Ailece Oturup İzlenebilecek En Güzel Filmler

4 dk okuma süresi


2
10 Paylaşım, 2 puan

Evde kaldığımız günlerde yaptığımız temel aktivitelerin başında film izlemek gelir. Özellikle ailemizle birlikte yaşıyorsak onlarla izleyebileceğimiz en güzel filmleri arar, izlemek istediklerimizin uygunsuz sahneleri olmasından kaçınırız. Aile filmleri genelde sevgi, dostluk, merhamet temalı olur ve duygusal sahneler içerir. Biz de bu temaları içeren, ailece oturup izlenebilecek en güzel filmler listesini sizler için sıraladık. İyi seyirler!

1. Umudunu Kaybetme

Ailece Oturup İzlenebilecek En Güzel Filmler

Listemizin ilk sırasında, başrollerinde Will Smith ve oğlu Jaden Smith olan Umudunu Kaybetme (The Pursuit of Happyness) var. 2006 yılında vizyona giren Amerikan dram filmi, Akademi ve Altın Küre ödüllerinde adaylık kazanmıştır. Ailece izlenebilecek filmlerin başında gelmektedir. Çünkü film bir baba-oğlun hayatını belirli bir bölümünde ele alır. Bu bölümde ikisi de çok zor durumlara düşmüş, yoksulluk çekmiş fakat birbirlerinden vazgeçmemişlerdir. Zorluklar karşısında yılmamak gerektiğini, sevgi ve umudun korunmasının önemini anlatan bu film, aile olmanın ne demek olduğunu da izleyicilere hatırlatıyor.

2. Evde Tek Başına

1990 ABD yapımı Evde Tek Başına (Home Alone) komedi filmi, özellikle tatil zamanlarında aileyle izlenebilecek filmlerin başında geliyor. Başrolünde çocuk oyuncu olarak Macaulay Culkin’i ağırlayan yapım, ülkemizde de sevilerek izleniyor. 11 yaşında Altın Küre ödüllerinde aday gösterilen Culkin, küçük yaşında çok iyi bir oyunculuk sergiliyor. McCallister ailesinin tatile çıktıklarında küçük çocuklarını evde unutmalarıyla başlayan eğlenceli film, Kevin’in evde tek başına hırsızlara karşı verdiği cesurca mücadeleyi anlatıyor. Bu macera da evini iki hırsıza karşı koruyan Kevin, onları akıl almaz planlarıyla evden püskürtmeyi başarıyor.

3. Kopma

Ailece Oturup İzlenebilecek En Güzel Filmler

Ailece oturup izleyebileceğiniz filmler arasında Kopma (Detachment) filmi, 2011 yılında vizyona girmiştir. Başrolde öğretmen rolüyle Adrien Brody sahne alıyor. Her ülkenin eğitim sisteminde sorunlar olduğu gibi, Amerikan eğitim sistemi de birçok sorun içermekte. Filmde bu sorunlar ve sorunların yarattığı büyük yıkım gösterilmekte. Henry Barthes, yedek öğretmen olarak atandığı okulda öğrencilerin umutsuz, içe dönük ve karamsar halleriyle karşılaşır. Onları iyileştirmeye çalışırken sevgisini kullanır ve bu yolda büyük emek sarf eder. Filmi aile üyeleriyle izlemek faydalı olacaktır. Çünkü zorluklarla baş ederken ve hayatı yakalamaya çalışırken yanımızda ailemizin olması bize güç verir. Filmde de değişime yönelik inancı olan birinin, yaşamınızı nasıl değiştireceği anlatılmakta.

4. Can Dostum

Robin Williams ve Matt Damon’ın başrollerinde olduğu Can Dostum (Good Will Hunting), 1997 yapımı bir Hollywood filmidir. Senaryosu Ben Affleck ve Matt Damon tarafından yazılmış, en iyi senaryo dalında Oscar ödülü kazanmıştır. Robin Williams da unutulmaz oyunculuğuyla en iyi yardımcı erkek oyuncu Oscar’ını kazanmıştır. Üniversitede hademe olan Will Hunting, çok zeki biridir fakat karıştığı kavgalar yüzünden başı derde girmektedir. Ona yardım edecek kişi üniversitedeki bir profesördür. Birlikte Will’in içindeki öfkeyi dindirmeye çalışır, onu iyileştirmek için çabalarlar. Sabrı, özveriyi, inancı vurgulayan filmi rahatlıkla ailenizle birlikte izleyebilirsiniz.

5. Her Çocuk Özeldir

Ailece Oturup İzlenebilecek En Güzel Filmler

Yönetmenliğini Hintli oyuncu Aamir Khan’ın üstlendiği Her Çocuk Özeldir (Taare Zameen Par) filmi, özellikle çocuklu ailelerin severek izleyeceği ve çeşitli dersler çıkaracağı bir yapımdır. Filmdeki çocuk oyuncu Ishaan, ailesi ve çevresi tarafından anlaşılamayan, özel ilgi isteyen bir öğrencidir. Arkadaşlarıyla sık sık kavga etmektedir. Kimse onu anlamak için çaba sarf etmemektedir. 3. sınıfta olmasına rağmen okuma yazma öğrenememiştir. Hayatı, onu keşfeden ve anlayan resim öğretmeniyle değişir. IMDB puanı 8.5’tir. Sevgiyi, umudu, emeği ön plana çıkaran film, izleyenlerin içini ısıtıyor ve ilham veriyor.

6. Chalie’nin Çikolata Fabrikası

Başrolünde Johnny Depp’i ağırlayan ve Roald Dahl’ın aynı adlı kitabından uyarlanan Charlie’nin Çikolata Fabrikası, 2005 yapımı ABD filmidir. Çoğunlukla çocuklara hitap eden ögeler barındırsa da yetişkinler tarafından da ilgiyle izlenmekte. Çünkü barındırdığı mesajlar aslında herkese hitap ediyor. Filmde Charlie ve dört çocuk, Willy Wonka’nın dünyaca ünlü çikolata fabrikasına girmeye hak kazanır. Fakat Charlie hariç diğer çocuklar, zaafları yüzünden fabrikadan atılırlar. Geriye kalan tek kişi Charlie’dir. Willy Wonka bu yüzden ona fabrikayı vermek ister ama Charlie’nin ailesini terk etmesi şartıyla. Teklifi reddeden Charlie, asıl kazanan olur.

7. Yerçekimi

Ailece Oturup İzlenebilecek En Güzel Filmler

Ailece izleyebileceğiniz filmlerden bir tanesi de Yerçekimi (Gravity). 2013 yılında vizyona giren filmin yönetmeni Alfonso Cauron. Uzay filmlerini ve gerilimi seven aile üyeleri için inanılmaz sahneler sunan bir filmdir. 7 Oscar’ı ve 6 Bafta ödülü bulunuyor. Sandra Bullock’un ve George Clooney’nin başrolünde olduğu Gravity’de iki astronotun, uzay gemilerinin hasar görmesinden sonraki hayatta kalma mücadelesi anlatılıyor. Tüm dünyada büyük ses getiren film 700 milyon dolardan fazla gişe hasılatı yapmıştır. 3 boyutlu çekilen bu filmin izleyicileri, daha önce deneyimlemediği sahnelerle karşılaşmakta.

8. Hachiko

Hachi: A Dog’s Tale, bir profesörün tren istasyonunda bulduğu bir köpeği sahiplenmesiyle başlayan hikayeyi anlatıyor. Japon kökenli Akita cinsi köpek, sahibiyle çok güçlü bir bağ kurar. Onu her gün tren istasyonuna kadar bırakır ve geri dönmesi için bekler. Öyle ki o istasyona gün gelir köpeğin heykeli dikilir. Karşılıksız sevgiyi, sadakati, dostluğu tema edinen film, gerçek hayattan uyarlanmış. İzleyicilerin içini ısıtmanın yanında onları biraz da duygusallığa sürüklüyor. Bu filmi izlerken aile üyelerinin değerini anlamanız ve onları neden sevdiğinizi tekrar fark etmeniz kaçınılmaz.

9. Müzede Bir Gece

Ailece oturup izlenebilecek filmler listemizin 9. sırasında Müzede Bir Gece var. İzleyenlere Amerikan Doğa Tarih Müzesi’ni tanıtma görevi de üstlenen Müzede Bir Gece filmi, komedi ve macera unsurlarını bir arada barındırıyor. 2006 yılında vizyona giren filmin başrolünde ABD’li oyuncu Ben Stiller yer alıyor. Müzede güvenlik görevlisi olarak işe başlayan Larry Daley, gece olunca müzedeki heykellerin canlandığını görür. Hiçbir şey normal değildir. Her şey kaos içindeyken, paraya ihtiyacı olan eski güvenlik görevlileri müzedeki sihirli bir taşı çalmaya koyulur. Larry müzeyi korumalı ve suçluları yakalamalıdır.

10. Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi

Ailece Oturup İzlenebilecek En Güzel Filmler

Ailece oturup izlenebilecek en güzel filmler listemizin sonunda Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi var. Başrollerinde Brad Pitt ve Cate Blanchett’in olduğu film, Akademi Ödülleri’nde 13 kategoride aday gösterilmiş ve üçünü kazanmış. Yönetmen koltuğunda David Fincher var. Senaryosu da Oscar ödüllü Eric Roth tarafından yazılmış. Gerçekten de tuhaf bir hikayesi olan filmde Brad Pitt, 86 yaşında bir adamın görüntüsüyle doğar ve yıllar geçtikçe gençleşir. Filmin sonunda da bebek haline gelir. Bu süreçte aşkı, terk edilmeyi, acıyı öğrenen Benjamin’in hayatı hiç de kolay olmayacaktır. Hayatı tüm yönleriyle ele alan filmi ailenizle birlikte rahatlıkla seyredebilirsiniz.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
6
Beğen
Mutlu Mutlu
6
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
4
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
2
Üzgün
Olamaz Olamaz
1
Olamaz
Kızgın Kızgın
2
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!