Akıllı Telefonlar İçin Geliştirilen En İyi Ses Kayıt Uygulamaları

4 dk okuma süresi


8
15 Paylaşım, 8 puan

Akıllı telefonlar hayatımıza girdiğinden beri dünyayı adeta cebimize getirdi. Son teknolojik yapılandırmaların getirdiği fırsatlar sayesinde kaliteli video ve fotoğraf çekimi şansıyla adeta kendimizi profesyonel hissediyoruz. Tüm bunların yanında kaliteli ve güvenilir uygulamalar sayesinde her ne hobimiz ya da işimiz var ise düzgün ve güzel bir şekilde halledebiliyoruz. Bu uygulamalar içerisinde belki de akıllı telefonlarda kesinlikle bulunması gereken ses kayıt uygulamaları bulunur. Biz de akıllı telefonlar için geliştirilen en iyi ses kayıt uygulamaları listesini hazırladık. Hadi o uygulamalar hangileriymiş bakalım. Keyifli okumalar!

1. Audio Recorder

Akıllı Telefonlar İçin Geliştirilen En İyi Ses Kayıt Uygulamaları

Ses konusunda uzman olan şirketlerden biri olan Sony şirketinin tasarladığı Audio Recorder, akıllı telefonların olmazsa olma uygulamalarından biridir. Sadece akıllı telefonlarda değil aynı zamanda tabletlerde de kullanılabilen bir uygulamadır. Oldukça kolay ve anlaşılır bir ara yüzüne sahip olan Sony Audio Recorder, kullanıcısına istediği kaliteyi verebilecek bir seviyededir. Stereo ve mono kaydetme, kaliteli ve ayarlanabilir ses kaydetme özelliği, gürültü engelleme gibi özelliklere sahip. Sadece 3 mb boyutunda olan bu uygulama telefonlarda da büyük yer kaplamıyor. Android 4.1 Jelly Bean ve üstü sürümlerde kullanılabilen Sony Audio Recorder kullanıcıların en çok beğendiği uygulamalardan.

2. Voice Recorder

Akıllı telefonlar için geliştirilen en iyi ses kayıt uygulamaları arasındaki Voice Recorder, on binlerce kullanıcının tercih ettiği bir ses kayıt uygulamasıdır. Ses kayıt kalitesi çok yüksek olmakla beraber ses hassasiyeti de bir o kadar iyidir. İnternetin en popülerlerinden olan Voice Recorder’de Mp3, M4a, Wav, Flac gibi birçok formatta ses kayır gerçekleştirme özelliği bulunur. Kayıtları kesme, kırpma, temizleme, birleştirme gibi özellikleri sayesinde de tüm kullanıcıları içine çeker ve başarılı projeler elde etmelerini sağlar. İnternette ücretsiz olarak bulabilirsiniz. Bulut teknolojisi sayesinde de kayıtlarınızı Dropbox, Google Drive gibi depolama alanlarına saklayabilirsiniz.

3. Hi-Q Mp3 Voice Recorder

Akıllı Telefonlar İçin Geliştirilen En İyi Ses Kayıt Uygulamaları

2020 yılının en iyi kayıt programı seçilen Hi-Q Mp3 Voice Recorder, seçilmesinin nedeni olarak kullanıcılarına gayet iyi kalitede hizmet sunmakta. Ses kaydını özelleştirmek için gerekli olan tüm özellikleri içinde barındırır. Konser, kişisel sohbetler, ders kayıtları gibi ortamlarda güvenle kullanılabilen bu uygulama kaydettiğiniz projelerinizi de bulut sistemine aktarabiliyorsunuz. Hi-Q Mp3 Voice Recorder ücretsizdir. Ama ücretsiz sürümünde 10 dakika kadar kayıt yapılabiliyor. Geniş ayar sistemiyle kaydettiğiniz kayıtları 320 kbps gibi yükse bir kalitede oluşturma seçeneği de vardır. Mp3, Wav, Ogg gibi formatlar fark etmeksizin kaliteli kayıtlar elde etmek mümkün.

4. Easy Voice Recorder

Easy Voice Recorder, adından da anlaşılacağı gibi rahat ve sorunsuz bir şekilde kullanıcıya hizmet sağlamak için tasarlanmış bir ses kayıt uygulamasıdır. Yüksek kalite ses kaydetme özelliği olan bu uygulamada kullanıcının PCM ve daha fazla depolama alanından tasarruf etmesine yarayan AMR gibi dosya formatları bulunur. Kısaca tüm bu formatlarla uyumludur. Tüm bunlara ek olarak sihirli değnek özelliği sayesinde kaydın boyutunu sessiz bölümleri çıkarma özelliği sayesinde arttırabiliyorsunuz. Yankıların veya ses bozulmalarının da kolayca giderilebildiği Easy Voice Recorder, akıllı telefonlar için geliştirilen en iyi ve en donanımlı ses kayıt uygulamaları arasında bulunur.

5. Parrot Voice Recorder

Akıllı Telefonlar İçin Geliştirilen En İyi Ses Kayıt Uygulamaları

Searing Media tarafından geliştirilen bu uygulama özellikle Playstore’de on binlerce kez indirilmesiyle kalitesini göstermektedir. 4.4 puan alarak ta en iyi ses kayıt uygulamaları arasında giren Parrot Voice Recorder, çok kolay bir kullanıma sahiptir. 4.4 mb gibi çok küçük bir boyuta sahip olan bu uygulamada seslerin yön ayarlarını ve gürültü ayarlarını ayarlayabiliyorsunuz. Aynı zamanda da çok şık bir kullanıma sahip. Bunların yanında telefondan gelen aramaları da kaydetme özelliği bulunuyor Parrot Voice Recorder’de. Ancak bu özelliğe sahip olmak için uygulamanın ücretli sürümünü satın almanız gerek. Fakat diğer özellikler ücretsiz sürümünde zaten mevcut.

6. Smart Recorder

Smart Recorder, Smartmob firması tarafından geliştirilmiş başarılı bir ses kayıt uygulamasıdır. İndirme sitelerinde 40 milyondan fazla kez indirilmesi zaten kullanıcılara çok başarılı projeler çıkarttığının bir göstergesi. Üstelik 750 kb gibi küçücük boyutuyla. Smart Recorder’da ses hızı ayarları kolayca yapılabilmekte. Aynı zamanda kayıttan sonra ortaya çıkan dosyadaki ses kalitesi de çok yüksek. Kaydettiğiniz dosyaları birden çok formatta çıkarma özelliği de bulunmaktadır. Google Play Store’dan ücretsiz olarak indirebileceğiniz Smart Recorder, akıllı telefonlarda büyük projeler çıkarmak isteyenlerin gözdesi durumundadır.

7. Auphonic Recorder

Akıllı Telefonlar İçin Geliştirilen En İyi Ses Kayıt Uygulamaları

Auphonic Recorder, iPhone akıllı telefonlar için geliştirilen en iyi ses kayıt uygulamaları arasındadır. Piyasada pek çok ses kayıt uygulaması olmasına rağmen Auphonic Recorder’in kullanıcılar tarafından daha çok tercih edilmesinin birkaç nedeni vardır. Birincisi ara yüzünün son derece basit ve anlaşılır olmasıdır. İkincisi, kayıt sırasında kaydettiğiniz sesi kulaklıktan dinletme özelliğidir. Böylece kayıt sırasında oluşacak sorunları önceden görme imkânı oluşur. Üçüncüsü ise kayıt yaparken hangi mikrofondan kayıt yapacağını sizin tercihinize bırakması (Bazı iPhone telefonlarında hem önde hem de arkada mikrofon bulunur). Son olarak ise yapacağınız ses kaydının doğrudan diske yazılıyor olmasıdır.

8. Hokusai Audio Editor

Hokusai Audio Editor yine Apple marka akıllı telefonlar için geliştirilen güzel bir ses kayıt uygulamasıdır. Çok kanallı olması ve temiz kayıt yapması sayesinde ses kayıt uygulamaları arasında en çok tercih edilenlerden bir tanesidir. Kolay bir ara yüzüne sahip Hokusai Audio Editor’de, önce bir proje açıyorsunuz ve kayıt işlemine başlıyorsunuz. Kaydınız bittiğinde dosyaları “import” ediyor ve kanallar oluşturuyorsunuz. Kanallar üzerinden de ses kaydınız üzerinde istediğiniz gibi düzenleme işlemi yapabiliyorsunuz. Tüm bu özellikleri ücretsiz sürümde rahatça kullanıma izin veren bu uygulama, ücretli sürümü satın aldığınızda size daha fazla ve farklı imkânlar tanıyor.

9. Shadrin Voice Recorder

Akıllı telefonlar için geliştirilen en iyi ve en sade ses kayıt uygulamaları içinde Shadrin Voice Recorder’da bulunmaktadır. Son derece sade ve hoş ara yüzüyle kullanıcılara kullanım olasılığı sunmaktadır bu uygulama. Diğer uygulamalardan farklı olarak Shadrin’de harici bir mikrofon desteği kullanılmaktadır. Usb destekli mikrofonları Otg ile bu uygulamaya bağladığınızda Shadrin size harici mikrofonu kullanmak için seçenek sunuyor. Böylece ortaya neredeyse profesyonel bir stüdyoda kayıt yapılmış kadar kaliteli içerikler çıkıyor. Android 5.0 ve üzeri sürümlerde çalışabilen Shadrin Voice Recorder, en çok tercih edilen kayıt uygulamaları arasındadır.

10. Decibel X

Akıllı Telefonlar İçin Geliştirilen En İyi Ses Kayıt Uygulamaları

Listemizin son sırasında yine Apple marka akıllı telefonlarda kullanılabilecek olan Decibel X uygulaması bulunmaktadır. Bu uygulama biraz daha ince iş isteyenlere özel bir uygulamadır. Decibel X ile ses şiddetini ölçüyorsunuz. Ölçümlerinizi de isterseniz veri (html, pdf) olarak isterseniz de ses olarak (Wav) kaydedebiliyorsunuz. Csv uzantılı dosyaları da excel’de açabiliyorsunuz. Profesyonel araçlara yetişebilecek kalitede bir hizmet sunan ve akıllı telefonlar için geliştirilmiş en iyi ses kayıt uygulamaları içerisindeki Decibel X uygulaması, kullanıcıların hassas işler için rahatça ve güvenle kullanabileceği bir kayıt uygulamasıdır.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
5
Beğen
Mutlu Mutlu
3
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!