Burçların Daha Önce Duymadığınız Negatif Özellikleri

6 dk okuma süresi


13
15 Paylaşım, 13 puan

Burçların çoğunlukla sempatik ve olumlu yönlerini duymuşsunuzdur. Bütün burçların olumlu olduğu kadar olumsuz özellikleri de vardır. Her şey için geçerli olduğu gibi astrolojide de kimse mükemmel değildir. Zodyak’ta, herkes gibi sizin de başkalarının görmesini istemeyeceğiniz bir şeyler saklı olması muhtemel. Bunlar kusurlarınız, çeşitli sırlarınız, bazı eksiklikleriniz olabilir. Bu özellikler elbette kişiye, zamana ve mekâna göre değişiklik gösterecektir. Sizi siz yapan burçların şimdiye kadar daha önce hiç duymadığınız negatif özellikleri nelermiş bunlara bakalım. İyi okumalar!

1. Gururundan Ödün Vermeyen Koç

Burçların Daha Önce Duymadığınız Negatif Özellikleri

Koç burçları genelde sözlerini pek süzgeçten geçirmezler. Dilinin kemiği yoktur. Tabi ki her koç burcu insanı aynı değildir ama çoğu koç düşünmeden konuşur. Aceleci enerjisinin temposuyla bilinen koçlar, iletişimde de bundan pek farklı sayılmazlar. Üzerinde etraflıca hesaplanmış fikirlerden ziyade, aklına damdan düşme fikirlere tabidir. İş böyle olunca, lafının nereye gittiğini bilmeyen koçun karşısındaki kişi de bundan nasibini almak zorunda kalır. Hatalarını fark ederler ama gururundan ödün verip, bunu kabul etmezler. Hatta hatalarını çaktırmamaya çalışıp hiçbir şey olmamış gibi kaldıkları yerden devam ederler.

2. Dünya Yansa Hasırı Yanmayan Boğa

Burçların daha önce hiç duymadığınız ama merak ettiğiniz negatif özellikleri konusunda boğalara gelecek olursak, onlar kendilerine ait sorumluluğu pek yerine getirmezler. Daha doğrusu bu sorumluluk konusunda biraz fazla rahat ve esnek davranırlar. Diğer kişilerin neredeyse panik atak geçirmesine sebep olacak konularda boğalar aşırı soğukkanlı davranırlar. Onlara verilen vazifeleri günler sonra yerine getirdikleri için çoğu zaman çevrelerinden eleştiri yağmuruna tutulurlar. Bu tarz söylemlerden sıkıldıkları için yavaş hareketlerini herkesin bilmesini pek istemezler. Disiplinsiz gibi görünmemek adına daha temkinli davranmaya çalışırlar.

3. Maymun İştahlı İkizler

Burçların Daha Önce Duymadığınız Negatif Özellikleri

Kendileri Zodyak’ın maymun iştahlı burçlarıdır. Bundan dolayı pekte tercih edilesi sevgili adayı olmazlar. İlişki içerisindeyken farklı çiçeklerden de bal almayı ihmal etmeyen ikizler, uzun vadeli planlar kuran çok kıymetli eşlerini yarı yolda bırakmaktan geri durmazlar. Bilinen özelliği kararsızlıktan dolayı birçok partner arasında gidip geldiği de çok sık görülmüştür. Sadakat konusunda, Sadakatsiz’in yıldızı Volkan olma yolunda emin adımlarla ilerlerler. İkizlerin bu tedirginlik veren özelliği çokta kafanızı karıştırmasın. Sonuçta herkesi aynı kefeye koymak doğru değildir. Etrafındaki kişiler ikizler burcuyla yakın mesafe içerisine girmediği müddetçe burcun bu yönünü fark etmeleri zaman alabilir.

4. İşine Geldiği Gibi Davranan Yengeç

Yengeçler sanki tarafsızmış gibi olmalarına karşın sadece işine geldiği şekliyle davranmayı huy edinmiş burçlardır. Aslında objektiflikten epey uzak bir yapıları vardır. Sevdikleri konusunda at gözlüklerini her daim takar, adalet konusunda onları savunuyorum derken başkalarına haksızlık yaparlar. Yengeçler iyi niyetli davrandıklarını düşünseler bile, sevdiklerinin lehine konuşması her iki tarafı da zarara sokabilir. Burçların içinde daha önce hiç duymadığınız yengecin negatif özellikleri, bu yönünü gizlemeye çalışsa da bazı dikkatli gözlemciler bunu fark edip dile getirirler ama ikna kabiliyeti yüksek yengeçler bunu da bertaraf edip, kendisini eleştirilere karşı savunmaya geçer.

5. Egosundan Yüzünü Göremediğimiz Aslan

Burçların Daha Önce Duymadığınız Negatif Özellikleri

Aslan burcunun olayı, zaman ve mekân ayırt etmeksizin kendilerini her daim özel hissetmeleridir. Bu burçlar kendileriyle gurur duyarlar, başkasının da onlarla gurur duymasından acayip haz alırlar. Aslan burçları tabi ki bununla da yetinemezler. İsteseler de yetinemezler çünkü yaradılışları buna izin vermez. Etrafındaki insanlardan iltifat duymaya bayılırlar. Öv beni(!) minvalinde dolanırlar. Hayattaki başarılarından, sahip olduklarından ve kendi özelliklerinden büyük bir hayranlıkla bahsedilmesini isterler. İşte tam da bu kısımda aldıkları eleştirileri pek kaldıramazlar. Egolarına zeval gelir bu burçların. Bundan dolayı da egolarını beslediklerini, diğer ölümler tarafından gizlemeye çalışırlar.

6. Her Şeye Evham Yapan Başak

Gelelim birbirinden garip takıntılarıyla insanları çoğu zaman çileden çıkarmayı başaran başak burçlarına. Başak burçlarının lügatinde ve yaptığı işlerde vasat diye bir kavram henüz keşfedilmemiştir. Onlar için her şey mükemmel olmalıdır. Gereğinden fazla büyük tepkiler verirler ve her şeye evham yaparlar. Başak burçları bu yönleri sebebiyle etrafındakilerce yadırganır. Diğer insanlar tarafından abartı bulunan şeyler, onların kafasında aslında standart yani ölçülü gibi durur. Bu standart anlayışını da ortaya koyarak insanlara kabul ettirmeye çalışırlar. Aslolan, başak burçlarının ölçülü gördüğü şey başkalarının ise çok üstüdür.

7. Dış Güzelliği Abartan Terazi

Burçların Daha Önce Duymadığınız Negatif Özellikleri

Hiç tahmin edemeyeceğimiz bir şekilde terazi burçlarının en çok takıldığı konu ise dış görünümüyle ilgili kusurlardır. Normal şartlar altında başkalarının yorumlarını önemsemeyen terazi burçları, insanların bu tarz konular hakkındaki fikirlerinden fazlasıyla etkilenirler. Bedenlerine yatırım yapmayı, ruhsal açıdan kendilerini doyurmaya tercih ederler. Görünüş olarak mükemmel olmaya büyük çaba ve zaman harcarlar. Kimsenin fark edemeyeceği kusurları bile örtmeye çalışırlar. Elbette sağlıklı kiloda olmak, pürüzsüz bir cilde sahip olmak herkesin isteyebileceği nimetler. Söz konusu terazi olunca bu biraz üst seviyeye çıkabiliyor. Sorun şu ki yüzünde sivilce, saçlarda dökülme, hatta anatomik yapılarında bir rahatsızlık varsa bile diğer insanların bunu fark etmelerinden lüzumsuz yere utanırlar.

8. Sudan Alınan Akrep

Akrep burçları dışa yansıyan yönüyle güçlü, sert ve keskin ifadelerinin aksine derinlerde bir yerde naif ruhlu ve duygusaldırlar. Çevrelerine göstermeseler de çok daha alıngan ve dışarıdan gelen etkenlere karşı fazlasıyla duyarlıdırlar. Bu özelliklerini asla etraflarına yansıtmazlar. Bunun altında yatan asıl büyük neden kendilerini güçsüz ve zayıf göstermek istememeleridir. İnsanların içinde güçlü olacağım derken ayarı kaçırıp gamsız bir şekilde hayatlarını sürdürürler. İş kendi dünyalarına gelince boynu bükük çiçeklerdir. Herkes günü bitirip, evine dağıldıktan sonra uykunun tatlı kollarına atlarken, akrep burçları gözyaşlarıyla ıslattığı yatağında kulaç atar.

9. Dinlemekten Ziyade Konuşan Yay

Burçların Daha Önce Duymadığınız Negatif Özellikleri

Şen şakrak ve keyifli sohbetleriyle bilinirler yay burçları. Şöyle bir durum var ki dinlemek yerine konuşmak onlar için daha cazip gelir. Bu karşı taraf için pekte hoş görülmez. Kültürel anlamda kendilerini yetiştirip sizi de bu konularda olağanüstü ilim deryasına sürükleyebilirler. Hep konuştukları için dikkatten yoksun halleri bazen asıl konuyu kaçırmalarına sebep olabilir. Bu burçların daha önce konuşmayı pek sevdiğini duymadığınız ama var olan bu negatif özellikleri tez canlı olmalarından da kaynaklıdır. Bundan ötürü çok farkında olmasalar da etrafındakileri dinlemekten sıkılırlar ve bunu çaktırmamaya gayret ederler. Sanki çokta iyi bir dinleyici edasıyla kafalarını sallayarak karşısındakini anlamış gibi davranabilirler.

10. Para Kokusunu İyi Alan Oğlak

Maddeci bakış açısını felsefe edinmiş oğlak burçları, sonuç odaklıdırlar. Oğlak insanı olan burçların belki de daha önce bu duymadığınız negatif özellikleri sizi şaşırtabilir. Gayelerinin altında maddi istekler vardır. Önceliği para olup, bunun yanında maddi açıdan daha farklı kazançlar sağlayabileceğini hissettikleri insanlara yanaşırlar. Birlikte yapabileceği işlere onları ortak etmeye çaba sarf ederler. Oğlaklar; daha duygusal ve ruha hitap eden insanların bu durumdan hoşlanmayacağının farkındadırlar. Bundan ötürü de çıkarcı, riyakâr ve bunun gibi çeşitli eleştirilere maruz kalmamak adına bu özelliklerini göstermekten çekinirler.

11. Her Şeye Muhalefet Kova

Kova burçları kendilerini bugünle sınırlamazlar. Yapacağı icraatlar daha çok ilerisi için geçerlidir. Fikirleri günümüz anlayışıyla uyuşmadığında, düşünceleri insanlara biraz saçma gelebilir. Fazlasıyla ilginç ama aynı zamanda zeki görüşleri olsa dahi anlaşılmadığı zamanlar da olabilir. İnandıkları doğrulara sıkıca sarılan kova burçları genelde muhalefet olmaktan kendilerini alamazlar. Biraz garip insan oldukları düşünülür bu burçların. Kova burcu insanları da bu bakış açısından sıkıldığı için kol kırılır yen içinde kalır felsefesince artık fikirlerini içinde yaşarlar. Zodyak’ın en mantıklı ve akıllı burcu kabul edilmelerine nazaran onları anlayacak kişi sayısı bir elin parmağını geçmez. Bundan dolayı da kova burçları kendilerini zaman zaman yalnız hissederler.

12. Depresif Kişiliğe Sahip Balık

Burçların Daha Önce Duymadığınız Negatif Özellikleri

Balık burçları, kova burçları kadar olmasa da astrolojide anlaşılması zor bir burçtur. Gezegenlerinden etkilenmeleri sebebiyle sık sık ruhsal durumlarında değişiklik gözlenebilir. Aşırı narin ve duygusal olmalarından ötürü olumsuz olaylardan çok çabuk etkilenirler. Bu nedenle depresif özellikleri baş gösterebilir. Bunu sık tekrarladıkları takdirde etrafındaki insanlarca bunaltıcı oldukları düşünülebilir. Balıklar bu durumun farkında oldukları zaman melankolik yapılarından sıyrılıp daha neşeli ve mutlu bir kimlik oluşturabilirler. Neticede zaten ruhsal açıdan oldukça bunalan insanlar, kimsenin iç karartıcı dünyalarına ortak olmak istemeyebilir.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
0
Beğen
Mutlu Mutlu
0
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak