Dudak Uçuklatan Servetleriyle Türkiye’nin En Zengin Ünlüleri

5 dk okuma süresi


2
15 Paylaşım, 2 puan

Türkiye’de de dünyada olduğu gibi en çok para kazanan isimler genelde ünlüler olarak karşımıza çıkmakta. Özellikle televizyon sayesinde meşhur olanlar bugün çok varlıklı kişiler. Oyuncular, sunucular, şarkıcılar, yapımcılar, yönetmenler, futbolcular her yıl milyonlarca lira kazanarak servetlerini büyütmekteler. En zenginlerin sıralandığı listeler her yıl değişse bile kimi isimler yerlerini hep koruyor. Biz de dergiCE olarak bu kişileri dudak uçuklatan servetleriyle beraber Türkiye’nin en zengin ünlüleri listemizde derledik. İyi okumalar!

1. Acun Ilıcalı

Dudak Uçuklatan Servetleriyle Türkiye'nin En Zengin Ünlüleri

Dudak uçuklatan servetleriyle Türkiye’nin en zengin ünlüleri listemizin ilk sırasında Acun Ilıcalı var. Acun Ilıcalı, 1969 doğumlu yapımcı ve iş insanıdır. Survivor, O Ses Türkiye, Yetenek Sizsiniz Türkiye gibi programların yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlenmiştir. Kendisine ait iki tane televizyon kanalı bulunmaktadır. 2004 yılında Acun Medya’yı kurmuştur. 2013 yılında TV8 kanalını satın almıştır. Üç yıl sonra TV8,5 ismiyle yeni bir eğlence ve spor kanalı geliştirmiştir. ABD, Meksika, Yunanistan, Brezilya dahil birçok ülkede yapım şirketleri vardır. Ayrıca bu ülkeler için de televizyon şovları üretmektedir. Ilıcalı ünlendiği yıldan bugüne kadar en çok sevilen, güvenilen ve kazanan ünlülerin başında gelmektedir. Programları milyonlarca kişi tarafından ilgiyle takip edilmektedir. Ekrana onlarca yeni yüz tanıtmıştır. Bu başarılarının karşılığını da milyonlarca lira kazanarak almaktadır. Kendisine ait jeti, milyon değerinde evleri, yatı, birçok spor arabası bulunmaktadır.

2. Ebru Gündeş

Dudak Uçuklatan Servetleriyle Türkiye'nin En Zengin Ünlüleri

Ebru Gündeş Türkiye’nin en ünlü ve en çok kazanan şarkıcılarından bir tanesidir. 1974 doğumlu olan Gündeş, şarkıcılığın yanında oyunculuğuyla da tanınmaktadır. İlk albümü Tanrı Misafiri’ni 1993 yılında çıkarmıştır. Bu albümün satışı çok yüksek olmuştur. Diğer albümlerini de hiç vakit kaybetmeden piyasaya sürmüştür. Bugüne dek 10’dan fazla albüm piyasaya sürmüştür. Birçok teklisi ve müzik videosu vardır. 2013 yılında O Ses Türkiye yarışmasında jüri üyeliği yapmıştır. Şarkılarıyla ve sesiyle milyonlarca kişiye hitap eden Ebru Gündeş, servetinin büyük bir kısmını sahne aldığı konserlerden elde etmiştir.

3. Bülent Ersoy

Dudak Uçuklatan Servetleriyle Türkiye'nin En Zengin Ünlüleri

Diva lakabıyla Türk sanat müziğinde kendine çok önemli bir yer edinen Bülent Ersoy, Türkiye’nin en zengin ve ünlü insanlarından bir tanesidir. Lüks yaşamıyla ve giyimiyle de sık sık magazine konu olmuştur. Ersoy çok küçük yaşlardan itibaren müzikle ilgilenmiştir. Sahneye ilk defa 1974 yılında çıkmıştır. 80’li yıllarda Türkiye’de cinsiyet değişikliği tanınmadığı ve yasaklı olduğu için sahnelere çıkamamıştır. 1988 yılında yeni yasayla birlikte yeni nüfus kağıdını çıkarabilmiş ve sahnelere geri dönebilmiştir. Bülent Ersoy bugüne dek sayısız konser vermiş, uluslar arası ödüller almış bir sanatçıdır. Sesinin kalitesi herkes tarafından bilinmektedir. Bu birikimleri de ona büyük bir servet kazandırmıştır. Özellikle yılbaşı gecelerinde 500.000 Türk Lirası gibi bir para karşılığında sahne aldığı düşünülmektedir.

4. Cem Yılmaz

Cem Yılmaz, Türkiye’nin en ünlü komedyen ve sinemacılarından bir tanesi. Komediye ve sahne almaya başlamadan önce Leman adlı mizah dergisinde karikatürist olarak çalışmıştır. Adını duyurduktan sonra yüzlerce kez sahneye çıkmıştır. Sinemaya girişi 1998 yılında Her Şey Çok Güzel Olacak filmiyle olmuştur. Bu filmde Mazhar Alanson ile oynamıştır. İlerleyen yıllarda GORA ve AROG filmlerini yapmış, komedideki yerini güçlendirmiştir. Bugüne dek 20’ye yakın filmde yer almış, birçoğunun yönetmenliğini üstlenmiştir. Film yönetmenliği ve yazarlığının dışında stand up gösterileriyle de büyük bir başarı yakalamıştır. Milyonlarca kişiyi sinemaya ve gösterilerine çekerek servetini büyütmüştür. Pahalı spor araba tutkusuyla da bilinmektedir.

5. Tarkan

Dudak Uçuklatan Servetleriyle Türkiye'nin En Zengin Ünlüleri

Tarkan belki de Türkiye’nin en ünlü şarkıcısı olabilir. 1972 doğumlu megastar, Türk pop müziğinde önemli bir yere sahiptir. 1990’lı yıllardan itibaren birbirinden popüler albümlere ve şarkılara imza atmıştır. Şımarık adlı teklisi uluslar arası başarılar elde etmiş, yabancı ülkelerin çok satanlar listelerine girmeyi başarmıştır. Birçok albümü milyonlarca satmıştır. Yaptığı turnelerle dünyayı gezmiştir. Dünyada Türkiyeyi müziğiyle temsil etmiş sayılı isimlerdendir. Tarkan’ın kendisine ait prodüksiyon şirketi vardır. O da gelirinin büyük bir kısmını konserlerinden ve reklam anlaşmalarından kazanmaktadır. Zamanının bir kısmını Almanya’daki evinde geçirmektedir. Köln’de bir villası olduğu bilinmektedir.

6. Sibel Can

Dudak uçuklatan servetleriyle Türkiye’nin en ünlü isimleri listemizin 6. Sırasında Sibel Can var. Sibel Can da listemizdeki diğer isimler gibi kariyerini şarkıcılık yaparak sürdürmektedir. Şarkıcılığın yanında oyunculuğuyla da tanınmaktadır. Birden çok dizi ve filmde rol almıştır. Henüz 14 yaşındayken sahnelere çıkmış, oryantal oynamıştır. 17 yaşına geldiğinde assolist olarak şarkı söylemiştir. İlk dönemlerinde dönemin ünlü isimleriyle birlikte çalışmış, Orhan Gencebay’ın büyük desteğini görmüştür. Ünlü olmaya başladıktan sonra neredeyse her yıl albüm çıkarmıştır. Bu başarıların sayesinde o da kendine bir servet yaratmıştır. Gayrimenkul zengini olduğu konuşulmaktadır. Londra’da, Miami’de, Fransa’da evleri olduğu bilinmektedir.

7. Beyazıt Öztürk

Dudak Uçuklatan Servetleriyle Türkiye'nin En Zengin Ünlüleri

Beyazıt Öztürk, Türkiye’nin en ünlü sunucularından biridir. Talk Show’un ilk örneklerini ülkemizde uygulamıştır. Beyaz Show programıyla milyonların beğenisini kazanmıştır. 1998 yılından başlayarak 22 yıl boyunca programını sürdürmüştür. Beyaz Show’dan önce radyo programcılığı yapmıştır. Sunuculuk kariyerinin yanında birbirinden başarılı filmlerde rol almıştır. Hacivat ve Karagöz filminde Haluk Bilginer ile birlikte baş rolü paylaşmıştır. Gülse Birsel’in senaristliğini yaptığı Jet Sosyete’de iki sezon boyunca oynamıştır. Beyaz da listemizdeki diğer ünlüler gibi gayrimenkul zenginidir. Yurt içinde ve yurt dışında birden fazla evi vardır.

8. Kıvanç Tatlıtuğ

36 yaşındaki Kıvanç Tatlıtuğ, Türkiye’nin en ünlü ve en çok beğenilen erkek oyuncularının başında gelmektedir. 2002 yılında Best Model Of Turkey yarışmasında birinci olmuştur. Ardından gittiği Best Model Of World’ü de kazanmıştır. Kariyerini Türkiye’de geliştirmiştir. 2005 yılında Songül Öden ile birlikte Gümüş dizisini çekmiştir ve büyük bir başarı yakalamıştır. En büyük sıçramayı Aşk-ı Memnu dizisindeki Behlül karakteriyle yapmıştır. Ardından birçok sinema ve reklam filminde kendisini göstermiştir. Bu şöhretin getirisi olarak da büyük kazançlar elde etmiştir. Oynadığı dizilerdeki aylık kazancı 500.000 liradan fazladır. Reklam filmlerinden 1 milyon lirayı aşkın ücret almaktadır.

9. Seda Sayan

Dudak Uçuklatan Servetleriyle Türkiye'nin En Zengin Ünlüleri

Seda Sayan uzun yıllar özellikle Türk kadınları tarafından ilgiyle takip edilmektedir. Yıllardır kendi sabah programını sunmuştur. Sabahların Sultanı olarak anılmıştır. Sunuculuktan önce ilk olarak şarkıcılıkla ünlenmiştir. Ünlü Maksim Gazinosu’nda assolist olarak sahne almıştır. Bugüne dek 10’dan fazla albüm çıkarmıştır. Birden çok dizide ve filmde rol almıştır. En son O Ses Türkiye’de jüri üyeliği yapmış, Yemekteyiz programını sunmuştur. Kazancını o da gayrimenkule yatırmıştır. Londra’da lüks bir evi olduğu bilinmektedir. Yıllar önce yaptığı bir açıklamada servetinin bir 12 milyon dolarlık bir kısmını oğlunun yöneteceğini söylemiştir.

10. Burak Özçivit

Dudak Uçuklatan Servetleriyle Türkiye'nin En Zengin Ünlüleri

Dudak uçuklatan servetleriyle Türkiye’nin en zengin ünlüleri listemizin son sırasında ünlü oyuncu Burak Özçivit var. 35 yaşındaki oyuncu, kariyerine modellik yaparak başlamıştır. Oyunculuğa geçtikten sonra birçok dizide rol almıştır. Ünlü kıyafet markalarının reklam yüzü olmuştur. Bugüne dek 9 dizide yer almıştır. 2013 yılında çektiği Çalıkuşu dizisindeki rol arkadaşı Fahriye Evcen ile hayatlarını birleştirmiştir. Şu an Kuruluş Osman dizisinde Osman Bey’i canlandırmaktadır. Bölüm başı aldığı ücreti 300.000 liraya kadar çıkardığı konuşulmaktadır. Özçivit Instagram’da da aktiftir. Toplam 15 milyon takipçisi bulunmaktadır. Sosyal medya hesabından yaptığı reklamlardan da yüz binlerce lira kazanmaktadır.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
1
Beğen
Mutlu Mutlu
1
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
1
Olamaz
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!