Doğal Afet Temalı En İyi Filmler

3 dk okuma süresi


4
12 Paylaşım, 4 puan

Kasırgalardan volkanlara kadar, tabiat ana ile savaşan insanlar hakkında film sıkıntısı yaşanmaz. İnsanların kaygıları, film sektörünü de dönem dönem, doğal afet temalı filmler üzerine yoğunlaştırmış. Biz de sizlere doğal afet üzerine en doğal temalı olan ve alanında en iyi filmler listesi hazırladık. Şemsiyeni ve çantanı al, çünkü işler gerçekleşmek üzere olabilir. İşte en iyi doğal afet temalı filmler listemiz…

1. Kıyamet Günü, 7.6 (2012)

Doğal Afet Temalı Filmler

Kış tatilini geçirmek üzere bir aile Tayland’a gider. Burada beraber vakit geçirmek isteyen aile, bir sabah havuz keyfi yaptıkları esnada korkunç bir gürültüyle karşılaşır ve ortalık sarsılmaya başlar. Korku içinde dona kaldıklarında, otelin duvarları üzerinden dev dalgalar üzerlerine doğru gelmektedir. 26 Aralık 2004’te yaşanan tsunami felaketini atlatan ve hayatta kalmayı başaran bir ailenin gerçek hikayesidir.

2. Kurtuluş Günü, 7.0 (1996)

Kurtuluş Günü

Bir gün büyük şehirler, uzaylılar tarafından yeryüzünden silinir. Hayatta kalanlara göre basit teknolojileri ve akıllarıyla ziyaretçileri durdurmazlarsa birkaç gün içerisinde insan ırkı tamamen yok olacaktır.

3. 28 Gün Sonra, 7.6 (2002)

28 Gün Sonra

Bir İngiliz genetik araştırma enstitüsünde, insan doğasındaki şiddet ve öfke hakkında bazı tehlikeli deneyler yapılmıştır. Bunun sonrasında “rage” isminde bir virüs geliştirilmiştir. Laboratuvarda bir maymun, kafesten çıkar ve eylemcilerden birine saldırır. Kıyamet sonrası bir atmosfer gibi, olaylar içinden çıkılmaz bir hal alır.

4. Canavar, 7.0 (2008)

Doğal Afet Temalı Filmler

New York’ta bir barda, kulakları sağır edecek derecede bir gürültü duyulur. Bardaki kargaşa esnasında davetliler, merdivenden aşağıya kaçmaya çalışır. New York caddelerini enkazlar ve alev alev yanan yıkıntılar kaplar. Ardından Manhattan tarafında şiddetli bir patlama olur. Özgürlük Heykelinin kafası sanki dev bir top güllesi gibi caddeye uçar. New York’ta düzenlenen bir canavar saldırısına tanıklık eden insanların hikayesi anlatılmaktadır.

5. İşaretler, 6.7 (2002)

İşaretler

Geçmişinde oldukça kötü olaylar yaşamış ve inancını yitirmiş olan eski bir rahip, arazisinde oluşan işaretlerden sonra değişecektir. Kısa bir süre sonra bu işaretlerin sadece kendi arazisinde olmadığını anlar. Çiftlikte yaşayanların, dünyanın istila edildiği korkunç dakikalarla mücadelesi ele alınmaktadır.

6. Volcano, 5.5 (1997)

Doğal Afet Temalı Filmler

Los Angeles’ta daha önce fark edilememiş bir yanardağ, aniden aktif hale gelir. Bu tip bir afete hiç hazır olmayan Amerikalılar, telaşlı ve savunmasız bir şekilde ne yapacaklarını bilemez. Volkanın etkisi tüm halkı tehdit etmektedir. Doğal Afetler Bürosunun Şefi, bir yandan ailesine ulaşamamakta, bir yandan ise çevresindeki insanlar ile bu büyük felaketin etkisini azaltmak zorunda kalacaktır.

7. Armageddon, 6.7 (1998)

Armageddon

Gezegene irili ufaklı zararlar verecek küçük meteor parçaları düşmeye başlar. Tedirginlik sonrası NASA, araştırmalar yapar ve dünyaya dev bir meteor hızla yaklaşmakta olduğunu fark eder. Bir eyalet büyüklüğündeki bu meteor, durdurulmazsa insanlığa paha biçilmez zarar verecektir. Bilim insanları meteoru bir şekilde yok etmek için planlar yapmaya başlar. Ve meteoru ikiye bölerek, dünyanın iki yanından geçip gitmesi için çalışmalar yapacaklar. Film, insanın kıyamet paranoyasına bilimsel bir açılım sunuyor.

8. Öldüren Sis, 7.2 (2007)

Doğal Afet Temalı Filmler

Bilinmeyen bir kasabada, tutucu insanlar ve onlarla çelişen hür düşünceli gençler ve çatışmaları… Bu gerilim devam ederken, kuvvetli bir fırtına yaklaşır ve tüm kasabayı sis kaplar. Bu yoğun siste ortaya insanları yiyerek beslenen yaratıklar çıkar. Kaçan insanlar, bir süpermarketin içinde kapana kısılmış durumdadır. Kurtulmanın yollarını arayacaklardır. Çağdaş korku romanı yazarı Stephen King’in hikayesinden yola çıkarak çekilmiş bir filmdir.

9. Ben Efsaneyim, 7.2 (2007)

Ben Efsaneyim

Dünya, tedavisi bulunamayan bir virüsün pençesinde kalacaktır. New York’da yaşayan bilim insanı Robert Neville, bu virüse bir çözüm arayışı içerisindedir. Kısa bir süre sonra New York’da kimsecikler kalmamış. Ama Neville’i ne dense, bağışıklığından dolayı virüsün kendisine zarar vermediğini fark eder. Tabi ki virüse maruz kalmış mutant yaratıklar Neville’in her adımını izlemekte ve yanlış bir hata yapmasını beklemektedir. Artık yapacak tek bir şey kalmıştır. Bir bilim insanı olarak, kendi bağışıklık kanını kullanıp, virüse karşı yeni bir tedavi bulacaktır.

10. Fırtınanın İçinde, 5.8 (2014)

Doğal Afet Temalı Filmler

Silverton kasabasında aniden bir kasırga başlamış ve bütün kasabayı yıkmıştır. Ama daha kötüsü olan henüz gelmemiştir. Bu sebeple, bir çok insan sığınaklara saklanmıştır. Bir grup profesyonel insan, gerçek zamanlı kasırga anlarını çekmeye çalışırken, aynı zamanda diğer insanları da kurtarmaya çalışacaktır. Ancak tabiat ana gerçek yüzünü henüz göstermemiştir.


dergiCE üyeleri ne diyor?

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
3
Beğen
Mutlu Mutlu
0
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Olamaz Olamaz
2
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
3
İlginç