Ünlülerin Magazin Dünyasına Bomba Gibi Düşen Gafları

4 dk okuma süresi


3
12 Paylaşım, 3 puan

Ünlü olmak, sürekli medya kanallarında görülmek ve kameralar önünde her konuda kişiye fikrinin sorulması yanlış anlaşılmaları beraberinde getirebiliyor. Yanlış anlaşılmanın da ötesinde o anki duruma pek de uygun olmayan, absürt cevaplar gündemde epey bir yer ediyor. Hadi gelin ünlülerin magazin dünyasına bomba gibi düşen gafları listesine hep birlikte göz atalım!

1. Ata Demirer-Vercen mi?

Ata Demirer Beyaz Show’a katılan bir izleyicinin soru sorması üzerine ‘vercen mi’ demesi olay yaratmıştı. Demirer’e kız arkadaşının olup olmadığını soran kadına ‘vercen mi, tövbe tövbe’ şeklinde gülerek yanıt vermesi herkesi güldürmüştü. Ünlü stand up sanatçısının bu sözleri kahkahalarla karşılanmış olsa da halkın sevmeye başladığı bir insan olarak bu cümlesi tepki çekmişti. 2005 yılında gerçekleşen bu konuşmadan sonra da Ata Demirer’in bel altı esprileri kullandığını görmüştük.

2. Hülya Avşar-Çocuklara Anneler Bakmalı

Youtube üzerinden 10 Hülya Avşar Show programı yayınlayan Avşar’ın ilk konuğu Doç. Dr. Oytun Erbaş olmuştu. Konuğuyla gündem dışı konulardan bahsedeceğini söyleyen Avşar, kadınları kızdıracak bir açıklama yaptı. Kızı Zehra Çilingiroğlu’nu kendisi yetiştirdiğini söyledi. Babaların görevinin çalışıp eve para getirmek olduğunu, kadınların bakıcı tutup çalışmasındansa evde oturup çocuklarına bakmalarının doğru olduğunu savundu. Üstüne bir de ben de feministim ama doğrulardan kaçamıyoruz diye devam etti.

3. Mehmet Ali Erbil-Mum Söndü

Mehmet Ali Erbil’in Çarkıfelek yarışmasını sunduğu zamanlarda canlı yayına bağlanan Erzincanlı bir aileye orada ne yapıyorsunuz siz, mum söndü mü yapıyorsunuz sorusu aşırı tepki çekmekle beraber başına büyük dertler açmıştı. Star TV yarışma programını yayından kaldırmıştı. Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma kapsamında ifade veren Erbil, kötü bir niyeti olmadığını ve özür dilediğini belirtmişti. Erzincanlı aile Erbil’e tazminat davası açarak 15 bin TL talep etmişti.

4. Süleyman Demirel-Genelevleri Kapatalım da Millet Bizi mi Sevsin?

Türkiye’nin 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel hafızalarda kurduğu efsane cümlelerle kaldı. 1970 yılında genelevlerin kapatılması tartışmasında genelevleri kapatalım da millet bizi mi sevsin şeklinde cevap vermişti. Aslında toplumun sürekliliği içerisinde bir gerçeklik olan genelev meselesini tam da halkının anlayabileceği bir üslupta dile getirmiş görünüyor. O tarihte bu cümleyi bu şekilde kullanabilecek başka bir siyasetçi var mıydı, bilinmez. Süleyman Demirel pek çok konuda hazır cevapları ve pratik açıklamaları ile hatırlanıyor.

5. Demet Akalın-Dağdan mı Geldiniz?

Demet Akalın 2008 yılı Bodrum konserinde seyirciden beklediği çoşkuyu alamayınca Diyarbakır’dan dağdan mı geldiniz, nereden geldiniz anlamadım, insan bir tempo tutar alkışlar, bu soğukta şortla çıktım, gece çok ruhsuz başladı şeklinde cümleler kurmuştu. Bu cümlelerden sonra Diyarbakırlı iş adamları bölge farklılığına alenen aşağıladığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulunmuşlardı. Devamında mahkemeye çıkan Akalın suçlu bulunmuştu. O cümleleri Diyarbakırlı bir arkadaşıyla yaptığı esprileri sahnede de sürdürdüğü yönünde açıklama yapıp, özür dilemişti.

6. Tuğçe Kazaz-Doları Yasaklayalım

Her söylediği birbiriyle çelişen eski manken Tuğçe Kazaz gerek sosyal medyada gerek TV programlarında yaptığı gaflarıyla gündemde olan bir ünlü. Ekonomiden siyasete, din konularından günlük olaylara kadar her yorumu ayrı bir gaf. Ankara-Washington hattında yaşanan vize gerilimine yönelik önerisi herkesi şoka uğratmıştı. Ütopik gelecek belki ama bence doları Türkiye’de yasaklayalım, uluslararası ilişkilermiş, ekonomiymiş gerisini doları basan onlar düşünsün şeklinde konuşmuştu.

7. Aysun Kayacı-Dağdaki Çobanla Benim Oyum Eşit mi?

NTV’de Perşembe akşamları yayınlanan Haydi Gel Bizimle Ol programda vergi verme, vatandaşlık konuları hakkında konuşuyorlardı. Vergisini verdiği, vergi vermeyen dağdaki çobanla benim oyum niçin eşit şeklinde bir cümle kurmuştu. 2008 yılında yaşanan bu olayda çok fazla olumsuz eleştiri alan Kayacı’ya günümüzde hak veren insan sayısı artmış durumda. Demokrasinin ülkemizde hep yanlış anlaşıldığı o yıllarda öyle bir cümle kurması egoist ve kendini beğenmiş bir tavır olarak karşılanmıştı. Ünlülerin magazin dünyasına bomba gibi düşen gafları arasında hatırlanan bu diyalog, üzerine düşünülmesi gereken bir konu gibi görünüyor.

8. Ajdar-Türkiye’nin En İyi Ses Sanatçısıyım

Gerçek adı Mehmet Anık olan Ajdar, Çikita Muz şarkısıyla ve ilginç danslarıyla gündeme gelmişti. Kendisi aslında makine mühendisi ve 8 yıl boyunca mesleğine devam etmiş. Daha sonra şarkıcı olmak isteyen Ajdar 2003 yılında Popstar yarışmasına katılmıştı. TV dünyasında boy gösteren Ajdar katıldığı programlarda kendi yazdığı şarkıları söylüyor ve dans ediyordu. Kendisine sorulan soruların devamında Türkiye’nin en ses sanatçısı olduğunu ama kıymetinin anlaşılmadığını söylüyordu.

9. Armağan Çağlayan-Reytingin A… Koyduk

Popstar yarışması tüm ülkede ilgiyle takip ediliyordu. Bomba gibi jüri üyeleri, her halleri merak uyandıran yarışmacılar sürekli konuşuluyordu. Kanal D’de yayınlanan ve jürinin Armağan Çağlayan, Ercan Saatçi, Ahmet San ve Deniz Seki’nin yaptığı yarışmada sonradan jüri değişmişti ve Bülent Ersoy katılmıştı. Bir bölümde aşırı alkışlanan ve beğenilen bir bölüm sonrası mikrofonu açık kalan Çağlayan reytingin a… koyduk cümlesiyle yarışmalar ile ilgili algıyı farklı lanse ettiğinden çok fazla tepki çekmişti.

10. Nihat Doğan-Mini Eteği Giyip Soyunursan

Nihat Doğan hareketleri, cümleleri, tavırlarıyla gündemde kendisinden çokça söz ettiren bir isim. Sosyal medyada yaptığı paylaşımları ve gündeme dair olan fikirleriyle tepki çekmeye devam ediyor. Özgecan Aslan cinayetinin ardından, siz de mini eteği giyip soyunup laik sistemin ahlaksızlaştırdığı sapıklar tarafından tacize uğrayınca da bas bas bağırmayacaksın mesajını twitter profilinde paylaşmıştı. Aldığı tepkiler üzerine bu paylaşımı silse de herkesin aklında yer etmişti.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
3
Beğen
Mutlu Mutlu
0
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!