Arabayla Gezerken Dinleyebileceğiniz Hareketli Yabancı Şarkılar

5 dk okuma süresi


1
12 Paylaşım, 1 puan

Arabayla gezerken olmazsa olmazlardan biri şarkı dinlemektir. Ruh halinize uygun olarak seçtiğiniz şarkıları dinlerken araba kullanmak meditasyon gibidir. Yolculuk sırasında şarkılar eşliğinde hayal dünyasına dalmak çoğu kişi için hobi haline gelmektedir. Araba yolculuklarında en çok tercih edilen ise hareketli şarkılardır. Arkadaşlarınızla beraber arabayla gezip eğlenmek istediğinizde ilk yapacağınız iş hareketli bir müzik açmak olacaktır. Enerjik şarkılarla beraber sizin de enerjiniz artar ve kaliteli zaman geçirmiş olursunuz. Böylece yolculuklar daha eğlenceli hale gelir. Arabayla gezerken eğlenerek dinleyebileceğiniz, yolculuklarınızı daha keyifli hale getirecek en hareketli yabancı şarkılar listemiz sizler için hazırlandı. İyi dinlemeler!

1. Love Is All We Got

Litvanyalı “The Roop” grubunun 2022 yılında yayınladığı hareketli şarkı araba yolculukları için idealdir. Yumuşak ve enerjik tınısıyla araç kullanmayı eğlenceli hale getirebilecek bir parçadır. Sevginin sahip olduğumuz tek şey olduğunu söyleyen şarkı, dünyadaki kötülüğü durdurmak için bütün insanlığa çağrıda bulunmaktadır. Müziğin sınırları ve ulusları aşarak daha iyi bir dünya oluşmasına destek olabileceğini düşünenler için gidilen her yol daha anlamlı hale gelir. Şarkının içinizdeki umudu yükseltmesiyle yolculukların verdiği huzur artar. Bu birleşim, arabayla gezerken harika zaman geçirmenizi sağlar. Barış temalı bu şarkı 2022 yılında yaşanan Rusya-Ukrayna savaşına da dikkat çekmektedir. Grup, şarkı gelirlerinin tümünü Ukrayna’ya destek amaçlı kullanacaktır.

2. D’yer Mak’er

Efsana rock grubu Led Zeppelin’in adete araba yolculukları için bestelemiş olduğu “D’yer Mak’er” enerji yükselten bir şarkıdır. 1973 yılında çıkan parça “reagge” tarzındadır. Ortaya çıktığı dönemde beğenilmemesine rağmen gün geçtikçe popüler olan bir eserdir. Hareketli ezgileriyle arabayla gezerken eğlenceli zaman geçirebilirsiniz. Güzel bir yaz günündeyseniz açık pencerenizden esen hafif rüzgarla beraber şarkıya eşlik etmek yolculuğunuzu eşsiz bir deneyime dönüştürür. Ağza takılan sözleriyle bütün gün kendinizi bu şarkıyı mırıldanırken bulabilirsiniz. Duyulduğu andan itibaren gününüzü güzelleştiren şarkı, arabayla gezerken eğlenerek dinleyebileceğiniz en hareketli yabancı şarkılar listemizde yer almaktadır.

3. Daisy

Son zamanların umut vaat eden genç şarkıcılarından olan Ashnikko, Amerikalı şarkıcıdır. Rap türünde de müzikler yapan genç yetenek hareketli parçalarıyla ünlüdür. Kendini “çılgın” olarak tanımlayan Ashnikko şarkılarıyla bu tanımını destelemektedir. Ashnikko, anime karakterini anımsatan tarzıyla şarkılar yapmaktadır. Mavi saçlarıyla gördüğümüz sanatçının “Daisy” şarkısı listelerde üst sıralara kadar yükselmiştir. Dinlerken kendinizi bir animasyon filminde gibi hissedeceğiniz parça, ardından tatlı bir his bırakmaktadır. Eğlenceli ve hareketli müziği ile ruh halinizi yükselterek yolculuğunuzu güzelleştirir. Arabayla gezerken eşlik edebileceğiniz şarkı, kulakta hoş bir tınının kalmasını sağlamaktadır.

4. Dance Monkey

Dans etmeyi sevenler için yapılmış olan şarkı “Dance Monkey” adından da anlaşılacağı üzere herkesi hareket etmeye çağırıyor. Arabayla gezerken yan koltuktaysanız gönül rahatlıyla bu şarkıyı dinleyebilirsiniz. Ancak direksiyon başındaysanız dans etmeden duramayacağınız için bu şarkı sizi oldukça zorlayacaktır. “Tones and I” sahne adlı Avustralyalı şarkıcıya ait olan şarkı uzun süre müzik listelerinin en üst sıralarında kalmıştır. İçinizi ısıtan müziğiyle yolculuğunuzu eğlenceli hale getirecek olan şarkı her yaştan insanın dans isteğini ortaya çıkarıyor. Arkadaşlarınızla beraber arabayla gezerken eğlenceli anlar yaşayacağınız yolculuğunuz bu şarkıyla birlikte bir dans gösterisine dönüşecektir.

5. Shum

Ukrayna’nın 2021 Eurovision Şarkı Yarışması’ndaki temsilcisi “Go_A” adlı müzik grubunun elektro-halk türündeki şarkısı “Shum” enerjik müziğiyle dikkat çekmektedir. Yarışmada beşinci olan şarkı dünya çapında üne kavuşmuştur. Grubun adı “köklerine dön” anlamına gelirken şarkının adı, kelime olarak “gürültü, ses” karşılığındadır. Şarkının ilk saniyelerinden itibaren hareketlenen müzik enstrümantal çeşitlilikle de desteklenmektedir. Eurovision’da beşinci olan eser birçok listede üst sıralara çıkmıştır. Baharın gelişini kutlayan, etnik seslerle güçlendirilmiş şarkı, enerjinizi yükselterek ruh halinizi iyileştirecektir. İçinizi kıpır kıpır eden parçayı dinlemek hareketsiz durmanızı zorlaştırsa da arabayla gezerken keyifli vakit geçirmenizi sağlayabilir.

6. Mystery Lady

Arabayla gezerken keyif alarak dinleyebileceğiniz en hareketli yabancı şarkılar arasında “Mystery Lady” kendine yer bulmaktadır. Yetenekli Jamaikalı müzisyen Masego ve ünlü rapçi Don Toliver’ın iş birliği sonucu 2018 yılında ortaya çıkan şarkı dinleyicilerden tam not almıştır. Popüler olan hareketli parça, canlı ritmiyle keyifli bir araba yolculuğu yapmanızı sağlar. Şarkı kendine has ezgisiyle caz ve trap birleşimidir. Dinleyiciyi melodik sesleriyle ilk saniyelerden kendine çekmektedir. Akılda kalıcılığı nedeniyle kolayca dinlenebilen şarkı neşenizi artıracaktır. Sürekli dinleseniz bile sıkılmayacağınız bir eserdir. En ufak hücrelerinizi bile harekete geçirebilecek kadar canlı melodilere sahiptir. Çeşitli enstrümanlarla oluşturulmuş müziği sizi tropik tatil mekanlarına götürecektir.

7. Blinding Lights

Bol ödüllü Kanadalı sanatçı The Weeknd’in 2019 yılında yayınladığı şarkı, “After Hours” albümünde yer almaktadır. Müzisyenin dünya çapında en başarılı teklisi olarak kabul edilen “Blinding Lights” hareketli yapısıyla bilinmektedir. Parça dakikada 171 vuruşluk bir tempoda yazılmıştır. Şarkı, 1980’lerin video oyunları ve film müziklerinden izler taşıyan “Synthwave” müzik türünden etkilenmiştir. Kulaklarınızın pasını silecek şarkıyı dinlerken araba sürmek daha keyifli olacaktır. Hareketli müziği sayesinde eğlenceli vakit geçirirken arabayla gezmek yoğun trafikte bile sizi mutlu edecektir. Şarkının tınısı ilk dinleyişten itibaren sizi sarmaya başlayacaktır. Film müziği benzeri bir yapıda olmasıyla arabayla gezerken kendinizi film yıldızı gibi hissedebilirsiniz.

8. Get Into It

Kadın seslerin hakim olduğu rap dünyasından Doja Cat, yeni nesle hitap eden bir şarkıcıdır. “Say So” gibi bolca viral olmuş şarkısıyla beraber “Get Into It” de sevilen şarkılarındandır. “Planet Her” albümüyle beraber 2022 yılında yayınlanmış olan parça kısa zamanda dünya çapında sık dinlenenler arasına girmeyi başarmıştır. Şarkı pop ve rap türlerini bir arada bulundurmaktadır. Arabayla gezerken ritimlerine ayak uyduracağınız şarkıyla keyifli vakit geçirebilirsiniz. Hareketli müziği sayesinde arkadaşlarınızla eğlenebilirsiniz. Nakaratındaki koroya eşlik ederek şarkının bir parçası olabilirsiniz. Arabayla gezerken dinleyebileceğiniz Doja Cat’in sıra dışı sesiyle söylediği “Get Into It” hareketli yabancı şarkılar arasında yer almaktadır.

9. Rodeo

Lil Nas X “Call Me By Your Name” şarkısıyla ismini dünya çapında duyurmaya başlayan rapçidir. 21. yüzyılın umut vaat eden seslerinden olan sanatçı birçok kaliteli şarkıya imza atmıştır. Müzik piyasasına yeni bir soluk getiren yenilikçi bir sanatçıdır. Country-trap türünün oluşmasını sağlayan sanatçının şarkıları motive edicidir. 1999 doğumlu genç yeteneğin Cardi B. destekli şarkısı “Rodeo” hareketli müziğiyle dikkat çekmektedir. Şarkının Country türündeki tınıları bir Western filmini hatırlatırken kendinizi atın üstünde bir kovboy gibi hissedebilirsiniz. Dile dolanan nakaratıyla şarkıya eşlik etmek kaçınılmazdır. “Rodeo” bağımlılık yapacak müziğiyle arabayla gezerken hareketli şarkılar dinlemek isteyenler için iyi bir tercihtir.

10. Levitating

Kosova asıllı İngiliz şarkıcı Dua Lipa pop müziğin kendini kanıtlamış isimlerindendir. 1980’ler popunu andıran “Future Nostalgia” albümünde yer alan “Levitating” şarkısı elektro-disko türündedir. Müzik listelerinin zirvesini zorlayan şarkı oldukça sevilmektedir. Enerji yükselten müziğiyle arabayla gezerken keyifli vakit geçirebilirsiniz. Sıkıcı her anı eğlenceli hale çevirebilecek bir yapısı olan şarkı, her türden müzikseverin beğenisini kazanmıştır. Şarkının adı kelime olarak “yükselmek” anlamındadır. Harekete geçirici sözleri de ruh halinizi yükseltecektir. Şarkının giderek artan temposu da bir yaz günü arabanın içinde bağırarak şarkıya eşlik etmenize neden olur.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
1
Beğen
Mutlu Mutlu
1
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!