Android Telefonlarda Olması Gereken Kullanışlı Uygulamalar

3 dk okuma süresi


5
12 Paylaşım, 5 puan

Günümüzde neredeyse herkeste bulunan ve hayatımızı kolaylaştıran akıllı telefonlarımızı hepimiz kendimize göre düzenlemek istiyoruz. Bu konudaki esnekliğiyle öne çıkan Android telefonlarda ise kullandığımız zaman cihazı daha efektif hale getiren bazı uygulamalar bulunmaktadır. Bunlar arasından sizin için derlediğimiz Android telefonlarda olması gereken kullanışlı uygulamalar listesini inceleyerek, telefonunuzun performansını ve kendi pratikliğinizi arttırabilirsiniz. Keyifli okumalar!

1. Nova Launcher

Android Telefonlarda Olması Gereken Kullanışlı Uygulamalar

Google Play Store’daki kişiselleştirme uygulaması olan Nova Launcher, telefonunuza bir oyun hamuru gibi şekil vermenizi sağlayacaktır. Az bellek kullanımı sayesinde cihazların daha hızlı çalışmasını ve sunduğu özelliklerle daha kullanışlı hale gelmesini sağlamaktadır. Uygulama ücretsiz olarak indirilip kurulabilir; ancak daha fazla özellik ve kişiselleştirme sağlayan premium sürümü ücretlidir. Nova Launcher ile telefonunuzdaki simgelerden, bildirim rozetlerine kadar görünüm değişiklikleri yapabilir; çeşitli kısayollar atayarak daha pratik kullanım sağlayabilirsiniz.

2. Sesame

Özellikle Nova Launcher uygulaması ile kullanıldığında mükemmel sonuç veren kısayol ve arama uygulaması. Nova’nın arama özelliğini geliştirmesini sağlayan bu uygulama sayesinde telefondaki her bilgiye rahatlıkla ulaşabilirsiniz. İzinler doğrultusunda kişiler, mesajlar, Google Play Store, tarayıcı ve Spotify’a erişim sağlayarak arama ağınızı genişletebilirsiniz. Uygulamayı indirdiğinizde 15 günlük deneme süresi uyarısı vermesine rağmen, bu süreden sonra da kullanıma devam edebiliyorsunuz.

3. SwiftKey

Android Telefonlarda Olması Gereken Kullanışlı Uygulamalar

SwiftKey için Android telefonlarda sanal klavye zorluklarını en aza indiren, doğru tahminleriyle yazma hızını önemli derecede azaltan kelime kahini diyebiliriz. Uygulama, kurulum sonrası yapılan gerekli ayarlarla birlikte sosyal ağ hesaplarınızda kullandığınız kelimeleri analiz edip yazım şekillerini ezberleyerek kelime tahminlerinde bulunmaktadır. Çeşitli tema seçenekleriyle klavyenize istediğiniz görünümü verebileceğiniz gibi kaydırma hareketiyle yazı yazarak pratik kullanım elde edebilirsiniz.

4. Blokada

Reklamları, kötü amaçlı yazılımları engellemek için kullanabileceğiniz ücretsiz uygulama. Bu sayede veri planınızı azaltarak cihazınızın hızını da arttırabileceksiniz. Root gerektirmemesi ve yalnızca tarayıcı ile sınırlı kalmayarak tüm uygulamalarda da çalışıyor olması en büyük artılarından. Güvenli telefon kullanımı için özellikle tercih edilebilecek Blokada; Android telefonlarda olması gereken kullanışlı uygulamalar arasındadır.

5. Pushbullet

Android Telefonlarda Olması Gereken Kullanışlı Uygulamalar

Akıllı telefonlarınız ile bilgisayarlarınız arasındaki bağlantıyı sağlayacak köprü uygulaması. Telefonunuza ve bilgisayarda kullandığınız tarayıcınıza eklentisini kurmanız halinde; kolaylıkla cihazlarınız arasında dosya, resim, yazı ve link paylaşımını sağlayabilirsiniz. Böylelikle cihazlarınızdan herhangi birinden ulaştığınız bir bilgiye kolaylıkla diğerlerinden de erişebileceksiniz. Not olarak cihazlar arası dosya transferinin en fazla 20 MB olduğunu da belirtelim.

6. YouTube Vanced

Android Telefonlarda Olması Gereken Kullanışlı Uygulamalar

Kendi içinde reklam engelleyicisi olan ve arka planda ve yüzen pencerede video oynatma imkanı sunan kullanışlı Youtube uygulaması. İçeriği birebir YouTube ile aynı olan uygulamayla birlikte MicroG uygulamasını da indirerek kullanıcı girişi yapabilirsiniz. Google Play Store’da bulunmamaktadır; ancak Root gerektirmeyen bu uygulamayı kendi sitesinden indirilebilmektedir.

7. LastPass

LastPass uygulaması sayesinde tek bir şifre ile tüm şifrelerinizi yönetebilmeniz mümkün hale geliyor. Uygulamaya giriş şifreniz hatırlamanız gereken tek şifre, sonrasını LastPass hallederek tüm uygulamalarınız için güvenli bir şifre oluşturmaktadır. Ben kendi şifremi kendim oluşturup kaydederim derseniz; o da mümkün! Belirlenen şifreleri sadece kendi uygulamasına kaydederek, siz dilediğiniz siteye pratik bir şekilde giriş yaparken kendisi de güvenliğinizi sağlamaktadır. Uygulamayı ücretsiz olarak Google Play Store üzerinden indirebilirsiniz. Önermeden geçmeyelim; yine de banka şifrelerini girmemekte fayda var. Ne olur ne olmaz!

8. Evernote

Android Telefonlarda Olması Gereken Kullanışlı Uygulamalar

Notlarınızı bir arada tutabileceğiniz; aynı zamanda diğer cihazlarla da senkronize edebileceğiniz kullanışlı bir uygulama. Kolay arayüzü ve metin, resim, link ekleme özellikleri sayesinde tutmak istediğiniz bilgileri derli toplu şekilde saklayabileceksiniz. Kurucusunun da hedefi olan insan beyninin geçmişi hatırlamak, bağlantı kurmak ve gelecek için yeni fikirler yaratmak gibi işlevlerini bir uygulama çatısı altında birleştiren Evernote’u Google Play Store’dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

9. Snapseed

Günümüzde birçok telefonun kamera özellikleri çok iyi olmasına rağmen görselliği güçlendirmek açısından bir fotoğraf düzenleme uygulamasına ihtiyaç duymaktayız. İşte bu noktada Snapseed devreye girmektedir. Google uygulaması olan Snapseed ile çektiğiniz fotoğraflar üzerinde özgürce renk, ton ayarlamaları yapabilirsiniz.

10. Hotspot Shield VPN

Android Telefonlarda Olması Gereken Kullanışlı Uygulamalar

İnternette anonim olarak dolaşmayı sağlayan tehdit kalkanı. VPN tabanlı bir yazılım olmakla birlikte internet ve yerel ağlar üzerinden gelebilecek tehditleri program içerisinde yer alan güçlü şifreleme sistemi ile korumaktadır. Oldukça modern ve sadece bir arayüze sahip uygulama; kolay kullanımı sayesinde Android telefonlarda olması gereken kullanışlı uygulamalar arasında önemli yer tutmaktadır.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
4
Beğen
Mutlu Mutlu
3
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
4
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç

Yorum bırak