Cinsellik Hakkında Doğru Bilinen 10 Yanlış

2 dk okuma süresi


2
14 Paylaşım, 2 puan

Her gün yenilerini duyduğumuz, çoğuna inandığımız hatta tabu haline getirdiğimiz cinsel gerçekler var. Aslında bunların tamamı yanlış ve kulaktan dolma bilgilerden oluşuyor. Seks ve cinsel sağlıkla alakalı birçok bilgi sürekli kulağımıza çalınıyor ve doğru olup olmadığını dahi bilemiyoruz. dergiCE olarak sizler için cinsellik hakkında doğru bilinen 10 yanlış listesini hazırladık. Keyifli okumalar!

1. Ortalama Penis Boyu 17 Santimdir

Cinsellikle Hakkında Doğru Bilinen 10 Yanlış

Cinsellik hakkında doğru bilinen 10 yanlış arasında en sık duyulanı penis boyu ortalamasıdır. 20 farklı ülkede yapılan araştırma, ortalama penis boyunun 12 ila 13 cm olduğunu gösteriyor. Amerika’da 1500 erkekle yapılan araştırmada da bu 14.2 cm çıkarken, ülkemizdeki oran ise 13,2 cm.

2. Sarışın Kadınlar Daha Fazla Arzulanır

Cinsellikle Hakkında Doğru Bilinen 10 Yanlış

Tamamen yanlış. Sarışın kadınların, erkekler tarafından daha fazla arzulandığı ülkemizdeki en yanlış algılardan bir tanesi. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki dünyanın hiçbir yerinde sarışın kadınlar, erkeklerin tamamı tarafından arzulanmıyor hatta bazı ülkelerde sarışınlar, arzulanma konusunda geri planda dahi kalabiliyor.

3. Sadece Seks Yapmak Bile Kilo Verdirir

Cinsellikle Hakkında Doğru Bilinen 10 Yanlış

Bir yanlış bilgi daha. Seks yapmak her ne kadar kalori yaktırsa da tek başına hiçbir yeterlilik sağlamıyor. 30 dakikalık bir seks en fazla 150 kalori harcatıyor. Ülkemizdeki birleşme süresinin de ortalama 5 dakika olduğunu düşünürsek, seks yapmakla kilo vermek pek de bağlantılı olmuyor.

4. Genç Erkekler Daha Erken Boşalır

Cinsellikle Hakkında Doğru Bilinen 10 Yanlış

Yanlış. Erkeklerde boşalmanın pek de yaşla ilgisi yok. 18-30 yaş arası erkeklerin %30’unun böyle bir sorun yaşadığını gösterse de 30’lu yaşlarında erkeklerin %32’si, 40’lı yaşlarındaki erkeklerin %25’i ve 50’li yaşındakilerin de %32’si erken boşalma problemi yaşıyor.

5. Erkekler 7 Saniyede Bir Seksi Düşünür

Cinsellikle Hakkında Doğru Bilinen 10 Yanlış

Bu sayıyla birlikte bir erkek günde 57.000 defa seksi düşünüyor demek olur ki bu da uçuk bir durum olur. Yani bu bilgi de tamamıyla bir efsane. Erkeklerin birçoğu günde en fazla 2 kez seksi düşünürken bazıları ise haftada bir düşünüyor.

6. Evli İnsanlar Mastürbasyon Yapmaz

Evli insanların mastürbasyon yapmadığını hali hazırda zaten sevişiyor olmalarına bağlarız. Fakat bu bilgi tamamen yanlış. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki evli insanların çoğu ayda en az 5 kez mastürbasyon yapıyor.

7. Kadınlar Mastürbasyon Yapmaz.

Cinsellik hakkında doğru bilinen 10 yanlış arasında en popüler yanlış da kadınların mastürbasyon yapmadığıdır. Aktif bir cinsel yaşamı olsun ya da olmasın, kadınların en az %35’i düzenli olarak mastürbasyon yapıyor.

8. Kadınlar Rüya Görüp Boşalmaz

Tamamıyla yanlış bir bilgi. Yapılan araştırmalar ortaya koyuyor ki, her kadın rüyasında seks yapıyor ve çoğunlukla orgazm oluyor.

9. Doğum Kontrol Hapı Kilo Aldırır

Bir yanlış bilgi daha. Aslında bu bilgi bir zamanlar doğruydu, hala süregelmesinin bir sebebi var yani. Doğum kontrol hapı, üretildiği ilk yıllarda çok fazla östrojen ve progestoren içeriyordu, bu da düzenli kullanımda kilo almaya sebebiyet veriyordu. Ancak günümüzde üretilen doğum kontrol haplarında bu iki hormon da oldukça düşük seviyede kullanılıyor.

10. Oral Seks Sağlıksızdır

Tümüyle yanlış bir bilgi. Oral seks; hem cinsel ilişki öncesi zevk alma aracı olarak hem de kendisi başlı başına bir cinsel etkinlik olarak sağlıklı cinsellik sınırları içinde yer alıyor. Yalnız hijyen ve temizliğe dikkat etmekte yine de yarar var.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
5
Beğen
Mutlu Mutlu
3
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
3
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!