Abur Cubur Denilince Akla Gelen Çikolatanın Dünyaca Ünlü Markaları

4 dk okuma süresi


4
13 Paylaşım, 4 puan

Hoş kokuları, enfes lezzetleri ve harika görüntüleriyle ağzımızın sulanmasını sağlayan çikolatalar tarih boyunca hep talep edilen bir ürün olarak karşımıza çıkmıştır. Geçmiş yıllardan günümüze değin değerini kaybetmeden gelen yegâne ürün olarak her daim market raflarında yerini almaktadır. Çikolata denilince akan sular durur, eller ceplere gider ve hemen o anda çikolataya kavuşmak istenir. Bilimsel verilere göre bu enfes besinin mutluluk hormonu salgıladığı öne sürülmektedir. Abur cubur denilince akla hemen gelen besin çikolatanın dünyaca ünlü markaları içeriğimizde size oldukça enfes bir liste hazırladık. Herkese keyifli okumalar dileriz.

1. Amedei

Abur Cubur Denilince Akla Gelen Çikolatanın Dünyaca Ünlü Markaları

Lezzetiyle ağzımızı sulandıran çikolataların dünya üzerinde pek çok farklı çeşidi ve markası bulunmaktadır. İlk sırada yer alan Amedi marka çikolata bir İtalyan ürünüdür. Kendine ait bir sitesi bulunan çikolata markasının ödüllü lezzetleri vardır. En çok satan çeşitlerinin başında ekstra bitterli çikolatalar gelmektedir. Kutuları bir hayli şık olan leziz ürünlerin fiyatları da epey yüksektir. İnternet sitesinden yapacağınız altmış dokuz Euro üstündeki her üründe kargo bedava gelmektedir. Çikolatada mükemmelliği arayan Amedei, kakao çekirdekleri ve markanın kendine özgü aromalarıyla klasikler arasında en başlarda yerini almaktadır.

2. Teuscher

Görünüşleriyle ağız sulandıran, tatları ile insanı ufak bir yolculuğa çıkartan çikolatalar çoğumuzun vazgeçilmezleri arasındadır. Neredeyse herkes kokusu uzayıp giden sütlü bir çikolatayı gördüğünde istemsiz bir şekilde mutlu olmaya başlamaktadır. Teuscher marka çikolatalar da size bu mutluluğunuz da eşlik etmektedir. Dünyanın en iyi çikolatalarının bu markada üretildiğini savunanların sayısı hayli fazladır. Özellikle trufflar çok beğenilmektedir. Farklı ülkelerde fabrikası bulunan Teuscher’in esas üretim yeri İsviçre’dir. İsviçre çikolatasının namı boşuna değildir. 1932’den bu yana leziz tatlar üreten marka, kendini güncellemeyi de ihmal etmemektedir.

3. Wittamer

Abur Cubur Denilince Akla Gelen Çikolatanın Dünyaca Ünlü Markaları

Tanıdığımız kişiler bir yurtdışı seyahatine çıkacağı zaman yahut kendimiz bir seyahat turu planlayacağımızda çeşitli istekler tarafımıza bildirilmeye başlanmaktadır. Özellikle bazı ülkeler vardır ki onlara uğradığınızda hediyelik çikolataları bavulunuza doldurmazsanız büyük bir suç işlemiş sayılırsınız. Bu ülkelerin başında hiç kuşkusuz Belçika gelmektedir. Wittamer yoğun lezzetiyle ünlü bir Belçika çikolata markasıdır. Meyveli ve ferahlatan aromalarıyla da bilinmektedir. Marka nesilden nesle aktarılan bir yetenekle beraber ilerlemektedir. Usta fırıncıların elinden çıkan birbirinden lezzetli şekerli ürünler müşterileri epey memnun etmektedir.

4. House of Chocolate

Yalnızca etiket yapıştırılan bir marka değil, aynı zamanda dükkânının ismini enfes çikolatalarında yaratan bir logodur House Of Chocolate. Rengârenk ve eğlenceli bonbonlarıyla ünlüdür. Çikolatayı düşünmeden bir gününüz geçmesin şeklindeki sloganlarıyla el yapımı çikolatalar üreten marka sahipleri, çeşitli ödüllere de layık görülmüşlerdir. Özel günler için paketlemeler ve siparişe özel pasta alımları yapılmaktadır. 1999’dan beri var olan House Of Chocolate, yeni ve göze hitap eden ambalajlara verdiği önemi her daim belirtmektedir. Yeni Zelanda’da bulunan dükkânlarıyla dünyaya açılan marka, kaliteden ödün vermediklerinin altını çizmektedir.

5. Esthechoc

Abur Cubur Denilince Akla Gelen Çikolatanın Dünyaca Ünlü Markaları

Hem tadına bayıldığınız bir yiyeceği afiyetle yerken hem de bakımına önem verdiğiniz cildinizi sarıp sarmalarken zaman kaybetmekten yakınıyorsanız Esthechoc marka çikolatalar tam size göre. Güzellik Çikolatası olarak geçen ismiyle Esthechoc, Cambridge Üniversitesi tarafından deneyler yapılmış ve kullanıcılara sunulmuş yegâne bir üründür. Yüzde yetmiş civarında bitter çikolatası bulunan ve antioksidanlarla birleştirilen besin, cildinizi neredeyse on yaş daha fazla gençleştiren bir etkide bulunmaktadır. Ödül alan çikolata, lezzeti ve güzelliği bir arada sağlayan mucizevî bir takviye konumundadır. Çikolatanın yapımında uzman doktor ve teknik ekip birlikte çalışmaktadır.

6. Patrick Roger

Abur cubur denilince akla ilk gelen çikolatanın dünyaca ünlü markaları listemizin altıncı sırasında oldukça ilgi çekici bir marka bulunmaktadır. Çikolatadan eğlenceli şekiller yaratan ve heykeltıraşlık mesleğini dünyanın en lezzetli gıdalarından biriyle buluşturan Patrick Roger, işinde uzmanlaşmış kişilerden birisidir. Fransa’nın rüya şehri Paris’te bir butik dükkâna sahip olan marka, enteresan çikolata heykelleriyle tüm dünyanın ilgisini çekmeyi başarmıştır. Kızarmış çikolatalar, en çok merak edilen lezzetler arasındadır. Farklı ödüllere layık görülen Roger, çikolata konusunda evrensel bir marka yaratmış ve bunu tüm dünyaya duyurmuştur.

7. Moonstruck Chocolate Co

Abur Cubur Denilince Akla Gelen Çikolatanın Dünyaca Ünlü Markaları

Amerika’da bulunan Moonstruck Chocolate Co, harikulade renkleri ve ambalajlarıyla mideden önce göze hitap etmektedir. Çikolatalarının yanında alkol ürünlerine de sıklıkla yer vermektedir. Ayın büyüleyiciliğine saygı duyulmakta ve süslemelerde ondan ilham alındığı belirtilmektedir. Aşkın ve çikolatanın sihrini kullanarak içimizde var olan çikolata tutkusu canlandırılmaya çalışılmaktadır. Özel kutular illüstrasyon sanatçıları tarafından şekillendirilmektedir. 1993 senesinden beri el yapımı ve bin bir uğraşla hazırlanan leziz çikolataların müdavimleri bu markadan kolay kolay vazgeçememektedir. Taze ve yerel kakaodan üretilen ürünlerin sağlıklı olduğu bilinmektedir.

8. Roselen

Roselen, eğlenceli ve komik figürleriyle öne çıkan bir çikolata markasıdır. Marka İspanya’da yer almaktadır. Tasarımcı ve sanatçılar tarafından yapılan çikolatalar, şeflerin kattığı sevgi ve emeklerle hazırlanmaktadır. Avangart çikolatalar üreten marka, baba ve oğlun ortaklığı sonucunda kurulmuştur. Peru Kakaosunun kullanıldığı ürünlerin her biri yapılış aşamasında bir mücevher kadar değer görmektedir. Doğal yollarla üretilen ve koruyucu içermediği iddia edilen çikolatalar, acı biber kullanılarak farklı aromalarla birleştirilmektedir. Hem isim hem de logoda yer alan gül kelimesi, misyon ve vizyonu belirleyen en önemli simge olarak kabul edilmektedir.

9. Valrhona

Abur cubur denilince akla hemen gelen çikolatanın dünyaca ünlü çeşitli markaları içeriğimizin dokuzuncu maddesinde lezzetli çikolata markalarından bir diğeri bulunmaktadır. Başka bir Fransız markası olan Valrhona, en sevilen çikolatalar arasında en başlarda yer almaktadır. Özellikle vegan çikolatalar üreterek çağa ayak uydurmayı başaran marka, ayrı bir takdir görmektedir. 1922’den beri üretim yapan Valrhona, küçük bir köyde sektöre adımını atmıştır. Şirketin kurucusu aynı zamanda pasta şefidir ve elinden çıkan tüm tatlıların lezzeti nefistir. İnce kakaolardan ilham alınarak hazırlanan ürünler, müşterilerin ağzını sulandırmaktadır.

10. Richart

Abur Cubur Denilince Akla Gelen Çikolatanın Dünyaca Ünlü Markaları

Özel günlere olan özel tutumları ve yine kendine has özel aromalarıyla bilinen çikolata markalarının başında Richart gelmektedir. Gurme bir Fransız Çikolata Markası olan Richart, makaronlarıyla epey ünlüdür. 1925 yılında tanınmaya başlayan marka, meyvelerden ve bitterden ilham almaktadır. Lüks çikolatanın kendisinden başka hiçbir yerde bulunmadığını söyleyen marka, şekerlemeler konusunda epey iddialıdır. Meyvelerin ve aromaların enteresan kombinasyonlarını yapan Richart, güncellenen ve sürekli gelişen damak zevki sayesinde her zaman yaşanılan çağa hitap etmeyi başarmaktadır. Çikolataların üzerine kart yazma alışkanlığının mimarı olarak anımsanmaktadır.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
2
Beğen
Mutlu Mutlu
2
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!