Bilinçaltına Bir Yolculuk Serüveni Theta Şifasının Tılsımlı Gücü

5 dk okuma süresi


1
13 Paylaşım, 1 puan

Özellikle son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz theta şifası, yaşamınızı tamamen değiştirecek bir felsefedir. Bilinçaltına bir yolculuk serüveni düzenleyen theta şifasının inanç programlarımızı değiştiren tılsımlı bir gücü vardır. Theta şifası; hastalıklardan, fobilerden, geçmişteki travmalardan ve bilinçaltında yer edinmiş daha birçok olumsuz düşünceden kurtulmamızı sağlar. Bu düşünceleri pozitife çevirerek, hayatınızı güzelleştiren theta şifasını sizler için araştırdık. Keyifli okumalar!

1. Theta Şifası Nedir?

Bilinçaltına Bir Yolculuk Serüveni Theta Şifasının Tılsımlı Gücü

Theta şifası, bilinçaltına ulaşmayı hedefler ve ismini theta beyin dalgasından alır. Theta dalgası, beynin uykuya geçmeden önceki frekansıdır ve 4 – 7.5 hz aralığındadır. Derin hipnoz durumunda da beyin, theta dalga boyuna geçer. Yani theta hali çok derin bir gevşeme anıdır. Alacakaranlık hali de denilen bu durumda beynimizin dünyayla olan ilişkisi olabildiğince kesilir. Bu sayede theta dalga boyunda iken bilinçaltı ile kolayca iletişime geçilebilir. Ne uykuda ne de uyanık olduğumuz bu evrede theta şifası sayesinde bilinçaltına olumlu düşüncelerin gönderilmesi amaçlanır. Gönderilen bu pozitif düşünceler sayesinde de hayatınızda iyi yönde değişmeler olması sağlanır.

2. Kurucusu Kimdir?

Bilinçaltına bir yolculuk serüveni olan Theta şifasının kurucusu, tılsımlı gücü keşfeden Vianna Stibal’dir. Vianna, theta şifasının dışında ruhsal felsefe ve meditasyon tekniğini de buldu. Vianna, beynin theta dalgasına geçtiğinde her şeyi değiştirebileceğine ve iyileştirebileceğine inandı. Bu yüzden de kendisini theta şifası yöntemine adayan Stibal, daha fazla teknik geliştirdi. Bu teknikler sayesinde başka kişilerin de tedavisine yardımcı olmayı amaçladı. Theta şifasını herkesin uygulayabileceği bir yöntem haline getirmek için çalıştı. Günümüzde tüm dünyada seminerler ve eğitimler veren Stibal, tüm insanların tedavisine yardımcı olmayı sürdürüyor.

3. Nasıl Ortaya Çıkmış ve Geliştirilmiştir?

Bilinçaltına Bir Yolculuk Serüveni Theta Şifasının Tılsımlı Gücü

1995 yılında ortaya çıkan theta şifası tekniği, bu tekniğin kurucusu olan Stibal’ın hastalığı sonucu ortaya çıktı. Stibal, daha önce danışanlarına yaptığı çalışmalarla onları iyileştirebildiğini görüp, bu yöntemleri kendine de uyguladı. Dizinde bulunan kanserin iyileştiğini gören Stibal, bu tekniği geliştirmeye başladı. İlk başta oluşturulan yöntem sayesinde herkes kendi sezgisel yeteneklerini geliştirebilir ve acısını iyileştirebilir hale geldi. Bundan güç alarak tekniği geliştirmeye devam eden Stibal, verdiği eğitimler sayesinde herkesin bu yöntemi öğrenmesini sağladı. Bununla da yetinmeyen Vianna, teknikle daha fazla kişiye yardımcı olabilmek için eğitmenler yetiştirmeye başladı.

4. Theta Şifası Felsefesi Nedir?

Vianna Stibal’e göre theta şifası felsefesi “yedinci düzlemin, yani her şeyin yaratıcısı”nın önemine dayanmaktadır. Varoluşun yedi düzlemi, bu evrenin ve onun ötesinde olanların farklı boyutlarını tanımlayan kozmosun görünen ve görünmeyen kuvvetleridir. Fiziksel ve ruhsal dünyayı atomların hareketiyle açıklar. O kadar geniştir ki, onları anlamak için insan zihninin soyut durumda olması gerekir. Theta hali, bu açıklanamaz güçleri her şeyin yaratıcısı aracılığıyla algılamamızı sağlar. Kuantum mantığına dayanan bu yöntemin ana kuralı “şahit olma” işlemidir. Kişinin hayatındaki değişikliklere şahit olması sonucu bu felsefe amacına ulaşır.

5. Uygulama Alanları Nelerdir?

Bilinçaltına Bir Yolculuk Serüveni Theta Şifasının Tılsımlı Gücü

Theta şifası tekniği, neredeyse her konuda uygulanabilir. Ortaya çıkması mümkün olan herhangi bir sorun ya da fiziksel rahatsızlıklar için uygulanabilen bir tekniktir. Ancak daha çok zihin yapısını düzenlemek ve yeniden yapılandırmak için oldukça fazla tercih edilmektedir. Hayatınızın bir noktasında yaşanmış olan kötü olayları olumlu hale getirmekte kullanılır. Ayrıca danışanın algılama şeklini değiştirmeye de yarayan bu teknik, kişinin hayatını daha pozitif hale dönüştürür. Genel olarak uygulama alanları danışana göre değişir. Kişisel gelişim, kendine güven, travmalar, fobiler ve spiritüel gelişim gibi pek çok farklı alanda uygulanabilmektedir.

6. İnançların Tespiti Nasıl Olmuştur?

Theta şifasının tılsımlı gücü ile inançların tespiti, bilinçaltına düzenlenen bir yolculuk serüveni sayesinde mümkündür. Danışanların inanç programlarına sahip olup olmadığını anlamak için kas testi yöntemi kullanılır. Bu test öz inanç, genetik, geçmiş ve ruhsal seviyeden hangisine sahip olup olmadığımızı gösterir. Bu yöntem, bir uyarana tepki göstererek danışanın ve uygulayıcının bir inancın var olduğuna dair onaylama almasına izin verir. Kas testinin çalışması için beden uygun şekilde hidrolize edilmelidir. Kas testi iki farklı şekilde yapılabilir. Yöntemlerden ilki yüz yüze yapılan görüşmelerde kullanılırken diğeri telefonda yapılan görüşmelerde kullanılır. Sorulan sorulara verilen cevaplar sayesinde inançlar tespit edilir.

7. Uygulaması Nasıldır?

Bilinçaltına Bir Yolculuk Serüveni Theta Şifasının Tılsımlı Gücü

Theta şifasının uygulanabilmesi için danışan ve uygulayan kişinin yüz yüze ya da telefonda olması gerekir. Düzenlenen bu görüşme “inanç çalışması” olarak adlandırılır ve bireysel olarak yapılır. Ayrıca danışan günlük olarak kendi kendine meditasyon olarak da bu yöntemi kullanabilir. Uygulamanın amacı genel sağlığı iyileştirmektir. Bu seanslarda danışanın kendi içindeki inançları bulup, değiştirebilmesi beklenmektedir. Beyni theta dalga boyuna geçirerek, bilinçaltının kendini açması sağlanır. Bu sayede açılmış olan bilinçaltına önceden yerleşmiş olan kötülükler değiştirilmeye uygun hale gelir. İnanç çalışması sırasında bilinçaltında yer alan bu düşüncelerin yerine gerekli his yüklemeleri yapılır ve duygular yeniden tanımlanır.

8. İyileştirici Gücü Ve Yararları Neler?

Uygulanan theta şifası tekniği sonrası kişide gözle görülür değişiklikler olmaktadır. Zihnin açılmasına yardımcı olan yöntem ayrıca fiziksel rahatlama da sağlamaktadır. Bazı hastalıkları bile iyileştirebileceğiniz bu yöntem, ağrıyı azaltıp, endorfin salgılanmasını sağlar. Bunların dışında stres ve kaygıyı azaltır, imgeleme gücünü harekete geçirir ve beynin iki tarafının da dengeli şekilde çalışmasını sağlar. Yararları bununla da kalmayan theta şifası tekniği, IQ’yu artırarak sözel beceriyi ve performansı da artırmaktadır. Ancak sağladığı en büyük yarar kişinin eskiden kalan olumsuz düşüncelerini olumlularla değiştirip, kişinin hayat kalitesini artırmaktır.

9. Theta Şifasının Farkı Nedir?

Theta şifasına benzer tekniklerde olumluma adı verilen yöntemler kullanılır. Bu yöntem pozitif cümlelerin birkaç kez tekrar edilmesi sonucu beynin inanmasını sağlar. 21 gün boyunca düzenli tekrar isteyen bu yöntemler uzun sürelidir. Ayrıca sorunun köküne inilmediği için zamanla etkisini kaybedebilir. Theta şifası tekniğinde ise sorunun köküne inilip, sorunun daha verimli bir zemine yerleştirilmesi sağlanır. Bu sayede theta şifası tekniği, olumlamalardan daha hızlıdır. Bir de theta şifasında derin kazma uygulanarak, vücuttaki blokajların değiştirilmesi sağlanır. Bu yüzden diğer tekniklere göre daha kalıcı sonuçlar verir.

10. Theta Şifacısı Nasıl Olunur?

Bilinçaltına Bir Yolculuk Serüveni Theta Şifasının Tılsımlı Gücü

Özellikle Ankara ve İstanbul gibi büyük şehirlerde düzenlenen seminerler sayesinde herkes theta şifacısı olabilir. Seminerler sonunda verilen katılım belgeleri tüm dünyada geçerlidir. Bu seminerler ile sadece uygulayıcı olabilirsiniz. Ancak eğitmen olmak için temel, ileri seviye ve derin kazma uygulayıcı seminerlerini tamamlamış olmak gerekir. Bu seminerlerde theta şifası tekniğinin kurucusu olan Vianna Stibal’ın notlarından faydalanılır. Seminerde bu öğretinin en temel hatları yeni kişilere aktarılırken, öğretiyi tanımanız sağlanır. Bu seminerleri tamamladığınızda Stibal tarafından verilen eğitmenlik seminerine katılmanız gerekir. Bu sayede uygulayıcısı olduğunuz seminerin eğitmeni olabilirsiniz.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
1
Beğen
Mutlu Mutlu
0
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak