Doğal Yollarla Genç Görünmenizi Sağlayan Yüz Yogası Teknikleri

5 dk okuma süresi


9
14 Paylaşım, 9 puan

Herkes genç ve doğal görünümlü bir cilde mutlaka sahip olmak ister. Parlak ve canlı bir cilde sahip olmak ise çok kolay değildir. Cildimiz en çokta dış etkenlerden etkilenir. Şehir koşuşturmacası, hava koşulları ve çalışmaktan kaynaklı yetersiz uyku başlıca sebeplerdendir. Bu gibi olumsuzluklar cildimizi yorgun düşürmeye yeterli olabilir. Cildimizin şehir hayatında ve zamanla kaybettiği dinamiği tekrar kazanabilmesi için birçok yöntem deneriz. Pahalı cilt bakım ürünleri, güzellik merkezlerinde harcanan zamanlar, hiçte doğal olmayan botoks ve dolgu vs. Aslında çok vaktinizi almadan, cildinizin kaybettiği elastikiyeti tekrar kazanmanızı sağlayacak yöntemler var. Bunlardan birisi de yüz yogası. Doğal yollarla genç görünmenizi sağlayan yüz yogası teknikleri; evde, işte, trafikte bile herkesin yapabileceği egzersizlerden. Gelin yüz yogası tekniklerini birlikte deneyelim!

1. Alın Çizgilerini Azaltın

Doğal Yollarla Genç Görünmenizi Sağlayan Yüz Yogası Teknikleri

Yaşımız ilerledikçe cildimiz gevşer ve genç görünümünü zamanla kaybeder. Yüzümüzdeki kırışıklıklar en çok alın çevresinde kendini gösterir. Kullandığımız mimikler de alın çizgilerimizin belirginleşmesine neden olur. Cildinizi genç ve doğal görünüme kavuşturmak için; işaret parmaklarınızı iki kaşın üzerine yerleştirin. Parmaklarınız birbirini işaret eder pozisyonda dururken, kaşlarınızı aynı anda indirin ve kaldırın. Kaşlar bu hareketi yaptığında, işaret parmağınızla kaşlarınızı sıkıca tutun. Bu tekniği elli kez tekrar edin. Yapmış olduğunuz bu egzersiz, alın çizgilerinizin görünümünü azaltmanıza yardımcı olur.

2. Kaşları Kaldırmak İçin Harekete Geçirin

Japon kültüründe sıkça kullanılan yüz yogası, kaşların daha kalkık görünmesine yardımcı olur. Yüzünüzün yapısında önemli etkisi olan kaşlarınız, daha genç görünmenizde önemli bir rol oynar. Kaşlarınız arasındaki kırışıklıklardan kurtulma ve daha kalkık kaşlara sahip olmak için; üç parmağınızı kaşınızın üzerine yerleştirin. Ardından kaşlarınızı yukarı doğru kaldırın. Kaşlarınız bu pozisyondayken çatmaya çalışın. Kaşlarınızı çattıktan sonra rahat bırakın. Bu tekniği elli defa tekrar edin. Doğal ve genç görünmenizi sağlayan bu yüz yogası tekniğini yaparken, alnınızın kırışmamasına dikkat edin.

3. Gözaltı Kırışıklıklarının Önüne Geçin

Doğal Yollarla Genç Görünmenizi Sağlayan Yüz Yogası Teknikleri

Gözaltı çevresi vücudunuzun en hassas bölgesidir. Bu hassaslık neticesinde, göz çevreniz çevresel faktörlerden etkilenir ve zamanla kırışır. Özellikle güldüğünüzde, göz çevrenizdeki çizgiler daha çok belirginleşir. Bu belirginleşen çizgileri azaltmak için; iki elinizi kullanarak, işaret parmaklarınız kaşınızın bitiş çizgisine gelecek şekilde yüzünüzü kavrayın. Bu pozisyondayken gözlerinizi kapatmaya çalışın. Bu egzersizi yaptığınızda göz çevrenizdeki kasların çalışmasıyla, gözaltı bölgesinin gerginleştiğini hissedeceksiniz. Genç bir görünüme sahip olmak için, bu göz yogası tekniğini yirmi defa tekrar edin.

4. Yanak Sarkmasını Önleyin

Yaşımızın ilerlemesi ve kilo alıp vermeye bağlı olarak vücudumuzda sarkmalar oluşur. Vücudumuzda oluşan sarkmaların önüne geçmek ve genç görünmek için egzersizler yaparız. Yüz kaslarımız da vücut kaslarımız gibi hareket ettikçe toparlanır. Yanak sarkmalarınızı doğal yollarla önlemek için; ağzınızdan derin bir nefes alın. Daha sonra havayı içeride tutarak ağzınızı kapatın. İçeride bulunan havayı yanaklarınıza doğru bir sağa bir sola doğru gezdirin. Genç görünmenize yardımcı olan bu tekniği yirmi defa tekrar edin. Yüz kaslarınızı harekete geçiren bu teknik, yanaklarınızı sarkmalara karşı korur.

5. Elmacık Kemiklerinizle Tanışın

Doğal Yollarla Genç Görünmenizi Sağlayan Yüz Yogası Teknikleri

Çoğu kişi daha kemikli ve gergin bir yüz yapısına sahip olmak ister. Bunun için ise makyaj ile kontür yapma işlemine başvurur. Gelişen teknoloji ile birlikte bunu ameliyat yoluyla gerçekleştirmek artık mümkün! Hiç doğal olmayan bu yöntemlere başvurmadan kemikli bir yüz yapısına sahip olabilirsiniz. Doğal yollarla elmacık kemiklerinizi belirginleştirmek için; ağzınızı sımsıkı kapatın ve dudaklarınızı birbirine bastırın. Sonra iki elinizi kullanarak yanaklarınıza doğru basınç uygulayın. Son olarak üst dudağınızdan alt dudağınıza doğru üfleyin. Doğal yollarla yaptığınız bu tekniği yirmi defa tekrar edin.

6. Dudak Kenarı Çizgilerini Azaltın

Yaşınızın ilerlemesiyle birlikte dudak kenarındaki çizgiler belirginleşmeye başlar. Yetersiz su tüketimi, sigara, uyku pozisyonları gibi etkenler dudak kenarı çizgilerinizin oluşmasını tetikler. Bu durum bizi olduğumuzdan daha yaşlı gösterir. Doğal yollarla genç görünmek için bu durumu daha aza indirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler; parmak uçlarınızla dudak çizgilerinizin olduğu bölgede dairesel hareketler çizerek masaj yapın. Gözlerinizi kapatın ve dışa doğru yaptığınız masajın ardından çizgilerin bulunduğu çevredeki kasları gerginleştirin. Bu tekniği iki dakika boyunca uygulayın.

7. Çene Sarkmalarını Toparlayın

Doğal Yollarla Genç Görünmenizi Sağlayan Yüz Yogası Teknikleri

Yüz yogası genç bir görünüme kavuşmamızı sağlar. Aynı zamanda cildin enerjik ve sağlıklı görünmesine de yardımcı olur. Ciltteki kasların harekete geçmesiyle, yüzün gergin olmasını sağlar. Yüz ve çene bölgesindeki sarkmalar herkesi rahatsız eden bir durumdur. Bu sarkmaları önlemek ve genç görünmek için birkaç basit teknik uygulayabilirsiniz. Bu tekniklerden biri olan çene egzersizinde, kulak memesinden başlayarak çene kısmına doğru masaj yapın. Bu hareketi yaparken boynunuzu gergin tutun. Doğal yollarla genç görünmenize yardımcı olan bu tekniği, iki dakika boyunca uygulayın.

8. Boyun Çevresini Gençleştirin

Cildimizdeki bazı bölgeler biz ne kadar gizlemeye çalışsak da yaşımızı ortaya çıkarır. Yaşımız ilerledikçe özellikle boyun çevresinde kırışıklıklar meydana gelir. Bu kırışıklıkları doğal yollarla engelleyebilirsiniz. Göz çevresinden sonra boyun bölgesi en ince yapıya sahiptir. Kremler ile cildimizi korumanın yanı sıra yüz yogası ile boyun çevrenizi gençleştirebilirsiniz. Bu teknik ile boyun bölgesi sarkmalarını önlemek için; ağzınız kapalı pozisyonda olacak şekilde alt dudağınızı yukarı itin. Alt dudağınız ile burnunuza dokunmak istiyormuşsunuz gibi düşünün. Bu pozisyonda bir dakika durun ve on defa tekrarlayın.

9. Yüz Kaslarını Kuvvetlendirin

Vücut kaslarımızı güçlendirmek için nasıl ki egzersiz yapıyorsak, yüz kaslarımızı güçlendirmek için de yüz yogası yapmamız gerekir. Yaş aldıkça belirginleşen çizgileri cerrahi bir işlem uygulamadan önleyebilirsiniz. Yapabileceğiniz doğal ve basit tekniklerden bir diğeri yüz kaslarımızı güçlendirmeye yöneliktir. Bu harekette; yüzünüzü on saniye boyunca gergin tutun. Bu hareketi on defa tekrar edin. Aynı zamanda kan dolaşımını hızlandırmak için parmak uçlarınızla yüzünüze masaj yapabilirsiniz. Yüz kaslarınızdaki kan dolaşımını kuvvetlendirecek olan bu teknik, kaslarınızın gevşemesini engeller.

10. Egzersizleri Tekrar Edin

Doğal Yollarla Genç Görünmenizi Sağlayan Yüz Yogası Teknikleri

Yüz yogası cildimizin genç kalmasına yardımcı olur. Aynı zamanda kendinizi iyi hissetmenizi sağlar. Fiziksel ve zihinsel bir terapi olan yüz yogası, kişinin zamanla kendine yaptığı bir yatırımdır. Etkili bir sonuç almak için sabırlı olmak ve yukarıda belirtilen teknikleri her gün yapmak çok önemlidir. Her işte olduğu gibi bu teknikleri yaparken de biraz çalışmak gerekir. Düzenli beslenmek, bol bol su içmek ve cilde ihtiyaç duyduğu nem takviyesini sağlamakta işinize yarayacaktır. Siz de doğal yollarla genç görünmenizi sağlayan yüz yogası teknikleri ve yöntemlerini deneyerek harekete geçebilirsiniz!


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
12
Beğen
Mutlu Mutlu
9
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
10
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!