Türkiye Petrol Yatakları

3 dk okuma süresi


7
11 Paylaşım, 7 puan

2. Abdülhamid Han, kendi döneminde bilinmediği halde emrinde Osmanlı’nın gizli “İstihbarat Teşkilatı” olan “Yıldız İstihbarat”ını bölgeye göndererek 100 yıl sonra dünyayı yönetmenin kaynağı olacak bu enerjinin tespitini yaptırıp, petrol yatakları haritalarını hazırlatmıştır. Muhtemelen daha önceden bunu duymuşsunuzdur. Kendisinin nasıl bir deha olduğunu 100 sene önce yaptırdığı bu araştırma ile açık bir şekilde görebilirsiniz.

Güneydoğu’da muazzam bir petrol rezervi bulunuyor. Ve petroller buradan çekiliyor. 300 km’ye 300 km’ lik bir alan. Bunu Güneydoğu’da bilen yerli iş adamlarımız var, ancak sorun şurada ortaya çıkıyor. Geçmişte yapılan siyasi ve politik anlaşmalara göre hareket ediliyor. Derinlemesine bir araştırma yaptığınızda kimler bu anlaşmaları yapmış? Kimler arkasından çıkıyor tartışılır… Peki bu petrol neden çıkmıyor? diyebilirsiniz. Çünkü çıkmasını istemiyorlar, engel oluyorlar. Bu tutumun nedeni aslında geçmişe doğru bakılınca anlaşılıyor.

Türkiye’nin Petrol Geçmişi

Ortadoğu petrol bölgelerinin ele geçirilmesi için, Osmanlı Devletinin üzerinde büyük oyunlar oynandı. Batılı sömürgeci ülkeler, Birinci Dünya Savaşı’nı sudan bahanelerle, sömürge planları gereği olarak çıkardılar. (Albert Pike) Yeni Dünya Düzeni kurucularınındandır. Bizi ilgilendiren tarafı ise savaşın çıkarılmasındaki amaçtır. Türk – İslam dünyasındaki bağlantıları sekteye uğratmak, Osmanlı Devleti’ni yıkmak, Osmanlı topraklarını paylaşarak, zengin petrol bölgelerini ele geçirmekti.

Batılı güçler, Birinci Dünya Savaşı sonunda, istedikleri emellerine ulaştılar. Ve sonrasında Batı, İslam Dünyası’nı bir ahtapot gibi sömürmeye başladı. Irak, 2014 yılında tamamen işgal edildi. Ve bunların sonucunu yakınen görüyoruz. Petrolcüler, İran, Suriye ve Türkiye üzerindeki işgal planlarını çok ustaca yürütmektedirler. Bunun sebebi Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi, dünyanın en zengin petrol yataklarından birine sahip olmasıdır. Çünkü Batılı güçler, petrol savaşını çok sıkı bir gizlilik içinde yürütmekteydiler. Ancak 1991 Körfez Savaşı’ndan sonra bu gizlilik perdesi bir anda aralandı. 1992 yılında Amerikalı petrol şirketi Retog, Türkiye’de bulunan petrol rezervlerinin haritalarını dahi kapsayan, dört ciltlik bir rapor yayınladı. Bu ABD Petrol Şirketi raporunda Güneydoğu Anadolu’yu ayrıca Bitlis, Van, Adıyaman, Tunceli illerini “Türkiye Kürdistanı” olarak değerlendirmiştir.

ABD Petrol Şirketlerinin Etkisi

Retog Şirketi’nin “Yeraltı Jeolojisi ve Petrol Araştırma Fırsatları, Türkiye Kürdistanı” adlı raporda “500 bin ölçekli harita, kuyular, büyük petrol ve gaz sahaları, 52 ayrıntılı kuyu jurnali, 517 kuyu bilgi kayıtları, yerüstü coğrafi bilgiler, Bouguer yer çekim bilgileri, Türkiye, Suriye ve Irak’ın sismik derinlik haritaları ile bu ülkeler de çalışan petrol sahalarının ayrıntılı haritaları” yer almaktadır. Halbuki daha önce Türkiye’nin Amerikan şirketlerine yaptırdığı araştırmalarda, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde kayda değer petrol olmadığı şeklinde raporlar verilmişti.

Shell firması tarafından 1967 yılında Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde açılan bir kuyu “petrol yok” diye kapatılmış, ancak aynı yerde 1991 yılında yapılan sondaj neticesinde petrol bulunmuştur. (Şevki Çobanoğlu / 2014 Petrol Savaşları) Amerikalı Petrol Şirketi Retog’un 1992 yılında yayınladığı raporda, yer alan bir bölümde ilginç açıklamalara yer verilmiştir. Daha önceleri Ortadoğu’nun güney bölgelerinin petrol bakımından zengin olduğu görüşleri üzerine durulmakta idi. Ancak Retog’un raporunda Ortadoğu’nun, Türkiye’nin Güneydoğu Bölgesi toprakları da dahil olmak üzere, kuzey bölgelerinin petrol yatakları bakımından zengin olduğu belirtilmiştir. 1991 Körfez Savaşı’ndan sonra bir ABD petrol şirketi, Silopi’de 197 bin metrekare bir alanda petrol arama izni almıştır. Kısaca Batılı emperyaller, petrol savaşını sürdürmektedir. Bu enerji savaşları bitmez!

Günümüzde Petrol

Bugün Irak ve Türkiye toprakları üzerinde Kürt ve Ermeni devleti kurma çabaları da sırf bu yüzdendir. Batı bu sinsi planı arada bir açığa vurmaktadır. Burada unutulmaması gereken de eski “Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı” rahmetli İhsan Topaloğlu’nun çok derin tespitleri vardı. ABD’nin petrol yatakları ve bor madenleri hakkında sömürüsünü defalarca dile getirip kaleme almış ve demeçler vermişti. Yine bu konu ile bağlantılı rahmetli Muammer Aksoy’da unutulmamalı onunda ciddi çalışması vardı. Hepsi Osmanlı Devletinin mirasçısı olan Türkiye Cumhuriyeti’nin resmi arşivlerinde bulunmaktadır. Ha bu arada Toryum ve Bor madenlerinin %72 ile %70″ininde Güneydoğu ve Ege bölgesinde olması sömürge İmparatorlarını çok kızdırıyor çok… Fakat ne yaparlarsa yapsınlar Büyük Türkiye Allah’ın izni ile ilerleyecek… Yeter ki topraklarımızın kıymetini bilelim!

Dünya Petrol ve Doğalgaz Haritası: https://worldmap.harvard.edu/maps/6718


Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
30
Beğen
Mutlu Mutlu
0
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
8
Üzgün
Olamaz Olamaz
3
Olamaz
Kızgın Kızgın
4
Kızgın
Komik Komik
2
Komik
İlginç İlginç
9
İlginç
Lütfen üye girişi yapın!