Dünya Yıldızlarının Görenleri Şaşırtan Ultra Lüks Arabaları

4 dk okuma süresi


10
12 Paylaşım, 10 puan

Her insanın hayalinde lüks bir araba sahibi olması yatar. Hatta sahip olamayacağımız miktarlarda arabalar bile hayallerimizi süsleyebilir. Bu arabalara sahip olan herkesin yakından tanıdığı ünlü isimler vardır. Sokaktan geçtiğinde tekrar tekrar kendine baktıran bu otomobilleri ve onların sahibi olan isimleri sizler için listeledik. Dünya yıldızlarının görenleri şaşırtan ultra lüks arabaları ve bu arabaların değerleri dudak uçuklatacak cinsten… Keyifli okumalar!

1. Jamie Foxx’un Bugatti Markalı Arabası

Dünya Yıldızlarının Görenleri Şaşırtan Ultra Lüks Arabaları

Jamie Foxx 13 Aralık 1967 yılında doğmuştur. Amerikan aktör, ilk olarak komedyen olarak bu sektöre girmiştir. Sonrasında kendini müzisyenlik ve oyunculuk konusunda da kanıtlayarak kariyerini sürdürmüştür. Jamie Foxx’un arabalara olan merakı da takipçileri tarafından oldukça bilinmektedir. Bugatti markalı arabasıyla Jamie Foxx, galerisine bir yeni araba daha eklemiştir. Bu ultra lüks araba, Jamie Fox’un galerisinin en nadide parçası olmuştur. Jamie Foxx’un Bugatti markalı aracı dünya yıldızlarının görenleri şaşırtan ultra lüks arabaları arasında yer almaktadır.

2. David Beckham’ın Lüks Arabası

Futbol dünyasının yakışıklı yıldızı David Beckham İngiltere’de doğmuştur. Birçok kulüpte forma terletmiş ve kendini tüm futbol severlere kanıtlamıştır. Güzel futbolunun yanında yakışıklılığıyla da her zaman gündemde olan David Beckham’ın araba tercihi ise Phantom Drophead Coupe Convertible yönünde. Sürekli araba değiştirmesinden dolayı Beckham’ı yakalamak zor olsa da ünlü yıldız 453 beygirlik güce sahip 400.000 dolar değerindeki bu otomobile sahiptir. David Beckham’ın bu ultra lüks aracı her zaman sokaklarda görülemeyecek türden bir araçtır.

3. Drake’in Volkswagen Sevgisi

Dünya Yıldızlarının Görenleri Şaşırtan Ultra Lüks Arabaları

Kanada doğumlu aktör ve müzisyen Drake, 24 Ekim 1986 yılında dünyaya gelmiştir. Drake, hobileri nedeniyle birçok kez ekranlarda görülmüştür. Basketbola olan ilgisinden dolayı desteklediği takım olan Toronto Raptors’ın hisselerinden pay almasıyla gündeme gelmiştir. Bir başka gündeme geldiği hobisi de arabaya olan ilgisidir. Drake, Volkswagen’in her sene 15 tane ürettiği Bugatti Veyron Sang Noir sahibidir. Nadir olarak üretilen ve görülen bu aracın sadece lastiklerinin maliyeti 25.000 dolar değerindedir. Otomobilin dış cephesi siyah iç dizaynı ise turuncudur.

4. Nicki Minaj’ın Barbie Arabası

Nicki Minaj, 8 Aralık 1982 yılında doğmuştur. Aslen Trinidad doğumlu olan Nicki Minaj Amerika vatandaşı bir rap sanatçısıdır. Nicki Minaj, 2004 yılında bulunduğu gruptan ayrıldıktan sonra solo olarak çalışmalarına devam etmiştir. Gündeme birçok kez kullandığı arabalarla da gelen Nicki Minaj, pembe renkli pahalı bir arabaya sahiptir. Nicki Minaj’ın sahip olduğu Barbie pembesi Lamborghini Aventador tam olarak 400.000 dolar değerinde. Normalde bu kadar pahalı olmayan araca pembe rengi gelince iş değişiyor. Nicki Minaj da Barbie pembesi için bu parayı harcayan kişiler arasında yer alıyor.

5. Michael Jordan’ın Mercedes Hayranlığı

Dünya Yıldızlarının Görenleri Şaşırtan Ultra Lüks Arabaları

Birçok kişi tarafından basketbol tarihinin gelmiş geçmiş en iyi oyuncusu olarak gösterilen Michael Jordan’ın arabalara da büyük bir ilgisi bulunmaktadır. Michael Jordan’ın Mercedes markasına karşı bir hayranlığı bulunmaktadır. Jordan, çoğu insanın hayallerini süsleyen Mercedes Benz SLR 722 markalı otomobile sahiptir. Bu aracın piyasa değeri 108.000 dolar olarak bilinmektedir. Jordan’ın tek arabası SLR722 değildir. Michael Jordan, birçok Mercedes marka araca sahiptir. Bu lüks arabalarla çok kez medya karşısına çıkmıştır.

6. George Clooney’in Retro Sevgisi

Ünlü yönetmen George Clooney, 6 Mayıs 1961 yılında Kentucky’de dünyaya gelmiştir. İlk olarak oyunculuk yapan sonrasında geçen yıllarda dünyanın en başarılı yönetmenlerinden birisi haline gelen Clooney, yeni modanın aksine bir retro hayranıdır. Arabalarda da bu retro sevgisini gösteren George Clooney’in retro kırmızı bir Corvette C1 markalı aracı bulunmaktadır. Bu aracın da piyasa değeri 83.000 dolardır. George Clooney, bu retro aracıyla yollarda sıkça görülmektedir. Otomobilin 650 beygir gücü, 4G veri bağlantısı uyumu ise pek de retro türüne uymayan özelliklerdir.

7. Justin Bieber’ın Hibrit Arabası

Dünya Yıldızlarının Görenleri Şaşırtan Ultra Lüks Arabaları

Ülkemizde de birçok hayranı bulunan Kanadalı pop sanatçısı Justin Bieber, 1 Mart 1994 yılında doğmuştur. Ünlü şarkıcı da birçok arabayla objektiflerin karşısında görülmüştür. Bunlardan en dikkat çekeni ise fazlasıyla parlak olan bir arabadır. Bir hibrit otomobil olan Fisker Karma, tam olarak 100.000 dolar değerindedir. Bu otomobil Justin Bieber’a 18 yaşına girdiğinde hediye edilmiştir. Fisket Otomotiv, bu aracın üretimini 2012 yılında sona erdirmiştir. Justin Bieber, bu araca sahip olan sayılı kişiler arasında yer almaktadır.

8. Beyonce’un Klasik Otomobili

Beyonce, 4 Eylül 1981 yılında dünyaya gelen Amerikalı bir şarkıcıdır. Şarkıcılık dışında oyunculuk da yapan ünlü yıldız, listemizdeki diğer kişilere göre biraz daha farklı bir araba tercihi yapmıştır. George Clooney gibi retro bir arabayla listemize giren Beyonce, klasik araba hayranıdır. 1959 model Rolls-Royce Silver Cloud markalı bir araca sahiptir. Bu otomobili ona bir başka ünlü isim Jay Z hediye etmiştir. Otomobilin tam olarak fiyatı bilinmese de tahmini bir fiyat verilmesi gerekirse 1 milyon dolar gibi miktarlar ortaya çıkıyor.

9. Kim Kardashian’ın Lamborghini Arabası

Kim Kardashian, 21 Ekim 1980 yılında Los Angeles şehrinde dünyaya gelmiştir. Sosyal hayatı ile birçok zaman gündeme gelmeyi başarmıştır. 2010 yılında Kanye West ile bir ilişki içerisindeyken oldukça değerli bir hediyeye sahip olmuştur. Kanye West, Kim Kardashian’a tam 750.000 dolar değerindeki Lamborghini Aventador LP 700-4 markalı aracı hediye etmiştir. Araç 3 saniyede 60 km hızına ulaşmaktadır. Kim Kardashian, bu arabanın elektrikli kapısında sıkışarak zor durumda kalmış ve bu görüntüler basın tarafından yayınlanmıştır. Kim Kardashian’ın Lamborghini marka arabası da dünya yıldızlarının görenleri şaşırtan ultra lüks arabaları arasındadır.

10. Cristiano Ronaldo’nun Pahalı Arabası

Dünya Yıldızlarının Görenleri Şaşırtan Ultra Lüks Arabaları

Futbol denilince ilk akla gelen isimlerden birisi de Cristiano Ronaldo’dur. Portekizli yıldızın futboldan yüksek miktarda para kazandığı bilinmektedir. Ronaldo, kazancının bir kısmını otomobillere yatırmaktadır. Birçok arabaya sahiptir. Geçtiğimiz yıllarda dünyanın en pahalı arabasını satın almıştır. Cristiano Ronaldo tam 9.5 milyon euro değerindeki Bugatti Centodieci markasındaki aracı otomobil koleksiyonuna eklemiştir. Otomobil koleksiyonunun toplam değeri ise 30 milyon euro miktarındadır. Bu otomobil de dünya yıldızlarının görenleri şaşırtan ultra lüks arabaları arasında yer almaktadır.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
2
Beğen
Mutlu Mutlu
0
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
1
Olamaz
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
2
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!