Dizi Tarihinin Gelmiş Geçmiş En İyi Kardeş Karakterleri

4 dk okuma süresi


468
203 Paylaşım, 468 puan

Kardeşlik ebedidir. Menfaat gözetmeksizin, özgürce sevebilmektir. Kederinizi, mutluluğunuzu, hayatınızın son lokmasını sorgulamaksızın paylaşabildiğiniz insandır kardeşiniz. Kilometrelerin, ucu bucağı görülmeyen yüksekliklerin, evrenin karşınıza çıkaracağı her türlü engelin bozamadığı gönül bağıdır. İşte bu yüce duygu, insanı insanca işleyen sinema sektörüne çoğu kez konu olmuştur. Detaylıca yaratılmış birtakım dizi karakterleri, kardeşlik duygusunu yüreğimize kazıyarak kendilerini unutulmaz kılmıştır. Biz de sizler için dizi tarihinin gelmiş geçmiş en iyi kardeş karakterleri listesini derleyerek onları hatırlatmak istedik. Yeniden veya ilk kez izleyeceğiniz bu dizilerin, yüreğinizde kardeşliğin izini bırakması dileğiyle.

1. Mikaelson Kardeşler

Vampirlerin kökenini anlatan The Originals adlı bu dizideki ölümsüz Mikaelson kardeşler; Klaus, Elijah, Rebekah başta olmak üzere Freya, Kol, Finn ve Henrik ile beraber toplam yedi kişilerdir. Onlar için aile ve kardeşlik her şeyden önce gelir. Her zaman ve sonsuza dek birbirlerini sevip koruyacaklarına söz vermişlerdir. Ara sıra agresifleşip birbirlerini sert vampir vuruşlarıyla hırpalasalar da en hayati durumlarında yine kardeşleri yardıma yetişir. Her bir karakterin kardeşlik bağına hayran kalmakla birlikte özellikle Elijah ve Klaus’un yoldaşlığına kesinlikle imreneceksiniz. Siz ölümsüzlüğünüzü hiçe sayıp elinizdekini karanlığa saplar mıydınız?

2. Shelby Kardeşler

Birmingham’daki bir çingene aile çetesini konu alan bu dizideki Shelby kardeşleri; Thomas, Arthur ve John oluşturmaktadır. Thomas çetenin karizması, akıl küpü ve lideridir. Arthur ve John birbirlerini canları pahasına koruyan mükemmel kardeş ikili olarak Thomas’ın emirlerine uymaktadırlar. Thomas büyük hayallerinin peşinden koşan idealist bir adamdır. İdeallerini gerçekleştirirken kendi psikopat tarzını kullansa da kardeşlerini asla yüz üstü bırakmayacaktır. Dizi tarihinin gelmiş geçmiş en iyi kardeş karakterleri listemizde yerini alan Peaky Blinders’lar; İlgi çekici saç tıraşları ve 1920 İngiltere modasına yakışır jilet gibi tarzlarıyla karşınızda!

3. Vikingli Kardeşler

Dizi Tarihinin Gelmiş Geçmiş En İyi Kardeş Karakterleri

9. Yüzyılda, Avrupa’nın korkulu rüyası olmuş Vikingleri ve onların inanılmaz komutanı Ragnar Lodbrok’un hayatını anlatan dizide Vikingli kardeşler, Ragnar ve Rollo’dur. Dizinin henüz ilk sahnesinde bu iki kardeşin düşman askerleri karşısında sırt sırta çarpışmasını izleriz. Rollo kardeşini çok sevip ona saygı duysa da gölgesinde yaşamak istememektedir. Ragnar’la her ne olursa olsun eşit olmaları gerektiği konusunda anlaşmıştır. Ragnar, kardeşinin duygularını önemsese de halkının iyiliği ve kendi idealleri için birtakım kararlar almak zorundadır. Viking Kralı olmak gibi… Kardeşinizin gölgesinin ardında yaşayacak kadar fedakâr olur muydunuz?

4. Holmes Kardeşler

Polisin çözemediği cinayetleri zevkle üstlenip tek bakışıyla her ayrıntıyı yakalayan olağandışı bir zekaya sahip, soğukkanlı dedektifin maceralarını anlatan dizide; Holmes kardeşler, Sherlock ve Mycroft’tur. Sherlock cevabı bulunamayan cinayetler peşinde koşarken Mycroft, İngiliz hükümetiyle çalışan önemli bir şahsiyettir. Sherlock, abisinden her zaman saygıyla bahsederek kendisinden çok daha zeki olduğunu dile getirmektedir. İkisinin karşılaştığı sahnelerdeki tatlı atışmaları izleyici için her zaman önemli bir keyif unsuru olmuştur. Her daim birbirlerinin arkasını kollayan bu iki kardeşin tatlı atışmalarına ve maceralarına mutlaka tanık olmanız gerek!

5. Burrows Kardeşler

Dizi Tarihinin Gelmiş Geçmiş En İyi Kardeş Karakterleri

Hapishaneden kaçış temalı dizide Burrows kardeşleri; Micheal Scofield ve Lincoln Burrows oluşturmaktadır. Lincoln Burrows hilekârca bir plana kurban giderek haksız yere hapse düşmüştür. Kardeşi Micheal, abisinin yattığı hapishanenin planlarına rahatça erişebilmiştir. Abisini kurtarabilmek için tüm vücuduna hapishanenin planlarının dövmesini yapan Micheal, tanınmamak için soyadını bile değiştirmiştir. Sırf hapse girmek için formaliteden banka soyan küçük kardeş bilerek yakalanır ve abisiyle aynı hapishaneye koyulur. Kardeşiniz için kendinizi mürekkebe boyayıp ateşin içerisine atlar mıydınız?

6.Winchester Kardeşler

Doğaüstü yaratık avlayan avcı kardeşlerin hikayesini konu alan dizide; Winchester Kardeşler, Sam ve Dean’dır. Başlarında oldukça korkunç olaylar cereyan etse de kardeşler el ele vererek her türlü zorluğun üstesinden gelecektir. Kardeşlik bağını tematik anlamda samimiyetle işleyen dizideki bu ikili, dizi tarihinin gelmiş geçmiş en iyi kardeş karakterleri arasında olmazsa olmazdır. Her kardeş gibi tatlı çekişmeler ve kavgalar içerisine girseler de birbirlerinden asla kopamazlar. Komik öğeleri de içerisinde barındıran bu sürükleyici yapımdaki ikilinin gerilimli maceraları, sizleri de aksiyonun içerisine sürükleyecek!

7. Gallagher Kardeşler

Dizi Tarihinin Gelmiş Geçmiş En İyi Kardeş Karakterleri

Görüp görülebilecek, hatta görülemeyecek kadar absürt Gallagher ailesi ve onların uçuk yaşam öykülerinin konu alındığı dizideki kardeşler; Fiona, Lip, Ian, Debbie, Carl ve Liam karakterlerinin her biri başta olmak üzere altı kişilerdir. Her ne kadar utanmaz bir yaşam sürseler de Fiona ve Lip’in önderliğinde birbirlerini koruyup gözetirler. Hayatlarını kendilerince bir raya oturtmayı başaran kardeşlere kendileri hariç kimseler bir laf edemez. Onlar, tüm olağan dışı anormallikteki olayları birlikteliklerinin gücüyle çözmektedir. Utanmaz yaşamın sınırlarını zorlarken kardeşlerinizin sorunlarıyla ne kadar ilgilenebilirsiniz?

8. Dixon Kardeşler

Zombilerin dünyayı ele geçirdiği, yaşamların gün geçtikçe eridiği ve geriye yalnızca ruhsuz, leş bedenlerin arda kaldığı kurguda yer alan kardeşler Merle ve Daryl’dır. Hayata meydan okumayı seven güçlü karakterlerden olan Merle, tam anlamıyla psikopat, Daryl ise dıştan sert içten pamuktur. Her şeyin başladığı zamanda ve ondan öncesinde Merle ve Daryl birbirlerine destek çıkmış, hayatta kalmayı başarmışlardır. Dizi tarihinin gelmiş geçmiş en iyi kardeş karakterleri listemizde yerini alan ikilinin yolu bir süreliğine ayrılsa da çürümüş dünya onları tekrardan bir araya getirir. Bu iki kardeşin macera ve hüzün dolu hikayesine gelin, ortak olun!

9. Blake Kardeşler

Radyasyonun yıkıcı gücü sebebiyle dünyayı terk edip uzayda yaşamaya başlayan bir ulusun, oksijen tükenince dünyaya tekrardan geri dönme projesini ve onun sonuçlarını konu alan dizideki kardeşler Bellamy ve Octavia’dır. Octivia evrene gelmemesi gereken bir bebektir. Uzaydaki oksijen eksikliği sebebiyle yönetim yalnızca bir çocuk yapmaya izin göstermiştir. Kardeşinin öldürüleceğinden korkan abisi onu canı pahasına korumuştur. Dünyaya tekrardan geri dönme projesinde yer alan Octivia’nın uzay aracına gizlice girer ve kardeşini Dünya’da da korumaya devam eder. Hanginiz yakın zamanda kardeşi için uzay ötesi bir maceraya atıldı?

10. Lannister Kardeşler

Dizi Tarihinin Gelmiş Geçmiş En İyi Kardeş Karakterleri

Taht oyunlarının anlatıldığı dizide bu oyunu oynayan bir hanedan da Lannister’lar ve o hanedanın önemli şahsiyetleri Jaime, Cercei ve Tyrion kardeşlerdir. Jaime ve Cercei kardeş olmalarına rağmen birbirlerine uzun zamandır aşık olup yasak ilişki yaşamaktadırlar. Cercei küçük cüce kardeşi Tyrion’dan nefret etmektedir. Jaime ise kardeşine acımakla birlikte onu sevmiş ve yeri geldiğinde onu ölümün ucundan çekip almasını da bilmiştir. Tyrion da abisini çok sevmekle beraber ablasını da içten içe sevmiş, ikisini de kritik zamanlarda çaktırmadan korumuştur. Bu üçlünün tuhaf kardeşlik macerasına katılmak istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
194
Beğen
Mutlu Mutlu
172
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
180
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
104
Üzgün
Olamaz Olamaz
86
Olamaz
Kızgın Kızgın
98
Kızgın
Komik Komik
102
Komik
İlginç İlginç
92
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!