Astroloji Sevenlere Özel: Burçların Genel Özellikleri

6 dk okuma süresi


4
55 Paylaşım, 4 puan

Burçlar sizin iş hayatınızda, kariyerinizde, size uygun olabilecek meslekler ve nelerden hoşlandığınız gibi geniş bilgiler sunmaktadır. Burçların temel özellikleri, karakterinizi genel çerçevede sizlere tarif eder ve kişilik özelliklerinize göre belirli gruplara ayırır. Eğer siz de burçlar konusunda meraklı iseniz tam yerindesiniz. İşte astroloji sevenlere özel: burçların genel özellikleri…

1. Koç Burcunun Özellikleri (Aries)

Astroloji Sevenlere Özel: Burçların Genel Özellikleri

Genelde hiçbir zaman yenilgiyi kabullenmeyen bu burç son derece sert bir yapıya bürünebilir ve istediğini yapma hususunda hiç taviz vermez. Böyle olduğu zamanlarda kendisini müthiş bir savunmaya alır ve insanların yanına yaklaşıp işine mani olmalarına izin vermez. Tabii ki koç burcu, karşımıza savaş temsilcisi olan Mars gezegeninin bir yansıması olarak çıkmıştır. Enerjik ve faal bir burç olduğu için liderlik, yöneticilik gibi işlerde son derece verimli olacaktır. Ayrıca şirin, cana yakınlık ve sevimlilik yönleri sözle anlatılacak gibi değildir. Onun tutkusu en önde daima ben olayım olacaktır. İşte bu yüzden Koç burcu olarak en çok üzerinde durulması gereken olay bu benlik duygusundan sıyrılıp, elinizden geldiğince daha fazla çalışmanız olacaktır.

2. Boğa Burcunun Özellikleri (Taurus)

Boğa burcu özellikleri sahibi olan insanlar, para hususunda hızlı düşünüp karar verebilir ve finansla ilgili durumlarda çabuk fikirler öne sürebilirler. Genelde çok inatçı bir yapıya sahip oldukları için bildikleri konularda sabit bir yapıdadırlar. Boğa burcu deyince akla ilk gelen toprak gurubu olduğu için kişinin dünyadaki mal ve mülke karşı olan aşırı bağlılığı akla gelir. Eğer bu burcun bir insanı iseniz, kendi prensip ve izlediğiniz yolda son derece sabit ve değişikliğe mahal vermeden belli bir biçimde ilerlemeniz gerekebilir. Siz yıldızınız bakımından şanslısınız. Burçların içinde en huzurlu, en dengeli olanlarından biri de boğa burcudur. Boğa güzellikler ve hayatın hoş taraflarıyla yakından ilgilidir.

3. İkizler Burcunun Özellikleri (Gemini)

İkizler burcu özellikleri sahibi olan insanlar son derece zeki olup, kısa vadeli planlamalarda daima aktif bir yapıya sahiptirler. Zekaları fazlasıyla dinamik bir şekilde çalışır ve konuşmada ustadırlar. Yıldızınız zekayı da temsil etmektedir, dolayısıyla siz parlak bir zekaya sahipsiniz. Bu zekayı gerektiği gibi kullanabilirseniz hayatta her şey istediğiniz gibi gidebilir. Konuşmanızla hemen dikkati üzerinize çekersiniz. Bu son derece etkileyici, renkli konuşma da insanı neticeye götürecek fevkalade bir koz sayılabilir. İkizler burcunda doğan insan gülmeyi de güldürmeyi de çok iyi bilir. Onun mizah gücü fazladır. Dostluğa çok önem verir ve bundan hoşlanır. Çünkü onun için her dost tamamıyla ayrı bir konudur. Bu burçta doğan kimselerin aşık olması zordur, fakat bu hiçbir zaman aşık olmayacakları anlamına gelmez.

4. Yengeç Burcunun Özellikleri (Cancer)

Astroloji Sevenlere Özel: Burçların Genel Özellikleri

Yengeç burcu özellikleri sahibi insanlar, genelde duygusallıkları ile tanınırlar. Aileye düşkünlük ve sevdiklerine yürekten bağlılık gösterirler. Yemek ve mutfak konusunda çok iyi hünerlidirler. Sevecen, iyi niyetli ve hiç kimse hakkında kötülük düşünmeyen insan olarak da bilinirler. İyi niyetli ve merhametli olduğunuz çevrenizden de, sizin üzerinizden yararlanmaya kalkan kimseler bulunur tabii. Hislerinizi, özel hayatlarınız ve düşüncelerinizi açıklamayı sevmezsiniz. Pek çok şeyi büyük bir ihtiyatla gizlemeye çalışırsınız. Ayrıca bu burçta doğanlar tutucudurlar ama dar kafalı değildirler. Onlar geleneklerine uymayı isterler. Son derece hisli, hassas ve romantiktirler. Onun sevmeye ve sevilmeye çok ihtiyacı vardır. Sevdiği ve sevildiği sürece çok mutlu olur ve birçok sıkıntıya katlanır.

5. Aslan Burcunun Özellikleri (Leo)

Aslan burcu özellikleri sahibi insanlar, genelde otoriter bir yapıya sahiptir. Çoğunlukla yaptıkları ile övünürler. Toplumda ilgi odağı olmak ve tanınmak isterler. Kızdıkları zaman çok ateşli olurlar. Daima insanlık için kendilerini feda edecek bir yapıya sahiptirler. Bu yüzden çok fedakarlıklara katlanıp, etrafındaki insanlara yardım elini uzatırlar. Aslan burcunun manyetik alanı çok güçlü olduğu için bu burca rastlayan insanlar onun etrafından kolay kolay ayrılmazlar. Cömert oldukları için para aslanlar için önemlidir. Aslında cömertlik iyi bir huydur ama sizin israfa varan bir cömertliğiniz varsa, bu konuda üzerine düşünmeniz gerekecek. Genelde herkese yardım etmekten de zevk alıyorsunuz. Sevgide çok özel bir durum gösteriyorsunuz. Aslan burcu perdeyi, sahneyi, eğlence hayatını, yaratma gücünü ve aşkı temsil eder.

6. Başak Burcunun Özellikleri (Virgo)

Astroloji Sevenlere Özel: Burçların Genel Özellikleri

Başak burcu özellikleri sahibi insanlar, çok titiz ve detaycı olurlar. Genellikle konuları hep ayrıntılarıyla inceledikleri için konunun özünü kaçırdıkları da olur. Temiz, tertipli, iyi niyetli, bilime ve edebiyata çok önem veren, dostça yaklaşmayı seven, aynı zamanda alaycı, çok yönlü bir tipsiniz. Her burcun çekici olan bir tarafı vardır. Sizin çekici tarafınız cazibe, zeka ve konuşmanızda. Çok zekisiniz ve tatlı dilinizle elde edemeyeceğiniz bir şey yok.

7. Terazi Burcunun Özellikleri (Libra)

Burçların genel özellikleri listemizin 7. sırasında terazi burçları yer alıyor. Terazi burcu özellikleri sahibi insanlar için, diplomatik ve kuvvetli bir şekilde ahenk ve düzen önemlidir. Güzellik ile ilgili olan her alanda birçok bilgiye sahipsiniz. Sosyal yönlü ilişkilerde çok bilgili bir insan olup, sosyal bağlantılar kurmadaki beceriniz ile tanınırsınız. Bu yüzden güzel görünmek istersiniz. Diğer insanlarla olan ilişkilerinizde diplomasi daima ön planda olup, çoğunlukla taraf tutmadan objektif davranmaya çalışırsınız. Meseleleri enine boyuna her yönden değerlendirirsiniz. Biraz kararsızmış gibi gözükseniz de durumu analiz edebilmek için zamana bırakırsınız. Sanatsal açıdan oldukça zengin olan yönünüzle de hemen tanınırsınız. Güzel ortamlarda bulunup hoşça vakit geçirmek istiyorsunuz ve ağzınızın tadını da çok iyi biliyorsunuz. 12 burcun en dengelisi, en hoşu ve en zarifi terazi burcu diyebiliriz.

8. Akrep Burcunun Özellikleri (Scorpio)

Astroloji Sevenlere Özel: Burçların Genel Özellikleri

Akrep burcu özellikleri sahibi bir insan, her şeyden önce ihtiraslı bir insandır. Son derece gizli bir yaşam biçimi vardır. Görüşleri oldukça isabetli olup, içinde bulunduğu her durumun ana ve öz olarak can alıcı noktalarına konsantre olabilir. Kuvvetli inanç ve hisleri olup, kendini daima saklı ve kapalı bir kutuymuş gibi etrafa gösterebilir. Bu bakımdan kendi iç dünyaları hakkında kimse bir şey bilemez, çünkü bu yönde kimseye sır vermezler. Sadece çok yakın olanlara ve sizin esas tabiatınızı gerçekten anlamış olan kişilere kendinizi anlatabilirsiniz. İstediğiniz konuda başarı elde etmeniz mümkün ama siz ciddi bir tipsiniz. Her hangi bir şekilde ün yapıp yükselseniz bile daima önemli konulara el atarsınız.

9. Yay Burcunun Özellikleri (Sagittarius)

Yay burcu özellikleri sahibi insanlar, geleceklerini her zaman bir plan doğrultusunda yönlendirirler. Hayatlarında düzene çok önem veren bu burcun insanları meslek hayatlarında da her bakımdan tatminkar olmak isterler. Tutumlu ve sebatlı bir kişilik olarak burcunuzdan son derece prensip sahibi insanlar çıkar. Bazen dayanıklı ve ayakları üstünde tek başına durabilen bir kimse olarak görünürsünüz bazen de pasif, ama genelde yalnız ve çaresiz olursunuz. Çaresizliğinizse daha çok kendinizden kaynaklanmakta. Çünkü pratik bir insansınız. Geri adım attığınız çok nadir görülüp daima yüksek seviyedeki pozisyonlara ulaşmak istersiniz. Bu sizin kendinize olan sebat ve güveninizden kaynaklanıyor.

10. Oğlak Burcunun Özellikleri (Capricorn)

Astroloji Sevenlere Özel: Burçların Genel Özellikleri

Oğlak burcu özellikleri olan insanlarda tembellik pek görülmez. Az kimsede bulunan yönetim gücüne de sahiptirler. Yani bir işi tasarlayıp yapmakla kalmaz bu arada şartları da kontrol eder ve insanları da idarenize alırsınız. Hareketli bir hayat sürmeyi seviyorsunuz. Sizin konuşmanız çok etkilidir. Siz geleneklere bağlı, oldukça sabırlı, tutucu, sadık, dostlarına, yakınlarına ve ailesine düşkün bir tipsiniz. Siz zamana da uyabilen ve bununla ilerleyen birisiniz. Onun içinde daima modernsiniz. Kafanız yenilikleri çabucak kavrar ve bunlardan da zevk alırsınız. Siz insanların iyiliği için pek çok şey yapabilir ama kafanıza uymadığı birisi olduğunda hiç sevmeyebilirsiniz.

11. Kova Burcunun Özellikleri (Aquarius)

Kova burcu insanları, akıl boyutunda düşünebilen ve toplumsal şartlanmaların etkisinde kalmayan yönleri ile hemen tanınırlar. Olayları hiçe sayan cesur bir yapıları vardır ve kolay kolay insan ve olayların etkisinde kalmazlar. Bu yüzden havalı bir karaktere sahiptirler. Çok değişik ve yönlü meselelerle ilgilendikleri için bazen kararsızlık gösterirler. Sebatlı, inatçı, çalışkan, yükselmeyi arzu eden, kafalı ve güçlü birisiniz. Maddenin değerini iyi bilen bir tipsiniz. Hayalleri gerçekleştirmek için de size para lazım. Rahat edebilmeniz ve istediklerinize kavuşabilmek için maddenin gerekli olduğunu da iyi biliyorsunuz.

12. Balık Burcunun Özellikleri (Pisces)

Astroloji Sevenlere Özel: Burçların Genel Özellikleri

Burçların genel özellikleri listemizin son maddesinde balık burcu var. Balık burcu insanları, duygularının son derece hassas bir yapıda olması nedeniyle adeta sanki bir medyum gibi etraflarında tanınırlar. Çok derin his ve duyguları bulunur. Bu hisleri öylesine kuvvetlidir ki sanki aklınızdan geçenleri okuyabilirler. Belki ciddi tavırlı, suratı asık, kolay kolay gülmeyen birisiniz. Ama aslında çok yumuşak ve duygulu bir insansınız. Hislerinizi engellemeniz kolay olmuyor ve bu yüzden sık sık üzülüyorsunuz. Güzellik hayatınızda çok büyük rol oynar. Siz her şeyin güzelini ister ve güzel olanını seversiniz. Ayrıca hayallerinizde güzelliğin büyük yeri vardır. Çok duygulusunuz ve sevgisiz yaşayamazsınız. Ailenizi, eşinizi, çocuklarınızı, hayvanları ve herkesi seversiniz. Hatta onlar için türlü fedakarlıklar yaparsınız.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
15
Beğen
Mutlu Mutlu
9
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
9
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
4
Üzgün
Olamaz Olamaz
3
Olamaz
Kızgın Kızgın
2
Kızgın
Komik Komik
2
Komik
İlginç İlginç
5
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!