Dünyada En Çok Ziyaret Edilen 10 Ülke

3 dk okuma süresi


0
9 Paylaşım

Ülkelerin çoğu özellikle yaz aylarında rekor düzeyde turist akınına uğruyor ve ciddi bir gelir elde ediyor ama dünyada en çok ziyaret edilen 10 ülke var ki bu ülkeler aynı oranda ciddi bir turizm gelirini de kasasına koymuş oluyor. Ülkemizin de içinde olduğu bu listeye bir de yakından bakalım.

1. Tayland

En Çok Ziyaret Edilen 10 Ülke

Tarihi mekanları, büyülü sahilleri ve tertemiz deniziyle küçük ama bir o kadar harika bir ülke Tayland. En çok rağbet gören yeri tabii ki Phuket. Turistlerin tamamı neredeyse tatil için giriş yapıyor ülkeye. Bir yılda toplam 32.6 milyon kişiyi ağırlıyor turizm cenneti Tayland.

2. Almanya

En Çok Ziyaret Edilen 10 Ülke

Birbirinden ilginç müzeler, tarihi yapılar, savaşın kalıntıları… Birçok neden var Almanya’ya gitmek için. Berlin’deki gece hayatı için tercih eden turistler de var kültürel bir gezi için ziyaret edenler de. Her ırktan ve inanıştan insanı bünyesine çeken Almanya’nın yıllı ağırlığı turist sayısı 35.2 milyon.

3. İngiltere

Sayısız sanat festivallerinin olduğu, kendine has sokakların bulunduğu İngiltere; turistlerin en gözde mekanlarından biri. Genellikle kapalı ve yağışlı bir iklimi olan ülkenin en çok ziyaretçi alan yeri de Londra. İngiltere’ye yılda tam tamına 35.8 milyon turist geliyor.

4. Meksika

Dünyada En Çok Ziyaret Edilen 10 Ülke

Amerika kıtasının en popüler ülkelerinden biri olan Meksika; sahilleri, gösterişli gece hayatı, yemekleri ve eğlencesiyle turistlerin ilgi odağında olan bir ülke. Meksika’yı yılda tam tamına 41.1 milyon kişi ziyaret ediyor. Bu sayıyla Meksika, dünyada en çok ziyaret edilen 10 ülke sıralamasında son sıraya yerleşiyor.

5. Türkiye

Dünyada En Çok Ziyaret Edilen 5 Ülke

Tarihi, kültürü, yemekleri, doğası ve insanıyla dünya vatandaşlarının ilgisini çeken Türkiye’nin, yıllık turist ağırlama oranı hiç de az değil. Türkiye yılda tam tamına 43.7 milyon turiste ev sahipliği yapıyor ve bu sayı her geçen yıl biraz daha artıyor. Böylece ülkemiz, dünyada en çok ziyaret edilen 10 ülke arasına girmiş oluyor. Açıkça söylemek gerekirse, hayattayken en az bir kez görülmesi gerekenler yerlerin en başında ülkemiz geliyor.

6. İtalya

En Çok Ziyaret Edilen 10 Ülke

Avrupa kıtasının şirin ülkesi, moda dünyasının kalbi olan bir ülke İtalya. Her sokağı, her köşe başı buram buram tarih kokuyor, futboluyla, Kolezyum’uyla, Pisa’sıyla, spagettisiyle, pizzasıyla herkesi kendine çekiyor bu çizmeden ülke. Masalsı bir ülke olan ve harita çizmeye benzeyen, kültürün kaynağı İtalya’nın bir yılda ağırladığı turist sayısı 60.2 milyon kişi.

7. Çin

Çin Tatil Yerleri

Dünyada nüfus büyüklüğü bakımından ikinci, yüz ölçümü büyüklüğü bakımından üçüncü ülkesi olan Çin; kendine has yemekleri, içinde yaşattığı kültürü ve teknolojinin başkenti olmasıyla ciddi bir turist akımına uğruyor. Çoğu turist iş yapmak için Çin’e gitse de kültürel geziler için gelen turist sayısı da bir hayli fazla. Uzakdoğu ülkesi Çin, bir yılda 62.5 milyon kişiyi misafir olarak ağırlıyor.

8. Amerika Birleşik Devletleri

Amerika Tatil Yerleri

Macera dolu Amerika… Silikon vadisi, Hollywood ve film yıldızları, kumarhaneleri… Tüm turistlere hitap eden bir yer burası. Ülkenin en çok rağbet gören yeri tabii ki New York. Fırsatlar ülkesi Amerika, gençlere inanılmaz bir gece hayatı yaşatırken daha kültürel bir gezi yapmak isteyenlere de eşsiz yerler sunuyor. ABD’yi bir yılda ziyaret eden turist sayısı tam tamına 75.6 milyon.

9. İspanya

İspanya Tatil Yerleri

Keşfedilmeyi bekleyen onlarca kıyı, eşsiz manzaralar ve tertemiz bir deniz. Avrupa’nın göz bebeği İspanya gerek ülke futbolunun kalitesi gerekse mimari anlayışıyla her türden insanı kendine çekiyor. En çok rağbet gören yeri tabii ki Madrid. Avrupa’nın incisi İspanya’nın bir yılda ağırladığı ziyaretçi sayısı 75.7 milyon kişi.

10. Fransa

En Çok Ziyaret Edilen 10 Ülke

Eyfel Kulesi ile meşhur ülke, gece hayatı, içkileri ve yemekleriyle de oldukça ilgi çekiyor. Listenin en başında yer alan Fransa, bir yılda bünyesinde ağırladığı turist sayısıyla herkesi hayrete düşürüyor. Sanayi Devrimi’nin ve birçok siyasi olayın yaşandığı ülke Fransa, yılda tam tamına 95.8 milyon turist için ev sahipliği yapıyor.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
3
Beğen
Mutlu Mutlu
3
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!