Aşk 101 Oyuncularının Başarıyla Dolu Kariyer Hayatları

6 dk okuma süresi


1
11 Paylaşım, 1 puan

2020 yılında bomba etkisi yaratarak Netflix’de yayınlanmaya başlayan Türk gençlik dizisi, başarılı oyuncu kadrosu ile kayda değer bir hayran kitlesi yarattı. Meriç Acemi tarafından kaleme alınan, yönetmenliğini Ahmet Katıksız ve Deniz Yorulmazer’in birlikte yaptığı dizi; dışlanmış bir grup aykırı öğrencinin ağırlıklı olarak 1998 yılında geçen hikâyesi ile okulda kalmak için öğretmenlerini basket koçlarına âşık etme çabalarını anlatır. Beklenmedik bir şekilde genç öğrenciler, öğretmenlerini âşık etmek üzere koyuldukları bu işte kendileri de aşkı keşfetmeye başlarlar. Sizler için Aşk 101 dizisinin başarıyla adından söz ettiren oyuncularının dolu kariyer hayatları üzerine bir araştırma yaptık. İlginizi çekeceğine eminiz, keyifli okumalar!

1. Pınar Deniz

Aşk 101 Oyuncularının Başarıyla Dolu Kariyer Hayatları

Aşk 101 dizisinin Burcu öğretmeni Pınar Deniz 4 Kasım 1993’te Adana’da dünyaya gelmiş, ancak iki yaşından itibaren İstanbul’da büyümüştür. İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünden mezun olan ünlü oyuncu kariyerine 2014 yılında yayımlanan Sil Baştan adlı dizide Evrim karakterini canlandırarak başlamıştır. Bundan hemen sonra Beyaz Yalan dizisinde Arzu rolünü canlandıran oyuncunun asıl tanınmaya başladığı rol ise, 2016 yılında televizyonlarda yayınlanan Vatanım Sensin dizisindeki Yıldız karakteridir. Oyuncu vatanım sensin dizisinin bitmesi ile 2018 yılında yayına giren Bir Deli Rüzgar dizisinde başrol oyunculuğu yapmıştır. Arada birkaç film projesinde de yer alan oyuncu 2020 yılında Aşk 101 dizisi ile popülerliğini iyice arttırmıştır. 2021 yılında da Aşk 101 dizisindeki rol arkadaşı Kaan Urgancıoğlu ile birlikte oynadığı Yargı adlı dizisi ile gündemdedir.

2. Selahattin Paşalı

Aşk 101 dizisinde Osman karakterini canlandırarak geniş kitleler tarafından tanınan ünlü oyuncu 2 Şubat 1990’da Bodrum’da doğmuştur. 14 yaşında Darüşşafaka Spor Kulubü’ne transfer olması ile oyunculuktan önce profesyonel basketbolculuk kariyeri başlamıştır. Oyunculuk kariyeri ise 2017 yılında yayınlanmış olan Kalp Atışı adlı dizide canlandırdığı Alp Sungur karakteri ile başlamıştır. Ardından 2018 yılında Bir Umut Yeter dizisinde ve 2019 yılında Leke dizisinde rol almıştır. Asıl tanınırlığını ise 2020 yılında yayınlanan Babil dizisindeki Hakan Yavuncu rolü ile elde etmiştir. Ardından 2020 yılında ilk sezonu yayınlanan Aşk 101 dizisi ile popülerliğini arttırmış olan oyuncu 2021 yılı içerisinde yayınlanması planlanan Pera Palas’ta Gece Yarısı adlı dizide yer alacaktır.

3. Tuba Ünsal

Aşk 101 Oyuncularının Başarıyla Dolu Kariyer Hayatları

Aşk 101 dizisinde Eda karakterinin büyümüş halini canlandıran ünlü oyuncu 1981’de Denizli’de dünyaya gelmiştir. Baba tarafından Yunanistan göçmeni, anne tarafından Bulgaristan ve Romanya göçmeni olan güzel oyuncu Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İşletme Bölümü’nde okurken öğretimine ara verip Elite Model Look yarışmasına katılmıştır. Buradan sonra da profesyonel mankenlik kariyeri başlamıştır. İlk olarak 1992 yılında Mahallenin Muhtarı dizisinde kız rolü ile kariyerine başlamıştır. Daha sonra Kırık Hayatlar, Ruhsar, Kara Melek, Kurt Kapanı gibi pek çok ayrı dizide rol aldıysa da ilk başrolü 1999 yılında yayınlanan Kıvılcım dizisindeki Pelin rolüdür. Kariyeri boyunca pek çok farklı projede yer alan ünlü oyuncunun rol aldığı projelerden en bilinenleri Çılgın Dershane, Mumya Firarda ve Vizontele Tuuba’dır.

4. Müfit Kayacan

Kötü okul müdürü olarak Aşk 101 dizisinde izlediğimiz 61 yaşındaki deneyimli oyuncu 1959’da Antalya’nın Kaş ilçesinde dünyaya gelmiştir. Adana Çukurova Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu olan oyuncu aynı zamanda Antalya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları kurucularındandır. Burada 25 sene genel sanat yönetmenliğini üstlenmiştir ve bu süreçte 32 farklı oyunda rol alıp ve 25 ayrı oyun yönetmiştir. 1983 yılından bu yana aktif olarak oyunculuk kariyerini sürdüren Müfit Kayacan pek çok ayrı proje ile gündeme gelmiştir. Bunlardan en bilinenleri Çılgın Dershane, Küçük Şeyler, Cinayet Süsü, Bayi Toplantısı, Biz Böyleyiz, Öyle Bir Geçer Zaman ki, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Alef, Cesur ve Güzel’dir. 2021 yılında ise başarılı dizi Çukur’da yer almıştır.

5. Bade İşcil

Aşk 101 Oyuncularının Başarıyla Dolu Kariyer Hayatları

Aşk 101 dizisindeki Işık karakterinin gelecekteki halini canlandıran güzel oyuncu 1983 yılında İstanbul’da Bulgaristan göçmeni bir ailenin kızı olarak dünyaya gelmiştir. Yeditepe Üniversitesi Moda ve Tasarım Bölümü mezunu olan oyuncu kariyerine ilk olarak Metropol Cafe dizisindeki Şebnem rolü ile başlamıştır fakat geniş kitlelerce tanınırlığını 2009-2011 yılları arasında yayınlanan Ezel dizisindeki Şebnem Sertuna rolü ile elde etmiştir. Çok tutulan Ezel dizisi final yaptıktan sonra, geniş kitlelerce sevilen bir dizi olan Kuzey Güney dizisinin oyuncu kadrosuna katılan oyuncu, burada Banu Sinaner karakterini canlandırmıştır. Daha sonra 2017 yılında pek çok kişinin severek takip ettiği Ufak Tefek Cinayetler dizisinde başrol oynayan oyuncu aynı yıl Eski Sevgililer adlı filmde rol almıştır. 2020-2021 yıllarında ise Aşk 101 dizisinde yetişkin Işık’a hayat vermiştir.

6. Mert Yazıcıoğlu

Severek izlediğimiz dizide Sinan karakterini canlandıran yakışıklı oyuncu 10 Mayıs 1993’te İstanbul’da doğmuştur. Üniversite eğitimini İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İşletme bölümünde tamamlayan oyuncu, bir arkadaşının oyunculuk yaptığı dizi setine giderek oyuncu olmaya yönelik ilk adımı atmıştır. 3 Mota Eğitim atölyesinde oyunculuk dersleri almaya başlayan Mert Yazıcıoğlu, eğitiminden hemen sonra Dedemin İnsanları adlı film ile oyunculuğa başlamıştır. Daha sonra 2012 yılında Kayıp Şehir dizisinde Furkan’a, 2013 yılında Karagül dizisinde Baran’a, 2016 yılında Umuda Kelepçe Vurulmaz dizisinde Fırat’a hayat vermiştir. İlerleyen yıllarda 2018 yılında Mehmed: Bir Cihan Fatihi dizisinde Korkut karakterini, aynı yıl başlayan Bir litre Gözyaşı dizisinde Mahir karakterini ve en sonunda da 2020 yılında Bir Annenin Günahı dizisinde Yusuf karakterini canlandırmıştır.

7. Ece Yüksel

Aşk 101 Oyuncularının Başarıyla Dolu Kariyer Hayatları

Belki de çoğumuzun yeni yeni tanımaya başladığı güzel oyuncu aslında 2008 yılından beri bu sektördedir. 1997 yılında İstanbul’da doğan ve çocukluk yıllarında oyunculuk sevdası başlayan Ece Yüksel, Kadir Has Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. Aşk 101 oyuncularının başarıyla dolu hayatları listemizde yer verdiğimiz oyuncu kariyer basamağında ilk adımını 2008 yılında Bıçak Sırtı dizisinde canlandırdığı Ömür karakteri ile atmıştır. Bundan sonra 2010 yılında Av Mevsimi filminde, 2013 yılında Çekmeceler filminde ve 2015 yılında Nefesim Kesilene Kadar filminde yer alan oyuncunun asıl parlaması da bu projede hayat verdiği Funda karakteri ile olmuştur. Ece Yüksel bu projenin ardından 2016 yılında yayınlanan ve pek çok kişi tarafından severek izlenen Kara Sevda dizisinde de yer alarak tanınırlığını arttırmıştır.2019 yılında ise Kız Kardeşler dizisindeki Nurhan karakterine hayat veren oyuncu 2021 yılında Yargı dizisindeki İnci rolü ile gündemdedir.

8. Kaan Urgancıoğlu

8 Mayıs 1981’de Aydın’da doğan yakışıklı oyuncu yükseköğretimini Marmara Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Yükseköğrenimini tamamladıktan sonra New York’taki Stella Adler Studio of Acting’de oyunculuk eğitimi alıp Türkiye’ye döndükten sonra Kadir Has Üniversitesi Film ve Drama Bölümü’nde yüksek lisans yapmıştır. Daha öğrenciliği sırasında Karaoğlan ve Kampüsistan dizilerinde başrol oynayarak oyunculuğa ilk adımını atmış olan Kaan Urgancıoğlu 2005 yılında da Ispanaktan Nağmeler filmi ile sinemada ilk kez yer almıştır. Bundan sonra Yeniden Çalıkuşu, Seni Çok Özledim, Azap Yolu, Tutsak, Canım Ailem, Düriye’nin Düğümleri, Leyla ile Mecnun, Düşman Kardeşler, A.Ş.K gibi pek çok başarılı projede yer almıştır. Fakat en büyük başarısı ve tanınırlığını 2015 yılında yayınlanan Kara Sevda dizisindeki Emir rolü ile kazanmıştır. Bu proje sayesinde Ayaklı Gazete TV Yıldızları Ödülleri’nde en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülüne değer bulunmuştur.

9. İpek Filiz Yazıcı

Dizinin Işık’ı güzel oyuncu 2001 yılında İstanbul’da doğmuştur. Ortaokul yıllarında tiyatroyla tanışan oyuncu bunun sonucunda bu konuda eğitim almaya başlamıştır. Oldukça genç yaşta başarılı bir kariyer elde etmiş olan İpek Filiz Yazıcı ilk kez ekran karşısına 10 yaşında Tarkan ile birlikte oynadığı ve Rusya’da yayınlanan bir reklam filmi ile geçmiştir. İlk oyunculuk deneyimi ise 2016 yılında yayınlanmış olan Babam ve Ailesi dizisi ile başlamıştır. Bundan sonra sırasıyla Kayıtdışı dizisinde Tuğçe, Elimi Bırakma dizisinde Ceyda ve Yeni Hayat dizisinde Gökçe karakterlerine hayat vermiştir. Asıl tanınırlığını 2017 yılında televizyonlarda yayınlanan Kayıt Dışı dizisi ile elde etmiş olan oyuncu Aşk 101 dizisi ile de pek çok hayran kitlesi kazanmıştır.

10. Fatih Artman

Aşk 101 Oyuncularının Başarıyla Dolu Kariyer Hayatları

Dizide Osman’ın yetişkin halini canlandıran ünlü oyuncu 13 Şubat 1988 yılında Ankara’da doğmuştur. Aşk 101 oyuncularının başarıyla dolu hayatları listemizde yer verdiğimiz oyuncunun kariyer hayatı oldukça zengindir. İlk olarak hayran kitlesi oldukça geniş olan Behzat Ç. dizisi ile 2010 yılında ekran karşısına geçmiştir. Bundan sonra Leyla ile Mecnun, Beş Kardeş, Vatanım Sensin, Jet Sosyete ve Menajerimi Ara gibi pek çok ayrı başarılı dizide rol almıştır. Aynı zamanda Bana Masal Anlatma, Ekşi Elmalar, Cingöz Recai, Aile Arasında ve Azizler gibi bilinen ve sevilen film projelerinde de yer almıştır. 2020 yılında Bir Başkadır ile ilk kez internet dizisinde yer alan oyuncu bundan bir yıl sonra Aşk 101 dizisi ile gündeme gelmiştir. Fatih Artman başarı ile dolu kariyer hayatında da iki kez ödül kazanmış, bir kez de ödüle layık aday gösterilmiştir.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
4
Beğen
Mutlu Mutlu
2
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!