Beklediğiniz Doğru İnsanı Hayatınıza Çekmenin 10 Etkili Yolu

5 dk okuma süresi


6
12 Paylaşım, 6 puan

Bazı insanlar doğru kişi ile tanıştığınız an bunu bileceğinizi söylüyor. Bunun tarif edilemeyecek bir duygu olduğundan bahsediyorlar. Bazı insanlar ise ruh eşinizi bulmanın çok daha karmaşık olduğunu savunup, bunun bir süreç olduğunu söylüyorlar. Peki hayatınıza bir ruh eşini çekmeniz gerçekten mümkün mü? Yoksa sevdiğiniz insan zamanla sizin ruh eşinize mi dönüşüyor? İşte beklediğiniz doğru insanı hayatınıza çekmenin en etkili 10 yolu. Bu yolları izleyerek siz de doğru kişi ile tanışabilirsiniz. Keyifli okumalar!

1. En iyi Haliniz Olun

Beklediğiniz Doğru İnsanı Hayatınıza Çekmenin 10 Etkili Yolu

Birini hayatınıza çekmeden önce, kendinizin mümkün olan en iyi versiyonu olmalısınız. Siz nasıl bir enerji yayarsanız o enerjide sizi bulur. Yani doğru insanı çekmek için, siz de kendinizin en doğru versiyonu olmalısınız. Kendinizi geliştirmek en büyük önceliğiniz olmalıdır. Hayatınızın her aşamasında kendinize yatırım yapıp, kendinize öncelik vermelisiniz. Her gün bir önceki günden daha iyi olacağım diye dövünmeden, kişisel gelişiminize sadık bir şekilde ilerleyin. Duygusal olarak ruhen ve fiziksel olarak nasıl bir durumda olursanız, kendinize çekeceğiniz insanın da benzer seviyede olabileceğini unutmayın. Yani ne kadar iyi olursanız, o kadar iyi çekersiniz.

2. Özgüvenli Olun

Hiç konuşurken karşı cinsin biraz fazla özgüvensiz olduğunu fark ettiniz mi? Kendileriyle daima dalga geçip, başkaları daha ağzını açmadan kötü özelliklerini saymaya başladılar mı? Bazen karşı taraf o gün saçının ne kadar kötü olduğundan ya da giysisinin paspallığından bahsedebilir fakat o söyleyene kadar siz bunu görmemişsinizdir bile! Bu şekilde özgüvensizlikler, birisinden etkilenip etkilenmemenizi etkileyebilir. Bu demektir ki, karşı tarafında sizden etkilenmesini istiyorsanız özgüvenli olmalısınız. Kendinize güvendiğiniz taktirde doğru insanı hayatınıza çekmeniz çok daha rahat olacaktır. Kendinize olan güvenin yaydığı parıltıyı asla küçümsememelisiniz.

3. Yanlış İnsanları Hayatınızdan Çıkarın

Beklediğiniz Doğru İnsanı Hayatınıza Çekmenin 10 Etkili Yolu

Doğru insanı hayatınıza çekmek istiyorsanız, doğru olmadığını bildiğiniz kişileri hayatınızdan çıkartmalısınız! Sizin için yürümeyeceğini bildiğiniz bir ilişkinin içinde vakit kaybetmek yerine zamanınızı başka şeylere ayırın. Daimî olarak ayrılıp barıştığınız eski sevgiliniz belli ki sizin için doğru kişi değil. Karşınızdakini sürekli değiştirmeyi ya da onarmayı düşünüyorsanız ve bu uğurda çabalıyorsanız size bir haberimiz var. Muhtemelen o da sizin için doğru kişi değil. Doğru kişiyle tanıştığınızda her küçük özelliğini eleştirmek istemezsiniz. Bunu bir an önce kabul etmek ve dikkatinizi sizin için güzel olacak şeylere vermek sizin için en doğrusu olacaktır.

4. Kafanızda Net Bir Resim Çizin

Gelecek için bir vizyon oluştururken üç aşağı bir yukarı hangi tür bir kariyer planı çizeceğinizi, hangi evde yaşayacağınızı ya da ne tür bir araba ile seyahat edeceğinizi hayal etmişsinizdir. Doğru kişiyi de aynı bu şekilde hayal ettiyseniz bunun aklınızda çizimini yapmalısınız. Doğru kişiniz nelerden hoşlanıyor, hafta sonları ne yapıyor, sizin için önemli konular hakkında ne düşünüyor? Bu şekilde bir resim çizmeniz ne istediğinizi netleştirmenize yardımcı olur. Yani doğru insanla karşılaştığınızda, karşınızdakinin aklınızdaki resimle eşleştiğini anlayıp onu daha kolay fark edebilirsiniz. Kim bilir, belki onun da aklındaki resimde siz varsınızdır.

5. Önce Arkadaşlığı Düşünün

Beklediğiniz Doğru İnsanı Hayatınıza Çekmenin 10 Etkili Yolu

Farkında bile olmadan doğru insanı çekiyor olabilirsiniz. Başka bir deyişle, bir arkadaşınız sizin için doğru kişi olabilir. Ancak daha önce hiçbiriniz doğru yerde veya doğru zamanda değildiniz. Ya da belki ikinizde doğru insanı farklı yerlerde ya da farklı zamanlarda arıyordunuz. Aynı şekilde biriyle tanıştığınızda da içinizde belirli hisler oluştuğunda önce arkadaş olmak ve o kişinin romantik olarak sizinle iyi bir eşleşme olup olmadığını anlamak isteyebilirsiniz. Arkadaşlık süreci iki taraf için de çok yararlı olmakla kalmaz, aynı zamanda birbirinizi farklı bir açıdan tanımanıza yardımcı olur. Doğru insanı herkesin arasından seçmenin de en kolay yollarından biridir.

6. Neyi İstemediğinizi Bilin

Neyi istediğinizi çok iyi biliyorsunuz. Aklınızda net bir resim, tuttuğunuz bir çetele var. Peki neyi istemediğinizi biliyor musunuz? İlişkiler söz konusu olduğunda herkesin bir kırmızı çizgisi vardır. Olmalıdır da. Bazı konularda sizinle aynı düşünmeyen birini çevrenizde istemeyebilirsiniz. Kesinlikle hayat arkadaşınızda kabul etmeyeceğiniz özellikler olur. Bu özellikleri değiştirmemek için çaba sarf edin. Eğer biriyle beraberken size sadakatsizlerse, hayatınızı birleştirdiğinizde de size yalan söyleyeceğinden emin olabilirsiniz. Sevdiğiniz birini bulunca bunları görmezden gelmek kolaydır. Fakat kötü davranış kalıplarınız siz bu kalıplardan kurtuluncaya kadar sizi bulur. Kimseyi düzeltmek işiniz değildir, bu tuzağa düşmemelisiniz.

7. Dışa Dönük Olun

Beklediğiniz Doğru İnsanı Hayatınıza Çekmenin 10 Etkili Yolu

Özellikle bulunduğumuz durumda, sosyal olmak sizin için zorlayıcı olabilir. Fakat sosyalleştiğiniz anda, insanlara doğru sinyali verdiğinizden emin olun. Dışarı çıktığınız an dışa dönük, sizinle konuşacak biriyle mi sohbet başlatırdınız yoksa kafenin en köşesinde kulaklıklarını takmış tek başına oturan biriyle mi? İlgi odağı olmayı sevmiyor olabilirsiniz fakat bu, birileriyle tanışmanız için çok büyük bir yardımcıdır. Birini beğendiyseniz ya da iyi anlaşacağınızı düşünüyorsanız sohbet başlatmaktan korkmayın. İletişim kurmaya çalışmak sizin kişiliğinizden bir şey götürmez, karşı tarafla konuşurken onu dinleyin ve söyledikleriyle ilgilendiğinizi belirtin.

8. Eski Yaralarınızı İyileştirin

Doğru insana karşı olan inancınız bazen sarsılabilir. Bunun nedeni geçmişten gelen ve sizi rahatsız eden olaylar olabilir. Eğer böyle bir durum söz konusuysa eksik parçalarınızı iyileştirmek için adımlar atabilir, daha doyurucu bir sevginin yolunuza gelmesine izin verebilirsiniz. Örneğin daha önce ilişkilerde reddedildiğinizi hissettiyseniz, bu hissi üzerinizden atmak ve kendinizi reddetmeyi bırakmalısınız. Bu duyguları kabullenin ve kendinize karşı nazik olun. Beklediğiniz doğru insanı hayatınıza çekmenin 10 etkili yolu arasında ilk kendinizi sevmek vardır. Kendinizi sevdiğiniz taktirde, bu yaralar iyileşecektir.

9. Mütevazı Olun

Özgüvenli olmak doğru insanı hayatınıza çekmek için tabii ki çok değerli bir anahtardır. Fakat bu süreçte kendinizi kaybedip egonuza yenilmemelisinizdir. Kendinizden emin olup bu süreçte hala mütevazılığı elden bırakmayabilirsiniz. Hiç kimse mükemmel değildir. En başarılı ve dinamik çiftler, yanıldığında bunu itiraf etmekten zorluk çekmeyenlerdir. Bu şekilde sevginizi doğru şekilde yönlendirebilirsiniz. Biri size iltifat ettiğinde, iltifat ettiği şeyin doğru olduğunu bilseniz bile teşekkür etmeli ve mütevazı olmalısınız. Tabii bunu, kendinizi alçaltmadan ve başkalarının da sizi alçaltmasını izin vermeden yapmalısınız.

10. Sürece Güvenin

Beklediğiniz Doğru İnsanı Hayatınıza Çekmenin 10 Etkili Yolu

Özel biriyle tanışmak söz konusu olduğunda, belki aileniz ve arkadaşlarınız bu olduğunda bileceğinizi söylüyor. Sonunda ruh eşinizle tanışmanın büyük bir kısmı bunun olacağına güvenmekle ilgilidir. Pozitif olumlamalar yapıyorsanız bunun olacağına dair güven duymak size doğal gelebilir. Göremediğimiz bir şeye güvenmek zor olabilir, ancak bu çok önemlidir. Hayatımıza giren ve çıkan her durum ve kişi doğru insana bize daha da yaklaştırır. Beklediğiniz doğru insanı hayatınıza çekmenin 10 etkili yolu arasında en huzurlu olanı ise olayları akışına bırakmaktır. Kontrolü ara sıra bırakıp çaresizliğin sizi ele geçirmesine izin vermeyin.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
1
Beğen
Mutlu Mutlu
2
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!