Dünyada En Çok Para Kazanan Youtuberlar

4 dk okuma süresi


5
12 Paylaşım, 5 puan

Youtube, son yıllarda dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri haline geldi. Günlük kullanıcı sayısı 2 milyara yaklaşmış durumda. İsteyen herkese video çekip paylaşma imkanı sunan Youtube birçok kişiye de kendi işini kurmasında yardımcı olmakta. Çektikleri videolarla popülerleşen ve kanallarını büyüten youtuberlar, evden çalışarak da milyonlarca dolar gelir elde etmeye başladılar. En zengin youtuberlar, pek çok şarkıcıdan ve oyuncudan bile daha fazla kazanmaktalar. Böyle büyük paraları kazanan kişilerin yaş ortalaması 30 bile değil. Biz de dergiCE olarak en zengin olanları bulduk ve dünyada en çok para kazanan youtuberlar listesini sizin için hazırladık.

1. Jeffree Star

Dünyada En Çok Para Kazanan Youtuberlar

Dünyada en çok para kazanan youtuberlar listemizin ilk sırasında Jeffree Star var. Makyaj vloggerı olarak karşımıza çıkan Star’ın servetinin 50 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor. Youtuber olmadan önce şarkıcılık ve modellik yapan Jeffree Star, kazandığı ün ve para ile birlikte 2014 yılında kendi kozmetik markasını kurdu. Bugün Youtube’ta en çok takip edilen makyaj vloggerlarından biri. 18 milyondan fazla abonesi bulunmakta. Toplam izlenim sayısı da 2 milyarı aşmış durumda. Abone sayısı listemizdeki diğer youtuberlara göre az olsa da kendi markası ve reklam gelirleri sayesinde gelirini katlamakta.

2. DanTDM

Youtube’ta kişilere en çok kazandıran kategori belki de oyunlar. Çeşitli bilgisayar oyunları oynayan ve bunu Youtube kanallarında paylaşan popüler kullanıcılar, büyük abone sayılarına ulaşmış durumda. Türkiye’de de birçok kişi bu yöntemle ünlenerek milyonlarca lira kazandı. Bunun dünyadaki en iyi örneklerinden biri DanTDM kanal adıyla Daniel Middleton. 2013 yılında ilk videosunu yükleyen DanTDM, bugün 22 milyondan fazla kişiye hitap ediyor. Toplam izlenim sayısı da tam 16 milyar. Youtube’taki popülerliğini gerçek yaşama da aktaran Middleton’ın çok satanlar listesine girmiş kitabı da var. Servetinin de 30 milyona yaklaştığı tahmin edilmekte.

3. PewDiePie

Dünyada En Çok Para Kazanan Youtuberlar

PewDiePie kanal adıyla tanınan Felix Kjellberg, Youtube’ta en çok aboneye sahip olan kişi. Tam 104 milyon abonesi var. Bu sayı da her geçen gün artmakta. Kanalını 2009 yılında açan Felix de kariyerine oyun videolarıyla başladı. Daha sonra komik montajlar, vloglar yaparak devam etti. Toplam izlenim sayısı 25 milyardan fazla. Bu sayı da onu en çok izlenen youtuber yapmakta. Etkisi o kadar büyük ki, oynadığı oyunlar hemen tükenmekte. Aldığı reklamlarla zenginleşen PewDiePie’ın toplam geliri 30 milyon doları geçmiş durumda.

4. Markiplier

Markiplier adıyla tanınan 30 yaşındaki Mark Edward Fischbach video oyunlarıyla, komedi skeçleriyle, parodilerle Youtube kanalını büyüttü. Oynadığı korku oyunlarıyla ünlendi. Birçok televizyon dizisinde rol aldı. İşe 2012 yılında başlayan Markiplier’in bugün 25 milyondan fazla abonesi var. Toplam izlenim sayısı da 13 milyardan fazla. Videolarında birçok ünlüyle ve diğer youtuberlarla iş birliği yapmakta. Toplam gelirinin 24 milyonu bulduğu tahmin edilen Markiplier’in belirttiğine göre, bugüne dek 3 milyon dolar da bağış toplamış.

5. Ryan’s World

Dünyada En Çok Para Kazanan Youtuberlar

Ryan Kaji dünyanın en çok kazanan youtuberları listemizin 5. sırasında. Onu diğerlerinden ayıran şey ise yaşı. Ryan’a ailesi tarafından 5 yıl önce kanal açıldığında sadece dört yaşındaydı. Şu an yüzlerce videosu, 25 milyon abonesi ve 38 milyar izlenimi var. Yaptığı tek şey de oyun oynayıp, yeni oyuncaklar inceleyip bunun tadını çıkarmak. Youtube’taki ünü sayesinde kendi oyuncak markasını, mobil uygulamasını kurdu ve televizyon şovu yapmakta. 8 yaşında olan Ryan’ın bu yaşında toplam servetinin 22 milyon dolara ulaştığı tahmin ediliyor.

6. Dude Perfect

Dude Perfect, aynı üniversiteden 5 arkadaşın birlikte oluşturduğu bir kanal. Sporla alakalı videolar çekerek ünlendiler. Çeşitli hileli çekimlerle müzikleri birleştirerek kendilerine özgü bir tarz yakaladılar. Kanalları birçok rekoru da barındırmakta. 10 milyardan fazla izlenimleri, 50 milyondan fazla aboneleri var. Youtube’ta en çok abonesi olan 2. spor kanalı. Genel sıralamada da 12. sırada. Bu ünleri sayesinde dünyaca ünlü sporcularla videolar çektiler, televizyon programlarına çıktılar, mobil uygulama geliştirdiler. Toplam varlıklarının da 20 milyonu bulduğu söylenmekte.

7. VanossGaming

Dünyada En Çok Para Kazanan Youtuberlar

Youtube’ta oyun videolarıyla ünlenen ve en zengin youtuberlar listemize girmeyi başaran bir diğer isim Evan Fong. Kanadalı fenomen video oyunları tasarlayarak ve oynayarak ünlendi. Aynı zamanda bir müzik yapımcısı. 2013 yılında ilk videosunu yayınlayan Fong’un 25 milyon abonesi ve 12 milyardan fazla izlenimi var. Kanalını açtıktan sadece iki yıl sonra abone sayısını 11 milyona çıkarmış ve böylece dikkat çekmeyi başarmış. Youtube’ta bu kadar popüler olmasını otantikliğine ve kendine has tarzına bağlıyor. 20 milyon dolarlık bir serveti var.

8. Logan Paul

Dünyanın en çok kazanan youtuberları listemizin 8. sırasında Logan Paul var. Youtube kanalı açmadan önce başka bir sosyal medya uygulaması olan Vine’da ünlendi. 2013 yılında Youtube için videolar çekmeye başladı. Bu videolarda kendi hayatını, arkadaşlarıyla olan ilişkilerini, çeşitli komik skeçleri konu edindi. Sansasyonel açıklamalarıyla da gündem olmayı başardı. Bunun yanında 200 milyondan fazla izlenime sahip müzik klibi var. 24 yaşında bu popülerliği kazanan Paul’un toplam gelirinin 19 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor.

9. Nastya

Nastya, listenin 5. sırasındaki Ryan’dan sonra en zengin 2. çocuk youtuber. Sadece 6 yaşında. Ailesiyle ve arkadaşlarıyla oynadıkları komik oyunlarla, gittiği eğlenceli mekanları paylaşmasıyla ünlendiler. İzleyicilerin büyük bir çoğunluğunu da çocuklar oluşturmakta. Adeta masalsı bir hayat yaşamakta. İlk Youtube videosunu 2017 yılında yüklediler ve kısa bir süre içinde 28 milyon aboneye ulaştılar. Toplam izlenim sayısı 33 milyardan fazla. 6 yaşında milyoner haline gelen Nastya’nın servetinin 19 milyon civarında olduğu söyleniyor.

10. Lily Singh

Dünyada En Çok Para Kazanan Youtuberlar

Dünyanın en çok para kazanan youtuberları listemizin sonunda Superwoman olarak da bilinen Lily Singh var. Kanadalı vlogger, şarkıcılık yapmakta ve komik skeçler çekmekte. 2010’dan beri Youtube dünyasında olan Superwoman, 3 milyarı geçen bir izlenime sahip. Abone sayısı da 15 milyona yaklaşmakta. Youtube videolarının yanı sıra birden çok filmde ve televizyon şovunda da rol aldı. Forbes dergisi onu 2019 yılında ABD’deki en iyi komedyenler listesine ekledi. Birçok önemli ödül kazandı. Youtube’taki ününü kullanarak kitap bile yazdı. Reklam anlaşmalarıyla gelirini katlayan Lily Singh, 16 milyonluk bir servete sahip.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
1
Beğen
Mutlu Mutlu
1
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
1
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!