Anadolu’nun Bağrından Kopan Gönül Dağı Dizisi Oyuncuları

6 dk okuma süresi


10
14 Paylaşım, 10 puan

Televizyon ekranlarının oldukça başarılı dizisi Gönül Dağı, hikâyesi ve usta oyuncularıyla hemen her bölümde seyircilerini kendisine hayran bırakıyor. Yazar Mustafa Çifti’nin hikâyelerinden esinlenilen dizinin yönetmen koltuğunda Yahya Samancı oturuyor. ‘Bozkırda Bir Anadolu Masalı’ sloganıyla seyirci karşısına çıkan bu dizi, Gedelli adını taşıyan bir kasabada yaşayan üç kuzenin içerisinde aşktan, mucitliğe kadar pek çok farklı maceraya atıldıklarını anlatıyor. Dizide, küçüklükten itibaren yaptıkları minik icatlardan, uçak geliştirmelerine kadar pek çok konu da işlenmektedir. İşte Anadolu’nun bağrından kopan ve TRT 1’de ekranlara gelen Gönül Dağı dizisi usta oyuncuları! Keyifli okumalar…

1. Gülsim Ali İlhan (Dilek)

Anadolu’nun Bağrından Kopan Gönül Dağı Dizisi Oyuncuları

‘Dilek’ karakterine hayat veren Gülsim Ali, 18 Şubat 1995 yılında Bulgaristan’da doğmuş ve orada büyümüştür. Bulgaristan’da büyümüş olmasına rağmen iyi derece de Türkçe, Bulgarca, İngilizce ve Japonca bilmektedir. Kariyerine Bulgaristan’da düzenlenen ‘Süper Model’ yarışmasında Ford Model olarak seçilmesi ile başladı denebilir. 2012 yılında oyunculuk kariyerine adım atan Gülsim Ali, ilk olarak ‘Son Yaz Balkanlar’ dizisinde rol alırken hemen ardından 4 bölümlük ‘Seddülbahir 32 Saat’ dizisinde hemşire rolünü oynadı. Daha sonra ‘Hanım Köylü, Diriliş; Ertuğrul, Payitaht Abdülhamit’ dizilerinde yer aldı. Aynı zaman da ‘Hanım Köylü, Seddülbahir 32 Saat’ dizilerinde başroldedir. Gülsim Ali, 2022 yılı itibariyle halen Gönül Dağı dizisinde oynamaktadır. Başarılı bir biçimde sergilediği ‘Dilek’ karakteri ile de yükselen bir oyunculuk performansı gösterirken aynı zamanda pek çok farklı projede yer almaktadır.

2. Berk Atan (Taner)

Anadolu’nun bağrından kopan Gönül Dağı dizisi, başrol oyuncuları arasından Berk Atan ‘Taner’ karakterini canlandırılmaktadır. Dizinin başrolü olduğu gibi Dilek’in partnerliğini de yapmaktadır. Özellikle aralarındaki derin aşk ile seyircinin hem ilgisini hem de sevgisini kazanmıştır. Berk Atan, 26 Eylül 1991, İzmir doğumlu olmakla beraber Beykent Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesinde eğitimini tamamlamıştır. Burada aldığı oyunculuk eğitiminden hemen sonra oyunculuk hayatına adım atmıştır. 2012 yılında katıldığı ‘Best Model Of Turkey’ yarışmasında birinci olarak kariyerinde bir basamak daha atlamıştır. Yarışmada elde ettiği birincilikten sonra ‘Her Şey Yolunda Merkez’ dizisi ile oyunculuk kariyerine ilk adımını atmıştır. Ardından ‘Altındağlı’, ‘Güneşin Kızları’, ‘Dayan Yüreğim’, ‘Cennetin Gözyaşları’, ‘Tahin Pekmez’ gibi yapımlarda oyunculuğunu gözler önüne sermiştir.

3. Hazal Çağlar (Asuman)

Anadolu’nun Bağrından Kopan Gönül Dağı Dizisi Oyuncuları

Dizinin ‘Asuman’ karakterine hayat veren Hazal Çağlar, dizide Belediye Başkanı’nın kızıdır. Aynı zamanda dizinin üç kuzeninden biri olan ‘Ramazan’ karakterinin de en büyük aşkıdır. Dizi de özellikle türkü söylediği ve saz çaldığı hemen her sahnede izleyicinin ilgisini üstünde toplarken güzel sesi ile de hemen her kesimden seyircinin beğenisini kazanmaktadır. 1996 yılında doğan Hazal Çağlar, No 10 Studio’da temel oyunculuk eğitimi aldıktan hemen sonra Metin Balekoğlu’nun pek çok eğitimine katılmış ve eğitimlerini tamamlamıştır. Yine Beykent Üniversitesi’nde Oyunculuk bölümünü tamamlamıştır. ‘Aile Hükümeti’ filmi ile oyunculuk hayatına başlayan Hazal Çağlar, Gönül Dağı dizisi ile büyük bir yükseliş yakalamıştır. Ayrıca bir dönem spor kanalında sunuculuk da yapmıştır. Burada sergilediği başarı sonrası çeşitli müzik kliplerinde de yer almıştır.

4. Cihat Süvarioğlu (Ramazan)

Cihat Süvarioğlu, Hazal Çağlar’ın can verdiği ‘Asuman’ karakterine âşık olan amcaoğlu ‘Ramazan’ rolünü alarak seyirciyle buluşuyor. Üç amcaoğlundan biri olan Ramazan, hem imkânsız aşkı hem de eğlenceli yaşamı ile diziye renk katmaktadır. 23 Eylül 1990’da Konya’da doğan Cihat Süvarioğlu, Marmara Üniversitesi İşletme Bölümünü bitirmiştir. Bu sırada İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Aş. Gösteri Sanatları Merkezinden mezun oldu. 2019 yılında Bahçeşehir Üniversitesinde ileri oyunculuk alanında yüksek lisans yapmıştır. Tiyatro ile oyunculuk yaşamına başlayan Süvarioğlu, ilk televizyon işini ‘Diğer Yarım’ dizisi ile yapmıştır. ‘Ölene Kadar, The Protector, Bartu Ben, Fractured, Yüzleşme’ gibi pek çok televizyon sahnesinde ve internet dizilerinde rol almıştır. Ayrıca internet dizilerinde oldukça beğeni kazanan Cihat Süvarioğlu pek çok yeni projede de yer almaktadır.

5. Semih Ertürk (Veysel)

Anadolu’nun Bağrından Kopan Gönül Dağı Dizisi Oyuncuları

Anadolu’nun bağrından kopan TRT dizisi Gönül Dağı oyuncuları arasından ‘Veysel’ karakteri Semih Ertürk tarafından canlandırılmaktadır. Semih Ertürk, 1993 yılında İstanbul’da doğmuştur. İstanbul Üniversitesi Tiyatro Bölümünden mezun olmuş ve 2015 yılında ‘Yok Artık’ filmi ile oyunculuk serüvenine ilk adımını atmıştır. Oyuncunun ‘Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ dizisinde yer aldığı rolü ile adeta yıldızı parlamıştır. ‘Mehmetçik Kut’ül Amere’ dizisinin de başrolünü üstlenen Semih Ertürk, hem burada sergilediği performansla hem de ‘Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ dizinde sergilediği oyunculuğuyla pek çok kişi tarafından tanınır hale gelmiştir. 2022 yılı itibariyle halen ‘Gönül Dağı’ dizisinde oynamakta ve özellikle duygusal sahneleriyle hemen herkesin beğenisini kazanmaktadır. Dizideki partneri olan Cemile karakteriyle eş rolünü iyi bir şekilde sergiledikleri için pek çok kesimden de beğeni almaktadır.

6. Nazlı Pınar Kaya (Cemile)

Gönül Dağı dizisinin ‘Cemile’ karakteri olan Nazlı Pınar Kaya, Semih Ertürk’ün canlandırdığı ‘Veysel’ karakterinin eşidir. Dizide Veysel ile Cemile’nin büyük aşkı oldukça derin bir biçimde anlatılmaktadır. Özellikle düğün sahneleri ile beğenilen Nazlı Pınar Kaya ise 1992 yılında İstanbul’da doğmuştur. Yeditepe Üniversitesi Tiyatro bölümünde okumuş ve halen yönetmen yardımcılığı ile oyunculuk yapmaktadır. Aynı zamanda Gülçin Hatıhan Uygulamalı Tiyatro eğitimini de tamamlamıştır. Kamera önü oyunculuğuna 2014 yılında ‘Yetim Gönüller’ dizisi ile başlamış hemen ardından ‘Bulutların Ötesi, Küçük Kıyamet, Küçük Gelin’ ile devam etmiştir. Özellikle 2020 yılında ‘Zümrüdüanka’ dizisi ile adeta yıldızı parlamıştır. İlk sinema filmi ise ‘Selam: Bahara Yolculuk’ isimli eserdir. Şimdilerde ise ‘Gönül Dağı’ dizisinde canlandırdığı karakteri ile oldukça sevilen oyuncu hem tecrübeleri hem de eğitimi ile oldukça kaliteli işler ortaya koymaktadır.

7. Ecem Özkaya (Zahide)

Anadolu’nun Bağrından Kopan Gönül Dağı Dizisi Oyuncuları

Dizide ‘Zahide’ karakterine can veren Ecem Özkaya, canlandırdığı isimle pek çok kadının yaşamına dokunmaktadır. Dizi de hem abla, hem anne, hem eş rolünü üstlenen Zahide, zorluklarla dolu yaşam sürmektedir. Bu rolü ile hemen her kesimden kişinin hayatına dokunurken aynı zamanda canlandırdığı karakterle de oldukça beğeni almaktadır. Ecem Özkaya, 25 Haziran 1988’de İstanbul’da doğmuş, Mustafa Üstündağ ile evlenmiş ve bu evlilikten Ahmet Kaan isminde bir çocuğu meydana gelmiştir. Maltepe Üniversitesi Radyo Televizyonculuk bölümünde eğitim almıştır. 2012-2015 yılları arasında ‘Zengin Kız Fakir Oğlan’ dizisinde ‘Biricik’ karakterine hayat vermiş, hemen ardından ‘Hayat Şarkısı’ dizisi ile ‘Melek’ karakteriyle tanınır hale gelmiştir. Gönül Dağı dizisine gelene kadar 10‘dan fazla dizi ve film de rol almıştır. Hayranları tarafından sevilen oyuncu, şimdilerde ‘Gönül Dağı’ dizisinde canlandırdığı karakterle de dikkatleri üzerine çekmektedir.

8. Ferdi Sancar (Sefer)

Gönül Dağı’nın ‘Sefer’ karakterine hayat veren Ferdi Sancar, hem Zahide’nin eşi olmasıyla hem de oldukça geniş bir kariyere sahip olmasıyla bilinmektedir. 24 Mart 1980’de İstanbul’da doğan Sancar, oyunculuk eğitimini almış ve ilk tiyatro deneyimini ‘Evde Üç Başına’ isimli oyunla elde etmiştir. Hemen ardından ‘Mahallenin Muhtarı’ isimli dizide çocuk oyuncu olarak rol almıştır. 18 yaşına geldiğinde eğlence merkezlerinde çalışmaya başlamış neredeyse üç yıl boyunca bu eğlence merkezlerinde birbirinden farklı rollere hayat vermiştir. 1998 yılına gelindiğinde Tatilya’nın Amfi Tiyatrosunda tek kişilik şovu ile kariyerinde bir basamak daha atlamıştır. 20’li yaşlarında kimsesiz çocuklar için oyunlar oynamış ve askerliğini yapmak üzere askere gittiğinde ise ‘Moral Ekibi’ adını verdiği küçük ekiple tiyatro gösterileri yapmıştır. 2009 yılında ‘Kristal Elma’ ödülünü almıştır. ‘Yahşi Batı, Urfalıyım Ezelden’ gibi filmlerde usta isimlerle oynama fırsatı yakalamıştır.

9. Erdal Cindoruk (Hüseyin)

Anadolu’nun bağrından kopan Gönül Dağı dizisi usta oyuncuları arasında yer alan Erdal Cindoruk, dizide ‘Hüseyin’ karakterine hayat vermektedir. 10 Mayıs 1965’de Adana’da doğan oyuncu Alican ve Kumru adında iki evlat sahibidir. Hem oldukça özel yapımlarıyla hem de tiyatro denince akıllara gelen usta isimler arasında olmasıyla ön plana çıkmaktadır. Adana Belediyesi Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunudur. ‘Nafile Dünya’ tiyatrosu ile oldukça beğeni kazanan oyuncu ‘Aile Arasında, Babaların Babası, Leblebi Tozu, Kafes, Yılanı Öldürseler’ gibi 17 filmi oynamıştır. Aynı zamanda kamera önü oyunculuğuna geçmiş tarihlerden başlaması sebebiyle 30’dan fazla dizide rol almıştır. Bu diziler arasında ‘O Hayat Benim, Kızıl Elma, Sakarya Fırat, Şafak Tepe, Cennet Mahallesi, Avrupa Yakası’ gibi oldukça sevilen diziler de bulunuyor. Dizinin ana kadrosunu oluşturan 3 amcaoğlunun ‘amca’ karakterini üstlenmiştir.

10. Ali Düşenkalkar (Muammer)

Anadolu’nun Bağrından Kopan Gönül Dağı Dizisi Oyuncuları

Bir diğer amca olan ‘Muammer’ karakterine hayat veren usta oyuncu Ali Düşenkalkar, Hüseyin karakteriyle kardeştir. Ancak bir türlü anlaşamamaktadırlar, o kadar zıt iki karakterdir ki Muammer düğüncü iken, Hüseyin mezarcıdır. Muammer’e hayat veren Ali Düşenkalkar, 1961 yılında Lefkoşa’da doğmuştur. 1 çocuğu vardır. Mimar Sinan Üniversitesinde eğitim almış ve mezun olur olmaz İstanbul Devlet Tiyatrosunda görev almıştır. Yaklaşık 40 oyunda yönetmen, yardımcı yönetmen ve oyuncu olarak görev almıştır. Ayrıca kamera ve sahne arkasında da pek çok iş yüklenmiştir. Yaklaşık beş bin saat film, dizi, çizgi film, belgesel ve radyo tiyatrolarında seslendirmeler yapmıştır. 15 yıldır Atatürk’ün Söylevini seslendirmekte ve bundan hiçbir ücret almadan sivil toplum kuruluşlarına, askeri okullara sunmaktadır. Bunun dışında pek çok farklı alanda da eğitimler vermektedir.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
14
Beğen
Mutlu Mutlu
10
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
6
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
1
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
2
Komik
İlginç İlginç
3
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!