Adını Duyunca Ürpereceğiniz Dünyanın En Korkunç Otelleri

6 dk okuma süresi


1
12 Paylaşım, 1 puan

Bir otele check-in yaptığınızda, beklediğiniz bazı temel şeyler vardır. Rahat bir yatak, sıcak bir duş ve iyi bir kahvaltı, bunlardan birkaçı olabilir. Ancak bazı yerlerde, istediğinizden çok daha fazlasını alırsınız. Birçok kişi heyecan aradığı için, otelde tıpkı bir havuz veya ücretsiz Wi-Fi gibi paranormal faaliyetlere de sahip olunmasını istemektedir. Adını duyunca ürpereceğiniz geceyi ürkütücü olaylarla dolu bir otelde geçirme düşüncesi ile cesaretiniz varsa dünyanın en korkunç otelleri sizleri bekliyor. İyi okumalar!

1. Crescent Hotel, Eureka Springs, ABD

Adını Duyunca Ürpereceğiniz Dünyanın En Korkunç Otelleri

ABD’deki en perili otellerden biri olarak anılan Arkansas oteli, ilk açıldığı 1886’daki yapımından bu yana çeşitli amaçlara hizmet etti; lüks tatil köyü, genç kadınlar için kış bahçesi, ortaokul. Ancak tarihindeki en garip yılları, 1937’de sahibi olan Norman G. Baker ile yaşadı. Tıbbi eğitimi olmamasına rağmen oteli kanseri “tedavi edebilecek” bir hastaneye dönüştürmeye karar verdi. Konaklayanlar, şu anda faaliyette olan Crescent Hotel’in, beş yaşındaki bir kızdan Viktorya dönemi kıyafetleri giyen sakallı bir adama, binanın orijinal inşaatından bir taş ustası olan Michael ve hastanenin talihsiz kanser hastalarından biri olan Theodora da dâhil olmak üzere en az sekiz hayalet tarafından perili olduğu söyleniyor. Otel konaklaması yapamıyorsanız endişelenmeyin çünkü otel ayrıca gece hayalet turlarına da ev sahipliği yapıyor.

2. Dragsholm Slot, Zelanda, DANİMARKA

Bu zarif kır oteli, Zelanda’da, Kopenhag’a kısa bir yol mesafesinde yer almaktadır. Avrupa’nın en perili otellerinden biri olarak kabul edilen otel, bildirildiğine göre 100 doğaüstü konuğa ev sahipliği yapıyor. Eğer konaklama yapacaksanız büyük olasılıkla soylu bir babanın kızı olan Beyaz Lady’i Dragsholm Slot kalesinin koridorlarında sevgilisini ararken görebilirsiniz. Efsaneye göre baba bir soylu arkadaşına kızı için evlilik vaat eder. Ancak kızın başka fikirleri vardır. Halktan birine âşık olmuş ve hamile kalmıştı. Babası haberi öğrendiğinde çok öfkelendi. Hizmetkârlara onu kale duvarlarının içine gömmelerini emretti. Yıllarca çok az kişi bu hikâyeyi ciddiye aldı. Ancak kalede 1910 yılında yapısal tadilat başladığında duvarlarda beyaz elbiseli bir kadının iskelet kalıntıları bulundu. Beyaz Leydi’nin sevgilisini aramak için kalede yürüdüğü söyleniyor.

3. Russel Hotel, Avustralya

Adını Duyunca Ürpereceğiniz Dünyanın En Korkunç Otelleri

Avustralya’nın Sidney kentindeki Russell Hotel, konuklarına şehrin merkezinde bulunmanın rahatlığını sunuyor, ancak çok sayıda ziyaretçi, ürkütücü bir deneyim umuduyla butik otele akın ediyor. Sidney’in kalbinde yer alan bu butik otel, ayrı ayrı tasarlanmış odalar, konforlu yataklar ve hatta çevredeki The Rocks semtinde bir hayalet turu sunmaktadır. Bir denizcinin 8 numaralı odada konaklamak için girdiği fakat hiç çıkmadığı söyleniyor. Çok sayıda misafir ve personel gıcırtılı zeminlerinde gizemli ayak seslerini sık sık duyduğunu belirtir. Bugün denizcinin hayaleti, giriş salonunda ve misafir odalarında, özellikle oda 8’de geceyi geçiren kadınlara özel ilgi gösteriyor. Adını duyunca ürpereceğiniz ama paranormal aktiviteler için konaklamayı düşündüğünüz bir dünyanın en korkunç otelleri listesi hazırlıyorsanız; Sidney’de bulunan Russel Hotel’i mutlaka eklemelisiniz.

4. Toftaholm Herrgard, İsveç

İsveç’teki Vidostern Gölü kıyısında bulunan bu 14. yüzyıldan kalma eski kır malikânesi, çok sayıda açıklanamayan olaya ev sahipliği yapmıştır. Konaklayanlar, açıklanamayan garip ses duymanın yanı sıra kendiliğinden kapanan açık pencereler ve kapılara kadar her şeyi bildirdiler. Otelin, malikânenin sahibi olan zengin baronun kızına âşık olan genç bir köylü çocuğun hayaleti tarafından perili olduğu düşünülmektedir. Ne yazık ki, sıradan bir kişi olarak statüsü nedeniyle, baron böyle bir evliliğe izin vermeyi reddetti ve kızını daha uygun olduğunu düşündüğü bir koca buldu. Onu evliliğe zorladı. Oğlan düğünün sabahı 324 numaralı odada kendini astı. Kendini öldüren genç adamın mülke musallat olduğu ve ruhunun hiç ayrılmadığına inanılıyor. Konuklar binanın etrafında dolaşan genç adamı gördüklerini söylüyorlar.

5. Hotel Bilan, Karlstad, İsveç

Adını Duyunca Ürpereceğiniz Dünyanın En Korkunç Otelleri

Bu otelin perili ünü, 1860’ların ortalarından kalma ürkütücü bir hikâye ile başlar. Karlstad’daki Clarion Collection Hotel Bilan, bir zamanlar bir hapishaneydi. Mahkûmlardan biri olan rahip, cemaatini arsenikli şarapla zehirlediği için ölüm cezasına çarptırıldı. Ancak kendisini hücresinde astığı için idam tarihine asla gelmedi. Görünüşe göre, yine de bu dünyayı tamamen terk etmeye hazır değildi. Bugün hücresi, otelin bodrum katındaki bir hapishane müzesinin bir parçasını oluşturuyor ve mülke musallat olduğu söyleniyor. Efsaneye göre, bir gece, bir otel personeli kapıları kilitlemek için, müzeye giden merdivenlerden inerken görünmez bir güç tarafından engellendi ve geri dönmek zorunda kaldı. Tekrar denedi ama aynı şey oldu. Hotel Bilan’da bir gece cesur olup konaklamak isterseniz otel; aile dostudur, havaalanına yakın ve akşam yemekleri fiyata dâhildir.

6. Hotel Del Coronado, San Diego, ABD

San Diego sahilinin hemen dışındaki lüks Hotel del Coronado, muhteşem deniz manzaraları ile tanınır. 1888’de inşa edilen bu lüks tesis, eski başkanlar da dâhil olmak üzere ünlü ziyaretçiler ile ünlendi ve Kral VIII. Edward’ın Wallis Simpson ile ilk tanıştığı yer olduğu söyleniyor. Otelin en ünlü hayalet misafiri, 1892’de tekrar giriş yaptıktan birkaç gün sonra kafasından kurşun yarasıyla ölü bulunan Kate Morgan’dır. Şükran Günü’nde 24 yaşında, üçüncü kattaki misafir odasına (oda numarası; 3327) girdi ve sevgilisiyle buluşmayı bekledi. Beş gün bekledikten sonra kendi canına kıydı. Odasında kalan konuklar ışıkların titrediğine, televizyonun kendi kendine açılmasına ve hatta pencerenin yanında duran güzel bir kadına şahit oldu. Kate ayrıca koridorlarda, bahçede ve sahil boyunca yürürken görülmüştür.

7. Fairmont Banff Springs Hotel, Kanada

Adını Duyunca Ürpereceğiniz Dünyanın En Korkunç Otelleri

Batı turizmini teşvik etmek ve tren bileti satmak için 1888 yılında inşa edilen otel, Banff Ulusal Parkı’ndaki Rocky Dağları’nın yanında güzel bir konuma sahiptir. Ancak, içeri girdiğinizde Fairmont biraz daha gotik hale geliyor ve bu mimariden kaynaklanmıyor. Marilyn Monroe, Helen Keller ve II. Elizabeth olmak üzere tarih boyunca ünlü konukları ağırlamıştır. Otel bilgisine göre, 873 numaralı odada kalan aile öldürüldü ve ruhlar asla odadan çıkmadı. Konaklayanlar ve personel, dokuzuncu katta, konuklara yardım etmeyi bitirdikten sonra ortadan kaybolmuş gibi görünen, tam üniforma giymiş bir belboyla karşılaştıklarını iddia ediyorlar. Hayaletin, 1975’te ölen bir çalışana ait olduğuna inanılıyor. Diğer bir hayalet ise düğün gününde otelde ölen genç bir gelin olduğu sanılıyor. Ayrıca konuklar, onun ölümüne neden olan yuvarlandığı mermer merdiven boşluğunun etrafında esrarengiz esintiler hissettiğini bildiriyorlar.

8. Shelbourne, Dublin, İrlanda

Dublin’de bulunan Shelbourne konforun ta kendisidir. Yıllar içinde, İngiliz aktris Lily Collins de dâhil olmak üzere birçok ünlü yüzü ağırladı. 2013 yılında, otelde kalırken bir ‘varlık’ tarafından ziyaret edildiğini iddia etti. TV sunucusu Jimmy Fallon’a, uykusundan bir kıkırdama ve soğuk bir esinti ile uyandığından bahsetti. Lily, ertesi sabah otel personeline, 1846’da otelde koleradan ölen yedi yaşındaki kız çocuğu Mary Masters ile rastlantısal bir şekilde tanıştığını söyleyen olaydan bahsetti. The Shelbourne’daki diğer otel misafirleri, muslukların ve duşların kendiliğinden açıldığını ve gardırop kapılarının açılıp kapandığını bildirdi. Mary ile bir karşılaşmayı sindirebilirseniz, bir ziyaret düşünebilirsiniz. Bu çarpıcı otel, İrlanda cazibesini lüks ile birleştirmektedir. Ama belki bir gözü açık uyuyabilirsiniz. Shelbourne’da bir geceden korkmuyorsanız, Dracula’nın doğum yerini ziyaret edebilirsiniz.

9. Parador De Jaén, İspanya

Endülüs manzarasına sahip 18. yüzyıldan kalma bir Arap kalesinde yer alan Parador de Jaén’in heybetli duvarlarının arkasına saklanan birkaç ürkütücü hikâye var. Hikâyelere göre, 22 numaralı odada kalan misafirler ağlayan bir kadın sesi duyduklarını söylüyorlar. Odada kalan birisi gece yarısından sonra kapı çalma sesleri uyandığını belirtti. 1980’lerde paranormal araştırmacılardan oluşan bir ekip odayı kontrol etmek için çağrıldı ve odanın aslında birkaç yüzyıl önce kalede ölen genç bir kadının ruhu tarafından perili olduğu sonucuna vardılar. Oda, soruşturmadan bu yana sessizdi, ancak bu bölümlerdeki tek hayalet hikâyesi bu değil. Kalede kilitliyken açlıktan ölen bir mahkûmun lakabı olan Korkunç Kertenkele’nin ruhunun da otelde kaldığı söyleniyor. Adını duyunca ürpereceğiniz dünyanın en korkunç ama heyecan verici otelleri arasında bu 22 numaralı odayı görmenizi mutlaka öneriyoruz.

10. Castle Leslie Estate, İrlanda

Adını Duyunca Ürpereceğiniz Dünyanın En Korkunç Otelleri

Gözlerden bu uzak kır oteli size İrlanda’daki tek kişi olduğunuzu hissettiriyor. Tabii ki bir Leslie aile üyesinin hayaletiyle karşılaşmadığınız sürece. Biraz tuhaf, ancak çarpıcı derecede muhteşem olan Castle Leslie 1871’de tamamlandı, ancak mülkün geçmişi yüzlerce yıl öncesine dayanıyor. Bugün, bu lüks otelin, Kırmızı Oda’da yaşadığı iddia edilen Norman Leslie de dâhil olmak üzere birçok ruha ev sahipliği yaptığı söyleniyor. Norman Leslie’nin otelin Kırmızı Odası’nda kâğıtları karıştırdığını görmek için bile ziyaret etmek isteyebilirsiniz. Belki de ziyafet salonunda ara sıra gri ve tozlu bir keşiş görmek ya da Bayan Constance’ın Leylak Odası’nı ziyaret etmek isteyebilirsiniz. İrlanda’nın güzelliği ile adını duyunca ürpereceğiniz ama aynı zamanda heyecan duyacağınız dünyanın en korkunç otelleri listemize giren Castle Leslie Estate’yi mutlaka görmelisiniz.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
2
Beğen
Mutlu Mutlu
1
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!