Avrupa Ülkelerine Özgü Geleneksel Alkolsüz İçecekler

3 dk okuma süresi


1
17 Paylaşım, 1 puan

Yabancıların sadece alkol ile susuzluklarını giderdiklerini düşünmeyin diye sizlere Avrupa ülkelerine özgü geleneksel alkolsüz içecekler listesi hazırladık! Yurt dışına tatile çıkacaklar için geleneksel yemeklerin yanında alkolsüz içecekler denemek isteyeceğinizi de düşündük! İşte, Avrupa’da denemeniz gereken alkolsüz en iyi geleneksel içecekler…

1. Kompot / Rusya

Yabancı Ülkelere Özgü Geleneksel Alkolsüz İçecekler

Haşlanmış meyve olan Kompot, Rusya kökenli bir geleneksel meyve içeceğidir. Bu içecek, farklı meyvelerin zengin şurupla birleşimidir. Yani, gördüğünüz gibi, bu içeceğin temeli meyvedir. Bu içeceğin çok çeşitli varyasyonları arasında en çok kullanılanlardan bazıları kurutulmuş meyveler ve taze meyvelerdir. Sadece yenilebilir olduğunu düşündüğünüz her şeyin bir kombinasyonu. Ne tür meyvelerin kullanıldığına bağlı, meyvenin lezzetini en iyi şekilde almak için tipik bir tatlılık kıvamına getirilir.

2. Horchata / İspanya

Alkollü İspanyol içeceklerini tanıyorsunuzdur, fakat birçok insanın bildiğinden daha fazlası var İspanya’da. Ne zaman yaz sezonunda İspanya’yı ziyaret ederseniz, horchata veya orxata dondurması ile karşılaşırsınız. Genellikle pirinç, badem ve şekerden yapılır. Horchata içeceği en iyi yemeklerle eşleştirilmiş bir tür tatlıdır.

3. Caffè Shakerato / İtalya

Yabancı Ülkelere Özgü Geleneksel Alkolsüz İçecekler

İtalyan alkolsüz içecekler, yaz ziyaretiniz sırasında içinizi serinletecek. Caffé Shakerato, sevdiğimiz normal bir buzlu kahveden daha iyi. Kokteyl olarak yapılır ve geleneksel olarak şampanya bardağında servis edilir. Hoş, zarif ve çok basittir. Taze espresso ile karıştırarak ve buz küpleri ekleyerek, bu serinletici içeceğin tadını çıkarabilirsiniz. Bolca köpük tabakası ile süslenmiş nefis kremsi ve ferahlatıcı kahverengi içeceğin keyfini çıkaracaksınız.

4. Apfelschorle / Almanya

Apfelschorle, su ve elma suyunun bir araya getirilmesiyle yapılan bu karışım, popüler bir alkolsüz Alman içeceğidir. Köpüklü su, meyve suyunu sulandırdığından çok tatlı değildir ve bir bardak elma suyu içmekten daha can alıcıdır. Sadece canlandırıcı değil, aynı zamanda elma suyundan daha az kalori içeriyor. Öyleyse, Almanya’yı ziyaret ettiğinizde bunu mutlaka deneyin!

5. Rabarbar Z Miodem / Polonya

Rabarbar Z Miodem, kendinizi Avrupa’ya attığınızda denemek isteyeceğiniz bir diğer serinletici Avrupa içeceğidir. Ravent ve bal karışımdan yapılan soğuk bir iksirdir. Sahip olabileceğiniz en iyi susuzluk gidericilerden biri. Ravent lezzeti kokteyl gibidir, ama alkolsüzü deneyin. Cin, rom ve hatta şarap gibi alkol içeren bazı varyasyonları da bulunuyor, ancak alkolsüz versiyonu kesinlikle denemeniz gerekeni.

6. Hot Mulled Cider / İngiltere

Yabancı Ülkelere Özgü Geleneksel Alkolsüz İçecekler

İngiltere, geleneksel İngiliz barları ve kulüpleri ile popülerdir. Ancak, alkolsüz bir içecek için bakınıyorsanız, soğuk bir kış akşamı, fantastik Hot Mulled Cider’ı denemek iyi bir seçim olacaktır. Birçok pubın kendi gizli tarifleri vardır, bu nedenle birbirleriyle tamamen aynı tada sahip olmadıklarını göreceksiniz. Karanfil benekli portakal, yenibahar, hindistan cevizi ve tarçınla tatlandırılmış sıcak elma.

7. Anijsmelk / Hollanda

Kaçırmamanız gereken bir diğeri ise, Anijsmelk veya Anise Milk adındaki bu meşhur Hollanda sıcak içeceği. Anijsmelk geleneksel bir Hollanda içeceğidir. Sütün sunduğu sıcaklığın yanında anasonun terapötik nitelikleri rahat hissetmenizi sağlayacaktır. Sıcak süt, şeker, bal veya şekerin kombinasyonu sadece mükemmeldir. Farklı varyasyonları mevcut olan bu içeceğin orijinal versiyonu şekersiz, kaynatılmış süt ve anason tohumu ile yapılanıdır.

8. Bicerin / İtalya

Bicerin 17’nci yüzyıldan bugüne kadar, hiçbir zaman kış ayları boyunca tüketilen bir içecek olmuştur. Bavareisa kökeninden gelen, tipik olarak espresso ve sıvı çikolata tabakası ile yapılır. Üzerine dökülen krem şanti ile servis edilir. Hala gizli bir orijinal tarifi var. Nesiller boyunca kafe Al Bicerin tarafından bugüne kadar korundu.

9. Poppy Seed Milk / Litvanya

Yabancı Ülkelere Özgü Geleneksel Alkolsüz İçecekler

Poppy Seed Milk (Haşhaş tohumlu süt), Litvanyalı’ların favori kış içeceğidir. Bu nefis içeceği elde etmek için, 2 bardak haşhaş tohumu birkaç gün sıcak suya batırılır. Ardından bir havan ve harç kullanılarak bekletilir. Bu işlem, çok miktarda kalın süt elde edilinceye kadar tekrar tekrar yapılır ve daha sonra soğuk suyla birlikte karıştırılır. Tadını daha tatlı hale getirmek için bal veya şeker ile donatılır.

10. Malt og Appelsín / İzlanda

Yabancı Ülkelere Özgü Geleneksel Alkolsüz İçecekler

Kış aylarında İzlanda’yı ziyaret ettiğinizde bu içeceği denemeden gitmeyin. Size tatlı, fermente olmayan Guinness’i hatırlatacak bu içecek, karbonatlı, alkolsüz Malt Extrakt ve portakallı soda karışımıdır. Bu meşhur içeceğin %1 alkol içeren varyasyonları olsa da, hem yetişkinler hem de çocuklar içinde üretilen versiyonları var. Özellikle noel arifesinde İzlanda’da çok fazla tüketiliyor.

Sizlere Avrupa ülkelerine özgü geleneksel alkolsüz içecekler arasından top 10 listesini sıraladık. Kendiniz ziyaret ettiğinizde bunlardan daha fazlasını keşfedebilirsiniz. Şimdilik buraları gezerken, denemeniz gereken içecekler listenize ekleyin. Daha eğlenceli ve heyecanlı bir tatil geçirmeniz dileklerimizle!

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
1
Beğen
Mutlu Mutlu
1
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
4
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!