Bitmek Bilmeyen Hikayeleriyle İzleyenleri Bıktıran Diziler

4 dk okuma süresi


11
13 Paylaşım, 11 puan

Dizi izlemek hepimizin keyifle yaptığı bir aktivitedir. Bir diziye başlarken sezonlarına ve bölüm sayılarına bakarak karar verdiğimiz zamanlar elbet olmuştur. Öyle diziler vardır ki hikayeleri bitmek bilmez ve bıkkınlık verir ama yine de izleriz. Bölüm sayıları binli sayıları aşsa da sürükleyiciliğiyle bizi kendine bağlar. Biz de sizler için bu uzun soluklu yapımları listeledik. İşte, bir türlü bitmek bilmeyen hikayeleriyle izleyenleri bıktıran diziler…

1. Coronation Street

Bitmek Bilmeyen Hikayeleriyle İzleyenleri Bıktıran Diziler

9 Aralık 1960 yılında ilk kez yayınlanan ve popüler bir pembe dizi olan Coronation Street, Tony Warren tarafından yaratılmıştır. İlk yayınlandığı zamanlarda köşe yazarları tarafından eleştirilen ve en fazla üç hafta süreceği iddia edilen bu dizi, günümüzde hala yayınlanmaktadır. Britanya adasının en uzun dizisi olarak kabul edilen Coronation Street 9000’den fazla sayıda bölüme sahiptir. Dizinin aktörlerinden William Roache, bir dizide en uzun süre rol alan oyuncu unvanıyla Guiness Rekorlar Kitabına girmiştir.

2. The Bold And The Beautiful

Türkçesi Cesur ve Güzel anlamına gelen bu dizi 1987 yılında ilk kez yayınlanmıştır. Bir dönem ülkemizde de popüler olan ve yayınlanan The Bold And The Beautiful, günümüzde hala devam etmektedir. Bir başka özelliği de ilk yayınlandığı dönem oynayan oyuncuların çoğunun hala dizide aktif olarak rol alması olan The Bold And The Beautiful, 7000’den fazla sayıda bölüme sahiptir. İzleyicilerinin her sene giderek azalmasıyla gündeme gelen bu uzun soluklu dizi asla bitmeyen hikayeleriyle izleyenleri bıktıran diziler arasında yer almaktadır.

3. Emmerdale

Bitmek Bilmeyen Hikayeleriyle İzleyenleri Bıktıran Diziler

İlk olarak 1972 yılında yayınlanan ve günümüzde hala çekimlerine devam edilen pembe dizi türündeki bu yapım, hala fazla sayıda izleyiciye sahiptir. Bölümleri 5 ile 8 milyon arasında izleyici tarafından takip edilen Emmerdale, her hafta 6 bölüm yayınlamaktadır. En son 8078. bölümü yayınlanan bu yapımın bir başka özelliği de oyuncu kadrosunun giderek genişlemesidir. Konuk oyuncu olarak izlediğiniz oyuncuları birkaç bölüm sonra ana karakter olarak görmenizin mümkün olduğu bu dizi uzun süre yayında kalan diziler arasındadır.

4. One Life To Live

15 Temmuz 1968’den 2013 yılına kadar ekranlarda kalmayı başaran bu dizi, 2002 yılında ‘En İyi Drama Dizisi’ dalında Emmy kazanmıştır. Başlangıçta yarım saatlik bölümlere sahip olan One Life To Live, yıllar geçtikçe değişime uğramış ve en son 1 saatlik bölümler halinde yayınlanmaya başlanılmıştır. Yayın hayatı 45 yıl süren bu dizi, hala tam olarak final yapmamıştır. Yapım şirketi ve kanal arasında dizinin kötüye kullanılması adı altında bir tartışma başlamış ve bu tartışma mahkemeye taşınmıştır. Dizinin yapımcıları dava süreci bitene kadar dizi çekimlerini askıya almıştır.

5. General Hospital

Bitmek Bilmeyen Hikayeleriyle İzleyenleri Bıktıran Diziler

En uzun soluklu diziler arasında ilk akıllara gelen dizilerden biri olan General Hospital, ilk olarak 1963 yılında yayınlanmıştır ve günümüzde hala yayınlanmaktadır. Fazla sayıda Emmy ödülüne sahip olan bu dizi, bir bölümünü 30 milyon kişinin izlemesinin ardından ‘En Çok İzlenen Pembe Dizi’ ödülünü ve unvanını kazanmıştır. Birçok yıldızın da konuk oyuncu olarak dahil olduğu bu köklü yapım 14.000 bölümden oluşmaktadır. Günümüzde hala çekimleri devam eden General Hospital, asla bitmeyen hikayeleriyle izleyenleri bıktıran diziler arasındadır.

6. The Young And The Restless

Türkçesi Yalan Rüzgarı olan bu dizi, bir dönem Türkiye’de yüksek izleyici kitlesine sahip olmuş bir yapımdır. Çekimlerine ve yeni bölümlerinin yayınlanmasına hala devam edilen bu dizi, birçok dalda Emmy kazanmıştır. Kayıtlarda 11.000 bölümü bulunan The Young And The Restless, hala büyük bir izleyici kitlesine sahiptir ve yeni bölümleri merakla beklenmektedir. Yeni sezonu 2023-24 dizi sezonunda yayınlanacak olan bu dizi, uzun soluklu hikayeye sahip olan ve yayın hayatına devam eden diziler arasında yer almaktadır.

7. Neighbours

Bitmek Bilmeyen Hikayeleriyle İzleyenleri Bıktıran Diziler

İlk kez 18 Mart 1985 yılında yayınlanan bir Avustralya televizyon dizisidir. Günümüzde hala devam eden Neighbours, 90’lar döneminde tüm dünyanın izlediği bir dizi halini almıştır. Günümüzde bu popülaritesini kaybetmiş olsa da hala hatrı sayılır bir izleyici kitlesine sahip olan bu dizi 8434 bölümden oluşmaktadır. Yeni bölümlerinin ne zaman yayınlanacağı tam olarak belli olmasa da devam edeceği kesinleşen bu dizi, kanal değişikliğine gitmiş ve Kanal 5 ile anlaşarak dizinin yayın sürecinin devam edilmesi müjdesini izleyicilerine vermiştir.

8. The Guiding Light

İlk olarak 1937 yılında bir radyoda yayınlanan The Guiding Light, 1952 yılında televizyonlarda gösterilmeye başlanan bir pembe dizi haline gelmiştir. Pembe dizi türünün ilk örneği olan bu yapım 2009 yılında yayın hayatına son vermiştir. Guiness Rekorlar Kitabı’na göre en uzun süre yayınlanan dizi rekoruna sahip olan The Guiding Light toplam 18.262 bölüme sahiptir. Son olarak 18 Eylül 2009 yılında yayınlanan bu dizi, asla bitmeyen hikayeleriyle izleyenleri bıktıran diziler arasında yer almaktadır.

9. All My Children

5 Ocak 1970 yılında ABC şirketi tarafından yapılan bu dizi, Philadelphia’da hayali bir yerde geçmektedir. Yayın hayatına 41 yıl devam etmiş olan bu ABD dizisi Agnes Nixon tarafından yaratılmıştır. Yayınlandığı zamanlarda oldukça popüler olan bu yapım onlarca kez yönetmen değiştirmek zorunda kalmıştır. 23 Eylül 2011 yılında yayın hayatına son veren All My Children, eski bölümleri hala televizyonlarda yayınlanan bir yapım olan bu dizi, uzun süre yayınlanan diziler arasında yer almaktadır.

10. Days Of Our Lives

Bitmek Bilmeyen Hikayeleriyle İzleyenleri Bıktıran Diziler

İlk olarak 1965 yılında NBC kanalı tarafından yayınlanan Days Of Our Lives, günümüzde hala NBC kanalında yayın hayatına devam etmektedir. Yayın hayatının ilk yıllarında 30 dakikadan oluşan bölümlere sahip olan bu yapım izleyicilerin yoğun isteği üzerine 60 dakikaya çıkartılmıştır. Hatta bu yapımın parodisi, ünlü Friends dizisinde bir bölümde yer almıştır. Toplam 13.922 bölüme sahip olan Days Of Our Lives, NBC kanalında yayınlanan tek pembe dizidir. Çekimleri hala süren bu dizi, bitmek bilmeyen hikayeleriyle izleyenleri bıktıran diziler arasında yer almaktadır.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
2
Beğen
Mutlu Mutlu
3
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!