Aşk Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

4 dk okuma süresi


11
19 Paylaşım, 11 puan

Gerçek aşk büyülüdür. Gerçek aşk harika hissettirir ve kesinlikle zahmetsizdir‒ değil mi? Bir nevi öyledir. Fakat bu, duyulduğu kadar kolay olmayabilir. Bazen bir ilişki hakkında dışarıdan fark edemediğimiz şeyleri, kendimiz bir ilişkideyken fark edebiliriz. Bazen de tecrübe bile bazı şeyleri kavramamıza yetmez. İşte aşk hakkında bilmeniz gereken 10 önemli şey… Keyifli okumalar dileriz!

1. Gerçek Aşk Emek İster

Aşk Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

Çoğunlukla, âşık olmak zahmetsiz hissettirmelidir. Her iki insan da birbirlerini öğreniyor, birbirlerinin varlığının her ayrıntısını deneyimliyor ve her dakikanın tadını çıkarıyor. Bununla birlikte, bu erken aşamalarda bile, aşkın her iki kişiden de emek aldığını bilmek önemlidir. Partneriniz nezaket, şefkat ve sevgi göstermek için görünür bir çaba sarf ediyor olmalıdır. Siz de öyle yapmalısınız. Siz veya partneriniz yeterince emek göstermiyorsanız bu, ilişkide daha sonra sorunlara neden olacaktır. Partnerinizle karşılıklı olarak birbirinize zaman ayırmalı ve ilişkiniz için emek harcamalısınız. Gerçekten âşık olduğunuzda, bunu güle isteye yaptığınızı göreceksiniz.

2. Gerçek Aşk Kendini Başkasında Bulmak Değildir

Kendinizi bulmak istediğiniz için âşık olmayın ya da âşık olduğunuzu düşünmeyin. Kimliğiniz birinin diğer yarısı olmak değil, kendiniz olmaktır! Tabii ki partnerinizle ortak şeylerde yer almak, ortak zevkler bulmak harika bir histir. Onun favori grubunu sizde yıllardır dinliyorsanız ya da aynı kitaplardan hoşlanıyorsanız bu harika bir konuşma konusu olabilir. Ancak ilişkiye bir ‘yarım’ olarak girmemelisiniz. Kendinizi bulmanın tek yolu, kendinizi sevmek ve kendinizle sağlam bir ilişkiye sahip olmaktır. Kendinizden emin bir şekilde ilişkiye başlarsanız karşınızdakine muhtaç olduğunuz için değil, istediğiniz için o ilişkide kalırsınız.

3. Gerçek Aşk Talepkâr Değildir

Aşk Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

Partneriniz, gerçekten seviliyorsanız sizden asla değişmenizi istememelidir. Klişe görünebilir ancak karşınızdaki kişi sizi olduğunuz gibi kabul etmeli ve kusurlarınızla beraber sevmelidir. Fakat bu iki kişilik bir şeydir. Eğer sizde partnerinizi gerçekten seviyorsanız, onun değişmesini beklememelisiniz. Bir ilişkiye girdiniz çünkü birbirinizi sevdiniz ve birbirinizi olduğunuz gibi kabul etmeye başladınız. Neden bu kadar derinden sevdiğiniz birini değiştirmeniz gerekiyor? Eğer daha ilişkiye başlarken karşınızdaki insanda neleri değiştirmek istediğinizi hesaplıyorsanız muhtemelen düşündüğünüz kadar aşık değilsiniz.

4. Gerçek Aşk Dostluk Üzerine Kuruludur

Pek çok dizi ya da film ilişkisi, zamanla âşık olan arkadaşlar üzerine kuruludur. Bu filmleri izlemek harika olsa da aşkın sürmesi için anaokulundan beri partnerinizle en iyi arkadaş olmanıza gerek yok. Ama partnerinizle arkadaş olmalısınız. Konuşabilmeniz, şakaları paylaşabilmeniz ve birbirinizin arkadaşlığından zevk alabilmeniz gerekir. Zamanla ve yıllarla beraber bazen birbirinizden uzak düşebilirsiniz. Partnerinize bağlı olsanız ve onu çok sevseniz bile, aşk hakkında bilmeniz gereken 10 önemli şey arasında balayı döneminizin sonsuza kadar sürmeyecek olmasıdır. Bir süreden sonra iki tarafta birbirine alışacak, ancak gerçek dostluk sonsuza kadar sürecektir.

5. Gerçek Aşk Ortaktır

Aşk Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

Sevgi almak için sevgi vermelisiniz. Sadece sevgiyi bekleyip çaba göstermezseniz, bu gerçek aşk olmaz. Partnerinize sevgiyle bağlıysanız ortak çaba göstermelisiniz. Geri çekilirseniz sevgi dolu bir ilişki içinde olamazsınız. Aşkı bir pazarlık kozu olarak kullanamazsınız. Sadece sizin hoşuna giden bir şey yapınca partnerinize onu sevdiğinizi söylemek yerine, bunu sıklıkla dillendirmeyi deneyin. Bir hata yaparsa, partnerinizi konuşmama hapsine sokmayın. Tartıştığınız konu ne olursa olsun onu her zaman sevmelisiniz, çünkü gerçek aşk koşulsuzdur. Partnerinize bu kadar sevgi verirseniz, karşılığında onu (ve daha fazlasını) alırsınız.

6. Gerçek Aşkta Sorgu Yoktur

Gerçek aşk doğal olarak gelir. Partneriniz hakkında şüpheleriniz mi var? Sizin için doğru olduklarından emin değil misiniz? Eşiniz, ilişkiniz ve birlikte geleceğiniz hakkında kendinize çok fazla soru soruyorsanız, muhtemelen aşık değilsinizdir. Gerçekten âşık olduğunuzda, hiçbir şeyi sorgulamazsınız. Çünkü karşınızdaki insanın sizin için doğru kişi olduğuna yürekten inanırsınız. Kendinizi başka kimseyle hayal edemezsiniz ve tanışmıyor olma ihtimaliniz sizi dehşete düşürür. Gerçek aşta partnerinizle birlikte olmak doğal hissettirir ve hayal ettiğiniz geleceği elde etmek için her şeyin üstesinden gelebileceğinizi bilirsiniz.

7. Gerçek Aşk Kendiniz Olmanızı Sağlar

Aşk Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

Partnerinizin önünde kendiniz olmak ilk başta korkutucu görünebilir. Makyajsız uyanmak darmadağın saçlarla partnerinizi görmek rahatsız edici gelebilir. Belki de hasta olduğunuzda burnunuz akarken kan çanağı gözlerinizle partnerinizin size bakmasını istemiyorsunuz ve bundan mümkün olduğunca kaçmayı planlıyorsunuz. Bu hisleri bir kenara bırakmalısınız. Âşık olduğunuzda, en kötü hastalık bile katlanılabilir bir deneyimdi. Partneriniz, darmadağınız olduğunuz döneminizde size yardımcı olur veya sabah dişlerinizi bile fırçalamadan sizi öpebilirse bu geleceğiniz için büyük bir adımdır. Bu, partnerinizin sizi ne kadar sevdiğini gösterir.

8. Gerçek Aşk Sonsuzdur

Geçmiş ilişkilerinizi bir düşünün. Bazen ortada ciddi bir neden yokken bir anda karşınızdakiyle ilişkinizi bitirebiliyorsunuz. Belki de eliyle banyo havlusunu fazlasıyla ıslatıyordu, ya da çoraplarını her tarafa saçıyordu. Hatta belki sadece arkadaşlarından hoşlanmıyordunuz ve bu sizin için gayet geçerli bir nedendi. Bu ilişkilere tekrar göz gezdirdiğinizde olgunlaşmamış olduğunu anlayacaksınız. Çünkü yaşadığınızı düşündüğünüz şey muhtemelen aşk değildi. Birini gerçekten sevdiğinizde böyle sorunlar sadece yoldaki küçük tümseklerdir ve hiçbir sorun aşılmaz değildir. Gerçekten sevgiyle bağlıysanız birlikte kalmak için her şeyin üstesinden gelmeye fazlasıyla istekli olursunuz.

9. Gerçek Aşk Sadıktır

Başkalarından etkilenmek, yoldan geçen çekici biri tarafından başınızın çevrilmesine izin vermek insan doğasıdır. Bunlar, çekinmeniz gereken ya da kendinizi sıkacağınız durumlar değildir. O yüzden böyle durumlarım sizi suçlu hissettirmesine izin vermemelisiniz. Partnerinize bağlı olduğunuz sürece ilişkiniz güvendedir. Çünkü gerçekten aşkla bağlı olduğunuzda, başka kimseyle birlikte olmak istemezsiniz. Partnerinizden daha mükemmel, daha iyi kimseyi hayal edemezsiniz ve sizin için biçilmiş bir kaftan olduğunu düşünürsünüz. Hatta partneriniz olmadan zaman geçirmeyi bile hayal edemezsiniz. Çünkü gerçek aşk sadıktır.

10. Hayatınızın Aşkı Aslında Sizsiniz

Aşk Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

Hayatınızın aşkını her yerde ararken bazen asıl kime âşık olmanız gerektiğinizi unutabilirsiniz. Kendinize! Kendinizi herkesten çok sevmeniz gerektiğini unutmayın. Ancak kendinize olan sevginizi bir partner bulduğunuzda camdan dışarı atmaya çalışmayın. Hayatınız boyunca kendinizi sevmeyi öğrenmelisiniz. Kendinizden veya yaptığınız şeylerden hoşlanmamaya başlarsanız, yolda kalıp kalmamayı düşünmeyeceksiniz. Çünkü kendinizi asla yarı yolda bırakmazsınız. Başkasında sevdiğiniz onlarca şey bulabildiğiniz gibi, bunu kendiniz için de yapın. Hayat boyu sizinle kalacak tek şey bu olacaktır.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
15
Beğen
Mutlu Mutlu
5
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
5
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!