Ünlü Mucitlerden Hangisi Senin Karakterini Yansıtıyor?

1 dk okuma süresi


10
11 Paylaşım, 10 puan

Hayatımızda şu anda kullanmış olduğumuz çoğu şey aslında bir veya birden fazla mucit tarafından keşfedildi. Düşündüğünüzde televizyon ya da telefon olmadan bir hayat sürmek, insanlık için oldukça zor olurdu. Çoğu mucit, kasıtlı icatlar ortaya çıkarsa da bazıları tesadüfi olaylar yoluyla icatlar meydana getirmişlerdir. Hangi mucit ile ruh eşi olduğunu bulabilmen için sana özel bir test hazırladık: Ünlü mucitlerden hangisi senin karakterini yansıtıyor? Biraz düşününce belki bulabilirsin ancak hazırladığımız bu test ile seni yansıtan mucidi daha çok seveceğini düşünüyoruz. Peki, ünlü mucitlerden hangisi senin karakterini yansıtıyor? Haydi soruları cevaplamaya başlayalım!

 1. 1 İlk soru ile başlayalım, bir bilim insanı hangi özelliğe sahip olmalı?

  1. Meraklı
  2. Disiplinli
  3. Cesur
  4. Akıllı
 2. 2 Şimdi de bize iyi olduğun alanı söyle!

  1. Sayısal
  2. Sözel
  3. Yabancı dil
  4. Hem sayısal hem sözel
 3. 3 Çevrendeki insanlarda en sevmediğin özellik hangisi?

  1. Ukalalık
  2. Dikkatsizlik
  3. Düşüncesizlik
  4. Umursamazlık
 4. 4 Hangi icat senin dikkatini daha çok çekiyor?

  1. Televizyon
  2. Uçak
  3. Ampül
  4. Bilgisayar
 5. 5 Peki okul yıllarında favori dersin hangisiydi?

  1. Fizik
  2. Tarih
  3. Matematik
  4. Türkçe
 6. 6 Bu görsel sana ne anlatıyor?

  1. Korku
  2. Yenilik
  3. Daraltıcı
  4. Huzur
 7. 7 Şimdi de kendine uygun bir süper güç seç bakalım!

  1. Işınlanmak
  2. Görünmez Olmak
  3. Zihin Okuyabilmek
  4. Uçabilmek
 8. 8 Bu özelliklerden hangisi sensin?

  1. Sabırlı
  2. Zeki
  3. Çalışkan
  4. Yetenekli
 9. 9 Bize favori çizgi film karakterini/karakterlerini söyle bakalım!

  1. Tavşan Bugs Bunny
  2. Fare Jerry
  3. Kedi Sylvester
  4. Fare Mickie
 10. 10 Son olarak yapmayı sevdiğin etkinlik hangisi?

  1. Araştırma yapmak
  2. Yeni bir ürün oluşturmak
  3. Satranç oynamak
  4. Hiçbiri:)

Tarih:
 1. Sonuç

  Alexander Graham Bell

  Tebrikler, testin sonucuna göre şu anda kullandığımız telefonların asıl mucidi olan Alexander Graham Bell senin karakterini yansıtıyor! O da tıpkı senin gibi yaratıcı ve üretmeyi seven biri. İkiniz de bulunduğunuz her ortamda mutlaka yeni fikirler üretiyorsunuz. Üretmek sizin için çok kıymetli! Sen de Graham Bell gibi duyarlı birisin. Çevrende gelişen olaylara karşı hassasiyetin oldukça fazla. Bu da seni sen yapan özellikler arasında en belirgin olanı! Ayrıca okumayı ve yeni olan her şeye merak salmayı oldukça seviyorsun. Sence de Graham Bell seni yansıtmıyor mu?

  Sonuçları Paylaş
 2. Sonuç

  Nicola Tesla

  Tebrikler, testin sonucuna göre alternatif akımın mucidi olan Nicola Tesla senin karakterini tümüyle yansıtıyor! O da tıpkı senin gibi mücadeleci ve hiç pes etmeyen biri. İkiniz de bulunduğunuz her ortamda mutlaka yeni fikirler üretiyorsunuz. Bu konudaki sabrınıza çevrenizdekiler de oldukça hayran kalıyor diyebiliriz. Sen de Tesla gibi çalışmayı seven ve fazlasıyla yetenekli birisin. Onun gibi çoğu konuda sabreden ve zamanı geldiğinde kendini belli eden biri olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca çevrendekiler tarafından da bilinen zekanı pratik bir şekilde kullanışın, senin en belirgin özelliğin! Sence de Tesla seni yansıtmıyor mu?

  Sonuçları Paylaş
 3. Sonuç

  Johannes Gutenberg

  Tebrikler, testin sonucuna göre geliştirdiği baskı makinesiyle matbaayı geliştiren ünlü Alman mucit Johannes Gutenberg, seni tümüyle yansıtıyor. O da tıpkı senin gibi azimli ve pratik zekasını kullanabilen biri. İkiniz de bulunduğunuz her ortamda mutlaka yeni fikirler üretiyorsunuz. Yetenekli oluşunuza çevrenizdekiler oldukça hayran kalıyor diyebiliriz. Sen de Gutenberg gibi detaylara dikkat eden ve oldukça düşünceli birisin. Çalışkanlığına ve azmine zaten diyecek yok! Ayrıca okumayı ve yeni olan her şeye merak salmayı oldukça seviyorsun. Sence de Gutenberg seni yansıtmıyor mu?

  Sonuçları Paylaş
 4. Sonuç

  Wilhelm Röntgen

  Tebrikler, testin sonucuna göre x ışınlarını keşfederek röntgenin icadına sebep olan ünlü Alman fizikçi Wilhelm Röntgen, seni tümüyle yansıtıyor. O da tıpkı senin gibi oldukça hırslı ve üretkenliği ile ünlü biri. İkiniz de bulunduğunuz her ortamda mutlaka yeni fikirler üretiyorsunuz. Sen de Röntgen gibi sayısal konularda oldukça başarılısın ve bu çevren tarafından da biliniyor. Yaratıcılığın ve özgür ruhun sayesinde olaylara farklı açılardan bakabiliyorsun. Bunlar da senin en belirgin özelliklerin! Sence de Röntgen seni yansıtmıyor mu?

  Sonuçları Paylaş
Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
21
Beğen
Mutlu Mutlu
8
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
7
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
2
Olamaz
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Komik Komik
4
Komik
İlginç İlginç
5
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!