Çikolata Sevenlere Özel Parlak Hediye Fikirleri

4 dk okuma süresi


2
15 Paylaşım, 2 puan

Çikolata dünyanın her yerinde en sevilen tatlı türüdür. Tadı, kokusu, görüntüsü ile insanları mutlu eden çikolata, moralleri düzeltecek ve stresi azaltacak bileşenler içermektedir. İnsan beyninin en önemli kimyasallarından biri olan, mutluluk hormonu (dopamin hormonu) salgılayan çikolatayı hemen hemen herkes seviyor. Doğum günü veya başka özel günlerde de akla gelen ilk hediye çikolatadır diyebiliriz. Biz de çikolata sevenlere özel hediye listenizde mutlaka olması gereken parlak fikirleri listeledik. Tatlı okumalar!

1. Çikolatalı Çay

Çikolata Sevenlere Özel Parlak Hediye Fikirleri

Çikolata sevenlere özel topladığımız parlak hediye fikirleri listemizde ilk sırada çikolata sevenlerin ve aynı zamanda siyah çay tercih edenlerin zevkine uygun çikolatalı çay yer almaktadır. Yoğun günün sonunda çikolatalı sıcak içecek stresi azaltarak, insanın yorgunluğunu gidermekte yardımcı olur. Kafein içermeyen bu içecek ile doğal kakao ve başka baharatlarla çayı tatlandırarak, farklı deneyim yaşamanız mümkün. Özellikle de çikolata sevenlerin ağız tadına uygun hazırlanmış bu çay, arkadaşlarınıza güzel bir hediye olabilir. Bu ürünü büyük marketlerden bulabilir veya internetten sipariş verebilirsiniz.

2. Çikolata Kokulu Sabun

Çikolata insan vücuduna fayda sağladığı gibi günün her saati çikolata tüketmek de doğru değildir. Çikolata sevenlere, eşsiz çikolata deneyimi yaşatacak güzel hisler ve terapi gibi gelecek bir hediye önerisi ise çikolata kokulu sabundur. Kakao tozu, kakao yağı gibi doğal bileşenlerden hazırlanmış çikolata kokulu bu sabun, yeni pişmiş çikolata kokusu vermektedir. Bu sabunla duş almak çikolata sevenlere bir mutluluk yaşatacaktır. İnternetten kolaylıkla ulaşabileceğiniz bu hediye, çikolata düşkünü arkadaşlarınıza hediye alırken listenizin ilk sıralarında yer almalıdır.

3. Konuşan Çikolata

Çikolata Sevenlere Özel Parlak Hediye Fikirleri

Konuşan çikolata hediyesi vereceğiniz kişinin zevkine ve damak tadına uygun seçilebilir, aynı zamanda bu hediye ile düşünce ve tebriklerinizi samimi bir sesli mesaj ile gönderebilirsiniz. Şık bir kutuda sunulan çikolata kalıbının üzerinde iki buton yerleştirilmiştir. Bu iki butona basılı tutarak sesinizi kaydedebilir, kutuyu açarak veya play butonuna basarak dinleyebilir ya da yeni ses kaydı alabilirsiniz. Çikolata sevenleri mutlu edecek ve aynı zamanda şaşırtacak bu hediyeyi doğum günü, tebrik, teşekkür dileklerinizi iletmek için de tercih edebilirsiniz.

4. Çikolata Aromalı Lamba

Led ışıklı lambanın çikolata aromasıyla ne alakası var? diye soranlara çok alakası olduğunu söyleyebiliriz. Çikolata aşığı arkadaşınızın evini çikolata kokusuyla süslemeye ne dersiniz? Bu lamba ile günün yorgunluğunu atmak için renk değiştiren Led ışıklı lambayı izlerken büyüleyici ortamın tadını çıkarabilir, aynı zamanda sıcak ve yeni pişmiş çikolata aromasıyla evde aromaterapi yapabilirsiniz. İnternetten kolaylıkla bulup, sipariş verebileceğiniz bu ürün çikolata sevenlerin en çok seveceği, vazgeçilmez bir hediye olacaktır.

5. Çikolatalı Süsler

Çikolata Sevenlere Özel Parlak Hediye Fikirleri

Genellikle çikolata sevenler sadece çikolatanın tadından değil, kokusundan, görüntüsünden de zevk almaktadır. Çikolatalı süsler, çikolata sevenlerin evinde bulundurabileceği, baktığında yüzlerini gülümsetecek kolaylıkla satın alabileceğiniz bir hediyedir. Yenilebilinir veya evin bir köşesinde süs olarak kullanılabilir süsler, farklı tasarımlarda ve renklerde bulunmaktadır. Damak tadına uygun olarak farklı çikolata türlerinden hazırlanan yenilebilinir çikolata süsleri, çikolata aşıklarını mutlu edecektir. Gördükçe sizi hatırlatacak ve evleri renklendirecek bu hediyeyi çok kolaylıkla bulabilirsiniz.

6. Çikolata Şelalesi

Çikolata seven herkesi etkileyecek diğer bir hediye de çikolata şelalesidir. Çikolata şelalesi, çikolatalı fondünün daha şık bir şekilde sunulmasını sağlamaktadır. Özellikle şık görünüşü ile dikkat çeken çikolata şelalesinden süzülen sıcak çikolata parçacıkları ve meyveli kekler servis edilmektedir. Altına yerleştirilmiş mum ve kat-kat tabakalardan süzülen çikolata deste deste görüntüsü ile çok güzel bir hava yaratmaktadır. Genellikle alışveriş merkezi veya kafelerde karşılaştığımız çikolata şelalesi, çikolata sevenlerin istediğiniz zamanda evde sıcak çikolata keyfi yaşaması için en mantıklı hediye olacaktır.

7. Fondü Seti

Çikolata Sevenlere Özel Parlak Hediye Fikirleri

Fondü, İtalya ve Fransa gibi ülkelerin mutfağına ait olan bir lezzettir. Türkiye’de genellikle çikolatalı fondü sevilmektedir. Çikolata düşkünlerinin zevk alarak kullanacakları temizlenmesi kolay ve kullanışlı bir hediye de klasik bir fondü seti olabilir. Bu hediye ile siz sadece bir fondü seti değil, sayısız eritilmiş çikolataya batırılmış çilekler veya marshmallow hediye etmiş olacaksınız. Bu alet tatlı krizleri zamanı eritilmiş çikolatanın meyve ile bütünleşmiş lezzetini evde deneyimlemek için çok uygundur. Çikolata aşıklarına vereceğiniz bu hediyeyi uygun fiyata mağazalardan veya internetten bulabilirsiniz.

8. Çikolata’nın Sırları Kılavuzu

Çikolata düşkünlerine vereceğiniz en güzel hediyelerden biri de uluslararası üne sahip Dandelion Chocolate’nin çikolata yapmak için A’dan Z’ye anlatıklarını içeren kılavuzudur. “Making Chocolate” kitabının yazarı San Francisco’nun sevilen çikolata fabrikasının kurucusudur. Yazarın ilk günden beri bir kakao çekirdeğinden nasıl lezzetli bir çikolata hazırladıklarını anlattığı bu kitap, çikolata düşkünlerinin beğenerek okuyacağı bir hediye olacaktır. Kakao çekirdeğinin çikolata olana kadar gördüğü tüm işlemleri anlatan bu eser, aynı zamanda ev yapımı çikolata hazırlanması için püf noktalara yer vermiştir.

9. Çikolata Kokulu Mum

Tadından ve kokusundan zevk alan çikolata aşıkları için en güzel hediyelerden biri çikolata kokulu mumdur. Çikolata kokulu mum, özellikle formuna dikkat eden ve çok fazla çikolata tüketmeyen aşıklar için çikolatanın kokusundan zevk alma şansı yaratmaktadır. Çikolata kokan mum, size oturma odasında oturup, sıcak çikolatayı yudumluyor gibi deneyim yaşatacaktır. Bu aromalı mumu yakarak günün her anı çikolatanın esrarengiz kokusunu hissedilebilir, evinizin her köşesini çikolata kokusuyla kaplayabilirsiniz. Çok kolaylıkla bulabileceğiniz bu mum, çikolata seven arkadaşlarınız için vazgeçilmez bir hediye olacaktır.

10. Çikolata Ağacı

Çikolata Sevenlere Özel Parlak Hediye Fikirleri

Çikolata ağacı sizin yapabileceğiniz veya internetten sipariş vererek arkadaşınızın zevkine göre hazırlatabileceğiniz hediyelerden biridir. Çikolata düşkünlerine hediye edebileceğiniz ve çikolatalarla süslenmiş bu ağaç, görüntüsü aynı zamanda farklılığı ile çikolata sevenlerin bayılacağı bir hediye olabilir. Hediye edeceğiniz kişinin en sevdiği çikolataları veya damak tadını biliyorsanız ağacın ona özel çikolata türleriyle süslü bir şekilde hazırlanması daha fazla hoşuna gidecektir.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
2
Beğen
Mutlu Mutlu
3
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!