, adından da anlaşılacağı üzerine bilimsel araştırmalar yayımlayan objektif bir sitedir. Derginin esas odaklandığı alan orijinal bilimsel araştırmalardır. Ayrıca bilim ile ilgili haber, teknoloji, sağlık, uzay gibi makaleler yani bilim insanlarını ilgilendiren konuları da yayınlamaktadır.

10- Mental Floss

Mental Floss

Mental Floss, akıllıca testler ve ilginç listeler vb eğlenceli içerikler paylaşılmaktadır. Ayrıca mental floss, espirili paylaşımlar sunmaktadır. Sitenin dili ingilizcedir.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
16
Beğen
Mutlu Mutlu
22
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
26
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
5
Komik
İlginç İlginç
9
İlginç

dergiCE üyeleri ne diyor?