Türkiye’nin İlk İnteraktif Sosyal Medya Müzesi Happy Hour

5 dk okuma süresi


2
13 Paylaşım, 2 puan

Sosyal medya hayatımızda büyük bir yer kaplamaktadır. İnsanlar içerik oluşturmak ve fotoğraf çekmek için birçok yere gitmektedir. İşte bu noktada happy hour, sosyal medya için sadece eğlence içerikleri oluşturmakla değil, aynı zamanda sanat dünyasına yeni bir soluk katarak yaratıcı bir deneyim merkezi olarak da karşımıza çıkmaktadır. İstanbul’da açılan ve büyük yankı uyandıran Türkiye’nin ilk interaktif durumdaki sosyal medya müzesi olma özelliğini taşıyan happy hour hakkında her şeyi öğrenebileceğiniz bir içerik hazırladık. Keyifli okumalar!

1. Müzenin Bulunduğu Şehir

Türkiye’nin İlk İnteraktif Sosyal Medya Müzesi Happy Hour

Renkli konseptiyle büyük ilgi gören Happy Hour, İstanbul Beyoğlu’nda bulunmaktadır. Happy Hour, en popüler konseptini ilk kez Galata’da İstanbullular ile buluşturmuştur. Şimdilerde ise İstanbul Grand Pera Avm, İstanbul Tepe Nautilus Avm ve İzmir Ege Parla Avm de şubeleri vardır. Müze, ziyaretçilerine keyifli bir deneyim yaşatmak için sanat ve teknolojiyi birleştiren benzersiz tasarımlı odalardan oluşmaktadır. Happy Hour, renkli bir dünyanın kapılarını da aralamıştır. Müzede ziyaretçiler, özel olarak tasarlanmış odalarda eğlenceli görüntülerle karşılaşırlar. Türkiye’nin ilk interaktif deneyim sanat ve sosyal medya müzesi happy hour canlı konseptleriyle birçok ziyaretçi çekmektedir.

2. Kuruluş Amacı

Bu müzenin kuruluş fikri hem sosyal medya için eğlenceli içerikler çıkarmak, hem de sanat camiasına yeni bir nefes katmaktır. Sosyal medyanın tüm Dünya’da etkin rol oynadığı bu dönemde yaratıcı bir deneyim merkezi olmuştur. Dünya’nın farklı bölgelerinde de bu tarz sosyal medya müzelerinin yavaş yavaş görünür hale gelmesiyle Türkiye’ye bu konsepti Kaan Dönmez tanıtmıştır. Bu kreatif müzede amaçlanansa içeriye giren herkesin kendinden bir şeyler bulabilmesi, sevdikleriyle güzel zamanlar geçirmeleri ve hayatlarına renk katıp mutlu olmalarını sağlamaktır. Farklı şehirlere ve yurt dışına da açılmayı hedefleyen mekan yenilik arayışı içerisinde olanları büyüleyici bir atmosfere sokmaktadır.

3. Yaratıcı Dekorlar

Türkiye’nin İlk İnteraktif Sosyal Medya Müzesi Happy Hour

Ziyaretçilerine sanatın bir parçası olma fırsatını veren müzede çeşit çeşit dekorlar mevcuttur. Çocukluk anılarınızın birer yansımasını bulabileceğiniz mekanda her konsept bir temaya göre uyarlanmış ve hikayeleştirilmiştir. İlk katta pembe tonlarındaki kurdeleler, şişme gökkuşağı, bembeyaz bulutlarla kaplanmış duvarın önünde duran tahterevalli, kalp dekorlu salıncak ve büyük ayıcık mevcuttur. İkinci katta ise boks eldivenlerini giyip poz verebileceğiniz bir yer, duvarları CD’lerle kaplı ve tavanından büyük bir disko topu sarkan oda ve kırmızı mobilyalarla tasarlanmış mutfak konseptli bir alan bulunmaktadır. Duvarları aynalarla çevrilmiş ışıl ışıl mekan da bu müzede sizleri karşılar.

4. Yepyeni Bir Eğlence Konsepti

Happy Hour, haftanın her günü 11.00 ila 19.00 saatleri arasında ziyaretçilere açıktır. Müze sosyal medya kullananlarının gerçek dünyada oluşturmaya çalıştıkları yaratıcı tarzları aynı çatı altında toplayarak Türkiye’de bir ilke imza atmıştır. Son zamanlarda sosyal medya kullanımının artması nedeniyle orijinal içerikler sunmayı amaçlamaktadır. Türkiye’de dev şekerlerden top havuzlarına, sonsuz ışıklardan boks ringlerine kadar en popüler konseptleri sergileyen Happy Hour, özel etkinlikleriniz ve projeleriniz için kapılarını her zaman açık tutmaktadır. 25 farklı odası ile sosyal medyada paylaşılan farklı arka planlara sahip resimlerin hepsini çekebileceğiniz tek bir yerdir.

5. Hijyen Durumu

Türkiye’nin İlk İnteraktif Sosyal Medya Müzesi Happy Hour

Her hafta açık olan müzenin resepsiyonunda ve tüm alanlarda çeşitli hijyen ve mesafe kuralları ön plandadır. İçinde bulunduğumuz pandemi döneminden dolayı daha titiz ve daha özenli davranılmaktadır. İsteyen müşterilere eldiven tedariği sağlanmaktadır. Mekanda çoğu yerde dezenfeksiyon istasyonu bulunmaktadır. Tüm dekorasyonlar, kabinler, top havuzunun içi ve duvarları genellikle Sağlık Bakanlığı onaylı nanoteknoloji kullanılarak dezenfekte edilmektedir. Mutlu ve eğlenceli olmak isteyen herkesi kendine çeken, hafızanızda yer edecek bu yeri keşfetmeniz için Türkiye’nin ilk interaktif ve eşsiz sosyal medya müzesi happy hour mekanını ziyaret etmeniz yeterlidir.

6. Müzeye Ulaşım ve Biletler

Bilet ücreti tam 45 TL 24 yaş altı indirimli öğrenci bileti 35 TL’dir. 0-6 yaş arası ücretsizdir. Müzeye binanın kapısında bulunan bölümden bilet alma imkanınız mevcuttur. Her odası ayrı şatafatlı ve gösterişli olan bu eğlenceli mekan birçok ziyaretçi almaktadır. Bina tamamen fotoğraf çekebileceğiniz ve sosyal medya mecralarında paylaşabileceğiniz bir yer olarak tasarlanmıştır. Aldığı parayı sonuna kadar hak eden bu marjinal mekanı gezmek için süre kısıtlamanız vardır. Çalışanları, mekanın kendisi, verilen emek ve kreatif dizaynla hepsi bir arada bakılınca muazzam bir mekandır. Sosyal medya kullanıcılarının uğrak yerlerinden biri olan yer ulaşım açısından da kolay bir bölgededir.

7. Müzeye Dair Notlar

Türkiye’nin İlk İnteraktif Sosyal Medya Müzesi Happy Hour

Türkiye’nin ilk sosyal medya deneyim müzesi olan bu yer, ilginç konseptlere katılabileceğiniz, yaratıcı hikayeler paylaşabileceğiniz çağdaş bir mekandır. 3 katlı olan bu müze 500 metrekarelik bir alanda geniş bir yelpazeye sahip tarzıyla göz kamaştırmaktadır. Oda oda platformların olduğu harika düzenler ve ışıklar vardır. Kıyafetleriniz ve makyajınızla sizde benzeri bir konsept içinde oldukça orijinal olabilirsiniz. İçeride kıyafetlerinizi değiştirebileceğiniz bir alan mevcut değildir. Mekanda kalma süreniz 2 saat ile sınırlıdır. Bu süre zarfında istediğiniz kadar fotoğraf çekebilirsiniz. Daha iyi kareler elde etmek için yanınızda mutlaka sabırlı ve sizinle fotoğraf çekmeyi seven birini bulundurmalısınız.

8. Kurucusu Kaan Dönmez

Kaan Dönmez 1994 yılında Manisa’da doğmuştur. 2008 yılında İstanbul’a yerleşmiş ve Kabataş Erkek Lisesi’nde eğitim almıştır. 2011 yılında da Amerika’da lise eğitimini tamamlamıştır. Markanın kurucusu olan Dönmez, Boston Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra Google’dan bir kabul mektubu almış ve İrlanda’ya yerleşmiştir. Dönmez’in yurt dışında gittiği bir kafe dekoru dikkatini çekmiştir. Türkiye’nin bu anlamda kültür ve sanattan yoksun olduğunu görmüş, Türkiye’nin ilk interaktif sanat deneyimi ve sosyal medya müzesi konseptini Türkiye’de açma kararını böylelikle vermiştir. Bu sebeple 2019 yılında İstanbul Galata’da ilk Happy Hour müzesi açılmıştır.

9. Hedef Yurt Dışı

Kaan Dönmez, İstanbul dışında farklı lokasyonlarda şubeler açarak bu işi daha da büyütmeyi ummaktadır. Dönmez, kendi şubelerini açacaklarını ve franchise haklarını vereceklerini söylemiştir. Hedeflerinin Türkiye’den sonra yurt dışına açılmak olduğunu söyleyen Kaan Dönmez yurt dışında Azerbaycan, Yunanistan, Katar, Kuveyt, Dubai, Romanya ve Polonya’da çalışmayı hedeflemektedir. Firma ileri görüşlü olan, trendleri takip eden ayak uydurabilen girişimcileri tercih etmektedir. Şube için başlangıç ücreti 150.000 tl ile 200.000 tl arasındadır. Şube lokasyon danışmanlığı, konsept alanı belirleme, yaratıcı hikaye oluşturma konularında danışmanlık hizmeti vermeyi amaçlamaktadır.

10. Kurumsal ve Bireysel Talepler

Türkiye’nin İlk İnteraktif Sosyal Medya Müzesi Happy Hour

Happy Hour, açık iletişim ve etkileşim marka stratejisini belirlemek için birçok marka ile işbirliği yaparak, Türkiye’de perakende deneyimini tek çatı altında toplayan bir markadır. Kurumsal toplantı ve organizasyonlar, bireysel tüketici kutlamaları ve partiler için de konseptler hazırlamaktadır. Marka yenilik arayışı içinde olmuş ve dikkatleri çekmiştir. İnsanlar mekanda yer almaktan etkinliklerini burada düzenlemeye kadar birçok ihtiyaç için firmayla iletişime geçmektedirler. Ayrıca bireysel olarak farklı bir deneyim yaşamak ve bu deneyimi sosyal medyada paylaşmak isteyen müşterileri de bulunmaktadır. Onlar için özel bir alan yaratma fikri ise ziyaretçileri cezbetmektedir.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
11
Beğen
Mutlu Mutlu
8
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
10
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
3
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!