2020 Yılında Gişeye Damgasını Vuracak Filmler

2 dk okuma süresi


1
11 Paylaşım, 1 puan

Sinemaseverler olarak okuduğumuz bir roman uyarlamasını, iyi bir filmin devam serisini, ilgimizi çeken bir konuyu içeren yapımı ya da yıldızlarla dolu bir kastı beyaz perdede görmeyi bekleriz. dergiCE ekibi olarak sizler için 2020 yılında gişeye damgasını vuracak filmler listeledik. Şimdiden iyi seyirler diliyoruz!

1. Bad Boys For Life

2020 Yılında Gişeye Damgasını Vuracak Filmler

130 Milyon Dolar bütçesi olduğu konuşulan Bad Boys For Live, 1995 yılından sonra tekrar beyaz perdede karşımıza çıkıyor. Başrollerini usta oyuncular Will Smith ve Martin Lawrance’in paylaştığı filmin konusu tam olarak açıklanmış değil. Miami Polis Departmanından Mike Lowrew ve Marcus Burnett karakterlerine hayat verecekleri filmin yönetmen koltuğunu Bilall Fallah ve Adil Er Arbi paylaşıyor.

2. Hızlı ve Öfkeli 9

Her filmi ile gişe rekorları kırmayı başaran Hızlı ve Öfkeli, 2020 yılında da beyaz perdeyi sarsmaya devam edecek. En uzun seri film olma yolunda ilerlemeye devam eden yapımın oyuncu kadrosu, seriyi özleyenleri tatmin edeceğe benziyor. Vizyon tarihi ise 10 Nisan 2020 olarak açıklandı.

3. Bios

2020 Yılında Gişeye Damgasını Vuracak Filmler

Efsane oyuncu Tom Hanks’in dünyada kalan son adamı canlandıracağı film, otoriteler tarafından şimdiden 2020 yılının en iyileri arasında gösterilmeye aday. İnsan yaşamının anlamlandırılması, dostluk ve aşk konularını işleyecek filmin yıldız oyuncu kadrosu açıklanmaya başlandı. Yönetmen koltuğunda oturan isim, Game of Thrones’ten tanıdığımız Miguel Sapochnik.

4. GI Joe

İlk filmi 2013’te beyaz perdeye taşınan yapımın devamı da oldukça olumlu tepkiler alacağa benziyor. Bruce Willis, Dwayne Johnson ve Channing Tatum gibi yıldızları izleyeceğimiz filmin devamı pek bilgi barındırmıyor olsa da kalitesini ortaya koyacağını söylemek mümkün.

5. Mulan

2020 Yılında Gişeye Damgasını Vuracak Filmler

Disney, en popüler animasyon filmlerinden birini canlı bir aksiyon destanı haline getiriyor. Daha önce 2018 yılında vizyona girmesi beklenen yapımın başrolünde karar kılınamaması iki yıl kadar ertelemeye neden olmuştu. Çin’in en popüler oyuncularından olan Lii Yifei, başrolde karşımıza çıkıyor. Yönetmen koltuğunda Niki Caro otururken, filmin müzikal olup olmayacağı gizemini koruyor.

6. Ölmek İçin Zaman Yok

2020 yılı içerisinde efsane Bond serisinin 25’inci filmi vizyona girecekler arasında. Yönetmen Sam Mendes’in başka bir film üzerinde çalışması ve Yönetmen Danny Boyle’un teklifi geri çevirmesi yönetmen koltuğunda Cary Joji Fukunaga’nın oturmasına neden oldu. Daniel Craig’in beşinci kez hayat verdiği Bond için, son kez kamera karşısına çıktığı söylentileri de film kadar konuşulan bir diğer konu. Filmin Türkiye vizyon tarihi 3 Nisan 2020.

7. Kara Dul (Black Widow)

2020 Yılında Gişeye Damgasını Vuracak Filmler

Marvel çizgi romanlarının güzel ve yetenekli karakteri, 2020 yılı içerisinde kendi filmi ile beyaz perdeye kavuşuyor. Avengers serüveni öncesini anlatan film, Romanoff’un gizemli geçmişini ele alacak. Scarlett Johansson’ı başrolde izleyeceğimiz yapımın Türkiye’deki vizyon tarihi 1 Mayıs 2020 olarak açıklandı.

8. The Voyage of Doctor Dolittle

Dev oyuncu kadrosuyla dikkat çeken film, 2020 yılında sinemaseverlerle buluşacak. Başrolünü Robert Downey Jr.’ın üstlendiği yapım, Kraliçe Victoria İngiltere’sinde yaşayan ve hayvanlarla konuşabilen Dr. John Dolittle’ın serüvenini konu alıyor. Kraliçenin geçirdiği ağır hastalık sonucu bir adayı keşfetmek için yolculuğa çıkan Dolittle’a çırağı ile birlikte dostları goril, ördek, deve kuşu, kutup ayısı ve inatçı bir papağan eşlik ediyor.

9. Godzilla vs Kong

Sinema evreninin büyük canavarları Godzilla ve Kong aynı filmde bir araya geliyor. 2020 yılının son haftaları için planlanan yapımda iki yaratık arasındaki savaş konu alınmış. İnsanlığın da gelecek savaşı anlamı taşıyan hikaye, Godzilla ve Kong’un boyutlarının nasıl olacağı ile izleyiciler için merak uyandırıyor.

10. Ya İstiklal Ya Ölüm

2020 Yılında Gişeye Damgasını Vuracak Filmler

2020 yılında gişeye damgasını vuracak filmler listemizin son sırasında bir Türk yapımına yer vermek istedik. TAFF Pictures ve Sugar Workz’un ortak yapımcılığını üstlendiği filmin yönetmen koltuğunda Murat Şeker oturuyor. Şehit Mehmed’i canlandıracak olan Nejat İşler, Kadıköy Kuvayı Milliye grubunun lideri olacak. Film, dönemin futbol tarihine de ışık tutuyor.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
3
Beğen
Mutlu Mutlu
2
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!