Dünyada En Çok Talep Gören Hava Yolu Şirketleri

5 dk okuma süresi


6
18 Paylaşım, 6 puan

Dünyanın en popüler ve güvenli seyahat biçimlerinden biri olan hava yolları sektöründe pek çok seçenek biz yolcuların hizmetinde bulunuyor. Söz konusu seçenekler arasında bulunan şirketlerin bir kısmı ekonomik anlamda birbiriyle rekabet ederken diğerleri konforlu ve lüks ulaşım konusunda birbirleri içerisinde çekişiyor. Dünyada bağımsız anketlerde seçilen ve en çok talep gören hava yolu şirketleri listesini bu içerikte sizler için sıraladık. Keyifli okumalar!

1. British Hava Yolları

Dünyada En Çok Talep Gören Hava Yolu Şirketleri

British Hava Yolları merkez olarak kullandığı Heathrow havaalanından dünya çapında bir dizi uzun mesafe sunmasının yanı sıra 6 kıta içerisinde 160’tan fazla varış noktasına sahip bulunuyor. Dünyada en çok talep gören lüks hava yolu şirketleri arasında bulunan British Hava Yolları oldukça konforlu ve lüks döşenmiş dinlenme salonları, geri bildirimler içerisinde iyi puanlar almış bir sadakat programı ve güncellenmiş ayrıcalıklı ekonomi kabini ile gezginlerden oldukça yüksek notlar almakta. Lüks uçuş arayanlar için gerçek bir birinci sınıf uçuş deneyimi yaşamak isteyenler uçağın ön kısmında oldukça geniş, yatak olabilen donanımlı koltuklar ve özel yapım yatak takımları ile iyi bir uçuş deneyimini garanti hale getirmektedirler.

2. Swiss Hava Yolları

Yapılan bağımsız anketlerde kabin hizmetleri içerisinde eskiden Swissair olarak bilinen Swiss Hava Yolları’nın en yüksek puanları alması tesadüf değil. Filosu tıpkı ülke gibi küçük olabilir ancak ayrıntılara verdiği önem ve yüksek hizmet standartları ile tanınmaktadır. Ülkemizde de Sunexpress hissedarlarından olan Lufthansa ailesinin bir parçası olan Swiss Hava Yolları Zürih merkezinden Chicago, Miami ve New York’a uçuşlarıyla biliniyor. Yakın zamanda Cenevre’den de Amerika kıtasına uçuşlarına başlayacak olan Swiss Hava Yolları tamamen yatağa dönebilen birinci sınıf bölümünde yaptığı son güncellemeler ile lüks seyahat etmeyi sevenler için okyanus aşırı uçuşlarda sıkça tercih edilen bir hava yolu şirketi olarak biliniyor.

3. Virgin Atlantic

Dünyada En Çok Talep Gören Hava Yolu Şirketleri

Dünyanın en zengin insanlarından olan Richard Branson 40 yıl önce Virgin Atlantic’i kurduğundan beri lüks sözcüğünü yeniden tanımlamaya devam ediyor. Yolcuları uçak içi manikür ve kokteyl salonları gibi ayrıcalıklarla şımartırken son teknoloji multimedya donanımlarıyla da yolcularının sıkılmamasını sağlıyor. Yolcuları sıcak havlu ve içecek ikramlarıyla karşılayan birinci sınıf bölümü de Virgin Atlantic hava yollarının lüks ve şatafata ne kadar önem verdiğinin kanıtlarından biri olarak görülüyor. Rakiplerine göre oldukça lüks bir sınıfta yer alan hava yolunun uçuş sayısı daha az olsa da yerel hava yolları ile çalışarak rota sayısını arttıracağı firma tarafından duyuruldu.

4. Eva Air

Tayvan Taipei’de konumlanan Eva Air, üstün hizmeti, güler yüzlü uçuş ekipleri ve belki de en önemlisi dünyanın her yerinde popüler olan renkli Hello Kitty baskılı uçuklarıyla bilinmektedir. Eva Air sektördeki ilklerden biri olan uygun fiyatlı ve geniş ayrıcalıklı ekonomi kabini ile övgüler almaktadır. Diğer lüks hava yollarına kıyasla daha ekonomik bir alternatif olarak bilinen Eva Air dünyanın ekonomik olarak en çok talep gören hava yolu şirketleri arasında bulunmaktadır. Her ne kadar ekonomik bir hava yolu olarak bilinse de oldukça konforlu ve özenli birinci sınıf bölümleri bulunmaktadır. Uçuşta Michelin yıldızlı restoranlara sahip şeflerin lezzetli uçak içi yemekleri de yolcular için dile getirilen bir diğer artıdır.

5. Etihad Hava Yolları

Dünyada En Çok Talep Gören Hava Yolu Şirketleri

Etihad, Abu Dabi’de bulunan üssünden ABD, Avrupa ve Asya’daki noktalara geniş gövdeli uçak filosuyla hizmet veriyor. Uçan köşk olarak sunulan özel odalar da sağlayan Etihad Hava Yolları, Körfez bölgesinde yaptığı ekonomi uçuşlarından da oldukça yüksek puanlar almakta. Her ne kadar birinci ve business sınıfları içerisinde lüks sunsa da ekonomi bölümünü kullananlar asla göz ardı edilmemekte. Küçük yolcuları eğlendirmekle görevli personeller oyuncaklar ve oyunlarla meşgul olurken yetişkinler de birden çok öğünü içeren yemek planları ve kaliteli şarabın keyfini çıkarabiliyor. A’dan Z’ye tüm yolcuları kapsayan politikaları ve müşteri memnuniyetine dayanan hizmetleri Etihad Hava Yolları’nın ilerde de çok tercih edileceğinin sinyallerini vermektedir.

6. Qantas Hava Yolları

Adını dünyanın en büyük uçaklarından biri olan Airbus A380 ile dünyanın en uzun aktarmasız uçuşlarını yapmasıyla tanıtan Qantas Hava Yolları Dallas’tan Sidney’e direkt olarak uçabiliyor. İçeriğinde lezzetli yemekler ve yerel Avustralya şarapları servis eden Qantas Hava Yolları özellikle Pasifik okyanusu aşırı uçuşlarıyla dünya da en sık ve en çok tercih edilen hava yolu şirketleri arasında yer alıyor. Çok katlı A380 uçaklarından oluşan filolarından oluşan uçaklarının alt katını birinci sınıf, üst katını business ve ekonomi sınıfı olarak planlanan Qantar Hava Yolları uçuş güzergahlarını arttırıp sivil havacılık pastasının daha büyük bir bölümüne ortak olmayı amaçlamaktadır.

7. Qatar Hava Yolları

Dünyada En Çok Talep Gören Hava Yolu Şirketleri

Endüstrinin en genç uzun menzilli ve geniş gövdeli filolarından birine sahip olan Qatar Hava Yolları Boeing 787 Dreamliner ve Airbus A350 modeli uçakları kullanıyor. Her iki uçağın da bileşik yapısı kabin içinde daha düşük kabin basıncı ve daha yüksek nem seviyelerine izin vermektedir ve Katar’ın Doha’da bulunan aşırı hava koşullarının yolcular üzerindeki etkilerini azaltarak daha hafif bir jetlag geçirmelerini sağlar. Business sınıfında çift kişilik yataklar ve dört kişilik yemekler ile yapılandırılabilen ve sıcak havlular ve karşılama içecekler gibi dokunuşlarla da yolcularından büyük övgüler almıştır. Yaptığı sponsor anlaşmalarıyla da özellikle futbol ve basketbol takımlarının uçuş partneri olmuştur.

8. Türk Hava Yolları

Yeni havalimanına yerleşmesinin ardından Türkiye’nin öncü hava yolu şirketi olan Türk Hava Yolları’nın önümüzdeki yıllardaki amacı okyanus aşırı yolcular için bir merkez haline gelmek oldu. Türk Hava Yolları mükemmel mutfak servisi, konforlu koltukları ve özenli uçak içi hizmeti hakkında sürekli olarak devam etmektedir. Dünyada ülkemizin gururu olarak da bilinen Türk Hava Yolları jeopolitik konumuyla da Asya ve Avrupa arası uçuşlarda bir bağlantı noktası haline gelmesinden ötürü dünyada en popüler ve çok talep gören hava yolu şirketleri arasında yer almaktadır. Yeni havalimanında yolcularına yüzlerce şehre giden dört ve beş yıldızlı oteller içinde indirimli kuponları sağlamaktadır.

9. Emirates

Emirates’in birinci ve business sınıfı yolcuları için sunduğu lüks avantajlar tüm dikkatleri üzerine çekmesine sebep olsa da bu sadece bu kadar tercih edilmesinin sebeplerinden sadece bir tanesidir. Airbus A380’den oluşan filosu, gelişmiş koltuk arkası eğlence sistemi, hızlı Wi-Fi bağlantısı ile Dubai merkezli hava yolu şirketi sağladığı kolaylıklarla ön plana çıkıyor. Son dönemler ile kendini belirginleştiren ara sınıflar sunan Emirates ayrıcalıklı ekonomi kabini gibi yeniliklere de adapte olmuştur. Görece yeni filosu, güler yüzlü ve hizmet odaklı personeli ile adından söz ettiren Emirates önümüzdeki yıllar da popülerliğini koruyacak gibi gözüküyor.

10. Singapore Hava Yolları

Dünyada En Çok Talep Gören Hava Yolu Şirketleri

Otuz yılı aşkın bir süredir pek çok ödül ile rakiplerini arkada bırakan Singapore Hava Yolları şirketi New York’a Singapur’dan direkt olarak 19 saatlik kesintisiz uçuş yaparak dünyanın en uzun uçuş rekoru unvanını kazanmaya kadar rekorlar kırmasıyla tanınmaktadır. Airbus A350 modellerden oluşan filosu ile Singapore Hava Yolları uzun rota sayısını arttırarak daha fazla insanın bu hava yolu şirketini favori yapan faktörlerin tadını daha sık çıkarmasını sağlamayı hedefliyor. Koltuk konforu, uçak içi hizmetleri ve güvenilirlikte endüstri lideri olan hava yolu şirketi ayrıca çiftlikten uçağa yemek programı ve sağlıklı yaşam programları gibi sosyal projelerde de tüm sınıflar içerisinde ürün ve hizmet kalitesini yükseltmekten büyük övgü almaktadır.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
12
Beğen
Mutlu Mutlu
8
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
9
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!