Usta Yönetmen Çağan Irmak’ın Birbirinden Başarılı Filmleri

4 dk okuma süresi


3
17 Paylaşım, 3 puan

Usta yönetmen Çağan Irmak’ın tüm filmleri izleyiciyi ekrana kilitlemeyi başarabilmiş, birbirinden başarılı yapımlar olmuştur. Tüm filmlerinin benzersiz konusu, kurgusu ve senaryosu olan başarılı yönetmen, ülkemizin en başarılı yönetmenleri arasında yer almaktadır. Hele ki duygusal filmleriyle içimizi dağlayan Irmak, beklenmedik sonlar ve olaylarla bağladığı eserleriyle adından uzun zamandır başarıyla söz ettirmektedir. Gerek sinema filmleri, gerekse televizyon dizileriyle izleyenleri kendine hayran bırakan Irmak, tüm yapımlarında başarılı oyuncularla çalışmıştır. İşte sizler için hazırladığımız unutulmaz Çağan Irmak filmleri…

1. Babam ve Oğlum

Usta Yönetmen Çağan Irmakın Birbirinden Başarılı Filmleri

12 Eylül darbesi günü dünyaya gelen Deniz, hayallerde yaşayan bir çocuktur. Doğumda annesini kaybeden Deniz’in babası da uzun yıllar işkence görmüştür. Babası Sadık, zamanında babasıyla bağlarını koparmış, siyasi görüşü ve mesleği için İstanbul’a taşınmıştır. Ancak Deniz 7 yaşına geldiğinde; Sadık, oğluyla birlikte baba evine döner. Gizlediği sağlık sorunları bunun en büyük sebebidir. Başrollerinde Fikret Kuşkan, Çetin Tekindor, Hümeyra, Şerif Sezer, Yetkin Dikinciler ve Ege Tanman’ın rol aldığı Babam ve Oğlum, 8.3 IMDb puanıyla Türk sinemasının unutulmaz eserleri arasındadır.

2. Benim Adım Feridun

Ersan uzun süreli ilişkisi olan biridir. Ancak her uzun ilişkide olduğu gibi romantizm ve ilgi azalmıştır. Bunun üzerine Ayla, Ersan’ı terk eder. Ersan, ayrılıkla afallar. Defalarca barışmak istese de; Ayla için o ilişki bitmiştir. Ersan da bunun üzerine çocukluk dönemini geçirdiği Erdek’e gider. Erdek’te tesadüfen katıldığı düğünde damadın babası Ersan’ı, yeğeni Feridun sanar. Ersan ilk fırsatta kaçmaya çalışsa da damadın kuzeni Hayal’i görür. İşte o zaman Ersan için her şey yeniden şekillenmeye başlar. 5.3 IMDb puanı olan bu yapımın başrollerinde Halil Sezai ve Büşra Pekin rol almıştır.

3. Bizi Hatırla

Usta Yönetmen Çağan Irmakın Birbirinden Başarılı Filmleri

2018 yapımı filmin 7.4 IMDb puanı bulunmaktadır. Usta yönetmen Çağan Irmak’ın yönettiği filmleri düşündüğümüzde en başarılı olanlar arasında yer alan eser, unutulmazlar arasındadır. Bizi Hatırla, babasını ihmal eden birinin babası rahatsız olduktan sonra onunla tekrar bağ kurmak isteyen bir evladı anlatır. Çalışkan ve başarılı biri olan Kaan, işinde yükselirken babasını ihmal etmiştir. Evli ve iki çocuğu olan Kaan, babası Eşref’i ihmal etmenin üzüntüsünü babası rahatsızlandıktan sonra derinden hisseder. Başrollerinde Altan Erkekli, Tolga Tekin ve Özge Özberk’in rol aldığı filmi izlemenizi tavsiye ederiz.

4. Dedemin İnsanları

Dedemin İnsanları, mübadele zamanı Ege’nin güzel kasabalarından birine göç eden Giritli bir ailenin yaşadıklarını anlatır. Film, ailenin I. Dünya Savaşı ile değişen, parçalanan hayatı konu almaktadır. Mehmet Bey’in çocukluk döneminde ailesiyle yaşadığı siyasi sorunları ve savaşın etkilerini anlatan film, o dönemde yaşanan zorlukları gerçekçi ve duygusal bir dille anlatmıştır. Köklerinden kopan birçok ailenin yaşadığı sıkıntıya da değinen film, yüreklere dokunmuştur. Başrollerinde Çetin Tekindor, Yiğit Özşener, Hümeyra ve Gökçe Bahadır’ın rol aldığı Dedemin İnsanları’nın IMDb puanı 8.0’dır.

5. Issız Adam

Usta Yönetmen Çağan Irmakın Birbirinden Başarılı Filmleri

Başrollerinde Cemal Hünal ve Melis Birkan’ın yer aldığı Issız Adam, 6.8 IMDb puanına sahiptir. Sekse düşkün, bağlanma sorunu olan bir adamın aşkını anlatan filmde gözyaşları sel oldu desek yeridir. Filmde Ada ve Alper’in aşkını severek izlerken Alper’in ilişkiden korkup Ada’dan ayrılması izleyiciyi şoke etmiştir. Mutlu sonlara adeta tokat atan film, beklenmeyen sonuyla da tüm izleyiciyi üzmüştür. Issız Adam Alper, her kadının seveceği bir tiptir. Başarılı bir aşçı, rafine zevkleri olan bir koleksiyoner, şaraptan iyi anlayan Alper, bu özelliklerin yeterli olamayacağını kadınlara göstermiştir. Ada gibi bir insana bile kıymaktan çekinmemiş bir insandan bahsediyoruz sonuçta!

6. Karanlıktakiler

7.1 IMDb puanı olan Karanlıktakiler, dram-gerilim türünde bir eserdir. Yaşlı bir anne ve otuzlu yaşlarındaki oğlunun sağlıksız ilişkisini konu alan filmin başrollerinde Meral Çetinkaya ve Erdem Akakçe rol almaktadır. Egemen, yaşı ilerlemiş ve yetişkin olmasına rağmen kendisine bağlı annesiyle yaşamak durumundadır. Özgür bir hayat sürememesi kendisini yıpratmaktadır. Kendini özgür hissettiği tek yer iş yeridir. Ancak günün sonunda eve döneceğini bilmek onu melankoliye, depresyona ve umutsuzluğa sürüklemektedir.

7. Mustafa Hakkında Herşey

Usta Yönetmen Çağan Irmakın Birbirinden Başarılı Filmleri

Başrollerinde Fikret Kuşkan, Nejat İşler ve Başak Köklükaya’yı izlediğimiz Mustafa Hakkında Herşey, 7.5 IMDb puanına sahip başarılı bir yapımdır. Duygusal-gerilim türündeki film, usta yönetmen Çağan Irmak’ın birbirinden başarılı ve iddialı filmleri arasındadır. Filmde Mustafa evli, mutlu ve başarılı bir iş insanıdır. Dışarıdan herkesin imrendiği bir hayat yaşayan Mustafa’nın dönüm noktası eşinin geçirdiği trafik kazası olmuştur. Kazada eşi vefat etmiştir. Ancak Mustafa’yı düşündüren eşinin bu kaza esnasında yalnız olmamasıdır. Kimdi kaza esnasında eşinin yanındaki Fikret?

8. Nadide Hayat

2015 yılında gösterime giren Nadide Hayat’ın başrolünde başarılı oyuncu Demet Akbağ rol almıştır. Nadide Hayat, 30 yıllık hayat arkadaşını kaybeden Nadide Hanım’ın yeniden hayata tutunma serüvenini anlatır. Çağan Irmak’ın en başarılı filmleri arasında olan bu yapımın, usta yönetmen tarafından kaleme alınmış birbirinden güzel filmler arasındadır. Demet Akbağ’ın mücadelesine değinen film, yıllar sonra yalnız kaldıktan sonra küllerinden doğmasını anlatır. Dram-komedi türündeki eserin 6.4 IMDb puanı vardır.

9. Tamam Mıyız?

Bedensel engeli nedeniyle annesine bağımlı yaşayan İhsan, hayata küsmüş genç bir adamdır. Kurduğu hayallerin gerçekleşemeyeceği düşüncesi, İhsan’ı daha da karanlığa gömmektedir. Temmuz, idealleri uğruna aile evinden ayrılmış bir heykeltraştır. İdealleri ve hedefleri için savaşan Temmuz, sevgilisi tarafından terk edilmiştir. Temmuz, terk edilişiyle duygusal olarak yaralanmıştır. İhsan ve Temmuz, duygusal boşluktayken tanışırlar. Bu tanışma ikisi için de yeniden doğuş ve hayata tutunma olmuştur. Başrollerinde Aras Bulut İynemli ve Deniz Celiloğlu’nun rol aldığı film, 7.0 IMDb puanına sahiptir.

10. Unutursam Fısılda

Usta Yönetmen Çağan Irmakın Birbirinden Başarılı Filmleri

Başrollerinde Işıl Yücesoy, Hümeyra, Farah Zeynep Abdullah, Mehmet Günsür ve Kerem Bürsin’in rol aldığı film; 7.5 IMDb puanına sahiptir. Film, baskıcı bir aileyle küçük bir kasabada yaşayan kızın başarılı bir şarkıcı olma hikayesini anlatır. İki kız kardeşin aynı kişiye aşık olması da filme farklı duygusal anlam yüklemiştir. Yıllar geçtikten sonra alzheimer olan şarkıcı Ayperi, hayallerinin peşinden gitmiş, aşkı bulmuş bir kadın olmuştur. Film, kurgusuyla ve mükemmel olay örgüsüyle izleyiciye duygusal anlar yaşatmıştır.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
0
Beğen
Mutlu Mutlu
0
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!