Dinlediğin Müziklere Göre Nasıl Bir Karaktere Sahipsin?

1 dk okuma süresi


6
14 Paylaşım, 6 puan

Müzik, genel olarak sesin anlamlı titreşimler kazanmış şeklidir. Sesin ve sessizliğin titreşimler aracılığıyla sanat yüklü bir forma dönüşmesidir. Bu sanatsal form, tüm dünya tarafından farklı anlamlar yüklenerek milyonlarca insana ulaşabilmeyi başarmıştır. Farklı müzik türlerinin varlığı sayesinde insanlar, ilgi duydukları ve melodisini beğendikleri müzikleri tercih etmektedirler. Yapılan araştırmalara göre insanların dinlediği müzikler aynı zamanda kendi karakterlerini de yansıtmaktadır. Peki sen, dinlediğin müziklere göre nasıl bir karaktere sahipsin, bunu hiç düşünmüş müydün? İlgiyle “Dinlediğin müziklere göre nasıl bir karaktere sahipsin?” sorusunun cevabını öğrenmek için seni bu teste davet ediyoruz. Hazırsan başlayalım!

 1. 1 Müzik dinlemeyi en çok tercih ettiğin yer hangisi?

  1. Arabada
  2. Her An Her Yerde
  3. Evde Dinlenirken
  4. Spor Yaparken
  5. Ders Çalışırken
 2. 2 Karşındaki kişinin hangi tavrı seni oldukça kızdırır?

  1. Ayrımcılık Yapması
  2. Aşkına Karşılık Vermemesi
  3. Görmezden Gelmesi
  4. Sözünü Kesmesi
  5. Saygısızca Bir Kelime Kullanması
 3. 3 Yemeye doyamadığın favori tatlın hangisi?

  1. Tiramisu
  2. Tavukgöğsü
  3. Pasta
  4. Baklava
  5. Sufle
 4. 4 Bize biraz da giyim tarzından bahset bakalım!

  1. Şık
  2. Sportif
  3. Klasik
  4. Sokak Stili
  5. Günlük/ Rahat
 5. 5 Müzik senin hayatında nasıl bir yere sahip?

  1. Müzik, en popüler şarkıları içerir.
  2. Hızlıca akan sözlerin ritmine kapılmaktır müzik.
  3. Aşık olan insanın ruh halidir müzik: Paramparça
  4. Müzik, huzurun ve dinginliğin merkezidir.
  5. Sert ritimlerin hakimiyet kurduğu bir tutkudur müzik.
 6. 6 En çok hangi müzik aletini çalmak istersin?

  1. Elektro Gitar
  2. Klarnet
  3. Piyano
  4. Klasik Gitar
  5. Bateri
 7. 7 Kahve çeşitlerinden hangisini severek içiyorsun?

  1. Türk Kahvesi
  2. Filtre Kahve
  3. Latte
  4. Americano
  5. Cappuccino
 8. 8 Birinden seni son derecede mutlu edecek bir hediye alsaydın bu hangisi olurdu?

  1. Cap Tarzı Bir Şapka
  2. Zarif Bir Kolye
  3. Şık Bir Cüzdan
  4. Siyah Bir Tişört
  5. Seni Anlatan Bir Kupa
 9. 9 Müzisyenlerden/ müzik gruplarından hangisi ile tanışmak isterdin?

  1. Duman
  2. Yıldız Tilbe
  3. Fazıl Say
  4. Ceza
  5. Tarkan
 10. 10 Son olarak, müzik dinlerken en çok hissettiğin duyguyu seçmeni istesek?

  1. Ruhun Gıdası
  2. Tutku
  3. Nefret
  4. Pişmanlık
  5. Mutluluk

Tarih:
 1. Sonuç

  Sen Arabesk Müzik Dinleyen Gerçekçi Bir Karaktere Sahipsin!

  “Batsın Bu Dünya!” modunda biri değilsin belki de ancak arabeskin senin genelde tercih ettiğin bir müzik türü olduğunu söyleyebiliriz. Arabesk dinleyen herkes depresif değildir elbette… Senin diğerlerinden farkın, hayatta meydana gelen tüm olayların gerçek yüzünü net bir şekilde görebilmen olabilir. Bu özelliğin belki de çevrendeki insanlara oldukça garip geliyor ancak bizce sen gerçekçi karakterin sayesinde hayatına dair net ve tutarlı kararlar verebiliyorsun. Aynı zamanda geleneklerine bağlı bir karaktere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Yaşadığın ülkenin kültürünü önemsiyorsun ve genellikle bazı durumlarda olaylara farklı açılardan bakamıyorsun. Sence söylediklerimiz senin için doğru mu?

  Sonuçları Paylaş
 2. Sonuç

  Sen Pop Müzik Dinleyen Girişken Bir Karaktere Sahipsin!

  Pop müzik senin vazgeçilmezin… Radyoda, arabada, evde kısacası her yerde ilgiyle dinlediğin tür pop müziktir diyebiliriz. Oldukça dışadönük, saygılı ve çalışkan olman bizce senin en belirgin özelliklerin! Çevrendeki insanlara karşı hoşgörülü oluşun ve etrafa saçtığın pozitif enerjilerin sayesinde dost canlısı biri olduğunu söyleyebiliriz. Tahminen az da olsa kaygılı bir yapıya sahipsin ve bu durum yalnız kalmayı sevmediğine işaret ediyor olabilir. Koruyuculuğun dolayısı ile her zaman sevdiklerinin iyi olmasını istiyorsun. İyi düşünmek senin elinde olmayan, otomatik olarak gerçekleşen bir durum. Peki sence dinlediğin müzik türüne göre senin karakteristik özelliklerini doğru tahmin edebildik mi?

  Sonuçları Paylaş
 3. Sonuç

  Sen Rock/ Heavy Metal Müzik Dinleyen Duyarlı Bir Karaktere Sahipsin!

  Herkes seni tümüyle siyah giyinen ve metal zincirlerle kuşanmış biri olarak düşünebilir. Ancak çoğunlukla bu düşünce doğru değildir. Rock/ heavy metal dinleyicilerinin bir kısmının bu şekilde olmadığını söyleyebiliriz. Bu tür müzikleri dinlemeyi tercih etmen, aslında çevrene karşı oldukça duyarlı biri olduğunu gösteriyor. Etrafında yaşanan olaylara karşı hep doğruları savunman bizce en belirgin özelliklerinden biridir. Detaylara önem vermen, içedönük bir yapıya sahip olman ve biraz da üşengeçliğin karakterini yansıtan nitelikler arasında yer alabilir. Çevrendekilere göre dağınık biri gibi gözükebilirsin ancak senin bu dağınıklığının içinde oluşturduğun bir düzenin var. Dışardan tıpkı bir kaya gibi sert bir yapıya sahip oluşunun aksine oldukça hassas ve duygusal biri olduğunu söyleyebilir miyiz?

  Sonuçları Paylaş
 4. Sonuç

  Sen Klasik Müzik Dinleyen Düzenli Bir Karaktere Sahipsin!

  Düzen, senin hayatında en çok değer verdiğin kavramlardan bir tanesi. Evinde, iş yerinde, özel hayatında kısacası her yerde düzen senin için olmazsa olmaz bir öğedir diyebiliriz. Ayrıca oldukça sakin ve uzlaşmacı bir yapıya sahip olman seni diğer insanlardan farklı kılan en belirgin özelliklerindir diyebiliriz. Arkadaş canlısı biri olduğun için insanlarla olan ilişkilerin hep olması gerektiği düzeyde mesafe içermekte. Çevrendekilerle iletişim halinde olmana rağmen kendi sesini dinleyip yalnız kalabilmeyi de çok iyi bir şekilde başarabiliyorsun. Entelektüel birikimin ile herkesi kendine hayran bırakman da ayrı bir konu tabi. Aynı zamanda doğuştan gelen yaratıcılığının yanı sıra kurallara bağlı biri olduğunu belirtebilir miyiz?

  Sonuçları Paylaş
 5. Sonuç

  Sen Rap/ Hip- Hop Müzik Dinleyen Yeniliklere Açık Bir Karaktere Sahipsin!

  İlgi çekici ve sportif tarzın ile çevrendekileri oldukça büyülemeyi başardığını söyleyebiliriz. Kendine olan sonsuz saygın ve espritüel biri olman sayesinde büyük ihtimalle her ortama rahatça girebilen birisin. Ancak ortamda seni rahatsız eden bir durum olduğu zaman kalkıp başka bir yere gider ya da seni rahatsız eden durumu anında dile getirirsin. Ayrıca yeniliklere açık bir karaktere sahip olman, seni diğerlerinden farklı yapan özelliklerinden bir tanesidir diyebiliriz. Tahminen sana ters düşen çoğu şeye karşı özellikle de sabit fikirli insanlara karşı biraz öfke duyuyorsun. Ancak bu durum seni olumsuz etkilemesin çünkü her insan farklı fikirlere sahip olabilir. Peki sence söylediklerimiz, sana ne kadar uyuyor?

  Sonuçları Paylaş
Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
20
Beğen
Mutlu Mutlu
10
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
12
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
1
Olamaz
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
3
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!