Dünyada En Çok Talep Gören Hava Yolu Şirketleri

2 dk okuma süresi


5
18 Paylaşım, 5 puan

Yaz geldi! Tatil planları yapıldı mı peki? Belki de toplantıdan toplantıya koşacağınız bir yaz planınız var ve tatilinizi ertelemek zorunda kaldınız. Ya da şu anda alınması gereken sadece uçak biletleriniz kaldı ve hava yolu şirketleri arasında kararsız kaldınız. Merak etmeyin, sizler için dünyada en çok tercih edilen hava yolu şirketlerini araştırdık. Hazırsanız başlayalım!

1. Katar Hava Yolları

Hava Yolu Şirketleri

Dünyada en çok tercih edilen hava yolu olma özelliğini taşıyan katar hava yolları, 140’dan fazla uçuş noktasıyla bizi karşılıyor. Neden öncelikli seçenekler arasında olduğu düşünülürse Skytrax tarafından 2019’da en iyi hava yolu şirketi ödülüne layık görülmesi diyoruz. Ayrıca harika bir business class uçuşu deneyimlemek de cabası.

2. Singapur Hava Yolları

Hava Yolu Şirketleri

En genç uçaklara sahip Singapur Hava Yolları ise altı farklı kıtaya uçarak bizi eşsiz deneyimlere çağırıyor. Yüksek standartlarda bir hizmet ve sürekli kabin memurları peşinizde pervane olsun diyorsanız, aradığınız hava yolu şirketini buldunuz. Hatta ilk uçuşunuz da size bir kadeh şampanya müessesenin ikramı. Deneyip görebilirsiniz.

3. All Nippon Hava Yolları

Japonya’nın en büyük hava yolu şirketi olması özelliğiyle dikkat çeken All Nippon Hava Yolları (ANA) listemize 3. sıradan giriş yapıyor. 1952 yılında kurulmuş, 1992’de Star Alliance topluluğuna katılmış. Şu anda seksen farklı ülkeye uçuş gerçekleştirmesinin yanı sıra büyük uçaklarıyla dikkat çekiyor. Bu arada en çok üyesi bulunan hava yolu şirketi olduğunu da belirtelim.

4. Cathay Pacific Hava Yolları

Hava Yolu Şirketleri

Aslen Honkonglu olan bu hava yolu şirketi, geniş filosu ve kargo uçaklarıyla bize göz kırpıyor. Cathay Pacific Hava Yolları, Oneworld Global’in kurucusu olup Cathay Dragon adı altında başka bir şirketi daha bünyesinde barındırma özelliği taşıyor.

5. Emirates

Havaalanı firmaları

1985 yılında Dubai’de sadece iki adet uçakla kurulmuş olan Emirates hava yolları şu anda dünyanın en çok tercih edilen 5. hava yolu şirketi olma özelliğini taşıyor. Her hafta 1500’den fazla Dubai’ye sefer düzenliyor. Eğer Dubai’ye gitmek istiyorsanız seçeneğiniz belli, bizden söylemesi.

6. Eva Air

Hava Yolu Şirketleri

Altıncı sırada, Star Alliance’nin bir başka üyesi bizi karşılıyor. Genelde business uçuşlarıyla ünlü bir hava yolu şirketi. Tayvan Hava Yolları şirketleri arasında amiral gemisi olan Eva Air’in seçenekleriniz arasında bulunmasında fayda var. Tayvan’ın sembolü olan hava yolu şirketinin Hello Kitty temalı uçakları ile ayrıca dikkat çekici bir özelliğe sahip.

7. Hainan Havayolları

Havaalanı Firmaları

Merkez üssü Çin olan Hainan Hava Yolları, 1993’te kurulmuş. 2011’de İstanbul uçuşlarına başlamıştır. Hizmet ve servisleriyle Çin’in en iyi hava yolu olma özelliğini taşıyan şirket, pek çok kıta ve ülkeye uçuşlarını gerçekleştiriyor.

8. Qantas Hava Yolları

Havaalanı Firmaları

Listemizin 8. sırasında en eski kuruluş olan Qantas Hava Yolları şirketi yer alıyor. Aynı zamanda Avusturalya’nın en büyük hava yolu olma özelliğini taşıyor. 2019’un en güvenilir hava yolu seçilmiştir.

9. Lufthansa

Havaalanı Firmaları

Çeşitli yemekler ve iyi bir lounge arıyorsanız Lufthansa Hava Yollarına bakmadan geçmeyin deriz. Güler yüzlü kabin ekibi, sürekli değişen ve geniş bir yelpazeye sahip olan içecek menüsüyle gayet cazip görünüyor. İstanbul yeni hava alanı dahil birçok ülkeye uçuşlar yapmaktadır.

10. Thai Hava Yolları

Havayolu Şirketleri

Listemizde son olarak Thai Hava Yolları gelmekte. 1988’te kurulmuş olan hava yolu şirketinin sloganı “Smooth as silk” olarak geçiyor. Hava yolu şirketleri arasında ekonomi sınıfı uçuşları ile 2018 yılının en iyisi seçilmiş.

Ayrıca dikkatinizi çekeceğini düşünerek, uçak seyahatini en çok seven ülkeler yazımızı da inceleyebilirsiniz.


Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
10
Beğen
Mutlu Mutlu
6
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
7
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç
Lütfen üye girişi yapın!